Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 08:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Ktoś sobie ostrzy zęby?

Ciekawe pomysły na funkcjonowanie tomaszowskiego powiatu mają radni. Na początku stycznia do Starosty trafiło pismo Dariusza Misztala, w którym sugeruje on, że Powiat powinien wejść w posiadanie budynku dawnego Gimnazjum numer 2, w którym obecnie funkcjonuje katolicka szkoła, Stowarzyszenie Amazonek oraz przede wszystkim Warsztaty Terapii Zajęciowej. Nieruchomość mogłaby stać się własnością Starostwa w drodze zamiany z miastem, dla którego rekompensatę miałaby stanowić obecna siedziba MDK. Zdaniem radnego Misztala miasto "nie wykorzystuje w pełni możliwości związanych z tą nieruchomością" a można by w niej prowadzić działalność związaną z realizacją "zadań i celów, które powinien wprowadzać w życie powiat". Jakie to zadania i cele? Radny ich nie wymienia.
Ktoś sobie ostrzy zęby?

Może warto zacząć od tego, że Powiat Tomaszowski od lat ma problem z gospodarowaniem własnymi nieruchomościami. W ubiegłym roku, Ci sami radni, którzy obecnie postulują o przejęcie dawnej "dwójki" ochoczo głosowali za oddaniem atrakcyjnie położonej nieruchomości przy ulicy Bartosza Głowackiego za 5% jej wartości Archidiecezji Łódzkiej, która zamierza prowadzić w tym miejscu szkołę. Uznano. że nieruchomość do działań związanych z zadaniami własnymi samorządu jest niepotrzebna. W tym kompromitującym głosowaniu nie wzięło udziału jedynie dwoje radnych (przyp. red. Mariusz Strzępek i Bogna Hes). Pozbyto się majątku w sposób kompletnie nieuzasadniony i niegospodarny. 

 

 

Więcej na ten temat:

Oddają, co do nich nie należy

 

 

Kolejnym problemem jest sprzedaż Ośrodka Borki nad Zalewem. Następujące po sobie próby zbycia kończą się niepowdzeniami, a w ciągu kilku lat wartość nieruchomości spadała z szacowanych kilkunastu, do zaledwie 5 milionów. W tym czasie majątek ten całkowicie się zdekapitalizował. Budynki i pawilony mieszkalne to kompletna ruina. Część radnych postulowała na początku kadencji by działkim z których składa się Ośrodek podzielić i srzedawać jako mniejsze z przeznaczeniem na budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. W ciągu dwóch lat nie udało się jednak tego zrobić, zamiast tego ogłaszany jest jeszcze jeden przetarg na całość. 

 

 

O Borkach pisaliśmy:

Nie ma chętnego na Borki

 

i pokazywaliśmy:

To już tylko ruiny

 

 

Trudno było sprzedać także budynki dawnego starostwa przy ulicy Barlickiego. Zabudowania, w których mieścił się Nadzór Budowlany sprzedano w końcu "z wolnej ręki" za nieco ponad 250 tysięcy złotych. Sporo szczęścia mieliśmy ze sprzedażą budynku przy Św. Antoniego.

 

 

Zachęcamy do przeczytania:

Wciąż nie ma chętnych

 

 

Nie było też chętnych na budowlankę. Kilka przetargów i zero zainteresowania. Teraz planowane jest utworzenie tam Centrum Animacji Społcznej. Nie oszukujmy się jednak, jeśli nie uda się na ten cel pozyskać środków unijnych, to z inwestycji nic nie będzie, ponieważ Powiatu zwyczajnie na nią nie stać, a stan techniczny budynków po tej szkole niewiele odbiega od stanu "dwójki" przy ulicy Warszawskiej. 

 

 

Więcej na ten temat:

Nie ma chętnych na powiatowe nieruchomości

 

 

W najbliższym czasie powiat będzie musiał zmierzyć się też z kolejną dużą inwestycją, którą ma być budowa Centrum Kształcenia Zawodowego w Samochodówce. Projekt budowlany były już gotowy. Stworzzono go w ubiegłej kadencji i zapłacono za niego 600 tysięcy złotych. Trafił jednak do kosza, jako zbyt kosztowny w realizacji.  

 

[reklama2]

 

Czy wobec tego samorząd powiatowy stać na przejęcie kolejnej nieruchomości, która również wymaga sporych nakładów finansowych (warto pamiętać, że budynek jest wiekowy)? By odpowieddziec na to pytanie najlepiej sięgnąć do uchwały budżetowej i bliżej zapoznać się z jej częścią poświęconą dochodom i przychodom, a następnie porównać ten dokument z podobnym, uchwalanym przez samorząd miejski. Powiat zwyczajnie pozbawiony jest dochodów z podatków i opłat lokalnych. Jego dochody własne sa mocno ograniczone a większość pieniędzy, jakimi dysponuje, to pieniądze "znaczone". 

 

Przy okazji warto też przypomnieć konflikt, jaki pojawił się w połowie ubiegłego roku po informacji, że wygaaszany jest tzw. trwały zarząd, który nad "dwójką" sprawował Zespół Szkół numer 4 im. Tomaszowskich Olimpijczyków. Pojawiły się obawy, że z budynku zostaną usunięte Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Stowarzynie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.  

 

 

Czytaj także:

Zarządzanie przez konflikt - niepełnosprawni z wypowiedzeniem

 

Na ten temat:

Nikt nami nie manipuluje! - niepełnosprawni odpowiadają Prezydentowi miasta

 

 

Prezydent Miasta zapewnił jednak, że nie ma zamiaru nikogo z budynku usuwać, a WTZ może dalej w tym miejscu funkcjonować. Władze miasta zaznaczają jednak, że w przyszłości budynek może być im potrzebny do prowadzenia działalności oświatowej. 

 

Pierwszy konflikt wokół osób niepełnosprawnych, WTZ i dawnej "dwójki" udało się prezydentowi Marcinowi Witko załagodzić, mimo że negatywnych emocji i mocnych słów nie brakowało. Teraz ktoś władze miasta próbuje w podobną sytuację wprowadzić po raz kolejny i właściwie trudno w racjonalny sposób odpowiedzieć na pytanie: po co? Być może chodzi o to, by korzystajc z już przetartych ścieżek raz jeszcze całą nieruchomość przekazać jakiejś organizacji lub związkowi wyznaniowemu z 95 procentowym rabatem. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Slavva 11.01.2017 09:44
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Przejąć, potem stwierdzić że na nic się nie przyda i sprzedać za bezcen zaprzyjaźnionemu developerowi.

question 08.01.2017 21:29
I jeszcze coś na deser - może jakieś refleksje? https://www.youtube.com/watch?...SxcV2MvHXA

.. genialna fantasmagoria bezdomnego ... 08.01.2017 20:40
śnij dalej i czytaj w myślach , bo to jedyny skarb narodowy jaki może się ostać... for you https://www.youtube.com/watch?...IdntuEh43U

Bezdomny 08.01.2017 13:54
Miałem sen. Od wczoraj została mi tylko 1 złotówka za sprzedane butelki. Myślami widziałem jak Starosta przekazuje mi ten piękny budyneczek za 1 złotówkę (skoro innym można to i mnie też). Obiecałem, że urządzę tam mieszkania na wynajem (czynsz nie będzie mały) oraz żłobek i przedszkole dla dzieci z nadania par...ego (za wysokie czesne). Liczę na duże dochody, ale częścią się podzielę dam w odpowiednie ręce ... Rano gdy się obudziłem stwierdziłem, że tą 1 złotówkę ktoś mi pod...lił (co to za porządki w tym mieści, gdzie Straż Miejska i Policja, monitoring). Po takiej wielkiej kradzieży z otrzymania tego pięknego budyneczku nic nie będzie. Cholera jasna pozostało mnie iść spać dalej.

.. piękny stylowy budynek .. 08.01.2017 12:36
..gdybym był bogaty .... , a kraj by mnie kochał - to bym sobie ,,może kupił ,,.... Tymczasem to kolejny puzzel w wielkiej układance. Od wieków kraj był grabiony na wiele sposobów i przez swoich i przez zaborców . Ostatnimi dziesięcioleciami to doprowadzano do większej , czy mniejszej ruiny wiele majątków narodowych , aby za grosze później je przejąć. Polska jest bardzo biednym krajem pod wieloma względami , ale jeszcze dużo majątku w ziemi siedzi. To dopiero początek atrakcji dla przyszłych pokoleń . Jednak wszelakiej maści ,,pączusie ,, mają sie dobrze i żyją tylko swoim bieżącym apetytem. ( Ustawa o tych ziemiach rolnych , poszerzona o parki narodowe i przywileje dla pewnych opcji są przykładem , że zostanie tylko chorągiewka do pomachania i piosenka na ustach dla potomnych )

08.01.2017 10:59
Wytłumaczcie mi jedno. Kto w tym naszym mieście rządzi Pan Prezydent czy radny z importu, czyli Rawy Maz.? I też przy okazji, czy to ta sama osoba http://www.dzienniklodzki.pl/w...o,9360336/

question 07.01.2017 20:15
Proszę nie pisać, że Powiat jest biedny, skoro stać ich włodarzy na wyrzucenie lekka ręką 800.000 złotych do kosza. Kto ustalał warunki zamówienia publicznego na projekt CKZ i nie ujął w nimszacunkowego kosztu realizacji? Zarząd powinien się złożyć i i oddać te 600 tysięcy do kasy powiatu. Przecież - do diaska - za coś odpowiadają.

Tomek 07.01.2017 16:54
Wiecie co, mam dosyć tego gryzienia się po nogawkach, ten z tej opcji, drugi z innej, co mnie to obchodzi, jako mieszkaniec tego miasta, oczekuję wspólnego działania rządzących dla lepszego naszego bytu w tym mieście.

tom 07.01.2017 13:00
Rzeczywiście, tak słabej Rady Powiatu i Starosty jeszcze nie było. Niech teraz ludzie zobaczą na co zagłosowali. A co z tym panem Węgrzynowskim i jego obietnicami co uczyni w powiecie, a teraz uciekł sobie do Spały. No niestety " kapucha" a ci co głosowali na niego kim są? Jak spełni obietnicę? Ale zrobił ich w bambuko...

taka prawda, 07.01.2017 19:04
Taka prawda,Mirosławowi brakuje tych po boku węża.

klug 07.01.2017 12:44
Wychodzi na to,że tylko Hes, Strzępek i Batorski nie są dudusiami w naszych radach. Cała reszta zatwierdza wszystko co góra (Witko i jego góra) wymyśli. Ja o tym (przy urnie) będę pamiętał, lecz co zrobi ciemny lud?

Pwiatowy 07.01.2017 14:11
Jarek Ty piszesz te komentarze? Co ma Batorski cichy radny miejski co na sesjach nie zabiera głosu do 2ki aktywnych radnych powiatowych?

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
6. Love Polish Jazz Festival 6. Love Polish Jazz Festival Ewa Bem, Richard Bona, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz TM Brass Orchestra wystąpią podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim. Koncerty festiwalowe odbędą się 17-18 września w Arenie Lodowej, a poprzedzą je wokalno-instrumentalne warsztaty jazzowe z udziałem znanych muzyków zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury oraz jam session w klubie festiwalowym. Partnerem Głównym festiwalu jest PKN ORLEN.Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.Program 6. Love Polish Jazz Festival14-16.09.2022 r. - warsztaty jazzowe, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50Prowadzący:Dorota Miśkiewicz - wokalAdam Wendt - instrumenty dętePrzemysław Raminiak - fortepianKrzysztof „Puma” Piasecki - gitaraTomasz Grabowy - gitara basowaMarcin Jahr - perkusja15-17.09.2022 r. - wieczorne koncerty w klubie festiwalowym - Galeria Sztuki Arkady, ul. Rzeźnicza 4Koncerty festiwalowe, Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/2617.09.2022 r., godz. 18 - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz + trio jazzowe. Projekt: „Nasza miłość”17.09.2022 r., godz. 20 - Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona - Alfredo Rodriguez Band”18.09.2022 r., godz. 18 - TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”18.09.2022 r., g. 20 - Ewa Bem. Projekt: „Ewa Bem - The Best”Warsztaty jazzowe Bezpłatne warsztaty jazzowe dla osób powyżej 13. roku życia odbędą się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym. Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.Każdego dnia po zajęciach Galeria Sztuki Arkady zamieni się w klub festiwalowy, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie z wykładowcami. Rozpoczęcie koncertów – godz. 19.30.Sprzedaż biletówBilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl,a także stacjonarnie:- w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18, - w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11, - PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6- Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.Organizator LPJF - Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie MazowieckimPartner Główny 6. LPJF - PKN ORLEN  Data rozpoczęcia wydarzenia: 14.09.2022 00:00 – Data zakończenia wydarzenia: 18.09.2022 20:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BzikTreść komentarza: Tylko 3 lata ? To bardzo mało ,dla pijaka za kierownicą!😡Data dodania komentarza: 11.08.2022, 16:50Źródło komentarza: Grożą mu tylko 3 lata więzieniaAutor komentarza: TmTreść komentarza: Kolejny zryw nieporadności!Data dodania komentarza: 11.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: AdiosTreść komentarza: Dobrze że z roku na rok coraz mniej liczne. Adiós KK sodomo i gomoro współczesnego świata. PS Najciekawsza i najfajniejsza musi być z archidiecezji białostockiej - piszę się.Data dodania komentarza: 11.08.2022, 11:59Źródło komentarza: Wyruszyli Pielgrzymi z Tomaszowa Mazowieckiego na Jasną GóręAutor komentarza: ...)Treść komentarza: to nie implant... tam nic nie ma jest tylko nitka ,która trzyma uszy i widocznie ta zużyta nitka jest przyczyną takiego idiotyzmuData dodania komentarza: 11.08.2022, 08:45Źródło komentarza: Rowerzysta z implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: TomTreść komentarza: To byłaby wsla iala rzecz dla miasta coś pięknego i potrzebnegoData dodania komentarza: 11.08.2022, 06:48Źródło komentarza: Czy w Tomaszowie mógłby powstać nowy PARK MIEJSKI?Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Do organizatora, tego typu imprezę należy ogłosić kilka miesięcy wcześniej by każdy miał możliwość wybudować coś ciekawego i zabawnego, organizatorowi proponuję wybrać się raz na tego typu imprezę do Augustowa żeby zrozumieć na jakich zasadach jest to organizowane i co przyciąga wykonawców jak i oglądających.Data dodania komentarza: 11.08.2022, 06:29Źródło komentarza: Konkurs „Płyń na byle czym” – MCK przyjmuje zgłoszenia
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a