Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:10
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Prawym okiem: honoru i godności trudno się raczej spodziewać

Kilka tygodni temu wspominałem o systemie wynagradzania radnych, jaki obowiązuje w Powiecie Tomaszowskim, a który moim zdaniem sankcjonuje patologie i pospolite cwaniactwo. O sprawie pisał też w sposób obszerny Dziennik Łódzki.

Przypomnę, że chodzi o to, że radny powiatu tomaszowskiego (jak się okazuje) nie musi uczestniczyć w żadnym posiedzeniu aby zainkasować na swoje konto kilkaset złotych. Maksymalna bowiem kwota obniżki należnej diety, to 45%. Cztery lata można nic nie robić a pieniądze brać (chociaż przyznam, że to bardzo skrajny i hipotetyczny przypadek).

Jest więc jak za komuny, kiedy mówiło się, że czy się stoi czy się leży to i tak nam się należy. Dla przykładu radny Sławomir Szewczyk ani nie stoi ani nie leży za to lubi sobie potańczyć, i chyba właśnie za to bierze kasę z powiatowego budżetu od początku kadencji, mimo że na sesji widziałem go tylko raz.

Jednak nie o radnego Szewczyka (chociaż jego nazwisko pojawia się za każdym razem, kiedy temat staje się przedmiotem rozmowy), Kowalczyka, czy innego Malinowskiego tutaj chodzi, ale o generalną zasadę, zgodnie z którą płaca należy się za pracę a nie jedynie za prawdopodobieństwo jej wykonywania.

Personalia nie są tu istotne, bo w obecnym stanie rzeczy radny sam z siebie i w zgodzie z własnymi przekonaniami nie może zachować się w sposób honorowy i się diety zrzec. Może ją co najwyżej przeznaczyć na cele społeczne. Dobre byłoby i to, ale przecież nie w godnym zachowaniu jest problem a w cwaniactwie i lawiranctwie, przy których honoru i godności trudno się raczej spodziewać.

Na kwietniowej sesji złożyłem wniosek o zmianę uchwały z 2006 roku w sprawie zasad wynagradzania radnych. Pomysłem na rozwiązanie problemu były potrącenia proporcjonalne do liczby posiedzeń. Jeśli radny np. wykazał 50% absencję, należy mu się tylko połowa diety. Taką też zmianę przygotowało biuro prawne Starostwa Powiatowego i projekt uchwały znalazł się w porządku obrad.

Niestety, na wniosek Komisji Oświaty, zgłoszony przez Mariusza Węgrzynowskiego, punkt ten z porządku obrad zdjęto. "Grono pedagogiczne" postanowiło jeszcze nad zmianami podyskutować. Faktycznie jest nad czym prowadzić dysputy i spory. Zachować się przyzwoicie czy jak... - oto jest prawdziwie egzystencjalne pytanie.

W przerwie obrad dowiedziałem się, że nie można radnych karać za jednego Szewczyka. Do cholery, skoro ktoś tak gada, to kompletnie nie rozumie o co chodzi. Powiem to jeszcze raz: nie obchodzi mnie żaden Szewczyk, skoro mu pan doktor przepisał taniec, to niech tańczy a ksiądz proboszcz z grzechów rozlicza. Chodzi o to, że uchwała, która w tej chwili obowiązuje nie kompromituje jednego radnego, ale wszystkich zasiadających w samorządowych ławach.

Teraz radni będą poszukiwać kompromisów. Genialni nauczyciele na pewno coś wymyślą. Czyli co tu zrobić, żeby sobie nie zaszkodzić i nie stracić przypadkiem kilku złotych za nieobecność na jednym czy drugim posiedzeniu.

No i pomysły są. Takie jak to zazwyczaj w Polsce się pojawiają, a więc maksymalnie komplikujące rzeczywistość i służące jakieś jednej grupie interesów. Zamiast zastosować proste rozwiązanie można przecież zrobić stopniowanie.

Na czym ono ma polegać? Jedna z propozycji mówi, żeby w przypadku nieobecności w ciągu jednego miesiąca pozostawić należy wynagrodzenie w stanie nie zmienionym w stosunku do obecnego. W drugim miesiącu dietę obniżyć o 50%. Za trzeci nie wypłać wcale.

Kamyk wrzucony w wodę wywoła oczywiście kręgi i kolejne wątpliwości. Bo jak tu liczyć te 3 miesiące? Czy muszą one następować po sobie? Czy może sumować będziemy je w skali jednego roku? Może właściwszym byłoby dodawanie ich w ciągu czteroletniej kadencji?

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 11.06.2015 21:20
Do wpisu 28: no i co ? Cienki Bolek jesteś - koleś. Napluć, a potem rozmazać - no nie ?! To najlepsza metoda.

...też ciekawski 12.06.2015 17:47
PS Szkoda czasu. Piszę po polsku, nie pluję!

Ajdejano 11.06.2015 17:48
Do wpisu nr 23: trochę mi szkoda na Ciebie (radny) czasu. Ale, jeśli odnosisz się do mojego wpisu nr 15 - to może wypisz te błędy, które znajdują się w tym moim wpisie nr 15. To ja potem zrewanżuję się i zajmę się Twoim wpisem nr 23. To będzie taki nasz wewnętrzny quiz. I - nie denerwuj się. Złość piękności szkodzi.

...też ciekawski 11.06.2015 18:59
PS Szkoda czasu.

tom 10.06.2015 17:18
wywalic tych MATOLOW co nie zabieraja glosu jeszcze za nasze pieniadze pija mineralna ,a ja nie pracuje i mam najnizszy zasileki jak tu zyc . Tam sa takie tlumoki ze juz ktoras kadencje i raz nie zabrali glosu,ale kasiora idzie

dr Forester 10.06.2015 14:30
2002 roku startując na radnego zaproponowałem wszystkim rezygnację z diet na poczet Domu Dziecka ... cisza zapanowało na sali a po, znajomy stwierdził, że zbytnio się wychylam i nie jarzę pracy w samorządzie ... % diety = frekwencja Jestem ZA!

n 10.06.2015 13:13
Jeżeli jestem wezwany do np sądu to za nieuzasadnione przyjście mogę być ukarany. Ja bym poszedł o krok dalej. Brak wynagrodzenia za nieobecność i system kar gdy absencja jest nieuzasadniona zwolnieniem lekarskim lub inną udowodnioną nadrzędna sytuacją. Hipokryci szli z miłości do miasta a teraz robią to co ich poprzednicy. Patologia...

filonka 10.06.2015 11:20
radni nie robią łaski że pracują na rzecz miasta-bo sami tego chcieli,kasiorka powinna się nalezec tak jak napisał pan Mariusz-tylko za obecnośc połączoną z efektywnym działaniem,nawet jeśli ktoś jest obecny a stale milczy i nic nie robi powinien dostać kopa w d..sko i przestać być radnym,inni radni powinni wykluczyć ze swego grona pasożyta kimkolwiek jest chociażby towarzysko,

are 10.06.2015 09:52
A propos diet,to radny Węgrzynowski powinien przejść na skuteczną dietę.

ja 10.06.2015 08:38
a czy jako dziennikarz może pan redaktor poprosić pana Węgrzynowskiego o wywiad, żeby mógł swoimi słowami wytłumaczyć nam ciemnemu ludowi dlaczego jego komisja zareagowała w ten sposób i jakie jest jego zdanie jako radnego??

10.06.2015 08:49
Pójdziemy z kamerą na spotkanie w tej sprawie zorganizowane dla radnych.

Ajdejano 09.06.2015 22:10
Do wszystkich dotychczasowych wpisowiczów: tak ogólnie - to trochę ględzicie. I - ponadto - wielu z różnymi błędami. Do "he-mana": wpisowicz nr 13 - ma 100% racji. Tylko my - wyborcy - mamy prawo do rozliczania tych matołów, których sami wybraliśmy na swoich radnych. I, jeżeli również jesteśmy matołami, to za niecałe cztery lata, znów wybierzemy tych samych matołów. I dlatego, jednym z takich, na których należy głosować, jest Autor powyższego materiału, w związku z którym tutaj dyskutujemy. Facet pisze konkrety, tzn. rzeczy nie do podważenia. A cwaniakowaci powiatowi radni zaczynają kombinować - jak koń pod górkę. PS. Nie jestem wielbicielem PO i jednak - mimo sympatii dla PiS - życzliwie odnoszę się do "innowierców" z innych politycznych "band", pod warunkiem, że mają normalne mózgi.

...też ciekawski DO wszystkich dotychczasowych wpi 10.06.2015 17:14
ze szczególnym uwzględnieniem nauk Ajdejano. Prawdziwe PS Nie jestem i nie byłem wielbicielem PO. Nie jestem i nie będę wielbicielem PiSu i żadnych "innowierców" z innych politycznych "band". I nie będę więcej czytał aldelajowych nauk z jego własnymi błędami, chyba że nastąpi jakaś mózgowa metamorfoza. Proszę zabrać tych naszych radnych na wycieczkę np. do Opoczna. Może zobaczą, jak zmieniać polskie miasta, nawet jeśli zmienia się stołki. Dlaczego w Tomaszowie Mazowieckim to jakoś nic nie wychodzi. DLACZEGO W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM ZA TAK DUŻE PIENIĄDZE JEST JAKOŚ NIEWIELE POZYTYWNYCH OSIĄGNIĘĆ! NIE MA ZADOWOLENIA MIESZKAŃCÓW ZE ZREALIZOWANYCH INWESTYCJI. To jest przykre. I to, że wszystkich matołów nie da się rozliczyć, jeśli nie rozliczą się sami. Spróbuj ich zmobilizować Ajdejano! I nie kombinuj za radnymi. To wyjaśnij i napisz nawet z błędami! PSS Przejechałem ostatnio Polskę od Torunia do Tomaszowa obok A1 po drogowych dziurach. Najwięcej przyjemności po przebyciu ponad 500 km sprawiły mi jednak niepłatne kołysanki na Warszawskiej w Tomaszowie Maz.

MezoFan 11.06.2015 17:49
Nie będzie nigdy dobrze w mieście, gdzie zamiast dobrego menedżera, za cezara będziesz miał muzykanta, a za senat katechetów...

??? 16.06.2015 08:55
A nie lepiej wysłać ich Tupolewem do Smoleńska?

mmm 09.06.2015 14:01
Nie tylko czy się stoi czy się leży. Mam coś do dodania o " dobrym" pracowniku. otóż "DOBRY PRACOWNIK" - spóźnia się do pracy - jak już przyjdzie zaczyna od kawy i makijażu (kobietki), - ciągle chodzi i rozpowiada , ze jest bardzo zapracowany (w rzeczywistości ma taki zapieprz

ja 09.06.2015 12:37
Nasz Prezydent zarabia chyba tyle co Prezydent Warszawy czy Wrocławia, więc jego koledzy z partii (bo tych w radach mamy najwięcej) lub nowi sympatycy chcą równać do NAJLEPSZYCH. To jest właśnie spełnianie obietnic przedwyborczych. Poprzedników się nazywa złodziejami, a samemu po wyborach się rżnie głupa.

Uczeń miszcza 09.06.2015 12:27
Proszę tu nie insynuować, pan Szewczyk jest pożądnym człowiekiem, jest katehetą a ponadto jest stolażem tak jak święty Józef. On co tydzień chodzi do kościoła i komunii świętej. To prawdziwy katolik i patryjota.

he-man 09.06.2015 09:15
Bo jak by był nadzór nad radnymi, posłami i senatorami, jak by można było ich odwołać, rozliczyć za niedotrzymywanie obietnic, łamanie prawa to zaraz by wszyscy pilnie pracowali, nie opowiadali bajek i nie stawiali się ponad prawem. Ale do tego trzeba chęci. A w Polsce każdy kto idzie do polityki to myśli tylko o zarabianiu kasy a nie służbie społeczeństwu.

Panrysiul 09.06.2015 16:42
he-man nadzorem nad radnymi, posłami i senatorami jesteśmy my ich wyborcy. Jeśli dają ciała lub nic nie robią niech to będzie ich ostatnia kadencja.

...też ciekawski 18.06.2015 18:56
masz he-manie marzenia w stylu SF. Powoływanie nadzorów (jest ich w Najjaśniejszej o dużo za dużo i b. dużo społeczeństwo na nie płaci) związane będzie z powołaniem kolejnych rad nadzorczych, kontrolujące te powołane nadzory. I po co mają być te kolejne rady, wszak obietnice wielu samorządowców, radnych, prezydentów, prezesów spółek miejskich można rozliczyć bez tych rad i pisania tomów papierów do prokuratur i sądów. A czy któraś z rad kogoś naprawdę rozliczyła. To po co następne? Wszelkie kontrole wszelkich rad to tylko kolejne koszty. Kontrole są b. drogie i są przecież finansowane przez społeczeństwo. Im jest ich więcej, tym dla społeczeństwa gorzej! Tylko załogi firm w miarę dokładnie odczuwają, ile płacą za kurtuazyjne nawiedzenia i rozliczania się z różnymi kontrolującymi ich prawidłową działalność. A ile kosztuje specjalistyczna paragrafowa obsługa papierowa tych nawiedzeń! Im wyższy kontroler, tym bogatszy. Po co tworzyć kolejnych wyższych. Moim antypodycznym wręcz zdaniem: ograniczyć do minimum wszelkie rady (bo to tylko płaszczyki ochronne zarządzających i duże obciążenie społeczeństwa). Wewnątrz własnych środowisk, zakładów, organizacji związkowych, samorządowych i politycznych umożliwić samokontrolę: nie uniemożliwiać nikomu pod groźbą ukarania za wypowiadanie własnego zdania i przekazywanie własnych spostrzeżeń. Na układy są spiski. I Rady.

:) 09.06.2015 08:32
hipokryzja rulez

ComTM 09.06.2015 07:53
Standardy postępowania większości naszych lokalnych "polityków" są zbieżne z poziomem polityki krajowej, przykładów negatywnych zachowań mamy aż nadto. Zastanawia mnie jednak inny wymiar postępowania pana X czy Y. Jak można stawać codziennie przed lustrem, mając świadomość robienia w konia kilkuset osób, swoich wyborców? Czyż nie było obietnic typu: jestem doświadczony, mam wiele dokonań, będę was godnie reprezentował, zaufajcie ... Ale i "młodzi" stażem samorządowcy szybko uczą się trudnej sztuki "służenia społeczeństwu". Ot, taki mamy klimat.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama