Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 08:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Przez auta szybę: pod ścianą czy pod pręgierzem

Przez auta szybę: pod ścianą czy pod pręgierzem

Przyznam szczerze, że cholera mnie bierze, kiedy obserwuję kolejne wyczyny "macherów" od służby zdrowia, co rusz od nowa uzdrawiających system. To "uzdrawianie" zawsze dzieje się czyimś kosztem. Najczęściej (jeśli nie zawsze) poszkodowani są pacjenci, ale także zwalniane hurtowo pielęgniarki (jak w tomaszowskim szpitalu), najsłabiej wynagradzani lekarze (POZ). 05.01.2015 23:46    19
Przez auta szybę: czynić dobrze i mądrze

Przez auta szybę: czynić dobrze i mądrze

W tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyćmił do niedawna nikomu nieznany bloger występujący pod pseudonimem “Matka kurka”. W czasie procesu sądowego rozjechał “czarną Wołgą” hałaśliwego Jerzego Owsiaka, który mu ten proces wytoczył. Sąd na Owsiaku nie zostawił suchej nitki a maska “dobroczyńcy” numer jeden w Polsce została zdarta, odsłaniając czerwoną i agresywną gębę. 01.01.2015 23:59    10
Nowatorski program "Chudnij z ZOlą".

Nowatorski program "Chudnij z ZOlą".

Od stycznia rusza nowatorki program "Chudnij z ZOlą". Pomysłodawcą, inicjatorem oraz organizatorem jest Aleksandra Kołkiewicz - Instruktor Zumby, coach oraz nauczyciel. 23.12.2014 23:59
Starszy pan dokarmiał psa, rachunek wystawiło schronisko

Starszy pan dokarmiał psa, rachunek wystawiło schronisko

Starszy pan, mieszkający przy jednej z głównych ulic naszego miasta zlitował się nad bezdomnym szczeniakiem. 15.12.2014 23:59
Prawym okiem: tak mi dopomóż....

Prawym okiem: tak mi dopomóż....

Stało się! Zostałem wytropiony przez internetowych łowców sensacji. Tajni agenci, niczym zawodowcy z CIA albo Mossadu, wyszpiegowali, zauważyli i potępili. Nie pozostaje mi nic innego jak spuścić mą starą siwiejącą głowę i posypać ją popiołem 13.12.2014 23:59
Prawym okiem - Polska Kompromitacja Wyborcza

Prawym okiem - Polska Kompromitacja Wyborcza

Od drugiej tury wyborów prezydenckich minęło już kilka dni. Warto pokusić się o krótkie podsumowanie zdarzeń , jakie mieliśmy okazję nie tylko obserwować, ale których byliśmy przecież uczestnikami, jako kandydaci, wyborcy, członkowie komisji wyborczych itd. 06.12.2014 09:58
Prawym okiem: żadnych świętości, tylko "święta wojna"!

Prawym okiem: żadnych świętości, tylko "święta wojna"!

Polityka to często brutalna gra. Przeciwnicy często walczą ze sobą używając chwytów poniżej pasa. Właściwie przestało to już kogokolwiek dziwić, kiedy pan lub pani X publicznie lży swojego adwersarza, starając się w ten sposób przypodobać podniecającej się obelgami tłuszczy. Łgarstwa, fałszywe oskarżenia i knajackie słownictwo są na porządku dziennym. 28.11.2014 15:39    19
Prawym okiem: bo chodził gdzie nie powinien

Prawym okiem: bo chodził gdzie nie powinien

Miałem wczoraj wątpliwą przyjemność obejrzeć reportaż telewizji TTV poświęcony 10 letniemu chłopcu, nagranemu za pomocą telefonu komórkowego, na terenie szkoły ponadgimnazjalnej, funkcjonującej pod dumną nazwą „samochodówki”. Dzieciak podjudzany przez starszych kolegów bluzgał, palił papierosy i pluł na chodnik. Krótko mówiąc: robił za ulicznego żula, ku uciesze prymitywnej gawiedzi. 26.11.2014 18:27    21
Przez auta szybę: no to my są w Europie

Przez auta szybę: no to my są w Europie

- panie Robercie, nie sprawdziły się przewidywania co do drugiej tury wyborów prezydenckich w naszym mieście – zagadnął mnie wczoraj jeden ze stałych klientów. - Mówił pan, że będzie Witko z Zagozdonem a tu niespodzianka. Coś te pańskie prognozy się nie sprawdzają. 25.11.2014 23:59    20
Nie ma się z czego śmiać

Nie ma się z czego śmiać

Gwiazdą tomaszowskiego internetu stał się dzisiaj 8, może 9 letni chłopiec, nagrany na tyłach jednej z tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych za pomocą telefonu komórkowego. 21.11.2014 23:59    35
Powiat to nie kabaret, nie ma tu miejsca na wygłupy

Powiat to nie kabaret, nie ma tu miejsca na wygłupy

Powiat Tomaszowski może funkcjonować jak sprawna maszyna. Potrzebne do tego są umiejętności zarządzania i... silna wola 13.11.2014 23:35    12
Przez auta szybę: bo to, co ich podnieca... to się nazywa kasa

Przez auta szybę: bo to, co ich podnieca... to się nazywa kasa

Postanowiłem zająć się czymś pożytecznym i pogrzebałem troszkę w oświadczeniach majątkowych kandydatów na radnych, którzy te funkcje sprawują obecnie. Skupiłem się na osobach, które całe swoje życie związały ze sferą publiczną i bez polityki mogłyby pomrzeć z głodu. 13.11.2014 23:30    14
Kobieta w stadzie napuszonych samców!

Kobieta w stadzie napuszonych samców!

Będąc typową szowinistyczną, męską... No dobra, zacznę jeszcze raz. Będąc zwyczajnym facetem w średnim wieku, uwielbiającym kobiety dla ich walorów istotnych z męskiego punku widzenia, odnoszącym się do nich z szacunkiem nie pozbawionymm jednak odrobiny protekcjonalizmu, miałem ostatnio okazję przysłuchiwać się pewnej dyspucie. Powiem, co wiem... Otóż... baby są jakieś inne... 13.11.2014 23:20
Przez auta szybę: ofiara niewdzięczności

Przez auta szybę: ofiara niewdzięczności

- Coś nietęgo pan wygląda – mówię do jednego z moich z moich stałych klientów, o których wiem, że biorą udział w wyborach samorządowych. – Jakiś pan taki blady i mizerny, zapadnięty w sobie, jakby z pół roku do Egiptu nie wyjeżdżał. Jest pan chory, czy babeczki jakieś pana tak wymęczyły? - spróbowałem okazać współczucie. 11.11.2014 21:59    15
Przez auta szybę: nachalnie i bezwstydnie

Przez auta szybę: nachalnie i bezwstydnie

Mam świadomość, że znowu ktoś mi zarzuci, że atakuję jedną z opcji politycznych, biorących udział w wyborach, ale doprawdy, trudno jest mi tego nie robić. Dlaczego? No właśnie… 10.11.2014 19:58    17
Prawym okiem: odpowiedzialność zbiorowa jest jak zbiorowy gwałt

Prawym okiem: odpowiedzialność zbiorowa jest jak zbiorowy gwałt

Kampania wyborcza dobiega do końca. Chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Za nieco ponad tydzień odbędzie się głosowanie a później pozostanie już tylko druga tura wyborów prezydenckich. Tegoroczne zmagania lokalnych polityków przebiegają jak dotąd w dosyć spokojnym klimacie. Żaden z kandydatów nie stara się zdyskredytować w sposób oficjalny swoich konkurentów. Za to w Internecie, gdzie istnieje duże poczucie anonimowości sporo się dzieje i to dzieje się niedobrego. 08.11.2014 20:00    5
Przez auta szybę: flaszeczka i trzy śledzie

Przez auta szybę: flaszeczka i trzy śledzie

Wpadło mi dzisiaj w oko zdjęcie, jakie ktoś opublikował na Facebook’u. Przedstawia ono trzech panów w wieku emerytalnym stojących w sklepiku osiedlowym na tle regału z alkoholami. Pomyślałem sobie: no proszę, wpadli pewnie po flaszkę i zagrychę, bo jeden z nich najwyraźniej zainteresowany był wędliną, spoczywającą w sklepowej gablocie. Może nie byłoby w tej „słit foci” nic nadzwyczajnego (bo przecież pragnienie może dopaść każdego), gdyby nie fakt, że trzej panowie to: Leszek Miller, Jerzy Adamski i Andrzej Barański. Kampania jak nic - pomyślałem sobie. Teraz towarzysze z SLD fotografują się w tomaszowskich sklepikach i zabiegają o głosy lokalnych handlowców a jeszcze kilka lat temu, kiedy prezydentem był jeden z bohaterów fotografii, zbudowano pierwsze w mieście francuskie supermarkety. Sprzedawano nawet tereny, których sprzedawać się nie powinno i na siłę przeprowadzano zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Efekt tych działań wszyscy znamy 05.11.2014 18:56    68
Przez auta szybę: listy spod sutanny

Przez auta szybę: listy spod sutanny

Ciekawie się tu porobiło w Tym naszym Tomaszowie. Nie ma co, wybory za niecały miesiąc a na mnie wylewa się fala krytyki za to, że się w tym czasie mocniej uaktywniłem. No a kiedy mam się uaktywniać – ja się pytam? Na wiosnę? Wtedy będę pisał o pięknych tomaszowiankach, spacerujących po nowym Placu Kościuszki. Bo temat bardziej „wdzięczny” i można o nim mówić bez końca. Zgadzam się, że poświęciłem dwa kolejne teksty komitetowi WR a i wcześniej coś tam o tym pisałem ale cóż z tego, skoro sami mi do skrzynki własne ulotki przynieśli i w ten sposób poprosili mnie o komentarz. A dzisiaj o... PiS-sie... na początek w kontekście wyborów do Rady Powiatu Tomaszowskiego. Czy ktoś przejrzał ich listy? Ja to zrobiłem. 30.10.2014 23:59    49
Przez auta szybę: aktywność wysoce pożądana

Przez auta szybę: aktywność wysoce pożądana

Sporo namieszałem w ostatnim czasie moimi felietonikami, w których opisuję tomaszowską rzeczywistość przedwyborczą, widzianą przez przyciemnione szyby mojej srebrnej audicy. Parę osób poczuło się dotkniętych a naczelny serwisu pogroził mi wskazującym palcem. Nie odpowiedziałem środkowym, bo jestem dobrze wychowany i lubię sobie postukać w klawiaturkę netbooka, czekając na telefon od klienta. Moi oponenci pytają: a czemu nie piszesz o Platformie Obywatelskiej, tylko o PiS i Wszyscy Razem ci się nie podobają. No to zrobię to właśnie teraz, chociaż PO nie będzie jedynym bohaterem moich literackich wynurzeń. 29.10.2014 23:17    6
Przez auta szybę: buble też są fajne

Przez auta szybę: buble też są fajne

Nie dalej jak wczoraj pozwoliłem sobie napisać kilka zdań o banialukach, jakie kandydaci pewnego komitetu, wszyscy razem i być może każdy z osobna, wciskają wyborcom w temacie ratowania zdrowia mieszkańcom naszego powiatu. Obiecałem, że do tematu wyborczej broszury jeszcze powrócę, bo jest w niej kilka co najmniej rzeczy, które wymagają komentarza. Najciekawszą a może i najbardziej skandaliczną zostawię sobie na odrębnym felieton a tymczasem zajmę się drogami, bo przyznam, że pierwszy raz w swoim długim życiu spotkałem się z sytuacją, by ktoś chwalił się produkcją bubli. 22.10.2014 20:02    33
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama