Przystań nareszcie otwarta... od piątku

  • 07.07.2020, 15:57 (aktualizacja 09.07.2020, 17:27)
  • Mariusz Strzepek
Przystań nareszcie otwarta... od piątku
Na tę informację z pewnością czekało wiele osób. Już w najbliższy piątek  będzie można wybrać się na spacer na miejską przystań! Jej udostępnienie opóźniła pandemia koronawirusa – do niedawna przy tym terenie ustanowiona była kwarantanna oraz punkt badań COVID-19. Od tego weekendu będziemy się jednak mogli już cieszyć z relaksu nad rzeką. Ze względu na sytuację, nie będzie hucznego otwarcia, jednak nie zabraknie muzyki i atrakcji dla dzieci W piątek między 17 a 19 będą mogły one wziąć udział w kosmicznych warsztatach, natomiast w sobotę szykuje się nam powrót tomaszowskich artystów – czas na przystani będzie można spędzić słuchając występu Piotra Goljata –  muzykowanie rozpocznie o godzinie 20. To z pewnością będzie nastrojowy wieczór nad rzeką. Przypominamy, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne i prosimy o ich przestrzeganie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, miasto pozyskało dofinansowanie na modernizacje tomaszowskiej przystani  w ramach RPO Województwa Łódzkiego całkowity koszt zadania wyniósł 6 640 723,64 zł, a dofinansowanie 3 052,753,10 zł. Projekt obejmuje wspólną aplikację 4 gmin z powiatu tomaszowskiego: Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina  Inowłódz, Gmina Rzeczyca wraz z udziałem starostwa Tomaszowskiego. Dotyczy zwiększania atrakcyjności terenów leżących wzdłuż rzeki Pilicy poprzez zagospodarowanie terenów przyległych, przystani, miejsc wodowania kajaków itp.

Wykonane zostały nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, trapy widokowe, scena letnia, boiska do siatkówki plażowej , boisko wielofunkcyjne do koszykówki, zagospodarowana została zieleń, powstały węzły sanitarne, szalety, przebieralnie, dwa place zabaw, miejsca gastronomiczne dla food truck, ekspyremantarirum dla dzieci, labirynt  z zieleni dla dzieci, system monitoringu rzeki, nowe oświetlenie oraz alejki i place.

Co w najbliższy weekend na przystani (10-11 lipca)

Kosmiczne rakiety, konkursy z upominkami, liryczny koncert Piotra Goljata z zespołem oraz wiele innych atrakcji czeka na tych, którzy w najbliższy weekend (10 i 11 lipca) przyjdą na przystań miejską przy ul. PCK. Do relaksu w kolejnym pięknym miejscu w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają Urząd Miasta i Miejskie Centrum Kultury.

Kulturalny weekend z MCK ph. “Kosmiczny Tomaszów” rozpocznie się w piątek o godz. 17. Będzie rodzinnie, kolorowo i wesoło. Najwięcej niespodzianek przygotowano dla najmłodszych, w tym: ozdabianie rakiet kosmicznych, grę sprawnościową “Droga Mleczna”, konkursy czy pokazy latających komet, czyli wielkich baniek mydlanych. Chętni będą mogli skorzystać z fotobudki lub zrobić sobie zdjęcie z “żywą” maskotką - planetą Ziemią.

W sobotę, w nowym amfiteatrze, posłuchać będzie można tomaszowskiego muzyka, kompozytora i aranżera Piotra Goljata, który wystąpi z zespołem w koncercie “Przystań pod gwiazdami”. Artyście towarzyszyć będą: Piotr Górka - kontrabas, Sebastian Ruciński - gitary, a także gościnnie Beata Stasiak - wokal. Początek o godz. 20.

Zarówno w koncercie, jak i pozostałych atrakcjach udział jest bezpłatny. Przyjdźcie i bawcie się odlotowo! Ze względu jednak na obecną sytuację związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wydarzenia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Prosimy o zachowanie bezpiecznych odległości oraz zdezynfekowanie rąk przed wejściem na przystań na przygotowanych stanowiskach.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 10.07.2020, 07:16
Nawet mi przez myśl nie przeszło ,że otwarcie tuż przed wyborami 🤔 chyba nie mieszam spraw codziennych z polityką . Otwarcie Przystani super,kiedy by nie było pójdę i rzucę okiem na zmiany,bo dlaczego mam nie docenić pozytywnych zmian ? Czego wszystkim życzę :)
Na przystan
Na przystan 08.07.2020, 18:28
Przyjdziemy w maseczkach przepytać ich o działania w okresie wirusa będzie wesolo
Szczęśliwy czekałem na to całe zycie
Szczęśliwy czekałem na to całe zycie 08.07.2020, 14:31
No dopiero będzie świta błyszczeć termin oczywiście przypadkowy. Ale trzeba uważać bo wirus tuż tuż.
tm
tm 08.07.2020, 09:28
Tomaszów to brzmi dumnie....! można? można!
Emigrant - 2006
Emigrant - 2006 07.07.2020, 17:47
Super, robota. Na pewno odwiedzę. Aż miło wrócić do takiego Tomaszowa.
$
$ 07.07.2020, 16:37
Wybory...
Aleks
Aleks 08.07.2020, 08:24
A jakie to ma znaczenie. Zawsze będzie przed wyborami, po wyborach lub w trakcie. Fajne miejsce i tyle. Kiedyś syf, teraz zupełnie inny obiekt. Nie ma codo tego mieszać polityki i wietrzyć spisków.
$
$ 08.07.2020, 11:20
Czyli pisząc,, spisek,, przedwyborcza propaganda i coś tam czujesz? A co do przystani goło tak bez tych wyciętych drzew.
Aleks
Aleks 08.07.2020, 13:04
No a znasz to miejsce i tamtejszy dzewostan?. Bywałem tam niemal co tydzień od wielu, wielu lat bo mieszkam w pobliżu. Widziałem jak po wiekszej burzy, bardziej srogiej zimie czy wietrze drzewa były niszczone i stanowiły niebezpieczeństwo dla ludzi którzy tam wypoczywali. Połąmane gałęzie, pogruchotane pnie. Krzeki w nieładzie i niepielęgnowane tuje i inne takie. Tak to wyglądało.Każe wycięte drzewo to nowe nasadzenie. Jestem pewnien ze drzew i zieleni tam nie braknie. Zielen jest bardzo tam ważna i nie sądzę żeby to co było dotychczas można uznać za wartościowe. Co do propagandy to średnio mnie ona interesuje. Spisku nie czuję. To kiedy i kto otwiera ma dla mnie zupełnie drugorzędne znaczenie bo ważne żeby to miejsce w końcu ożyło. Czy to dobry czas na otwarcie? Ani dobry ani zły. Czy ze względu na wybory należy trzymać nadal zamknięte bramy? To zupełnie bez sensu. Są wakacje więc niech mieszkańcy korzystają.
$
$ 08.07.2020, 13:22
Tyle lat tam mieszkam i tyle lat nie słyszałam ani nie widziałam takich bzdetów... Wytnijcie wszystkie drzewa. Kaski dla przykrycia resztek rozumu i smażyć się na tej patelni. Powodzenia.
Postkomunizm jak ciężkie kajdany u nóg :( Czy zaraz wróci?
Postkomunizm jak ciężkie kajdany u nóg :( Czy zaraz wróci? 07.07.2020, 17:42
Tylko patrzeć a pojawią się i inne „zastrzerzenia” – a to kolor boiska do koszykówki nie taki, a to boisko dwa metry węższe od olimpijskiego, a to trawa wokół nie taka, a to „po co likwidowali piachy, skoro siatkówka plażowa jest popularna”, a to muszla koncertowa za mała, a to gdzie ja zaparkuje samochód a bez niego nie spób się dostać. W kółko na okrągło stękania przesiąknięte szyderstwem. Motywacje cały czas te same: bo to nie ja postawiłem.

Normalni ludzie widzą swoje: była zapyziała przystań z jednym asfaltowym boiskiem którego nawierzchnie wylał jeszcze PRL, a przez 30 lat marazmu lokalnych władz korzenie okolicznych drzew przeorały czyniąc zeń popękane pobojowisko na którym właściwie jedynie piłka z ołowiu nie traciła by oczekiwanej trajektorii po odbiciu. Ćmiąca się jedna latarnia powodowała, że na przystań nad Pilicą przychodziły jedynie morsy – na trochę dęty event w środku zimy, na początku trochę upolityczniany, bo wprawdzie nic wcześniej dla wspólnoty nie zrobiłem, ale na Facebook mogę wstawić sobie fotę, jaki to dzielny jestem, że zimą wchodzę do wody. Potem siup na prezydenta miasta. Żenujące.

O wieczorach nad Pilicą co najmniej od 20 lat normalny człowiek nie oprych, mógł zapomnieć. Przychodziła jedynie żulerka której to czy zostanie w ciemnościach pobita czy nie – to już właściwie wszystko jedno.

30 lat nieinwestowania w otwartą przestrzeń publiczną bo po co? Bo plebs niech siedzi w domach, bo „a i tak poniszczą”.
W końcu co to za atrakcja skoro w Uniejowie są termy, a „to dzidowskie miasto nie ma nic do zaoferowania”

To prawda. Nie miało. Przez was.
Bęc! Zmiana! Udało się! Wreszcie się w Tomaszowie coś udaje!
Bęc! Zmiana! Udało się! Wreszcie się w Tomaszowie coś udaje! 07.07.2020, 16:35
Prezydent Witko wszystko otwiera na spokojnie, bez celebry. Przed laty otwarcie byle ronda przy Aldi musiało blokować całe miasto bo ówczesny prezydent i okoliczni karierowicze– dzisiaj najczęściej z Platformy Obywatelskiej dziś najczęściej ukrywającej się pod inną nazwą – „KO” lub „POKO” (ale tak to to ci sami ludzie), organizowali marsze głównymi ulicami miasta z orkiestrami dętymi i dziewczynami na rolkach. Pamiętacie? Można wygooglać. A jakaże! Nawet warto!

Po 2014 roku powstawały tysiąc razy większe obiekty i wszystko otwierane na spokojnie. Podobnie pewnie będzie ze żłobkiem i blokami tanich mieszkań z programu wsparcia Rządu RP – na rogu ulicy Krzywej i Borek nieopodal Galerii, bo dwa kroki od Barlickiego. Są już dwa spore budynki z dwiema kondygnacjami. Warto zajrzeć.

Witko gdy otwierał rondo przy Orlenie na św. Antoniego zamknieto ulicę na... 20 minut. To samo nieco dalej przy Biedronce przy Strzeleckiej.

Ale Nowy Park Miejski ”Bulwaty”? Bez uroczystości. Dopiero kilka miesięcy później zorganizowano Dzień Dziecka 1 czerwca z wozami z pokazem wozów strażackich i wyposażenia Kawalerii Powietrzej. Park był pełen rodzin.

Ot taka różnica jakościowa w samorządzie. Dlaczego? Ano: jeśli jest się czym pochwalic, to fakty mówią za siebie, nie potrzebują celebry.

Czy tylko ja ją dostrzegam?
Maniek
Maniek 07.07.2020, 20:48
Brawo Witko !
6 w lotto dla TM !!!!

Pozostałe