Dodał, że do aplikacji zostaną dodane też inne funkcje, np. legitymacje dla określonych grup i zawodów.
"W 2025 r. będziemy zmieniać mObywatela (...); będziemy zmieniali jego dostępności, pojawią się nowe legitymacje dla różnych określonych grup i zawodów" - powiedział w piątek w Radiu Zet wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Dodał, że w mObywatelu znajdą się również m.in. funkcjonalności dotyczące zgłoszenia albo zastrzeżenia dowodu osobistego czy paszportu, a także funkcje dotyczące zgłoszeń stłuczek samochodowych.
mObywatel 2.0 to publiczna i bezpłatna aplikacja mobilna, która przechowuje elektroniczne wersje dokumentów. Znajdują się w niej m.in.: mDowód, mPrawo Jazdy, historia pojazdu, punkty karne, legitymacje, w tym szkolna, studencka lub emeryta-rencisty. Oprócz tego za pośrednictwem aplikacji można m.in. zgłosić Naruszenie Środowiskowe, zastrzec swój numer PESEL, sprawdzić jakość powietrza, wystawione e-recepty i umówić się na e-Wizytę w ZUS. (PAP)




![Dziś w kraju i na świecie ([niedziela, 1 lutego]) Dziś w kraju i na świecie ([niedziela, 1 lutego])](https://static2.nasztomaszow.pl/data/articles/sm-4x3-dzis-w-kraju-i-na-swiecie-niedziela-1-lutego-1769893141.png)


















![Dziś w kraju i na świecie ([niedziela, 1 lutego])](https://static2.nasztomaszow.pl/data/articles/sm-16x9-dzis-w-kraju-i-na-swiecie-niedziela-1-lutego-1769893141.png)







































Napisz komentarz
Komentarze