Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 09:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Szukają oszczędności kosztem pacjentów. Rozdawnictwo kosztem naprawdę potrzebujących

W czasie kryzysu, kiedy wszystko drożeje w sposób lawinowy Rząd z jednej strony lekką ręką rozdaje miliardy złotych na cele nie będącymi z rodzaju tych najważniejszych, z drugiej odbiera możliwość godnego życia tysiącom chorych, którzy nie z własnej winy dotknięci różnego rodzaju schorzeniami (w tym nowotworowymi) zmuszeni są załatwiać swoje fizjologiczne potrzeby do noszonych pod ubraniem woreczków. Już dzisiaj limity cenowe mają się nijak do faktycznych cen większości produktów. Mimo to zaproponowano dalsze ich okrojenie i zmuszenie pacjentów do dopłat. Kwoty są niebagatelne mogą sięgać nawet 600 w skali kwartału. A należy pamiętać, że duża grupa obecnie wyeliminowana jest z rynku pracy. Zmiany, jakie zaproponowało Ministerstwo Zdrowia wykluczy kolejnych chorych. W skali całego kraju problem dotyczyć może nawet 100 tysięcy osób. W samym Tomaszowie Mazowieckim jest kilkuset stomików

Nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie trafiła właśnie do konsultacji, które nawiasem mówiąc zostały przedłużone. Zmiany dotyczące wyrobów stomijnych,  wzbudziły ogromne kontrowersje w środowiskach reprezentujących pacjentów ze stomią. Środowisko stomików zapowiada walkę o odrzucenie projektowanych zmian. Zbiera podpisy pod petycją, wysłało list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy. Sytuacja w jakiej mogą znaleźć się po Nowym Roku będzie dramatyczna. 

Zmiana zasad refundacji wyrobów medycznych 

- W rozporządzeniu nowelizującym limity finansowania poszczególnych kategorii wyrobów medycznych wprowadzimy sporo zmian. W wielu zakresach wyrobów istotnie wzrośnie poziom środków wydatkowanych przez NFZ - mówił na początku lipca  Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia. 

Projekt nowelizacji został opublikowany został opublikowany niemal w tym samym czasie, bo 8 lipca i przekazany do konsultacji publicznych.  

Jak tylko dowiedzieliśmy się, że ten projekt się ukazał, podjęliśmy działania, aby nie wszedł on w życie. - Będziemy spotykać się z decydentami, posłami, aby nie doszło do jego podpisania. Nie chcemy takiego projektu, ponieważ godzi on we wszystkie aspekty życia osób ze stomią. Będziemy po prostu wykluczeni z życia, będziemy zamknięci w czterech ścianach - mówi w rozmowie z Rynkiem Zdrowia, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Stomijnego "POL- ILKO" Dorota Kaniewska.

Projekt nie tylko przewiduje wysokie dopłaty po stronie pacjenta, ale wyłącza część wyrobów stomijnych z refundacji. Obecne limity refundacji są tak niskie, że pacjent często nie ma możliwości pobrania wszystkich środków do ochrony i pielęgnacji skóry wokół stomii. Już teraz musi często kupować je za własne pieniądze. W przypadku mniej zamożnych pacjentów stanowi to ogromny problem.  

Staramy się temu zaradzić na różne sposoby. Zdarza się, dajemy pacjentom nieopłatnie różnego rodzaju produkty, które trafiają do nas od rodziny stomików, którzy nie wykorzystali swojego limitu do końca. Zamknięcie stomii przez chirurga powoduje, że staje się on w domu zbędny. Wtedy przynoszą go do nas a my wydajemy go potrzebującym pacjentom, którzy wyczerpali swój limit. Innym rozwiązaniem tej trudnej sytuacji jest zwiększenie limitów dla pacjentów, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Pomagamy wypełnić wniosek, wyjaśniamy, gdzie go złożyć, do jakiego lekarza zgłosić. W ten sposób wszyscy nasi pacjenci zaopatrywani są na chwile obecną całkowicie nieodpłatnie. Nawet jeśli trzeba wymienić sprzęt, kiedy limit jest wykorzystany, bo aktualnie używany uczula pacjenta staramy się każdemu pomóc. Zapewniamy między innymi pomoc pielęgniarek stomijnych - wyjaśnia Paulina Bogaczewicz, ze sklepu medycznego przy ulicy Słowackiego 4 w Tomaszowie Mazowieckim 

Jeśli planowane zmiany wejdą w życie może to wcale nie być takie proste. Co zmienia się na niekorzyść stomików? Wskazują oni że:

  • projekt znosi limit kwotowy dofinansowania, wprowadza natomiast dopłatę przez osoby dorosłe do odbieranego sprzętu stomijnego, w wysokości 10 proc. za worki i płytki oraz 20 proc. za środki do pielęgnacji;
  • ogranicza dostęp do środków pielęgnacyjnych, bez których prawidłowe zaopatrzenie stomii jest niemożliwe i tak np. przy kolostomii, refundacja środków pielęgnujących ma objąć wyłącznie preparaty do usuwania przylepca pomijając całkowicie środki uszczelniające i leczące powikłania skórne;
  • możliwość kontynuacji zleceń na zaopatrzenie wystawiana przez pielęgniarki i położne ma być zmniejszona z 12 do 6 miesięcy;
  • zakłada dopłatę do sprzętu również dla stomików z orzeczeniami o niepełnosprawności - czyli zmiany dotkną ich w sposób szczególny;
  • do wyliczenia potrzeb stomików przyjęto ceny nie mające odzwierciedlenia na rynku, co realnie oznacza znacznie wyższe dopłaty pacjentów, niż przewidywane w projekcie;
  • wprowadza konieczność wystawiania czterech odrębnych zleceń na zaopatrzenie dla stomika, w zależności od typu środków do zaopatrzenia stomii, co znacznie zwiększy nakład pracy niezbędny do wypisania zleceń, ograniczając tym samym czas, który lekarz czy pielęgniarka może poświęcić na badanie pacjenta i rozmowę z nim oraz doradztwo i pielęgnację stomii.

Już dzisiaj jest problem z wystawianiem zleceń. Lekarze (i trudno im się dziwić) nie rozumieją sposobu rozliczania. Myślą, że wypisując określoną liczbę worków to właśnie tylko te worki zlecenie obejmuje. Tymczasem limit jest kwotowy i mimo, że na zleceniu wypisane są worki, to pacjent wcale nie musi ich pobierać a w ramach zlecenia może otrzymać środki do pielęgnacji, uszczelniacze itp. Próbowaliśmy to kiedyś lekarzom wyjaśniać ale słyszałyśmy za każdym razem, że lekarz wie lepiej ile worków pacjent potrzebuje. Nam zawsze się wydawało, że lepiej własne potrzeby zna jednak pacjent - dodaje Paulina Bogaczewicz. 

Cztery zlecenia na wyroby stomijne zamiast jednego? Kto to wymyślił

Pomysł z kategorii kosmicznych. Każde zlecenie obejmuje kilkanaście stron wydruku. Kiedyś mieściło się ono na dwóch stronach. Przy czym większość z nich jest nie wykorzystanych. Wydrukować jednak trzeba. To nie tylko koszt papieru, energii elektrycznej i zużytych tonerów. To także bezcenny w służbie zdrowia czas. Lekarz będzie wypełniał druki zamiast zająć się pacjentem. Osoby, które proszą już dziś o wydanie zlecenia na zaopatrzenie medyczne wiedzą z jak dużą irytacją spotykają się ze strony lekarzy. 

Patrzymy na to z niepokojem. Nasi pacjenci mają nie często wyłonione dwie stomie. Do tego używają pieluchomajtek. Góry niepotrzebnego papieru. Obsłużenie jednego pacjenta stomijnego zajmuje nam często kilkadziesiąt minut. Teraz ten czas się zapewne wydłuży - mówią pracownicy ze sklepu medycznego i dodają, że najczęściej mają do czynienia z osobami starszymi, z niskimi dochodami .

Kroki w sprawie podjęła między innmy Fundacja STOMAlife, która zbiera podpisy pod petycją "NIE dla projektu MZ w sprawie sposobu refundacji sprzętu STOMIJNEGO", pod którą do tej pory podpisało się ponad 11 tysięcy osób. Link do petycji zamieszczamy poniżej z prośbą o oddanie swojego głosu. 

https://www.petycjeonline.com/nie_dla_projektu_mz_w_sprawie_sposobu_refundacji_sprztu_stomijnegoh?u=1286542&s=96547525

Organizacja skierowała też - wraz z innymi organizacjami reprezentującymi środowisko stomików - list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym podkreśla skutki wprowadzenia takiego projektu. Wskazano w nim konkretne postulaty min.: 

1. Utrzymanie obecnego sposobu refundacji - możliwość indywidualnego doboru zaopatrzenia w określonej wartości refundacji i , bez współfinansowania ze strony osób z wyłonioną stomią.  

2. Urealnienie limitów stomijnych:  

  • kolostomia – 450 zł 
  • ileostomia – 600 zł 
  • urostomia – 650 zł  

3. Zapewnienie dostępności do wysokiej jakości sprzętu stomijnego z uwzględnieniem spersonalizowanej możliwości doboru zaopatrzenia.

System, który działa do tej pory sprawdza się. Chcemy jedynie zwaloryzowania limitów, które od dwudziestu lat, mimo naszych wielu pism pozostają na tym samym, niewiarygodnie niskim poziomie - tłumaczy Dorota Kaniewska.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 23.07.2022 12:43
Szanowny Panie Mariuszu: wiemy, że poruszony temat bardzo Pana interesuje. Jednak, mimo to, trzeba panować nad szczegółami. Takie szczegóły, to np. stwierdzenie: " Kwoty są niebagatelne mogą sięgać nawet 600 w skali kwartału." 600 - czego ? Gruszek w popiele, procentów, pieniędzy .....? Poza tym, wszystkie firmy okołomedyczne są w takiej samej sytuacji, jak np. wykonawcy robót budowlanych, którzy w swoich ofertach przetargowych nie nadążają nad wzrostem cen: materiałów, transportu, itp., itd. Tak więc, rozumiem pański niepokój.

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama