Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 10:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Siatkarski mundial gwoździem do trumny?

Mistrzostwa Świata w siatkówce zbliżają się wielkimi krokami. Stacja Polsat w ramach „podziękowań” zakodowała kibicom sygnał telewizyjny i za oglądanie siatkarskiego mundialu będziemy musieli zapłacić około 100 złotych.

Szczerze powiem, że dla mnie osobiście jest to dość zabawna sytuacja. Jeszcze w niedalekim czasie, wraz z moją partnerką toczyliśmy dyskusję na temat całej otoczki tej dyscypliny. Zdanie mojej żony jest jednoznaczne. Siatkówka to kultura, prawdziwa zabawa i wspaniały doping.

 

 Ja osobiście uważam, że to jednak nasi kibice piłkarscy potrafią stworzyć wspaniała atmosferę o której można mówić godzinami (oprawy, race). Być może jest ona w pewnym stopniu okraszona wulgaryzmami i niewybrednymi epitetami, ale bez wątpienia praca i zaangażowanie, jaką wkładają Ultrasi w swój doping jest nieporównywalnie większa, aniżeli ta z siatkarskich hal.

 

W dalekiej, oraz niedalekiej przeszłości kibic piłkarski nazywany był kibolem. Kibic siatkarski podawany był jako przykład od naśladowania, był najwspanialszym kibicem na świecie

.

Dzisiaj brzmi to trochę jak science – fiction, jak komediodramat, bowiem ci najwspanialsi i najlepsi kibice na świecie zostali sowicie wynagrodzenie przez PZPS, oraz TV Polsat i za oglądanie mundialu będą musieli zapłacić około 100 złotych. Za darmo obejrzą tylko ci co mają dekodery pana Solorza. Ci chcą zobaczyć mundial będą mogli skorzystać z oferty Polsatu, albo wykupić PPV. Pierwsza opcja to kompletne szaleństwo, gdyż za 18 dni przyjemności ogladania tej imprezy trzeba podpisać umowę na około 24 miesiące! (Moje zdanie o drugiej opcji w dalszej częśći felietonu.)

 

Powiem szczerze, że jest to dość zabawna sytuacja, bowiem Polsat jest jedną z niewielu z ponad  160 stacji telewizyjnych , który ten sygnał zakodują.

 

Zygmunt Solorz najprawdopodobniej po imprezie zakończy współpracę z PZPS, albo PZPS zakończy współpracę z Solorzem. Jak do tej pory drogi obu (nazwijmy to) interesantów szły w jednym kierunku. W dniu dzisiejszym te drogi powoli się rozchodzą. Siatkówka straci potężnego sponsora, którego szybko nie znajdzie. Plus Liga straci swoją oprawę, pieniądze dla klubów będą mniejsze, co odbije się, na jakości rozgrywek ligowych.

 

Druga sprawa to temat wątłej i mitycznej popularności tej dyscypliny w kraju. Mieszkamy w średniej wielkości mieście. Część gier odbędzie się w Łodzi mieszczącej się od nas około 50 kilometrów. Czy ktoś widział choćby jeden plakat, transparent, czy biuletyn informujący mieszkańców, w jaki sposób nabyć bilety,  czy przykładowo informujący o harmonogramie spotkań turniejowych?

 

Dając za przykład Euro 2012 - mieszkając w Tomaszowie czułem się tam jak bym po części uczestniczył w tym wydarzeniu. Mnóstwo gadżetów w sklepach, praktycznie każdy tomaszowski pub, każda restauracja reklamowała swoje usługi pod szyldem tej imprezy. Nawet w przysłowiowym kiblu, było Euro 2012.

 

Siatkarski Mundial 2014 dla człowieka niezainteresowanego sportem – nie istnieje. Kilka informacji w TV Polsat, oraz TVP w wieczornym sporcie po „Wiadomościach” obala mit o jakiejkolwiek wielkiej popularności tej dyscypliny sportu. Świadczy także o tym wycofanie Orlenu ze sponsorowania mistrzostw, gdyż zysk z reklam najprawdopodobniej był by znikomy.

 

 

 Do pierwszego pojedynku zostało niewiele czasu. Mundialu nie obejrzę. Sto złotych nie jest wielkim majątkiem, jednak z zasady nie wykupię prawa do tej transmisji. Nie wierzę panu Solorzowi i prezesowi PZPS. Hipokryzją czuć tu na odległość – przykładem są ci "najwspanialsi kibice na świecie"(jak sami mówią obaj panowie), którzy za swój wkład finansowy ( bilety, gadżety, koszulki) w rozwój tego sportu będą musieli ponownie zapłacić.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

jam 21.08.2014 09:36
"wątła i mityczna popularność tej dyscypliny" hahaha Teraz to już się uśmiałem. Naprawdę piłka nożna zakłada takie klapy na oczy i tak ogranicza??? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kibice siatkówki nie narzekają na informację.Reklamę imprezy sportowej kieruje się do grupy docelowej, w przypadku siatkarskiego mundialu puby i ulica nie jest właściwym miejscem. ps. skąd ta napastliwość wobec siatkówki, czyżby kompleksy?

Polak 20.08.2014 19:23
Bartku wiemy że jesteś fanem piłki kopanej i czasem masz klapki na oczach :) Aby oglądać ekstraklasę musisz mieć NC+ Aby oglądać ligę angielska/fracuską/hiszpańsk a/Ligę mistrzów musisz mieć NC+ Żeby oglądać np F1 czy Moto GP musisz mieć cyfrowy polsat itp Nigdzie indziej tego nie zobaczysz,chyba że tvp się rzuci z darmową transmisją. Więc coś za coś.W sprawie MŚ w Siatkę musisz trochę doczytać bo widze masz mała wiedzę :) Dostali w kij po tyłku,nawet polsat chciał komuś sprzedać transmisję i miało to byc tvp ale jak dowiedzieli sie jakie to sa koszty to odmówili. Stracili ważnego sponsora.....gdyby nie to byliby na minusie Poczytaj dokładnie ten wywiad to zrozumiesz http://eurosport.onet.pl/siatk...raco/9wr9z

20.08.2014 20:08
Ja jestem fanem całego sportu jak już o tym mówimy. Żeby oglądać potyczki wspomnianych lig wystarczy mi pakiet Canal Plus Platinum w Multimedia Polska w cenie 39 zł na miesiąc. Pakiet sportowy m.in z Polsatem Sport Extra HD także kosztuje mnie około 20 zł. Różnica polega jednak na tym że C+ nie robi nowych kanałów pod swoją ofertę sportową i nie muszę już dodatkowo płacić za oglądanie sportu TAK jak w Polsacie za który także płacę kasę. Jeżeli chodzi o TVP i sponsoring Orlenu to zwykły pic na wodę dla uspokojenia nastrojów że niby się starali itp. Polsat doskonale sobie zaplanował to PPV. Na ten temat zresztą wypowiedział się Szaranowicz. Ponad 100zł za 18 dni transmisji z czego normalny pracujący kibic obejrzy łącznie kilka meczy bo na więcej czasu nie będzie to po prostu zdzierstwo dla klientów NC+ I KABLÓWEK, którzy już płacą dość niezłe pieniądze za rozszerzone pakiety kanałów sportowych.

20.08.2014 20:08
Ja jestem fanem całego sportu jak już o tym mówimy. Żeby oglądać potyczki wspomnianych lig wystarczy mi pakiet Canal Plus Platinum w Multimedia Polska w cenie 39 zł na miesiąc. Pakiet sportowy m.in z Polsatem Sport Extra HD także kosztuje mnie około 20 zł. Różnica polega jednak na tym że C+ nie robi nowych kanałów pod swoją ofertę sportową i nie muszę już dodatkowo płacić za oglądanie sportu TAK jak w Polsacie za który także płacę kasę. Jeżeli chodzi o TVP i sponsoring Orlenu to zwykły pic na wodę dla uspokojenia nastrojów że niby się starali itp. Polsat doskonale sobie zaplanował to PPV. Na ten temat zresztą wypowiedział się Szaranowicz. Ponad 100zł za 18 dni transmisji z czego normalny pracujący kibic obejrzy łącznie kilka meczy bo na więcej czasu nie będzie to po prostu zdzierstwo dla klientów NC+ I KABLÓWEK, którzy już płacą dość niezłe pieniądze za rozszerzone pakiety kanałów sportowych.

Mecze 22.08.2014 11:53
Gadasz głupoty...jak nie jestem abonentem NC+ a powiedzmy sobie szczerze mają coraz mniej klientów i ludzie wybierają innych operatów to praktycznie nie mogę obejrzeć europejskiej piłki nożnej. Kiedyś byłem w multimedii i dali mi canal plus sport, cieszyłem się jak dziecko bo miała być LM .....a tu psikus bo zazwyczaj na tym leciał ten sam co na tvp a te fajniejsze puszczali na famili czy falimi 2 które nie służą do piłki nożnej ale żeby je mieć trzeba mieć pakiety i te duperele. Poza tym chca oglądać LM mogę wykupić pakiet na 1 mecz w necie około 5/8zł chyba że masz kapsel z Heinekena to masz za free w necie Iedni mają to,drudzy mają co innego.Wybierasz operatora który ci bardziej pasuje,więc nie płacz że za siatkę musisz płacić i ciesz się swoją ukochaną piłką nożna za 20 kanałach N

20.08.2014 20:08
Ja jestem fanem całego sportu jak już o tym mówimy. Żeby oglądać potyczki wspomnianych lig wystarczy mi pakiet Canal Plus Platinum w Multimedia Polska w cenie 39 zł na miesiąc. Pakiet sportowy m.in z Polsatem Sport Extra HD także kosztuje mnie około 20 zł. Różnica polega jednak na tym że C+ nie robi nowych kanałów pod swoją ofertę sportową i nie muszę już dodatkowo płacić za oglądanie sportu TAK jak w Polsacie za który także płacę kasę. Jeżeli chodzi o TVP i sponsoring Orlenu to zwykły pic na wodę dla uspokojenia nastrojów że niby się starali itp. Polsat doskonale sobie zaplanował to PPV. Na ten temat zresztą wypowiedział się Szaranowicz. Ponad 100zł za 18 dni transmisji z czego normalny pracujący kibic obejrzy łącznie kilka meczy bo na więcej czasu nie będzie to po prostu zdzierstwo dla klientów NC+ I KABLÓWEK, którzy już płacą dość niezłe pieniądze za rozszerzone pakiety kanałów sportowych.

mw 19.08.2014 22:49
JA TEŻ WOLĘ FLAKI WOLOWE OD LANYCH KLUSEK NA MLEKU

marek 19.08.2014 22:02
Absolutnie nie zgadzam sie z tym artykulem. Jes to tendencyjna i subiektywna opinia kibola pilkarskiego. 8 lat temu zamienilem kibicowanie pilce nioznej na siatkowke i nie zaluje, jestem o wiele zdrowszy emocjonalnie, nawet po przegranych meczach nie mam moraniaka. Gdy jezdzilem na Widzew i wracalem po przegranym meczu a ktory powinien byc wygrany , jak oatrzylem na tych chlopcow ktorzy biegali po boisku, bez celu, bez sily, nbez umiejetnosci, bez ambicii, tro odechciewalo mi sie patrzec na to, gdzy zaczalem jezdzic na siatkowke tozgola odmienne emocje, podejsci3we zawodnikow do gry inny rodzaj emocii, zlapalem sie na poczatku ze zamiana stadionu na hale jest dosc trudna,bo chcialem zabluznic, krzykanc na zawodnika druzyny przeciwnej, ale zorientowalem sie ze w kolo mnie panuje inna atmosfera, nie ma policii , ochrony wygladajacej jak wojownicy, nikt nie pali jojntow, nikt nie pije, kazdy siedzi na swoim krzeselku. Jednym slowem same pozytywy. A pilkarzyki nie gonia za ta pilka , ale juz bezemnie w roli kibola

19.08.2014 16:16
ale po co takie oburzenie , polsat ma prawa do siatkówki i robi z nimi co chce, canal+ robi to samo z meczami extraklasy i żużlem

rks 19.08.2014 13:34
Artykuł typowo pod kopaną. Wielokrotnie byłem na meczach Skry w Bełchatowie niesamowita atmosfera. Weźmy jeszcze pod uwagę sukcesy siatkówki a sukcesy kopanej i nakłady finansowe na siatkówkę i kopaną. Przepaść

qwer1127 19.08.2014 09:37
Widać, że artykuł pisany z pozycji fana piłki kopanej. Porównania kibicowskie są jednak trudne - z moich obserwacji wynika, że kibic piłki nożnej to raczej nastolatek, ew. 20-kilkulatek, który potrzebuje emocji, adrenaliny i w jakiś sposób na meczach, szczególnie wyjazdowych ją otrzymuje. "Kibica" klubu piłkarskiego często mecz, sport nie interesują. Kibic siatkówki to raczej "Janusz" - osoba już bardziej dojrzała wiekowo i intelektualnie, która sport ogląda chętniej w tv jako relaks po ciężkim dniu pracy i wyłącznie jako rozrywkę go traktuje. Natomiast ja bym tych kibiców jednak na lepszych i gorszych nie dzielił. Ciężko też o oprawy w siatkówce rodem ze stadionów - przecież nikt o zdrowych zmysłach w hali nie odpali rac. Mimo wszystko są w Polsce kluby sportów halowych, które robią doskonałe oprawy, choć zupełnie inne niż te ze stadionów piłkarskich. Stwierdzenie, że siatkarski mundial nikogo nie interesuje też moim zdaniem jest nie do końca fair. Gdyby budżet tego wydarzenia był taki, jak Euro, to pewnie zainteresowanie byłoby podobne. W piłkarskim euro utopiono miliardy złotych polskich podatników, co zdecydowanej większości się raczej nie podobało. Nie jestem fanem siatkówki, nudzi mnie ona, ale moim zdaniem powyżej została ona jednak potraktowana i oceniona przez autora artykułu niesprawiedliwie. Obie dyscypliny mają chyba zupełnie innych odbiorców i niech tak zostanie, dla dobra siatkówki. Żadna dyscyplina w Polsce nie może konkurować z piłką kopaną z różnych, w tym politycznych i propagandowych względów, ale to też czyni takie dyscypliny jak siatkówka, piłka ręczna, żużel czy tenis sportami w pewnym sensie odmiennymi, bardziej elitarnymi i niech tak dla ich dobra pozostanie.

Siata 19.08.2014 08:01
Jak ktoś ma czas na oglądnie za 100zł np Kamerun vs Australia to ma nieźle na bani :P Ja za darmo odpalam Polsat i oglądam mecze Polaków. Redaktor nie doinformowany że Polaków za free oglądamy?

19.08.2014 10:31
Tylko mecz otwarcia jest omw Polsacie otwartym. wiec sobie duzo nie poogladasz

Coś pił? 20.08.2014 19:17
Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli telewizji Polsat, która jest współorganizatorem imprezy, wszystkie mecze Polaków będą transmitowane na kanale otwartym Polsatu :) Dzisiejsza transmisja w Radiu Eska.Na ich stronie masz dokładnie opisane :) Miasta walcza o to zeby pokazać na otwartym polsacie mecze o medale bez wzgledu czy beda Polacy;)

PPV 19.08.2014 07:58
100zł płacisz za wszystkie mecze :) Mecze POLAKÓW są za FREE na otwartym POLSACIE :) W czym Pan redaktor ma problem?Kup sobie zwykły dekoder i podłącz do anteny siatkowej za 25zł i masz za darmo sporo kanałów a w tym Polsat gdzie zobaczysz wszystkie mecze polaków. Poza tym pomyśl trochę jakby ucierpiała cała ramówka jesienna Polsatu.Nie mogą puścić wszystkiego na Polsacie.Kasę z reklam między programy czy serialami koszą. A Polsat sport/extra/news nie każdy ma więc musiałby wykupić abonament na 24miesiące. Więc Solorz żeby nie dostać po kieszeni dał możliwość wykupienia kanału gdzie masz wszystkie mecze :) Ludzie dajcie spokój tej nagonce medialnej.Adam z Kliczką był płatny,KSW jest płatne.Nikt nie robi takich problemów jak przy siatkówce ;/

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama