Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 09:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Felietony

Trudno to jakoś posprzątać

Trudno to jakoś posprzątać

Niemal wszyscy kochamy zwierzęta. Jeśli nie kochamy, to nie przyznajemy się do tego, gdyż jest to politycznie niepoprawne. 03.05.2015 21:37    21
Prawym okiem: Rodzina? A cóż to za problem?

Prawym okiem: Rodzina? A cóż to za problem?

Zdarza mi się, co prawda niezwykle rzadko, polemizować z artykułami, publikowanymi w lokalnym tygodniku. Tym razem, pozwolę sobie sprostować artykuł niedawnej kandydatki na prezydenta miasta Tomaszowa Mazowieckiego, ponieważ, delikatnie ujmując, rozmija się ona w nim z prawdą. Smutne to, ponieważ pomijając konteksty ideologiczne, którymi ludzie mogą i powinni się różnić, to jednak zawód dziennikarza wymaga tego, by przynajmniej co do faktów, nie rozmijał się on rzeczywistością. 27.04.2015 23:59    22
Pacjent? A co to takiego?

Pacjent? A co to takiego?

Trudno jest mi nawet wyobrazić sobie sytuację, kiedy trafiam na szpitalny stół operacyjny, mam podaną narkozę i nagle przestaje ona działać. Słyszę lekarzy i pielęgniarki, czuję ból a nie mogę krzyknąć: ludzie przecież to boli!. Nagłośniony niedawno przypadek z opoczyńskiego szpitala, kiedy to narkoza przestała działać w trakcie "cesarskiego cięcia" jest oczywiście przypadkiem skrajnym (co nie znaczy, że odosobnionym). 20.04.2015 20:42    18
No przecież zarabiamy... coraz więcej

No przecież zarabiamy... coraz więcej

Dość stare porzekadło mówi, ze jeśli ja jadam mięso, zaś mój sąsiad kapustę to statystycznie oboje jemy ...gołąbki. Mniej więcej taki stan rzeczy oddają przeróżne wskaźniki i dane statystyczne.. 20.04.2015 18:52    5
Przez auta szybę: o biedzie bez demagogii

Przez auta szybę: o biedzie bez demagogii

Wyczytałem gdzieś, że wydatki na pomoc społeczną w naszym mieście wzrosły w ciągu 4 lat o około 5 milionów złotych. Ma to niby oznaczać, że "bieda w nadpilickim grodzie rośnie". Na pierwszy rzut oka, można faktycznie stwierdzić, że tak jest naprawdę. 19.04.2015 12:59    29
Czysta magia

Czysta magia

Mówił o sobie, że woli być częścią widowiska niż samym widowiskiem. Legendarny piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta, J.J. Cale, zmarł 26 lipca 2013 roku. Dziedzictwo, które po sobie pozostawił będzie nadal inspirować nadchodzące pokolenia artystów, a także ikony rocka na całym świecie. Rolling Stone stwierdził, że "jego wpływ jest niezmierzony", a lista gwiazd, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne, które pozostają pod jego wpływem, jest niemal niewyczerpana. Neil Young, Eric Clapton, Lynyrd Skynyrd, Johnny Cash, Captain Beefheart, Santana, The Allman Brothers, Jerry Garcia, Freddie King, Beck, Band of Horses, Jose Feliciano, George Thorogood, Waylon Jennings, Tom Petty & The Heartbreakers, Bobby "Blue" Bland, Deep Purple, John Mayall i wielu innych czerpało z jego dokonań i inspirowało się nimi. 18.04.2015 10:12
Prawym okiem: nie podoba im się religia

Prawym okiem: nie podoba im się religia

W tym tygodniu grupka lewicowych fanatyków zamierzała zbierać w naszym mieście podpisy pod projektem ustawy o zmianach w systemie oświaty, który zatytułowano „Świecka szkoła”. Organizator akcji, czyli kwartalnik "Liberte" twierdzi, że ich celem jest zniesienie finansowania lekcji religii z Budżetu Państwa. Do zbierania podpisów jednak nie doszło. Nic dziwnego, bo pogoda nie sprzyjała ulicznym happeningom. Fundacja Egalitarna z Piotrkowa postanowiła, że ograniczy swoją aktywność do swojego rodzinnego miasta, gdzie do dzisiaj funkcjonuje kult Edwarda Gierka. 17.04.2015 20:59    77
Stadion może być sexy

Stadion może być sexy

(poniższy tekst jest reakcją na zamieszczony w trzynastym numerze "TIT-u" artykuł Agnieszki Łuczak pt. "Stadion nie jest sexy") 15.04.2015 23:59    19
Karta Dużej Rodziny - potrzebna mocniejsza promocja

Karta Dużej Rodziny - potrzebna mocniejsza promocja

Dwa lata temu, kiedy przygotowywałem obywatelski projekt uchwały "Tomaszowska Karta Rodziny Wielodzietnej" pewien mój znajomy, krytykował go, nazywając populizmem. Równocześnie sam zgłaszał wniosek o pozbawienie zniżek parkingowych radnych w strefach płatnego parkowania. Nie ukrywam, że jego pomysł nazwałem dokładnie tak samo, bo po pierwsze dotyczył on wąskiej grupy (23) osób, po drugie zwiększenie wpływów z tego tytułu ma charakter symboliczny, jeśli nie żaden. Obliczony więc był głównie na negatywne emocje wyborców. 15.04.2015 23:59    6
Przez auta szybę: zamachowcy i hipokryci

Przez auta szybę: zamachowcy i hipokryci

Piąta rocznica katastrofy smoleńskiej za nami. Było tym razem nieco ciszej nad trumnami ofiar, ale i tak nie zabrakło komentarzy dotyczących potencjalnego zamachu. Oliwy do ognia dolały medialne publikacje. Pierwsza zawierająca rozszerzone stenogramy z tzw. czarnych skrzynek, druga mówiąca o rzekomych informacjach posiadanych przez służby wywiadowcze Niemiec, które miałyby potwierdzeń zlecenie mordu na polskim prezydencie. 13.04.2015 13:01    26
Prawym okiem: pudel w lesie czy czopek w ...

Prawym okiem: pudel w lesie czy czopek w ...

21 czerwca odbędą się w naszym mieście uzupełniające wybory do Rady Miejskiej. Niestety jest to jeden z negatywów wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, przy równoczesnym zakazie łączenia niektórych funkcji samorządowych. O ile na szczeblu powiatu nic nie stoi na przeszkodzie by starosta był równocześnie radnym (wynagrodzenie pobiera z tytułu pełnienia jednej z tych funkcji), o tyle na szczeblu miasta nie można być i radnym i prezydentem ani też wiceprezydentem. 13.04.2015 11:59    8
Frank Zappa: Głupota ma pewien urok, a ignorancja nie

Frank Zappa: Głupota ma pewien urok, a ignorancja nie

Frank Vincent Zappa urodził się 21 grudnia 1940 r. w Baltimore, w stanie Maryland, zmarł 4 grudnia 1993 roku w Los Angeles. Mawiał o sobie, że w jego żyłach płynie mieszanka krwi sycylijskiej, arabskiej, greckiej i francuskiej. Był gitarzystą, kompozytorem, wirtuozem, wizjonerem, kpiarzem, szydercą, twórcą obscenicznych tekstów, surowym moralistą stroniącym od narkotyków i zapamiętałym nikotynistą. Jak sam wspomina w książce "The Real Frank Zappa Book", po usłyszeniu płyty francuskiego kompozytora Edgara Varese'a, w wieku 15 lat, postanowił zostać muzykiem. Od tego czasu grywał w różnych amatorskich zespołach. 11.04.2015 20:28
Prawym okiem: ktoś mnie tu robi "w bambuko"

Prawym okiem: ktoś mnie tu robi "w bambuko"

Ileż to już czasu minęło od wyborów samorządowych? Nie tak dawno Marcin Witko prezentował swoje działania w pierwszych 100 dniach urzędowania. Od momentu ukonstytuowania się Rady Powiatu Tomaszowskiego i wyboru Starosty wraz z Zarządem Powiatu minęło równo 130 dni. 10.04.2015 20:19    54
Przez auta szybę: lewicowa mizeria

Przez auta szybę: lewicowa mizeria

No cóż, jakby nie patrzeć pani Magdalena Ogórek, to jeden z dwóch (spośród 11) kandydatów na Urząd Prezydenta RP, którzy przed wyborami odwiedzili Tomaszów. W odróżnieniu jednak od Andrzeja Dudy, który swą aktywność ograniczył do kontaktów z pisowskimi członkami, lewicowa "seksibejbi" wyszła na ulicę pościskać ludzkie dłonie i porobić "słit focie" lub jak kto woli po nowemu "selfiki". Chyba zrobiła duże wrażenie, bo moi koledzy z postoju pierwszy raz kiedy mówiłem o moim stosunku do lewicy, stwierdzili, że taki stosunek chętnie też by mieli 04.04.2015 10:18    58
Ludzie, którym "się chce" -  Tomaszów - lubię to!

Ludzie, którym "się chce" - Tomaszów - lubię to!

Cztery miesiące od rozstrzygnięcia wyborów samorządowych, rozwieszania plakatów, rozdawania ulotek zabiegania od wyborców Media prawie co dzień przekazują nam wiadomości jakie stanowiska obsadzają nasi lokalni politycy. Czasem zdaje mi się, że informacje o takiej treści zupełnie wyparły newsy o działaniach przedstawicieli społeczeństwa, do niedawna jeszcze tak aktywnych i bezinteresownych - a przynajmniej kreujących taki wizerunek... Nikogo już to nie dziwi, bo takie zjawisko ma miejsce cyklicznie. Jako osoba blisko związana ze środowiskiem politycznym, zachowująca jednak suwerenność w tej kwestii, dostrzegam jednak bardzo pozytywne zjawiska. 30.03.2015 13:40    23
Prawym okiem: królestwo obciachu

Prawym okiem: królestwo obciachu

Rzeczy proste są niemożliwe. Dziur w chodnikach nie warto łatać, bo przecież nikt się jeszcze nie przewrócił. A radni Internetu nie potrzebują, bo i po co? Dotąd nie mieli, to się mogą obejść. Muszę przyznać, że bycie radnym powiatu to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Będąc radnym miejskim nie miałem pojęcia, że w jakimkolwiek urzędzie może panować tak destrukcyjny bałagan jaki panuje w starostwie. 28.03.2015 23:59    37
Prawym okiem: pecunia non olet

Prawym okiem: pecunia non olet

Otrzymałem wczoraj z tomaszowskiego magistratu informację na temat obniżki wynagrodzeń dla członków zarządów oraz rad nadzorczych dwóch tomaszowskich spółek. Niby informacje nie były objęte żadnym "embargiem" (poza tymi mówiącymi o wynagrodzeniach rad nadzorczych) a i sam pisałem już o wygórowanych pensjach w miejskich spółkach wielokrotnie, to jednak tabelaryczne zestawienia zrobiły i na mnie wrażenie. Muszę przyznać, że poprzedni prezydent mocno zaszalał ustalając poziom dochodu niektórych osób. 25.03.2015 23:11    17
Dziecko chrapie? Zaplanuj wizytę u laryngologa

Dziecko chrapie? Zaplanuj wizytę u laryngologa

Jesteśmy rodzicami 3 letniego dziecka z przerośniętym migdałem. Infekcje górnych dróg oddechowych, chrapanie, masa antybiotyków, aż w końcu wizyty u laryngologa. Diagnoza? przerośnięty trzeci migdał. 25.03.2015 18:38
Prawym okiem: wydajemy i co z tego

Prawym okiem: wydajemy i co z tego

Od lat obserwuję wydatki, jakie nasze miasto ponosi na tzw. profilaktykę uzależnień i jedno, co mogę powiedzieć na pewno, to jest to, że moim zdaniem, miliony złotych najzwyczajniej w świecie może nie tyle wyrzucamy w błoto (chociaż bywa i tak), co wydajemy w sposób nieefektywny na cele nie mające nic wspólnego z walką z narkomanią lub alkoholizmem. 19.03.2015 12:58    15
Galeria Tomaszów?...ale kino

Galeria Tomaszów?...ale kino

Tomaszowski dworek co raz bardziej mnie zaskakuje. Ostatnim gorącym tematem jest budowa niejakiej Galerii Tomaszów. Głos ludu mówi trzeba budować to budujemy. Argumentów głos ludu nie ma żadnych, aby miasto musiał wykonać tą inwestycję. 17.03.2015 17:00    43
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama