Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 08:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Kluby - TYGMONT/Muzyczna SCENA (91)

Kluby - TYGMONT/Muzyczna SCENA (91)

Jest takie miejsce, w samym sercu Warszawy przy ulicy Mazowieckiej 6/8, gdzie codziennie (oprócz poniedziałków) można posłuchać na żywo dobrej muzyki, które dziś stało się oazą, nie tylko polskiego jazzu, to - Jazz Klub Tygmont. Klub istnieje ponad 14 lat, a to oznacza, ze znalazł uznanie w oczach mieszkańców stolicy, miłośników dobrej muzyki, bluesa, jazzu, rock’n’rolla, rhytm&bluesa w Polsce, za granicą, zdobywając uznanie i dużą popularność. 10.03.2015 23:54    1
Prawym okiem: PiS-dominium

Prawym okiem: PiS-dominium

Witkowyje, to termin, jaki usłyszałem dzisiaj od jednego z urzędników magistrackich, kiedy wybrałem się posłuchać obrad Rady Miejskiej. W ten sposób pracownik ten skomentował zmiany personalne w mieście oraz w spółkach podległych prezydentowi. 27.02.2015 12:58    66
Prawym okiem: Powiat nie lubi swoich przyjaciół

Prawym okiem: Powiat nie lubi swoich przyjaciół

Od blisko 10 lat Powiat Tomaszowski przyznaje statuetki swoim "przyjaciołom". Najczęściej odbywa się to przy okazji hucznie obchodzonych Powiatowych Spotkań Noworocznych, o których nie tak dawno temu miałem okazję kilka słów napisać, wywołując dosyć nerwowe rekacje wśród (na szczęście nnielicznej) grupy radnych. 14.02.2015 01:16    26
Prawym okiem: po nich tylko spalona ziemia

Prawym okiem: po nich tylko spalona ziemia

W samorządach funkcjonują od lat osoby, które można śmiało określić mianem "niezatapialnych". Osoby, które narobią bałaganu w jednym miejscu, przesuwane są na inne stanowiska. Nikt nie zwraca uwagi na kompetencje, fachowość, czy dotychczasowe "osiągnięcia" zawodowe. Liczy się przynależność do konkretnej partyjnej grupy interesów, by raz za razem czuć się wybitnym i niezastąpionym specjalistą. Ludzie ci są radnymi, urzędnikami wyższego szczebla, dyrektorami i prezesami samorządowych spółek. Co ciekawe w prywatnym biznesie nie sprawdzają się i nikt ich nie chce, a jak już któreś z nich trafi w "ręce prywaciarza" szybko ucieka do nawet gorzej płatnej ale samorządowej albo państwowej roboty. Tu przecież nikt nikogo nigdy nie rozlicza, bo to albo kolega z partii albo koalicjant. Może być też koleś od kielicha, bo i takie przypadki również w tomaszowskich realiach wcale do rzadkości nie należały. 12.02.2015 11:00    50
Przez auta szybę: to już lepsze dorożki

Przez auta szybę: to już lepsze dorożki

Od razu i bez bicia przyznam się, że do napisania tego krótkiego tekstu skłonił mnie dzisiejszy materiał, dotyczący oznakowania ulicy Piłsudskiego i Placu Tadeusza Kościuszki. Dokładniej ujmując i zawężając problem chodzi mi o lokalizację na centralnym placu postoju taksówek. Nie wiem, kto z takim pomysłem wyszedł ani kto za nim lobbował (ja z cała pewnością nie) ale jest on w mojej ocenie, jako mieszkańca miasta, delikatnie mówiąc absurdalny. 09.02.2015 14:25    4
Prawym okiem: trzecio prowda

Prawym okiem: trzecio prowda

Ludzie mają dziwny zwyczaj telefonowania do mnie aby zapytać mnie o to, co zamierzają zrobić osoby, z którymi często mam stosunkowo luźny związek albo nie czuję się upoważniony udzielać w ich imieniu informacji. Nie pojmuję skąd to przekonanie, że ja zawsze muszę wiedzieć coś, czego nie wiedzą wszyscy inni. Ech, te plociuchy.... Jest jednak coś, co zastanowiło mnie po raz kolejny w tym tygodniu i chyba wymaga kilku słów wyjaśnienia. 08.02.2015 22:10    16
Prawym okiem: chocholi taniec

Prawym okiem: chocholi taniec

Już za tydzień odbędzie się kolejna edycja Powiatowych Spotkań Noworocznych, imprezy organizowanej przez tomaszowskie Starostwo Powiatowe. W ciągu kilku ostatnich lat Zarząd kierowany przez starostę Piotra Kagankiewcza najwyraźniej utracił poczucie rzeczywistości i przede wszystkim przyzwoitości przeznaczając na tę jedyną w roku "wieczornicę" dla lokalnych notabli i zaproszonych przez nich gości coraz więcej pieniędzy. 76 tysięcy złotych to kwota dla wielu osób niewyobrażalna, a ponieważ pochodząca z środków publicznych, wydawana lekką ręką. W mojej opinii działanie takie można nazwać co najmniej niegospodarnym. Niestety to nie jedyny przykład marnotrawstwa. 08.02.2015 03:00    40
Prawym okiem: w głowie to wciąż lokator

Prawym okiem: w głowie to wciąż lokator

Zmieniają się zasady wynajmu i sprzedaży mieszkań wchodzących w skład majątku miasta. Złą wiadomością dla najemców i lokatorów jest podwyżka czynszu na poziomie sięgającym 5 procent. Dobrą wiadomością dla podatników są zmiany w systemie naliczania bonifikat przy sprzedaży mieszkań, chociaż zmiany te są wciąż zbyt mało zdecydowane i mogą okazać się iluzoryczne. 06.02.2015 13:59    10
Prawym okiem: warto o tym pamiętać... cz. 3 - będzie czyściej ale i drożej

Prawym okiem: warto o tym pamiętać... cz. 3 - będzie czyściej ale i drożej

Ciekawy pomysł w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej przedstawił prezydent Marcin Witko. Chodzi o plany utworzenia zakładu budżetowego, którego celem ma być utrzymywanie w czystości miejskich terenów, obsługa schroniska dla bezdomnych zwierząt, targowiska i komunalnego cmentarza. 03.02.2015 22:48    15
Woda sodowa uderza do głowy - co o tym myślicie?

Woda sodowa uderza do głowy - co o tym myślicie?

W minioną środę Rada Miejska debatowała m.in. nad projektem uchwały dotyczącym zbycia nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Rzeźniczej, na której znajduje się Galeria Arkady, prowadzona od 20 lat przez Mariusza Sobańskiego. Słowo debata jest jednak użyte tu mocno na wyrost, bo zamiast dyskusji mieliśmy do czynienia z bezprecedensowym pokazem arogancji, jakiego ja osobiście przez ostatnie kilkanaście lat w miejskim samorządzie nie zaobserwowałem. 01.02.2015 21:00    54
Prawym okiem: każdy jest podejrzany a jak nie jest to i tak będzie

Prawym okiem: każdy jest podejrzany a jak nie jest to i tak będzie

Przyznam, że po raz kolejny przeraziłem się dzisiaj nie na żarty. Nie na żarty, bo temat związany jest z funkcjonowaniem Policji, a nie po raz pierwszy działania tej formacji budzą moje zastrzeżenia. 30.01.2015 23:00    25
Prawym okiem: Warto o tym pamiętać.... cz.2

Prawym okiem: Warto o tym pamiętać.... cz.2

Sporo emocji wywołuje zapowiedź wprowadzenia w Tomaszowie Mazowieckim bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. Był to jeden z najbardziej medialnych punktów kampanii wyborczej Marcina Witko, chociaż nie sądzę aby ta obietnica przesądziła o jego zwycięstwie. To, że polityk poważnie podchodzi do składanych przez siebie obietnic, dobrze o nim świadczy, trzeba jednak pamiętać o kosztach i konsekwencjach przedsięwzięcia. 28.01.2015 20:55    49
Prawym okiem: w środku zimy na bruk

Prawym okiem: w środku zimy na bruk

Czy można kogoś w środku zimy wyrzucić z mieszkania na przysłowiowy bruk, nie mając nakazu eksmisji, bez obecności komornika i z dziwną aprobatą funkcjonariuszy odpowiedzialnych za czuwanie nad bezpieczeństwem obywateli i poszanowaniem dla obowiązującego prawa. Okazuje się, że można. 27.01.2015 23:59    26
Prawym okiem: Warto o tym pamiętać.... cz.1

Prawym okiem: Warto o tym pamiętać.... cz.1

Zaczęła się długo ponoć wyczekiwana przez mieszkańców Tomaszowa budowa centrum handlowego przy ulicy Barlickiego. Właściwie to, co możemy na tę chwilę obserwować, jest wyburzaniem ruin i wyrównywaniem terenu, gdzie obiekt ma się pojawić. Póki co, wszyscy się cieszą, bo zostanie zagospodarowana część miasta, będąca głównym tomaszowskim szczurowiskiem. 25.01.2015 20:30    42
Dlaczego nie może być dobrze - np. pani Łuczak i jej Komitet Możemy

Dlaczego nie może być dobrze - np. pani Łuczak i jej Komitet Możemy

W ostatnich wyborach samorządowych Tomaszowie dość wyraźnie zwyciężył PIS szczególnie w wyborach do Rady i na Prezydenta Miasta. Można te fakty różnie oceniać politycznie w takim sensie, jak różne posiadamy przekonania i jakiej opcji politycznej czy grupie lokalnej dopingujemy. Niemniej widać wyraźnie, że układ oddanych głosów w wyborach, a układ wyłonionych w ten sposób radnych wyraźnie się różnią. Szanując te wyniki zastanówmy się czemu tak jest i czy może w przyszłości być lepiej, czy może być reprezentatywniej? 23.01.2015 23:58    34
Przez auta szybę: spytaj policjanta on ci prawdę powie

Przez auta szybę: spytaj policjanta on ci prawdę powie

Okazuje się, że źle dziać może się nie tylko w państwie duńskim ale i w polskim dzieje się nie najlepiej. Polska gospodarka leży rozłożona na łopatki a co pół roku dowiadujemy się, że kolejna gałąź przemysłu jest nieopłacalna. 21.01.2015 18:06    24
Przez auta szybę: praca czyni wolnym

Przez auta szybę: praca czyni wolnym

Kim jest współczesny niewolnik? Wbrew pozorom nie musi to być osoba zamknięta we włoskim czy szkockim obozie pracy, albo ukraińska nastolatka, która zamiast modelką zostaje prostytutką w dzielnicy czerwonych latarni w Hamburgu. 15.01.2015 21:41    24
Gdyby  żył, miałby 80 lat

Gdyby żył, miałby 80 lat

O jubileuszu 80 urodzin Króla Rock’n’Rolla Elvisa Presleya i uwzględnieniu tej uroczystości w moim stałym cyklu Herosi Rock’n’Rolla, rozmawiałem na skypie czy poczcie mailowej ze znanym tomaszowskim fanom rock’n’rolla, uczestników Herosów R&R, Arkiem Milczarkiem (odtwórcy wielu coverów Króla) już w grudniu 2013 roku. Właściwie to Arek był głównym inspiratorem przypominającym mi ciągle o tym wydarzeniu (8 stycznia 2015r). Zwierzał mi się często - Jeszcze mieszkam w Londynie ale w pierwszym kwartale 2014 na stałe zjeżdżam do kraju tak, że na presleyowską osiemdziesiątkę będę już w Tomaszowie. Przygotowałem na tę okoliczność nowy strój Elvisa, już przetestowany (na Węgrzech), i kilka nowych utworów. 15.01.2015 12:40
Chcesz dajesz, nie chcesz nie dajesz

Chcesz dajesz, nie chcesz nie dajesz

Już w niedzielę kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu znasz zapełni puszki 120 tysięcy wolontariuszy, aby zasilić fundację Jerzego Owsiaka. Są jednak tacy, którzy dawać nie chcą. 09.01.2015 21:42    20
Pasja która kosztuje życie

Pasja która kosztuje życie

Cała Polska była zszokowana po informacji jaka dotarła do nas w ciągu ostatnich dni. Polski motocyklista biorący udział w rajdzie Dakar Michał Hernik, poniósł śmierć podczas trzeciego etapu tych prestiżowych zawodów. 08.01.2015 01:11    4
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama