Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:23
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

3 miliony złotych na remont zatęchłego garażu. To możliwe tylko u nas

3,4 miliona złotych wyda Powiat Tomaszowski na remont zagrzybionych garaży przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym by umieścić w nich Warsztaty Terapii Zajęciowej. Pieniądze pochodzić będą z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Przyznam, że równie idiotycznie wydawanych milionów złotych z publicznej kasy dawno nie widziałem. Trudno to nazwać inaczej niż niegospodarnością. W ramach tego samego funduszu pobliskie Opoczno załatwiło sobie 12 milionów na nowy blok operacyjny w szpitalu. My będziemy remontować ohydną stęchliznę, by wprowadzić do niej osoby niepełnosprawne. To i niegodne i niemądre. Nie wiem kto dokładnie oceniał wnioski ale wydaje mi się , że człowiek ten miał poważne problemy zdrowotne. Równocześnie PiS-owscy decydenci odrzucili wniosek miasta o dofinansowanie budowy drugiego miejskiego żłobka na Niebrowie.

Zacznę od tego, że Warsztaty Terapii Zajęciowej funkcjonują w dawnej szkole podstawowej numer 2 przy ulicy Warszawskiej od kilku lat. Budynek współużytkują ze szkołą katolicką im, Św, Ojca Pio. Wydawać by się mogło, że budynek jest duży a szkoła mało liczna i że w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia katolicy będą służyć wsparciem osobom z niepełnosprawnościami.

Okazało się, że było dokładnie odwrotnie. Ze strony WTZ pojawiały się skargi na dyrekcję szkoły, a więc na obecnego Starostę, Mariusza Węgrzynowskiego, dotyczące szykanowania, mniejszych lub większych utrudnień i złośliwości. Podobne skargi składali także członkowie Stowarzyszenia Osób Niewidomych, którzy w budynku również mieli swoja siedzibę.  Trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. Ojca Pio, bo ono jest formalnie dzierżawcą obiektu chce się pozbyć niechcianych lokatorów. 

Tymczasem warto wspomnieć, że dzierżawca został zobowiązany przez miasto do zawarcia umów najmu z organizacjami pozarządowymi, które dotychczas wynajmowały pomieszczenia w budynkach znajdujących się na nieruchomości objętej umową z zachowaniem dotychczasowych warunków najmu. Miasto umowę zawarto na okres 20 lat począwszy od 1 listopada 2017 roku.

Ciekawostką jest fakt, że obiekt wynajęto za czynsz roczny w wysokości 1,00 zł + 23% VAT. Tymczasem WTZ płaciły co miesiąc kilka tysięcy złotych dzierżawy na rzecz katolickiego Stowarzyszenia. Czyli nasi niepełnosprawni łożyli równocześnie na utrzymanie szkoły. Trudno nie zadać sobie pytania: po co więc pozbywać się kury znoszącej złote jaja w postaci dochodów z czynszu? Wciąż jeszcze mamy w pamięci "prezent" jaki Powiat Tomaszowski uczynił Archidiecezji Łódzkiej. Trudno nie mieć podejrzeń, że ktoś będzie próbował dokonać i tutaj podobnej machinacji. Tyle, że teraz beneficjentem będzie Stowarzyszenie. 

Miasto zabezpieczyło w umowie swoje interesy zobowiązując dzierżawcę do: ponoszenia całości kosztów utrzymania i eksploatacji przedmiotu dzierżawy oraz innych ciężarów związanych z nieruchomością zgodnie z zasadami prawidłowej gospodarki  i jej przeznaczeniem, w tym między innym kosztów bieżącego remontu lub naprawy, które służą do  prawidłowej eksploatacji budynku i prowadzenia działalności,  ponoszenia ciężarów wszelkich podatków i opłat, w tym podatku od nieruchomości itd.  

Ciekaw jestem jak nazwane zostanie to zadanie w budżecie. Jak do remontu pomieszczeń odniesie się Regionalna Izba Obrachunkowa? WTZ-ty nie są jednostkami organizacyjnymi powiatu, który je jedynie w nieznaczny sposób dofinansowuje. Politycy PiS o takich sprawach nie myślą. Prawo przecież jest dla nich a nie oni dla prawa. "Prawo to My". A jednak pycha kroczy przed upadkiem. 

Kto wie, być może wkrótce problem spornej szkoły sam się rozwiąże. Prezydent Witko rozważa stworzenie Miejskiego Domu Pomocy Społecznej. Dawna "dwójka" wydaje się być na ten cel niezłym miejscem. 

PS.

Oglądając konferencję prasową w tej sprawie, na której oczywiście nie mogło zabraknąć Antoniego Macierewicza. Ma się wrażenie ,  PiS w cudowny sposób potrafi pieniądze rozmnażać. Wystarczy wydrukować kilka kartek, na których będą dokładnie te same liczby, do tego podpiąć wnioski złożone przez gminy wiejskie i z 7 milionów robi się nagle 13 (swoją drogą Opoczno na sam blok operacyjny otrzymało 10 mln.). 

Na ten sam temat

Pomysł na przeniesienie zarzewiem konfliktu

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 17.12.2020 17:03
Przy okazji: jak cenne pańskie zdrówko.... Myślę, że jak już wszystko będzie O.K. - da Pan nam swoje wrażenia. Duzo zdrówka życzę.

Ajdejano 14.12.2020 15:38
W związku z tym tematem. 1. Czasy komuny. Ludzie jęczeli, że jest polityczne, terrorystyczne, czerwone skur....stwo, które nie pozwala ludziom decydować o własnym losie w sposób demokratyczny. 2. Od 1989 roku mamy tę demokrację (dobra, dobra: w III RP to była raczej komuno-esbeko-kracja, a nie demokracja) . Jaka była, wszyscy wiemy. 3. Teraz wciskają nam, że dopiero po 2015 roku mamy PRAWDZIWĄ demokrację, czyli IV RP. Tylko jest jeden mały szczegół: po kiego groma nam taka demokracja, która jest roz...lana przez takich lokalnych, bezmózgich kacyków ?!?! Tacy, lokalni, zwykli buce rozwalają wiarę zwykłych ludzi (wyborców) w to, co ludziska słyszą z ogólnopolskich, tzw. prawicowych mediów. Takie lokalne buce skutecznie rozwalają to, co usiłuje zbudować ten, znienawidzony przez lewactwo, Kaczor. I potem, tzn. po jakichkolwiek wyborach, to lokalne dziadostwo będzie obciążało szefostwo PiS-u

Rosjanin 12.12.2020 22:38
Brzoza się pojawiła Antonio M tak będziemy cię pamietać

Polak. 12.12.2020 20:34
Silna Suwerenna POLSKA .Do przodu!!!!!!!!

Barbara. 12.12.2020 19:22
Nie rozumiem tylko jednego, skoro najemca nie wywiązuje się z umowy, należy ją rozwiązać tym bardziej, że jeszcze zarabia na zasobach miasta. To jest po prostu oszustwo.

Ban czy odpowiedź? 12.12.2020 17:26
Wg portalu to Macierewicz jako poseł wybierany stad ma zakaz pojawiania się posiedzeniach lokalnych instytucji, szczególnie w sytuacjach gdy przekazywane są pieniądze dla Tomaszowa decyzją rządu w którym dominuje jego partia? Czy tak?

Ajdejano 12.12.2020 14:25
Moja dodatkowa wrzutka do poprzednie wpisu: dobrze, że Pan nie jest (tak, jak i ja) wielbicielem powiatowego katechety. Jednak, bardzo źle, że nie jest Pan równie aktywny na sesjach rady powiatu i tam nie wywali Pan otwarcie tego, co Pan pisze na swoim portalu. Kiedyś był w radzie miasta taki radny Śliw.(ministrant w kościele na Słowackiego), który "równo" leciał, jeżeli Jemu się cokolwiek nie podobało. I ZA TO TEGO CZŁOWIEKA SZANOWAŁEM I SZANUJĘ. Konkluzja: nie bądźmy hipokrytami, czyli nie kombinujmy,l jak koń pod górkę.

Meg 12.12.2020 22:09
No tak....p. Sliwka rowno " leciał" ale zrobiono z niego posmiewisko. To tzw dzisiejsza elyta podsmiechowywała sie z niego. W zadnym srodowisku nie zagrzewał miejsca, bo mowil prawde

Inrz. Ja Qbiak 12.12.2020 14:09
W tch garażach nie ma ogrzewania, wody, kanalizacji, fundamentów. Tego nie można nazwać remontem ani modernizacją, bo byłaby to samowola budowlana. Niezbędne jest pozwolenie na rozbórk oraz budowę nowego obiektu. Od podstaw.

***** *** = Brawo PiS 12.12.2020 17:51
Takie gadanie było przed odbudową warsztatów w Samochodówce. Że to nie ma sensu bo szopy są już tak przestarzałe, poza tym wczpółczesna diagnostyka automotive odbywa się w komputerach. Po tym jak Węgrzynowski otworzył nowoczesny obiekt, każdy z krytykantów próbuje się do niego przykleić.

Ajdejano 11.12.2020 21:42
Szanowny Panie Mariuszu: przecież to Wy - nasi samorządowi przedstawiciele powinniście ZAWSZE czuwać nad naszą wspólną, samorządową kasą. I co ?! Nie czuwaliście nad ta kasą i teraz szuka Pan frajera, winnego przepier.... tej kasy ?!?! Jednak myślę, że to Wy - nasi przedstawiciele, nieudacznicy, jesteście winni za ten ogólny, samorządowy, powiatowy bajzel. Więc - do kogo pretensje ?!?!?! Do garbatego, że ma dzieci proste ?!?! Ludzie: nie wpuszczajcie nikogo w maliny !!!

Xyz 11.12.2020 20:51
Autor artykułu sam nie wie czego chce.zawsze robi tylko dużo zamętu.taki lejwoda

Barbara. 12.12.2020 19:26
Widac wazelina się odezwała, widocznie tobie pasują te pisowskie ukladziki, bo jesteś jednym z nich, a może posadka przypasowsna?

Rymanowski 11.12.2020 20:37
Żłobek na Niebrowie jest bardziej potrzebny niż kościół !!!

Ozz 14.12.2020 23:18
Przecież miasto buduje drugi, obok pierwszego, który zapewne po otwarciu nowego zlikwiduje. Cały czas będzie jeden w całym mieście - ch****, ale stabilnie.

maniek 11.12.2020 20:12
Nie widzę w czym jest niby problem. Niechciane WTZ-y przeniosą się do swojego wyremontowanego obiektu i przestaną płacić katolickiej szkole o co zabiega autor artykułu.

Onn 11.12.2020 21:43
O to że na chwilę obecną są ważniejsze wydatki....

? 12.12.2020 17:53
na przykład pulsometry? Z masówki z Chin, które za chwilę będzie można kupić we Wszystko za 5 zł?

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama