Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 09:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Przez auta szybę: leczą nowotwory na placu budowy

Przez auta szybę: leczą nowotwory na placu budowy

- Panie Robercie czy Pan to słyszał? – zagadnęła mnie dzisiaj zaprzyjaźniona ekspedientka w osiedlowym sklepie spożywczym. - Starosta to ma onkologie i leczy nowotwory. Ludziom to się powodzi, nie to co nam, co nie wiemy jak wypłatę podzielić, by nam do kolejnej na jedzenie wystarczyło - wzruszyła ze smutkiem ramionami i odwróciła się obrażona, kiedy zacząłem się śmiać. Po chwili wróciła z zaplecza niosąc w ręku cieniutką książeczkę, - Jak Pan nie wierzy, to niech pan sam zobaczy – powiedziała kładąc broszurę na bufecie. 22.10.2014 12:40    21
Nie wierzą we własny sukces

Nie wierzą we własny sukces

Tak się przyglądam tym naszym smukłym i pięknym a nade wszystko mądrym kandydatom na prezydenta nadpilickiego grodu i nachodzi mnie taka refleksja, że albo ci kandydaci nie wierzą we własne siły, albo próbują wyborców, delikatnie mówiąc... kiwnąć. 20.10.2014 22:30    9
Przez auta szybę: lewe ręce opadają

Przez auta szybę: lewe ręce opadają

- Ludzie to wstydu normalnie nie mają – powiedział dzisiaj do mnie jeden z kolegów. Zabrzmiało to na tyle tajemniczo, że zacząłem z ciekawości rozglądać się wkoło. Nie zauważyłem jednak niczego, co można by uznać za wstydliwe albo nieprzyzwoite. Kolega widząc moją konsternację zaczął wyjaśniać, że nie chodziło mu o przykrótkie spódniczki licealistek ale o tomaszowskich polityków. Złapałem się za moją starą, siwą głowę. Znowu gadanie o polityce i wyborach, jakby innych tematów nie było. 18.10.2014 12:20    49
Prawym okiem: zrobili "szoł"

Prawym okiem: zrobili "szoł"

Telewizja TTV wyemitowała wczoraj reportaż w całości poświęcony budowlanemu bublowi, jaki powstał na skrzyżowaniu ulic Św. Antoniego oraz Żwirki i Wigury. 17.10.2014 12:07    52
Prawym okiem: może się i chce, byle było gdzie

Prawym okiem: może się i chce, byle było gdzie

Rzadko zdarza mi się publikować dwa felietony jednego dnia. Jednak koncert grupy LemON, jaki odbył się wczoraj w Tomaszowie, wzbudził sporo emocji. 13.10.2014 23:59    13
Prawym okiem: politycznie w Domu Dziecka

Prawym okiem: politycznie w Domu Dziecka

Wielokrotnie krytykowałem już na łamach portalu NaszTomaszow.pl wykorzystywanie dzieci do autopromocji politycznej, co najwyraźniej jest ulubionym zajęciem urzędników oraz kilku radnych ze Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim. 13.10.2014 23:29    8
Muzyczne „jam session” we wsi Niebrów

Muzyczne „jam session” we wsi Niebrów

Myślałem, że wyczerpałem się „literacko”, że zabrakło tematów przy pisaniu felietonów z cyklu „Subiektywna Historia Rock’n’Rolla w Tomaszowie”. Bo tak się poniekąd stało. Jednak moje pożegnanie z portalem „nasztomaszow” okazało się przedwczesne. Choć pisarskie milczenie trwało dłuższy czas, to jednak z pokorą wszystkich czytających moje felietony, przepraszam. Szczególnym powodem powrotu na strony portalu pana Mariusza Strzępka miało bezprecedensowe wydarzenie w czasie pierwszego weekendu (sobota 4.10.2014r) października w tomaszowskim Ośrodku Kultury TKACZ, to jest niezapomniany recital, muzyczne spotkanie mieszkańców naszego miasta, z polską instrumentalistką (instrumenty perkusyjne, gitara elektryczna, akustyczna, basowa) i piosenkarką - Magdą Piskorczyk. 11.10.2014 10:26    3
Prawym okiem: kapliczka wyborcza

Prawym okiem: kapliczka wyborcza

Czy ktoś z Was pomyślał kiedykolwiek czego tak naprawdę potrzebuje Tomaszów? Jestem pewien, że każdy z mieszkańców będzie miał dziesiątki pomysłów na rozwój miasta. 08.10.2014 00:56    30
Panowie Prezydenci, a co z osobami niepełnosprawnymi?

Panowie Prezydenci, a co z osobami niepełnosprawnymi?

Piękne hasła wyborcze na kolorowych plakatach otoczyły nasze miasto. Na tomaszowskich stronach internetowych pojawiły się cudowne zapowiedzi, cudowne plany pobudzenia tego miasta do życia. Niestety w żadnych tekstach, w żadnych materiałach filmowych żaden z kandydatów nie poruszył jednego z najważniejszych problemów tj. warunków życia osób niepełnosprawnych. 08.10.2014 00:19    7
Przez auta szybę: jakieś takie bylejakie

Przez auta szybę: jakieś takie bylejakie

- Panie Robercie, czy Pan to widział? - zapytał mnie jeden ze stałych klientów, wsiadając do mojej taksówki. Wzruszyłem jedynie ramionami, nie do końca wiedząc o co chodzi mojemu pasażerowi. - Pierwszy z kandydatów na Prezydenta na Placu Kościuszki się powiesił – stwierdził tonem, pełnym emocji, odpowiadając na moje wyraźne zdziwienie. - Co zrobił? - zapytałem.- Przecież kampania wyborcza się jeszcze nie rozpoczęła a ktoś już jej trudów nie wytrzymał? Szkoda człowieka, kimkolwiek by nie był – dodałem. Teraz skonfundowany poczuł się mój rozmówca. - Ależ nie o to chodzi – zawołał z szeroko otwartymi oczyma. - Baner tam wisi a nie człowiek – krzyknął, wskazując stosunkowo długim palcem na płachtę zawieszoną nad ulicą. 08.10.2014 00:10    19
Prawym okiem: pouczenie za wykroczenie

Prawym okiem: pouczenie za wykroczenie

Kilka tygodni temu informowaliśmy na łamach naszego portalu o niewykorzystaniu przez członków Zarządu Powiatu Tomaszowskiego urlopów wypoczynkowych z ostatnich kilku lat. 29.09.2014 23:59    7
Nowe przepisy, by wzmocnić nasze bezpieczeństwo

Nowe przepisy, by wzmocnić nasze bezpieczeństwo

15 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się konferencja zatytułowana: Ustawa o prawach konsumenta – szanse i zagrożenia. Znowelizowane przepisy, mające w swoim ząłożoniu wzmóc poziom ochrony konsumentów (a więc nas wszystkich) wchodza w życie już 25 grudnia br. Nowa Ustawa zmieni wiele dotychczas obowiązujących przepisów prawa. O tym jakie to będą zmiany i czy poprawią one relacje pomiędzy konsumentami a przedsiębiorcami z uczestnikami konferencji rozmawiała Agnieszka Drzewoska Łuczak – Mediator, Rzecznik Konsumentów w Tomaszowie Maz. 24.09.2014 19:52    1
Prawym okiem: solidarni przeciw obywatelom

Prawym okiem: solidarni przeciw obywatelom

Ilość skarg, jakie wpływają do Rady na funkcjonowanie w naszym powiecie tzw. pieczy zastępczej, czyli rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych itd. jest coraz większa. 22.09.2014 23:59    4
Tylko 200 kibiców na meczu z ŁKS

Tylko 200 kibiców na meczu z ŁKS

Tylko dwustu kibiców i to jedynie z Tomaszowa Mazowieckiego będzie mogła uczestniczyć w meczu jaki drużyna Lechii rozegrać ma w najbliższym czasie z Łódzkim Klubem Sportowym. Takie warunki postawił klubowi dyrektor OSIR, Bogdan Smolarek. Zarząd Stowarzyszenia nie chce się z taką decyzją pogodzić. - Po co organizować mecze, skoro nie można na nie wpuszczać kibiców – mówi prezes Lechii, Michał Goździk. 21.09.2014 12:39    23
Przez auta szybę: niemądry Polak po szkodzie

Przez auta szybę: niemądry Polak po szkodzie

Wyczytałem niedawno, że banki żywności, wspierające osoby ubogie, mają problemy z uzyskaniem funduszy oraz produktów, które mogłyby dystrybuować wśród swoich podopiecznych. 14.09.2014 14:19    1
Prawym okiem: Syjoniści na Synaj

Prawym okiem: Syjoniści na Synaj

Infantylizm polskich polityków przybiera coraz bardziej karykaturalne wymiary. O ile jeszcze przed rewolucją, spowodowaną przez tzw. social media, potrzebna była praca dziennikarzy, by obnażyć słabostki znanych (bo przecież nie tylko polityków) osób, tak obecnie, w przyrodzonej sobie ekshibicjonistycznej pasji, osoby te same radośnie prezentują swoje zdolności oraz przywary oraz słabostki. Szydło wychodzi więc z internetowego worka czasem szybciej niż poprzez żmudne i długotrwałe dziennikarskie 13.09.2014 14:30    16
Przez auta szybę: można już chłodzić szampana

Przez auta szybę: można już chłodzić szampana

No i stało się. Kandydowanie Marcina Witko na urząd prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego jest jakby nie było faktem. Między innymi dlatego postanowiliśmy wczoraj w naszym Związku Zawodowym Taksówkarzy im. Roberta de Niro zacząć gromadzić pieniądze na zakup kosza kwiatów na inaugurację kolejnej kadencji pana prezydenta Rafała Zagozdona. 10.09.2014 20:00    45
Przez auta szybę: w polskim piekiełku

Przez auta szybę: w polskim piekiełku

Ci, którzy mnie znają, wiedzą doskonale, jak bardzo daleki jestem od chwalenia działań obecnego Rządu. Dla mnie socjalizm, rozbudowana biurokracja i nadmierny fiskalizm, mający pokryć koszty armii urzędniczych darmozjadów, jest kategorycznie nie do przyjęcia. Jednak to, co mam okazję obserwować w związku z wyborem Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europy woła o komentarz i to chyba w ostrym i złośliwym tonie. 05.09.2014 15:00    17
Ekskluzywne szkolenia.... by "pomagać" bezrobotnym

Ekskluzywne szkolenia.... by "pomagać" bezrobotnym

Członkowie Powiatowych Rad Zatrudnienia i pracownicy PUP-ów są co roku szkoleni. Ponoć taki jest wymóg ustawowy. Szkolą je wyspecjalizowane firmy, które oczywiście nie robią tego z potrzeby serca ale z zamiarem osiągnięcia zysku. Szkolenie aby było bardziej "efektywne" odbywa się to często w sceneriach górskich kurortów. Tomaszowski PUP, który nie jest wyjątkiem, wydał na ten cel w okresie minionych 4 lat ponad 70 tysięcy złotych. Nikt oczywiście nie widzi problemu i nie uważa publicznych pieniędzy za zmarnotrawionych. Tylko dziennikarze, jak zwykle szukają sensacji. 31.08.2014 23:59    16
Przez auta szybę: zabetonowane myślenie

Przez auta szybę: zabetonowane myślenie

Stary już ze mnie człowiek, a wciąż nie mogę się nadziwić, w jak dziwnym miejscu na ziemi przychodzi mi żyć. Miałem niedawno okazję przysłuchiwać się kilkukrotnie dyskusjom dotyczącym zmian, jakie zachodzą w Tomaszowie. Mówi się ponoć, że gdzie dwóch Polaków tam bywają trzy opinie w każdym temacie. Nikt też tak jak my nie potrafi narzekać. Ostatnio narzeka się u nas na zieleń, która ponoć znika z miasta a ono samo staje się zabetonowanym. 31.08.2014 23:00    18
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama