Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 10:49
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Felietony

Od plotki do Sądu

Od plotki do Sądu

Sprawa pomówień w stosunku do właściciela firmy Deko Smaku znajdzie swój finał w Sądzie. Właściciele przedsiębiorstwa najprawdopodobniej złożą w tej sprawie prywatny akt oskarżenia w stosunku do osób, które pod koniec ubiegłego roku naruszały ich dobre imię, pomawiając o działanie niezgodne z prawem. Najpoważniejsze z nich dotyczyły rzekomego handlu mięsem padniętych zwierząt oraz aresztowania właściciela, Piotra Dębca i jednego ze znanych tomaszowskich weterynarzy. 12.02.2014 23:59    20
Współczesna forma kanibalizmu

Współczesna forma kanibalizmu

Śmierć młodego człowieka w wypadku samochodowym, którego sprawcą był jego kolega, prowadzący auto będąc pijanym była chyba najczęściej komentowaną informacją minionego tygodnia. Tragedia wywoła słuszną falę krytyki, które niestety w wielu przypadkach przeistaczała się w żądzę zemsty. Większość komentujących wypadek domaga się dla jego sprawcy surowej kary wieloletniego więzienia, chociaż najchętniej skazali by go na publiczne ukamienowanie. 12.02.2014 22:35    9
Śledztwo ws. śmierci gen. Sikorskiego: prokuratorzy IPN umorzyli sprawę, ale przeoczyli dowody?

Śledztwo ws. śmierci gen. Sikorskiego: prokuratorzy IPN umorzyli sprawę, ale przeoczyli dowody?

Córka płk. Andrzeja Mareckiego, który zginął w katastrofie lotniczej w Gibraltarze razem z Naczelnym Wodzem gen. Władysławem Sikorskim i 14 innymi osobami, domaga się wznowienia umorzonego pod koniec grudnia ub. roku przez prokuratorów IPN śledztwa w tej sprawie. 04.02.2014 23:02    6
Płk Makowski nie był superszpiegiem

Płk Makowski nie był superszpiegiem

Płk Makowski nie był superszpiegiem, a jednym z najbardziej zasłużonych dla zwalczania podziemnej „Solidarności” i szpiegowania otoczenia Jana Pawła II. I kimś jeszcze 31.01.2014 20:09
Gomułka oszukany, czyli w Grudniu ’70 cynicznie doprowadzono do przelewu krwi

Gomułka oszukany, czyli w Grudniu ’70 cynicznie doprowadzono do przelewu krwi

O tym, że w wydarzeniach Grudnia 1970 roku silny był element prowokacji – spisku przeciw Władysławowi Gomułce (spisku, dodajmy, popieranego przez Moskwę) rozmaici historycy mówili od lat. Ale w ostatnim numerze IPN-owskiego biuletynu „Pamięć.pl” profesor Jerzy Eisler wypowiedział się na ten temat w sposób chyba najmocniejszy i najbardziej jednoznaczny. 31.01.2014 20:00    9
Polski złoty był prawdziwym ulubieńcem międzynarodowych spekulantów i zagranicznych lichwiarzy

Polski złoty był prawdziwym ulubieńcem międzynarodowych spekulantów i zagranicznych lichwiarzy

A miało być już tak pięknie... Polski złoty miał być mocarzem, a polska waluta miała być odzwierciedleniem podobno silnej polskiej gospodarki. Szwajcarski frank miał w tym roku być poniżej 3 zł. Niestety, polski złoty okazał się nadmuchanym mocarzem na glinianych nóżkach. 30.01.2014 21:07    2
Prezesowi puściły nerwy

Prezesowi puściły nerwy

"Uderzaj w trawę żeby wypłoszyć węże" – mówi stara chińska maksyma, którą przypomniał mi niedawno dziennikarz z tomaszowskiej redakcji Dziennika Łódzkiego. Dlaczego od niej zaczynam mój felieton? Otóż miałem okazję niedawno przekonać się o tym, jak bardzo jest ona prawdziwa. 28.01.2014 23:00    20
Czy już niedługo w Polsce będzie można odebrać dziecko za długi?

Czy już niedługo w Polsce będzie można odebrać dziecko za długi?

Wiedzieli Państwo, że w Polsce komornik może doprowadzić do odebrania matce dziecka?Dlatego, że matka (nie pijaczka, nie narkomanka, tyle że bardzo biedna) ma długi związane z czynszem? Ale póki dziecko mieszka z nią, komornik nie może doprowadzić do wyeksmitowania jej, a już na pewno – bez udostępnienia tzw. lokalu zastępczego. Narzuca się prosty wniosek – odebrać matce dziecko, a wtedy ją samą można już wyrzucić z mieszkania bez zbędnych ceregieli… 28.01.2014 21:27    3
Trup w szafie Arłukowicza

Trup w szafie Arłukowicza

W Ministerstwie Zdrowia na odkrycie czeka sprawa powiązana z „mega aferą informatyczną”, którą od kilku lat rozpracowuje CBA. W tle – duże pieniądze i służby specjalne. 27.01.2014 19:59    1
Saryusz-Wolski z misją Parlamentu Europejskiego w Kijowie

Saryusz-Wolski z misją Parlamentu Europejskiego w Kijowie

We wtorek 28 stycznia do Kijowa jedzie specjalna misja Parlamentu Europejskiego, w której udział weźmie Jacek Saryusz-Wolski, Poseł do Parlamentu Europejskiego Platformy Obywatelskiej, Wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej i Zgromadzenia Parlamentarnego Partnerstwa Wschodniego "EURONEST". 27.01.2014 19:49
Pożyczkowy obłęd rządu premiera Tuska przyspiesza

Pożyczkowy obłęd rządu premiera Tuska przyspiesza

Ponieważ jesteśmy już potencjalnym bankrutem, nawet pomimo skoku na OFE musimy nadal pożyczać dużo, szybko i z wyprzedzeniem. MF pod wodzą nowego ministra M.Szczurka bardzo dzielnie kontynuują "System Rostowskiego", który funkcjonuje zgodnie z zasadą - pożyczaj na potęgę, błyskawicznie, w tempie wyprzedzającym terminy spłaty i bez względu na długofalowe konsekwencje. 24.01.2014 21:08    1
Jest przepis, to się go stosuje

Jest przepis, to się go stosuje

Prawdziwą zmorą polskich (szczególnie małych) przedsiębiorców są nakazy przeprowadzania remanentów w czasie trwania roku obrachunkowego. Praktyka stosowana przez Ministerstwo Finansów a realizowana w praktyce przez Urzędy Skarbowe nie tylko utrudnia życie ale wiąże się też ze sporymi kosztami i wymiernymi stratami finansowymi. Specjaliści z ministerstwa potwierdzają, że nikt nigdy nie oszacował kosztów tego rodzaju stosowania przepisów prawa. Nie znane są również skutki, jakie niosą one ze sobą dla Skarbu Państwa. Tematem, pod koniec ubiegłego roku zajął się poseł Robert Telus z PiS. 22.01.2014 23:59    2
Takie sobie bajerowanie

Takie sobie bajerowanie

Wpadłem niedawno i nie całkiem przypadkowo na materiał filmowy przygotowany na zlecenie Starostwa Powiatowego, w którym sam starosta próbuje podsumowywać nowy rok. 22.01.2014 23:59    15
Polska gospodarka i polskie firmy mogą stracić miliardy złotych, jeśli sytuacja na Ukrainie będzie się nadal zaostrzać

Polska gospodarka i polskie firmy mogą stracić miliardy złotych, jeśli sytuacja na Ukrainie będzie się nadal zaostrzać

W Pałacu Prezydenckim zebrała się Rada Bezpieczeństwa Narodowego w związku z nasilającą się sytuacją rewolucyjną na Ukrainie i rosnącą tam skalą przemocy. Oczywiście Polska jest kompletnie nieprzygotowana logistycznie i organizacyjnie na ewentualny stan wyjątkowy, zamieszki na dużą skalę czy nawet podział państwa ukraińskiego, choćby ze względu na ewentualność przyjęcia wielkich grup uciekinierów czy emigrantów politycznych. 22.01.2014 20:46
101. urodziny Romualda Rodziewicza ps. Roman

101. urodziny Romualda Rodziewicza ps. Roman

18 stycznia 2014 roku swoje 101. urodziny obchodził jeden z ostatnich żyjących żołnierzy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala, Romuald Rodziewicz „Roman”. Jest on obecnie rezydentem Domu Opieki „Jasna Góra” w Hudersfield, w hrabstwie West Yorkshire (Wielka Brytania), którego kapelanem jest Ks. Jan Wojczyński TChr. 21.01.2014 23:34    6
Preferencje seksualne piotrkowskiego posła

Preferencje seksualne piotrkowskiego posła

Postęp technologiczny spowodował, że weszliśmy w posiadanie nowych środków komunikacji. Tradycyjne listy już właściwie nie istnieją, zastąpiła je poczta elektroniczna. Do szybkiego komunikowania służą portale społecznościowe. Chętnie korzystają z nich politycy, odnajdując w sieci sposób na łatwą i stosunkowo tanią autopromocję. 20.01.2014 23:59    6
Prof. Krzysztof Szwagrzyk - Człowiek Wolności Tygodnika "wSieci"

Prof. Krzysztof Szwagrzyk - Człowiek Wolności Tygodnika "wSieci"

W jednym z wywiadów prof. Krzysztof Szwagrzyk powiedział mi, że to, co robi wraz ze swoją ekipą w Kwaterze „Ł” na wojskowych Powązkach to bez wątpienia dzieło jego życia. To dzięki pracom ekshumacyjnym i badaniom genetycznym prowadzonym przez ekipę Szwagrzyka wiemy, gdzie pochowano legendarnych żołnierzy wyklętych, m. in. mjra Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę” i mjra Hieronima Dekutowskiego „Zaporę”. 15.01.2014 18:10    1
Dariusz Dziekanowski o polskich piłkarzach

Dariusz Dziekanowski o polskich piłkarzach

Zapraszam do przeczytania znakomitego felietonu Dariusz Dziekanowskiego o mentalności polskich piłkarzy. 15.01.2014 00:38    8
Herosi Rock’n’Rolla VIII – Marek Tarnowski

Herosi Rock’n’Rolla VIII – Marek Tarnowski

Postać, o której dzsiaj chcę opowiedzieć czytelnikom portalu NaszTomaszów.pl w moim 79 felietonie, nigdy nie gościła w Galerii ARKADY w „Herosach Rock’n’Rolla”, baa!!! Nie pochodziła i nie przebywała w naszym mieście, choć odwiedziła Tomaszów dwukrotnie; raz (1959r) z pierwszym, rock’n’rollowym zespołem „Rhythm and Blues” a drugi raz z zespołem „Czerwono-Czarni” (1960r). Oba te zespoły założone były przez ojca chrzestnego polskiego rock’n’rolla, pana Franciszka Walickiego. Osoba ta, zapomniana przez wielu przyjaciół, kolegów, muzyków z zespołu, media, rodzinę – to Marek Tarnowski. 13.01.2014 12:32    2    2
Polska to kraj, z którym nikt nie musi się liczyć

Polska to kraj, z którym nikt nie musi się liczyć

Problem zasiłków na dzieci 700 tys., a być może nawet 1,5 miliona Polaków na Wyspach to wierzchołek góry lodowej. Przywódcy światowi i europejscy doskonale zdają sobie sprawę, że Polska to dziś kraj, w którym obecna władza całkowicie nie liczy się z własnym społeczeństwem. 10.01.2014 00:06    5
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama