Dzień babci i dziadka? Pomyśl inaczej niż wszyscy

  • 21.01.2021, 14:54 (aktualizacja 30.01.2021, 12:37)
  • Mariusz Strzępek
Dzień babci i dziadka? Pomyśl inaczej niż wszyscy
Zbliżają się Dziń Babci i Dziadka. Jeśli szukasz ciekawego i nie sztampowego prezentu pomyśl, może nie zawsze musi to być szalik, skarpety lub pachnąca woda. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i kupić prezent bardziej praktyczny. Jaki? No właśnie... Dodatkowo specjalnie z okazji tych świąt możesz poprosić o rabat w sklepie medycznym przy ul. Słowackiego 4

Nadciśnienie to choroba XXI wieku, dotyka zarówno młodszych jak i starszych. Profilaktyka tej choroby obejmuje także kontrolowanie ciśnienia odpowiednio dobranym, skalibrowanym i niezawodnym aparatem. na rynku dostępnych jest szereg urządzeń do mierzenia ciśnienia.

- Do użytku domowego mogą to być ciśnieniomierze  nadgarstkowe, elektroniczne automatyczne, na palec, elektroniczne automatyczne, naramienne,  elektroniczne, automatyczne nie wymagające ręcznego pompowania, półautomatyczne, mechaniczne, aneroidowe (sprężynowe, zegarowe), klasy Hi-End – wyjaśnia Kinga Jarząbek z Twojego Sklepu Medycznego w Tomaszowie Mazowieckim. - Przy wyborze konkretnego aparatu należy kierować się jego dokładnością i niezawodnością a także dostępem do serwisu. Niektóre z aparatów posiadają 5 letnią gwarancję

Uważa się, że to ciśnieniomierze rtęciowe są najdokładniejsze. Są one jednak używane przez lekarzy. Z uwagi na dyrektywy ograniczające użycie rtęci w Unii Europejskiej ich stosowanie dozwolone jest wyłącznie w jednostkach ochrony zdrowia. najmniej dokładne to ciśnieniomierze nadgarstkowe.

Więcej o nadciśnieniu: Ciśnienie tętnicze - kontroluj na co dzień

Ile kosztuje ciśnieniomierz. Ceny urządzeń są oczywiście różne. W zależności od funkcjonalności mogą się kształtować od 50 do 200 złotych. 

Niemal każdemu z nas zdarza się uskarżać na bóle kręgosłupa. Najczęściej skargi te dotyczą dolegliwości na jego odcinku szyjnym. Związane one są m.in. z aktywnością zawodową związaną z pracą przy biurku, ale dotyczą tak naprawdę wszystkich grup zawodowych. Mięśnie szyi i barków są napięte przez cały dzień a kiedy wieczorem kładziemy się spać także nie pozwalamy im odpocząć, używając najczęściej miękkich puchowych lub poliestrowych poduszek. 

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent mikołajkowy będzie więc zakup odpowiedniej poduszki. 

Na temat poduszek więcej informacji w artykule Poduszka i... po bólu

Całkowitą nowością są poduszki jest wypełnione łuską gryki. Dzięki właściwościom łusek świetnie dopasowują się one do kształtu szyi i głowy zapewniając tym samym efekt poduszki ortopedycznej (wspierają kręgosłup w prawidłowym położeniu). Dlatego też pomagają pozbyć się napięcia z karku i poprawia jakość snu.

Jest to ekologiczny sposób na zdrowy i głęboki sen w nocy. Łuska gryki dzięki swojemu piramidowemu kształtowi zapewnia delikatny masaż podczas spania. Jest także elastyczna, przez co bardzo dobrze układa się pod głową i szyją. Pomiędzy łuskami znajduje się wolna przestrzeń, umożliwiająca przepływ powietrza i zapobiega poceniu się głowy.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe