Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:07
Reklama
Reklama

Prawym okiem: czy Was to nie wkurza?

Od samego rana Polska żyje osobistymi relacjami między pewną ponętną 24-letnią dziewoją a wicemarszałkiem województwa łódzkiego, Dariuszem Klimczakiem, równocześnie naczelnym wodzem Polskiego Stronnictwa Ludowego w naszym regionie. I może nie byłoby w tym niczego dziwnego, po pannica jest prywatnie narzeczoną Klimczaka, gdyby nie nagłe odkrycie talentów w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem specjalizującym się w energetyczne cieplnej.

Rozpętała się burza, wkurzył się nawet Piechociński, a specjalistka od ciepła szybciutko zrezygnowała z posady i opublikowała oświadczenie, jakoby jej zatrudnienie nie miało nic wspólnego z koneksjami politycznymi (papcio również działacz PSL) i jeszcze chwila a wyrzekłaby się nawet narzeczonego, a przecież data ślubu już wyznaczona i goście zaproszeni...

Sam narzeczony też ma poważny problem, bo jest murowanym kandydatem na posła w jesiennych wyborach parlamentarnych. nie pozostaje więc nic innego, jak poczekać aż sprawa przycichnie, a zaproszonemu na wesele Piechocińskiemu zmięknie serce.

Czy Was to nie wkurza?

Przypadek Dariusza Klimczaka i jego narzeczonej nie jest przypadkiem odosobnionym i nie jest właściwym jedynie dla PSL (chociaż to ta partia w partyjne polityce "prorodzinnej" u nas w kraju przoduje. Jest to praktyka powszechna obecna na wszystkich szczeblach władzy publicznej.

Trudno z nią walczyć, mimo, że to właśnie ona zabija w Polsce jakąkolwiek ludzką aktywność i jest jedynym z głównych powodów, dla których ludzie z naszego kraju emigrują. Niech mi ktoś powie, po co pracownik ma się angażować w swoja pracę, doskonalić, wzbogacać wiedzę, zbierać i pielęgnować doświadczenie, skoro i tak ma od samego początku świadomość, że nie ma w przyszłości szans na awans, bo jego wiedza i umiejętności nie mają żadnego znaczenia.

Po co się starać, skoro wolny wakat obejmie i tak narzeczona, żona, czy pociotek partyjnego towarzysza, niczym w czasach PRL. No nie, w PRL-u tak się jednak nie dało. Tam, gdzie była potrzebna specjalistyczna widza, nie wsadzano na stanowisko całkowitego ignoranta.

Pytam raz jeszcze: czy Was to nie wkurza?

Jest oczywiście jeszcze gorzej. Doświadczeni pracownicy firm i instytucji traktowani są jak niewolnicy. Polski murzyn utrzymywany jest po to, by zapieprzał na partyjnego działacza lub jego żonkę, którzy na pracę po prostu nie mają czasu ani nawet ochoty, w dodatku bywa często są oporni na wiedzę, a próby jej zdobycia kończą się fiaskiem i frustracją.

Konkursy na stanowiska urzędnicze to farsa. Mało kto do nich przystępuje. Bo i po co? Z góry wiadomo kto "spocznie na tarczy". Człowiek naraża się na stres, a wie z góry, że i tak wygra "specjalista". Po co to robić? Żeby zbuntować się przeciwko systemowi. Tyle, że kac i poczucie krzywdy pozostaną i zniechęcenie na przyszłość. Partyjniacki spec o tym jednak nie pomyśli. Empatia obecna jest tylko na sztandarach upapranych... sami wiecie w czym.

To jesteście wkurzeni czy nie?

No dobrze, powie ktoś, okazja czyni złodzieja. Tyle, że złodziej okazji szuka. To nie przypadek, że osoby, o których piszę szukają sobie zatrudnienia w sektorze publicznym. W prywatnych firmach i konsorcjach wylecieliby na zbity pysk, bo tam trzeba, mówiąc brzydko, zapie...przać. A praca rozliczana jest z jej efektów.

Łatwiej wspiąć się po plecach tatusia, mamusi lub narzeczonego, przy okazji, robiąc komuś innemu krzywdę, bo nie wierzę, że w takich firmach jak tomaszowska czy skierniewicka ciepłownia nie ma ludzi z bagażem wiedzy i doświadczeń, którzy mogliby a nawet powinni na stanowiska kierownicze awansować.

Wkurzyłem Was już wystarczająco?

Ale to jeszcze nie koniec. Wystarczy szeroko otworzyć oczy, by zobaczyć to, co jest z pozoru jest niedostrzegalne. Otóż wszystkie te partyjno - rodzinne synekury, pozwalają na utrzymanie dotychczasowego systemu. Ktoś komuś załatwia robotę, a ta osoba musi zapłacić "dobrowolną" daninę na "matkę partię". W ten sposób jesteśmy oskubywani podwójnie, potrójnie i po tysiąckroć.

Uważacie, że to w porządku, by świeżo upieczony radny bez żadnego doświadczenia zawodowego zostawał nagle urzędnikiem, naczelnikiem, prezesem, czy dyrektorem jednostki podległej samorządowi? Czy to jest na pewno ta sama osoba, na którą głosowaliście? Czy na pewno takiej aktywności oczekiwaliście? Czy ta osoba aby na pewno Was reprezentuje? Jeśli odpowiedzi na te pytania udzielicie twierdzące, to macie to na co zasłużyliście. Jeśli odpowiedź za każdym razem brzmi "nie", to znaczy, że najzwyczajniej w świecie zostaliście zrobieni w bambuko.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ilona 12.05.2015 11:17
Anna piszesz to wszystko do siebie.

bidulko 11.05.2015 12:10
ale ci te zwierzaki nadokuczały, stara to prawda - zacznij od siebie!

pani anno 10.05.2015 22:31
"wielbicielko psów", zacznij realizować obietnice przedwyborcze (np. chodnik) a nie zajmujesz się tematami rangi "ogólnopolskiej"! Chyba, że tylko jedno ci w głowie...

10.05.2015 22:34
Remont chodnika przy ulicy Szerokiej został wpisany do tegorocznego budżetu powiatu. Jeśli o ten chodzi, oczywiście. Wkrótce ruszą prace

anna 11.05.2015 10:47
prace remontowe już się rozpoczęły. Problem chodnika jest jednym z wielu na który należy zwrócić uwagę. Nie mniej ważnym jest zachowanie mieszkańców, którzy nie szanują sąsiadów między innymi nie sprzątając po swoich psach, wystawiając swoje śmieci na klatki schodowe, parkując samochody tak aby zająć przynajmniej dwa stanowiska, brudząc klatki schodowe, prowadząc w mieszkaniu hodowle np. kotów, które są uciążliwe dla innych, itd.

... 11.05.2015 14:57
Jeżeli masz pretensje do sąsiadów to zgłoś to odpowiednim władzom, a nie będziesz tutaj wylewać pomyje na nich.

wodociagi 09.05.2015 18:17
w wodociagach caly czas sa przekrety i tam potrzebna jest wnikliwa kontrola

ewa 09.05.2015 16:52
Ilona masz rację, też tak sądzę, bo widziałam te syfy zostawione przez nią.

sąsiadka 09.05.2015 14:59
Zgadzam się z Ilona, tak to prawda w 100%. Nikt jej na osiedlu nie lubi. Obgaduje i oczernia dobrych ludzi.

anna 09.05.2015 19:57
panie które wypuszczają psy bez smyczy i bez kagańca, mają pretensje, że ktoś czyści buty po kupach które powinny same posprzątać, a nie zachowywać się jak wielkie damy, którym słoma wyłazi z butów

Ilona 09.05.2015 11:43
Anna to pani której nikt na osiedlu nie lubi za jej bute, chamstwo i sądzony jad. Udaje czyścioszke i wielką panią,a wycierala chusteczkami buty i zostawiła ten syf na klatce schodowej. Dopiero po interwencji sąsiadów posprzątała.

sąsiadka 08.05.2015 22:55
Taxidrajwer- co ty wiesz o panu Zbyszku S. Często bywam u niego i nie śmierdzi nic. Koty mają kuwety ze żwirkiem. Kto ci opowiada takie bzdury.

też sąsiadka 09.05.2015 20:02
ten smród wnika do mieszkań sąsiadów oraz na klatkę schodową. Gratuluję dobrego węchu

hansior67 08.05.2015 17:18
Ludzie przecież za niespełna 4 lata smród po PiSie nie zostanie. Ale przez ten czas narobią takiego bajzlu że następcom lata zajmie jego prostowanie. Kaczyński gratulował wspaniałej drużyny PiS w Tomaszowie Maz. Tak wspaniałej że obsadzają stanowiska gówniarzami z importu. Ze o wyjątkowo doświadczonej pani viceprezydent już nie wspomnę.

XXX 08.05.2015 16:43
Czy ktoś w tym państwie zastanawiał się jak to jest z wyborami; - wybieramy: Radnych Miasta, Prezydenta Miasta, Radnych Powiatu, wójtów, posłów, senatorów, Prezydenta naszego kraju, - kto wybiera Starostów (ten twór jest z prywatnego wyboru ...). Żeby poprawić sytuację w naszym kraju należ koniecznie: - okręgi jednomandatowe dla wyborów na Radnych Miasta,Prezydenta Miasta (całe miasto), - diety wszystkich: Radnych Miasta, Prezydenta Miasta, Radnych Powiatu, wójtów, posłów, senatorów - ustalić w wysokości diety w kwocie ustawowej diety uzależnionej od ilości godzin (jeżeli wypłacane są w kwocie wyższej to należy zapłacić podatek dochodowy), - poseł i senator powinien mieć tylko jedno biuro w swoim okręgu, a finansowane do wysokości zatrudnienia 1 - 2 osób z dochodem do wysokości średniej krajowej. Zadzwonił budzik czas wstawać, a za oknem (nie) normalna wyzyskiwany elektorat - wyborcy.

filonka 08.05.2015 15:35
no ależ pan Mariusz przesadził z tą ponętnością panny narzeczonej,brak doświadczenia i brzydula no ale ważne że ojciec znajomości ma,a wkurza mnie wyrzucanie ludzi kompetentnych i obstawianie stanowisk ludżmi którzy jeszcze dużo nauczyć się muszą,runie wszystko bo kiedy nie ma produkcji-a tej w Polsce nie ma to będziemy czyścić buty innym krajom

...... 08.05.2015 15:17
A co sadzicie o Specjaliście ds. wojskowych Szczepanie G...... z Lubochni, zatrudnionego w wodociągach . To dopiero są jaja. Były katecheta specjalistą wojskowym się zrobił. Czepiacie się młodej dziewczyny z poza Tomaszowa mając tu na miejscu przepiękne ,,kwiaty kompetencji".

ANTYKLERYKAŁ ... 09.05.2015 01:33
Kłamstwo goni kłamstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!! Nie żaden specjalista ds. woskowych!!! Nie ma takiego stanowiska!!! Po drugie polecam zorientować się kto przez lata pełnił tę funkcję, pan, który zmarł a miał ponad 75 lat i żadnych kompetencji ... Po trzecie: GDZIE BYŁ WTEDY PSEUDO REDAKTORZYNA ŻEBY DOCIEKAĆ???? Po 4 polecam zorientować się najpierw co do doświadczenia osoby, która pełni zajmuje się podobnymi sprawami!!!

Sz. G. 09.05.2015 09:25
KŁAMSTWO: NIE MAM żadnego etatu w wodociągach, bo i nie ma takiego stanowiska!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z poważaniem Szczepan G.

ona 09.05.2015 18:11
Ma pan chyba złe informacje jeżeli chodzi o Pana Szczepana, ponieważ nie jest byłym katecheta bo przygotowywane moje dziecko do 1. Komunii Świętej i robi to naprawdę fantastycznie. Druga sprawa to dlaczego np. nie napisze pan co ten czlowiek robi jeszcze gdzie się udziela oprócz pracy tej czy innej? Wyjeżdża z dziećmi na wycieczki, z chłopakami na mecze gdzie zdobywają medale, udziela się w harcerstwie... itp. Można wymieniać. To czlowiek orkiestra A w dodatku ma rodzinę. Wydaje mi się że powinniśmy być dumni że są tacy ludzie, którzy robią tyle dla innym. Pozdrawiam i proszę na drugi raz się zastanowić przed tym gdy będzie pan chciał "na kimś psy wieszac".

09.05.2015 21:20
Szczepan G . jest porządnym , życzliwym człowiekiem . Chętnie pomaga , należy do ZAKONU RYCERZY KOLUMBA - DO największej na świecie katolickiej organizacji świeckiej o charakterze charytatywnym. Jest to osoba która nie powie NIE jeśli ktoś poprosi go o pomoc .... Takich ludzi otwartych na krzywdę innych jest bardzo mało w naszym regionie ..... Przede wszystkim katolik który wierny swoim przekonaniom politycznym ....

antek 08.05.2015 15:06
jak tak dalej będzie działać nasza lokalna nowa władza to wydaje mi się,że ludzie pogonią ją dużo wcześniej jak poprzedników,czas ściemniania dobiega końca teraz potrzebne już będą jakieś efekty

Ajdejano 08.05.2015 14:56
Moja odpowiedź na tytułowe pytanie: tak - mnie to wkurza. Tylko - proszę o propozycje, co trzeba byłoby zrobić, aby wytępić z lokalnych samorządowych (głównie powiatowych i miejskich) instytucji to niekompetentne, partyjno-rodzinne cwaniactwo, dziadostwo, w którym przoduje w całej Polsce - ZSL i PO (u nas - samorządowy ZSL i PiS, ale zobaczymy, jak będzie w całej Polsce jesienią, kiedy PiS wygra wybory - bo wygra na 100%). W tym temacie, na tym forum - 98% wpisowiczów jedynie: ubolewa, oskarża, marudzi, jednym słowem, większość - tak ogólnie pier....... I co z tego wynika ? A - jajco. 100% z tych kwękających w tym temacie - po ich wybraniu do tego samorządu-nierządu (konkretnie: kurewstwa) - postępowałoby dokładnie tak samo jak to kurewstwo. Mój partyjny koleś, mój wujo, ciotka, kuzyn, itp., itd - no trzeba im pomagać - no, nie ?!. JEDNOMANDATOWE OKRĘGI (JOW-y) - i po robocie. Wówczas cwaniacy podejdą ludzi - tylko jeden raz. No - chyba, że ludzie nuczą się myślenia dopiero za dwa-trzy pokolenia. Jeśli tak będzie, to 98 % ludzi w ciągu najbliższych 100 lat będzie tak płakać, memłać, pisać duperele i w następnych wyborach (nawet jednomandatowych) znów wybiorą debili.

08.05.2015 14:09
Jedyny sposób dojścia do normalności w tym kraju, to paradoksalnie wybór nienormalnych na urzędzie prezydenta i w sejmie.

dudy to podroby 08.05.2015 14:40
Lepiej wybrać normalnych . Głupich , którzy liczyć nie umieją , liczą tylko na to że ciemny lud kupi ich bajeczki i obiecanki wybrać nie wolno. Bo oni liczyć nie umieją i niech nie liczą że POLSKI LUD JEST GŁUPI , bo się przeliczą .

Myślmy dalej 08.05.2015 14:50
ciekawy postulat. a swoją drogą KOGO z obecnie rządzących uważasz za normalnego? Tych, którzy rozdają wysokie stanowiska małolatom bez doświadczenia. Tych nazywasz normalnymi? Tych, którzy za nasz grosz publiczny urządzają igrzyska własnej próżności?

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama