Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 19:15
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Można wpłacać pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Tomaszowie Mazowieckim

Trzy dni w tym roku będzie grała w naszym mieście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W czwartek - 9 stycznia 2020 w Klubie 6na9, w sobotę - 11 stycznia 2020 w Galerii Tomaszów i niedzielę 12 stycznia 2020 w Arenie Lodowej.

To wyjątkowo pracowity czas dla organizatorów imprezy w Tomaszowie Mazowieckim, tym bardziej, że w tym roku aż trzy dni odbywać się będą imprezy w ramach WOŚP. Szefem Sztabu 921, działającego w naszym mieście, jest Bogdan Smolarek.

W tym roku po raz pierwszy istnieje możliwość wpłacania pieniędzy poprzez eSKARBONKĘ. 

Na Allegro można licytować już płytkę ceramiczną Ceramiki Paradyż na stronie:


- 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już przed nami. Raptem tydzień czasu i będziemy grali w tej największej orkiestrze świata. 25 lat, robimy to w Tomaszowie, bo w tym rou mamy taki właśnie jubileusz.  To czas, w którym orkiestra zmieniała się, ewaluowała, zmieniała zarówno swoje cele. Graliśmy nie tylko dla dzieci, ale także dla seniorów. Impreza mieniała swoje miejsce grania, zmieniali się wolontariusze. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to po prostu jedna wielka rodzina, która się zmienia. Od 1995 roku, kiedy zaczęliśmy po raz pierwszy grać, w hali balonowej, co roku zwiększamy ilość pieniędzy, które udaje nam się w naszym Sztabie zebrać. Rok temu zebraliśmy ponad 200 tysięcy złotych. Oczywiście nie gramy dla rekordów, gramy dla dzieci, gramy dla samych siebie, bo to jest ten jeden, czy kilka dni w roku, w których jesteśmy wszyscy razem, bawimy się, cieszymy, a przy okazji pomagamy i tak też niech będzie i w tym roku - mówi szef tomaszowskiego sztabu.

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów, zarówno diagnostycznych jak i medycznych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt, który jest potrzebny do przeprowadzania wysokospecjalistycznych operacji. Mają to być urządzenia, który trafią  do wyspecjalizowanych placówek meycznych.  

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


- Na ulice Tomaszowa Mazowieckigo wyjdzie ponad 300 wolontariuszy. Będziemy grali w ośmiu gminach. 48 podmiotów: szkoły, stowarzyszenia, kluby, ośrodki kultury, naprawdę bardzo duża ilość osób zaangażowanych w to, aby te grupy wolontariuszy mogły funkcjonować. Co najważniejsze, jeszcze w niedzielę, 12 stycznia w Arenie Lodowej będziemy rozliczyć te wszystkie pieniądze, a po godzinie 23-ej udamy się do Warszawy, do stoiska bankowego, które będzie zlokalizowane w Studiu Telewizyjnym TVN przy placu bankowym. Tam też będziemy chcieli pokazać zarówno Państwa udział, pokazać Tomaszów, ale również zaprezentować kwotę, jaką zbierzemy. Zbieramy również do puszek stacjonarnych. Będą punkty w mieście, zgłosili się do nas właściciele, którzy w swoich sklepach, punktach usługowych, chcą, aby puszki były wystawione - mówi Bogdan Smolarek.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wyborca Prawicy 13.01.2020 22:58
Igrzyska skończone,więc pozwolę zadać sobie pytanie Ile na WOŚP edycja 2020 wydało miasto i powiat? Bardzo proszę o konkrety Ile i za co? Ciekawe czy się tego dowiemy, a myślę że też padł rekord

. 14.01.2020 00:26
Scena w Arenie skromniutka Blue Cafe najlepsze lata ma juz dawno za soba, wiec calkiem mozlowe ze zagrali w ramach autopromocji, a przy WOSPie nie raz robilo sie to za darmo. Jakies koszty byly, ale raczej mniejsze od lat poprzednich. Impeza ma potencjal spoleczny, nadal ludzie sie tym interesuja, wiec nanmiejscu Prezydenta, zrobilbym to samo. Tym bardziej, ze to tez argument za Areną. PS nie mogle juz doczekac sie żużla na lodzie w Arenie. Blet juz mam, choc nie zarabiam duzo, to kocham żużel.

Polak z krwi i kości. 12.01.2020 14:54
Ideologia LGBT .Chrońcie dzieciaki. Jest to tak mocno zamocowane że przechodzi z pokolenia na pokolenie. Woda z mózgu na nieszczęściu chorych i słabych.

Kowalski 12.01.2020 11:40
Ta cała orkiestra to ma na celu moralne rozwalenie społeczeństwa zaczynając od małych dzieci biegających za pieniążkami. Polecam artykuł blogera Matka Kurka.

Zofia 12.01.2020 11:12
Chociaż popieram WOŚP calym sercem to może naszemu narodowi jest potrzebny wstrząs ... i brak zakupów dla szpitali przez fundację. !!! Moze wtedy najmadrzejszy naród zrozumie czy to co robi Jurek bylo FE..., że z Nowogrodzkiej i Wiejskiej prózno szukac dotacji.

! 13.01.2020 15:01
No tak... taki wstrząs, kiedy to J.Owsiak zaraz po zajściach w Gdańsku z prezyd. P.A. stwierdził, że już nigdy nie będzie zajmował się WOŚP... i po paru godz... dniach... szybciutko zmienił zdanie... bo jak się doi przez tyle lat kasę, to ciężko później z niej ot tak zrezygnować - to był WSTRZĄS nie zauważyłaś Zofia !!! A przecież mógł odejść na bok i nie byłoby niedomówień.

as 09.01.2020 14:18
Kto zapłaci za wynajem ARENY LODOWEJ?

Leao 13.01.2020 16:42
Dobre pytanie.

Antagonista WOSP 09.01.2020 13:18
Nie dajcie się ogłupiuć Owsiakowi robi na was kasę.Czy ktoś z nas widział sprawozdanie finansowe z danej rocznej zbiórki.Są jeszcze uczciwe i wiarygodne organizacje charytatywne.NIE DLA OWSIAKA

Poszukaj w necie 09.01.2020 14:12
tam znajdziesz rozliczenia każdej zbiórki. Organizacje charytatywne mają inny termin rozliczenia się niż przeciętny Kowalski.

Jo 10.01.2020 11:20
Ksiegi rachunkowe sa udostepnione?

R.K 12.01.2020 15:58
Tak samo jak księgi rachunkowe pana Rydzyka

Zgadza się 13.01.2020 20:59
"Owsiak miał specjalne pozwolenie na rozliczanie zbiórki w ciągu 1,5 roku, nowe przepisy pozwalają mu rozliczać zbiórki do końca świata i jeden dzień dłużej. Wystarczy złożyć tak zwane częściowe rozliczenie i dokładnie tak WOŚP się „rozlicza”. https://www.kontrowersje.net/oszust_owsiak_i_jego_kolorowe_rozliczenia_gdzie_jest_150_milion_w_gdzie_s_faktury

Antywośp 10.01.2020 06:16
Brawo, popieram!

Komedia 13.01.2020 09:21
Tez szukalem sprawozdan i nie znalazlem... Aaaa i zona Owsiaka za prace w FUNDACJI tez miesieczna sumke niezla przytula jako wynagrodzenie..wiec sam owsiak...rzecznik czy tez drugi rowniez..i niby skad? A sponsorki daja telefony za darmo..lacza internetowe..przekaz sat...swiatlo...reklamy bilboardy...a owsiak rece zaciera. Napewno spora czesc jest wydana na sprzet ale czy kasa idzie chociaz 50\50?

żuk obserwator 07.01.2020 15:05
Ciekawostka: jedni nie popierają WOŚP, a do puszek wrzucają (choćby miliony katolików przed kościołami), inni popierają, ale na tym się kończy ich "hojność". Gdyby wrzucili złotówkę Owsiakowi, to właśnie tyle brakowałoby im na jabola lub inną nalewkę za piątaka.

Olek 07.01.2020 08:55
Wyskakiwać z kasy biedaki ! a starostwo wam te oddziały z zakupionym sprzętem pozamyka z braku pieniędzy na utrzymanie , braku lekarzy, braku pielęgniarek itp. Poza tym macie minimalna na poziomie 2600 zł to tym bardziej wyskakiwać z kasy ! PS lepiej żeby Owsiak wrzucał ten sprzęt do prywatnych klinik bo tam by przy najmniej pracował na pełnej parze a w publicznych leży i jest używany o tyle o ile, jeden więcej drugi mniej a inny wcale

puknij się w głowę, Olek 07.01.2020 13:11
Pewnie, wtedy lekarze tłukliby interes pełną parą na darmowym sprzęcie. Działki wokół Tomaszowa jeszcze bardziej by podrożały.

WuPe 07.01.2020 02:01
500 zł na dziecko, to za dużo, ale 1 zł może być i sumienie czyste.

W tym roku WOŚP 09.01.2020 14:00
zbiera kasę na pomoc Australii zniszczonej przez wielki pożar. Tylko pytanie: gdzie jest głowa państwa, którą jest królowa Australii (obecnie Elżbieta II), reprezentowana przez gubernatora generalnego. Skoro UK ciągnie zyski z tego kontynentu, to powinna zadbać o naprawę szkód, a nie my naród, w którym bieda wśród osób o najniższych zarobkach aż piszczy.

Dużo prawdy w tym jest co napisałeś 10.01.2020 15:42
jesli to jest prawda i rzeczywiscie WOŚP na to bedzie zbierać, to to są jaja. Widać Owsiak idzie głęboko w spór polsko–polski. I chce być utożsamiany z jedną ze stron. Noo.. szkoda. Dużo ostatnio nie daję, ale jednak szkoda. Gdyby nawet w pzyszłośi nie zbieał dużo, ale prowadził sobie fundacje do końca, w historii zapisałby się jako idealista. Będzie cwanaczkiem :( A z UK? Ano większość ich dobrobytu na tym się tam opiera. W Polsce wielu mysli, że jest to nie wiadomo jak liberalny gospodarczo kraj. Pojechać chociaż na semestr na jakiegoś erazmusa i popodpatrywać jaki przerost zatrudnia tam jest, do jakich bzdur zatrudniają ludzi. I to nawet w głupim Tesco. Duże firmy prywatne? Czy lepiej powiedzieć niepaństwowe, bo to są teraz najczęściej własności funduszy kapitałowych i innych organizacji typu „maksymalizuj zyski, minimalizuj odpowiedzialność a jak będzie gorze to wyciągaj łapkę do państwa (vide: banki)”, duże angielskie firmy maja rodowód wprost kolonialny. Mordy, grabierze, a dziś wyzysk tam. Postkolonializm. Tak. Znowu post. Śwat nie zmienia się z dnia na dzień po jednej ustawie parlamentu, czy runięciu jednego czy innego muru. Jest ciągłość wielu zjawisk. Hindusi próbują stawiać swoje firmy państwowe, ale bez technologii to nie jest takie proste. A te – poza bzdurami – nie są na wyciągniecie ręki. Pozostaje więc wyrobnictwo na słuchawce w Bangalore i recykling laptopów, których nawet Polacy nie chcą już używać. Recykling ręcami dzieci. Pożary? Niech się świat martwi. Polaczki, jakieś drobne kraiki z dobrymi serduszkami.

WOŚP dla Australii 10.01.2020 18:16
https://noizz.pl/ekologia/wosp-przekaze-pieniadze-na-ofiary-pozarow-w-australii-jurek-owsiak-tego-chce/9v7emgj

dużo prawdy 10.01.2020 19:39
dzięki, no lipa :(

Komedia 13.01.2020 09:24
A co w ogole to smieszne krolestwo robi? To ich rzad sie o wszystko martwi. A oni siedza na laurach jak w 15 wieku. Chyba im sie czasy napoleona pomylily. Dobrze ze mlode rezygnuja z krolowania

skąpy jak leming 06.01.2020 20:38
Tyle krzyku, tyle zamieszania, póżniej królowa wszystkich nauk, czyli matematyka, udowodni, że średni datek na jednego Polaka wyniesie śmieszną złotówkę. Resztę dołożą firmy, w tym banki. I to jest ta wasza hojność, biedaki.

Biedak, nie leming 06.01.2020 21:06
To i tak jak w moim przypadku jest duze przewartosiwanie. Jakos z 10 juz lat wrzucam kilka monet (by brzdąklo glosniej), sposrod ktorych 5 groszy jest najwyzszym nominalem. 20 groszy kosztuja zapalki w Dino, ktore sa realna korzyscia dla mnie i mojej rodziny. Do tej pory korzystalismy dwukrotnie ze szpitala podczas smierci i porodu. Nigdy z Niskiej, a na Poldniowej nigdy na sprzecie (zreszta jakim kroplowka?), nie bylo oznaczenia WOŚPu. Mam prawo sobie tak postrzegac swiat ktory widze?

...) 07.01.2020 11:13
"Biedak, nie leming"...... i naucz się używać polskich znaków

biedak 07.01.2020 12:34
Zapałki w Dino , kosztują 10 gr

6 groszy haraczu 07.01.2020 13:23
to tym bardziej wypada zmnieszyć kwotę datku na – z mojej perspektywy i mojej rodziny – na niewiadomo co. W tym roku dam 6 groszy o nominałach: 3 X 2 grosze (by zachowac trzy monety które dadzą dźwięk, nawet jeśli będą musialy spaść na papier, same o siebie brzdąkną), i tylko tym którzy naklejki będą mieli. Bo nieraz jest tak, że wrzucisz i nie da ci naklejki :( Już raz się tak nadziałem. Godzina szukania potem tych z naklejkami. Tak mnie wytresowała 3RP. Naklejka to podstawa. Najlepiej dwie, bo ta z kórtki potem średnio lepi się gdzies gdzie może być eksponowana cały rok. Wisi kilka dni potem spada, a doklejanie taśmą to jednak już nie to samo. Trzy monety ( i to przecież nie najniższe, nie ma co dziadować), to tzy naklejki powinny być.

6 groszy haraczu 07.01.2020 13:29
Proszę zwrócić uwagę przynajmniej na kÓrtkę. Może umknąć, czego bym żaował :(

To ja 12.01.2020 22:17
Współczuję szczerze naprawdę

W Lidlu 13.01.2020 15:12
natomiast 10 paczuszek zapałek kosztuje 0,99

? 13.01.2020 18:17
Tylko czy Nimce daja tyle samo zapalek co polski Dino?

Tak, jestem na tak! 06.01.2020 19:00
Dam na WOŚP. Ale chcialbym napisac, ze cennym zdjeciem jest to Galerii Tomaszow. Jeszcze z napisem "Galeria", dzis juz jest "Kocham" Kto sie do tego przyczynil temu bardzo dziekuje. Niby drobne, ale waga emocjonalna nieporywnywalna. Jest yeraz bardzo pieknie i zycze Galerii by na miejsce Intermarche przybylo cos mocniejszego. Simply tego samego wlasviciela co Auchan (najtanszym market? Byloby swietnie i na pewno ruch w galerii by wzrosl). Simply bylo w Rawie (w kiepskiej niestety lokalizacji), wiec to nie jest tak, ze Auchan nie bierze pod uwage mniejszych miast. Sa tez w mniejszych.m 100 gramowe przyzwoite mydlo w Simply...75 groszy. I ze wszystkim tak jest. W trudnym otoczeniu (Kaufland/Tesco/Biedronka), prosze wybierac naprawde roztropnie, by nie zwijalo sie po dwoch latach. Simply wydaje sie optymalne. Prowadza juz markety tej wielkosci jak Wasza powierzchnia na spozywke. Napiszcie do nich!

Edek 12.01.2020 22:49
Idź na rynek tam jest taniej niż w marketach.

boję się rewolucji 13.01.2020 00:47
Taniej i więcej rzeczy jest niż w Galerii.. Nadal. Wyższa jakość? W Pepeco? W niemieckim KiKu? :)) No nie. Często wręcz przeciwnie. Wszystkie spodnie dresowe na rower po JEDNYM lecie mam podarte w kroku. Nie przetarte - dzurki dwie jak za danych czasów. Dziurzyska wielkości rozłożonej dloni. Jeździłem do Spały i nad zalew co drugi dzień. Zwykłe pedałowanie, żadne szarpanie. Trzy pary. Damskimi czarnymi rajstopami to sobie zacerowałem. Niemiecka sieciówka wprawdzie w reklamach deklaruje, że zwracają pieniądze „bez gadania” ale idź się teraz z tymi – czasem rozwydrzonymi – dziewuszkami ekspediantkami wykłócaj. Poza tym nie wiem gdzie są paragony. 20 zł para. AAAAaaa to nie udało ci się w życiu bo za 100 na pewno by się tak szybko nie pretarły. No, na pewno. Miałem i za 100, tylko ból był większy. Wobec takiego badziewia, oczekiwania są 5-10 zł. I tak szyte są za 2 zł. Gdzieś tam w Azji. Także oczywiście, że na rynek. Tym bardziej, że majty – zwykłe bokserki, jeśli nie na rynku to musisz w Galerii kupić 20 sztuk na zapas i czekać aż sieć znowu zdecyduje się nimi handlować, bo nie ma czegoś takiego u nich jak "w ciągłej sprzedaży" Poluj teraz co tydzień w gazetkach na rzeczy podstawowe. Zmieniła się gospodarka, jest większy nacisk na impulsywny zakup, a nie na rzeczywistych zaspokajanie potrzeb. I to nie jest specyfika - naszego Kraju - po komuniźmie, bo patrząc na takiego Marks&Specner - jego lata świetności i dzisiejszy stan - no już jednak po***dajaćego sklepu odzieżowego, właśnie z taką polityką - potrzebujesz czegoś, u nas na pewno dostaniesz, a nie kreowania mód na gacie czy skarpetki, a potem przez 2-3 miesiące zupełny brak w asortymencie. Tąpnie to, ja się tego - wbrew może pozorom - bardzo boję, wolałbym by państwo zaczęło to regulować samo przed rewolucją, no ale na razie nic na to nie wskazuje. Ubierać się w pstorkate badziewie, które rozlatuje się po 3 misiąch można do max 30stki, potem chcesz porządnych gaci w rozsądnej cenie. To samo z dresami na rower. Ale też młodzi będą to odrzucać, widząc, że to są żadne wartości, a życie które się im wpycha do głowy, jest 100 razy uboższe od tego jakim cieszyli się ich rodzice.

Dziękuję, wysiadam. 13.01.2020 00:55
60 zł wydałem na 3 pary czarnych dresów. Za komuny miałbym tyle samo par, choć pewnie kupiłbym jedną, którą nosiłby moje dzieci. W kapitaliźmie nie mam ani dzieci, ani dresów.

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 4
Auto prywatne czy z komisu — co wybrać? Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama