Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 18:45

III liga (sobota): Porażka Lechii, remis lidera

Przegrana Lechii o fotel wicelidera, remis Warty Sieradza i solidarne wygrane "peletonu" goniącego czołówkę. Sobota z 3 ligą była niezwykle interesująca.

O godzinie 12 piłkarze Lechii rozpoczęli wyjazdowy mecz 18 kolejki piłkarskiej trzeciej ligi.

Relację tekstową mogliście państwo sledzić na oficjalnej stronie klubu: lechia1923.pl

Równomiernie z pojedynkiem zielono - czerownych rozpoczęła się potyczka Startu Otwock z Żyrardowianką Żyrardów.

O godzinie 13 zabrzmiał gwizdek w trzech kolejnych grach: Omega Kleszczów - Ursus Warszawa; Zawisza Rzgów - GKS II Bełchatów; Warta Sieradz - Sokół Aleksandrów.

Pół godziny później rozpoczęły się pojedynki: Mechanik Radomsko - Broń Radom, oraz Huragan - GKP Targówek.

O godzinie 14 Wieluń zagrał z Pogonią Grodzisk

Padł pierwszy gol w tej kolejce. W 62 minucie meczu Otwock - Żyrardowianka, zawodnik gospodarzy Łukasz Choiński nie wykorzystał rzutu karnego, błąd kolegi po chwili naprawił Bartłomiej Pacuszka.

Jest gol w Wołominie. Chrzanowski otrzymuje podanie z głębi pola na ok 11 metr, po czy uderza po ziemii i drużyna gości wychodzi na prowadzenie.

W meczu Lechii wciąż bez bramek. Stroną przeważającą jest Kutno, ale liczymy na zryw naszych piłkarzy w ostatnim kwadransie

Pada druga bramka do Otwocka. Strzelcem gola Pyiuka. Gospodarze prowadzą z Żyrardowianka już 2:0. Mamy 82 minutę.

Gola dla Bełchatówa w Rzgowie. Paluszkiewicz w 38 minucie otwiera wynik korzystny dla drużyny gości.

Mała niespodzianka w Kleszczowie. W 30 minucie Ursus wychodzi na prowadzenie!

NIESTETY LECHIA PRZEGRYWA W KUTNIE. PO ZABAWIE DOLOTA NA WŁASNEJ POŁOWIE,TRACIMY PIŁKĘ  I GOSPODARZE PROWADZĄ 1:0 (źródło: lechia1923.pl)

Lechia ma koncówce spotkania swoją szansę, ale nie jej nie wykorzystuje. Przegrywamy mecz o fotel wicelidera!  Bohaterem gospodarzy Pi!otr Michalski!

MKS Kutno - RKS Lechia 1:0 (0:0)

W 15 minucie i otwieramy wynik meczu Huragan - GKP. Pada bramka dla gości.

Za chwilę rozpocznie się ostatni mecz dzisiejszego dnia. WKS Wieluń podejmie Pogoń Grodzisk.

Padają kolejne gole w Rzgowie i Radomsku. W pierwszej grze rezultat na 0:2 podwyższa Rynkiewiecz. W drugim długie dośrodkowanie Marczaka wykorzystał Oshikoya, który podwyższa prowadzenie Broni.

Dawid Przezak szaleje. Dwa gole w pierwszej połowie i Wieluń blisko ogarnięcia trzech kolejnych punktów.

Gol w Kleszczowie. W 85 minucie Czaplarski wykorzystuje kontrowersyjny rzut karny i Omega ratuje jedno "oczko".

Kolejna wpadka Sieradzan. Warta mogła przypieczętować Mistrzostwo Jesienni, a tak szansę zachowało jeszcze Kutno!

W Rzgowie, rezerwy Bełchatowa pewnie pokonała gospodarzy 2:0.

Ślifirczyk pieczętuje zwycięstwo Broni w 82 minucie.

Koniec gier w Radomsku, oraz Wołominie. Doskonała gra Broni i pewna wygrana daje awans drużynie gości na trzecie miejsce w tabeli. GKP Targówek odnosi szóste zwycięstwo w sezonie, lecz dopiero drugie wyjazdowe.

Lechia po sobotniej serii gier zajmuje obecnie piąte miejsce.

Ostatni mecz sobotniej serii gier zakończony. Pewne zwycięstwo Wielunia z Pogonią zrównuje lokalny WKS z Lechią.

MKS Kutno - RKS Lechia 1:0 ( 88" Michalski)

POZOSTAŁE WYNIKI:

Start Otwock - Żyrardowianka 2:0 (62" Pacuszka, 80" Ibrahim Pali Dyakite)

Omega Kleszczów - Ursus Warszawa 1:1 ( 85" Czaplarski (k) - 30" Kabała)

Zawisza Rzgów - GKS II Bełchatów 0:2 ( 38" Paluszkiewicz; 56" Rynkiewicz)

Mechanik Radomsko - Broń Radom 0:3 (3" Chrzanowski; 34" Oshikoya. 82" Ślifirczyk)

Huragan Wołomin - GKP Targówek 1:2 (73" Krystosiak (k) - 15", 78" Wiśniowski)

WKS Wieluń - Pogoń Grodzisk 3:0 (33" 39"  Przezak; 48" Kazimierowicz)

Warta Sieradz - Sokół Aleksandrów 0:0

W dniu jutrzjeszym rezerwy Widzewa pojadą do Białobrzeg na pojedynek z Pilica. Natomiast rezerwy Legii podejmować będą Mazur Karczew.

źródło: 90minut.pl