Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 06:18
Reklama
Reklama

Udało się z unijną pomocą

Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim jest już właściwie gotowe. Dzięki decyzjom podjętym przez poprzednie władze powiatu na czele z Mirosławem Kuklińskim młodzież będzie kształciła się zawodowo według nowoczesnych standardów. Stwarza to jakieś perspektyw na przyszłość. A pięć lat temu było naprawdę źle….

Rzut okiem wstecz

Na początku lutego 2015 roku na sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego stawili się niemal wszyscy nauczyciele ZSP numer 3. Atmosfera była naprawdę gorąca (pełna relacja pod tym linkiem Będzie nowe technikum, kierunki kształcenia te same).  Rada Powiatu Tomaszowskiego powołała w czwartek Technikum numer 6, którego siedziba mieścić będzie się w III Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Nadrzecznej.  Technikum zgodnie z przyjętym statutem kształcić miało w kierunkach: technik budownictwa, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, urządzeń sanitarnych, architektury krajobrazu. Decyzja budziła sporo kontrowersji, ponieważ te same kierunki prowadzone były także  w samochodówce.  

Stworzenie nowego zespołu szkół ponadgimnazjalnych to efekt niżu demograficznego. W tamtym roku nabór to tomaszowskich placówek oświatowych był mniejszy o dwa oddziały. Nauczyciele słusznie obawiali się, że może w krótkim czasie dojść do likwidacji szkoły. Było to tym bardziej prawdopodobne, że zarówno budynek dydaktyczny, jak i zabudowania warsztatowe były w katastrofalnym stanie technicznym. Pierwszy z nich nadaje się tylko do wyburzenia (i tak pozostaje nadal). Warsztaty również wymagały sporych nakładów finansowych, które mogą przewyższyć koszt budowy nowych obiektów (co jednak udało się przeprowadzić sporym nakładem środków unijnych).

Przy tym warto w tym miejscu dodać, że przygotowany wcześniej przez Piotra Kagankiewicza kompletny projekt techniczny, za który zapłaciliśmy 600 tysięcy złotych trafił do kosza. Można oczywiście dyskutować o tego rodzaju kontrowersyjne decyzji. Mirosław Kukliński twierdzi, że był on zbyt kosztowny i niósł za sobą duże ryzyko. Krytykował poprzednie władze powiatu za przygotowanie projektu technicznego bez dokładnej analizy demograficznej oraz finansowej (koszt budowy 27 milionów złotych). Według danych prze kolejne 7 lat będziemy mieli do czynienia z niżem demograficznym. Na dzień dzisiejszy trudno to oceniać.

Obaj panowie lubią się ze sobą spierać. Trzeba być jednak sprawiedliwym. Piotr Kagankiewicz dużo inwestował w oświatę. I to właśnie tą na poziomie zawodowym. W mojej ocenie było to zasługą przede wszystkim Katarzyny Banaszczak, która obecnie jest dyrektorką w samochódowce. Wówczas pełniła funkcje naczelnika wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym i mimo trudnego charakteru była w historii tego samorządu jedyną urzędniczą, będącą w stanie sięgać wzrokiem poza bieżące administrowanie. Może gdzieś tu leży klucz, który każe zatrudniać więcej matematyków niż wuefistów i katechetów.

W czasie wspomnianej sesji nauczyciele prosili o zorganizowanie spotkania władz powiatu z gronem pedagogicznym ZSP3, w celu zaprezentowania spójnej strategii dotyczącej szkolnictwa zawodowego. Starosta Kuklinski zadeklarował gotowość spotkania z nauczycielami, podkreślał, że Komisja Oświaty Rady Powiatu szczegółowo omówiła projekt uchwały oraz spotkała sią z nauczycielami III LO. Starał się uspokoić emocje i prosił aby nie burzyć porządku organizacyjnego szkoły Katarzyna Banaszczak, naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego, uzasadniając projekt przygotowanej uchwały, twierdziła, że Zarząd Powiatu, reorganizując szkolnictwo ponadgimnazjalne ma na celu utrzymanie dotychczasowej liczby szkół i przygotowanie ich na zwyżkę demograficzną w latach kolejnych, kiedy to liczba uczniów może się nawet podwoić (bez uwzględniania poziomu emigracji).

Zorganizowano spotkanie z radnymi. Po raz kolejny personel "Samochodówki" podkreśla też, że ich szkoła od lat jest niedoinwestowana, że jej stan techniczny jest pośrednio wynikiem zaniedbań samego Powiatu. Większość remontów przeprowadzanych jest we własnym zakresie. Remontowane są pracownie dydaktyczne i sale warsztatowe. Mówiono również o programach nauczania, które nauczyciele ZSP3 przygotowywali samodzielnie i które zostały zatwierdzone przez Powiatową i Wojewódzką Radę Zatrudnienia. Dotyczy to kierunków: technik geodeta, technik małej energetyki, czy technik architektury krajobrazu. Pojawił się też temat niewłaściwej promocji szkolnictwa zawodowego, zarówno w samym powiecie, jak i poza nim. Szkoły oferując atrakcyjne kierunki kształcenia, mogą pozyskiwać uczniów spoza powiatu tomaszowskiego. (więcej tutaj: Co dalej z "Samochodówką"? - aktualizacja)

Dostaliśmy UNIJNĄ Kasę

Dlaczego należy do podkreślić? Dlatego, że na wczorajszym spotkaniu z łódzkim kuratorem oświaty starannie unikano tematu unijnego dofinansowania. Słuchając polityków PiS miało się wrażenie , że obiekt powstaje za partyjne pieniądze pochodzące od prezesa z Nowogrodzkiej. To dosyć niesprawiedliwe. Co ciekawe nawet obecny Zarząd Województwa z przyznaniem dotacji nie miał nic wspólnego, poza tym, że będzie miał okazję już niedługo przeciąć wstęgę.

Zarząd Województwa Łódzkiego w maju 2017 roku ogłosił listę projektów, które zostały zaakceptowane do realizacji w ramach konkursu na unowocześnienia szkolnictwa zawodowego. Projekty otrzymają dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Była wielka radość, bo lista obejmowała budowę Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tomaszowie, a więc popularnej "Samochodówki". Całkowita wartość projektu złożonego przez władze powiatu wynosiła na tamtą chwilę 17.559.225,53 zł. Otrzymaliśmy najwyższe dofinansowanie w kwocie 11.044.932,11 zł.  

Jako jeden z pierwszych o uzyskaniu dofinansowania na swoim fejsbukowym profilu poinformował Arkadiusz Gajewski. Pod postem pojawiły "licytacje" osób "zasłużonych". Sukces ma ponoć wielu ojców, chociaż czasem Ci ojcowie bardziej przypominają dzieci. Faktem jest, że wniosek przygotował fantastyczny zespół z Referatu Pozyskiwania Funduszy Pomocowych, którym kierował Klaudiusz Wilmański, a który w obecnej kadencji został zdemontowany.  Duże brawa należą się też pracownikom szkoły, biorącym udział w tworzeniu projektu. Kataryna Banaszczak podkreśla, że prace koncepcyjne trwały w wydziale oświaty, którym kierowała od 2014 roku.

Na dziś

Budynek Centrum Kształcenia Zawodowego, w którym młodzież realizowała będzie zajęcia zawodowe jest już gotowy. Inwestycja prowadzona była w ramach projektu unijnego pn. "Modernizacja i adaptacja Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim”. Ważną informacją jest, że Centrum kształcić się będą nie tylko uczniowie ZSP nr 3, ale także z innych szkół oraz w przyszłości osoby dorosłe. W ramach działalności placówki planowane jest prowadzenie nie tylko zajęć dydaktycznych wynikających z programu nauczania w danym zawodzie, ale także organizowanie kursów zawodowych oraz kursów specjalistycznych.

 W ramach modernizacji i adaptacji budynków zaplanowano nie tylko szereg prac o charakterze remontowo budowlanym ale także podniesienie efektywności energetycznej budynków poprzez termomodernizację przegród zewnętrznych i stolarki zewnętrznej; utworzenie specjalistycznych pracowni zawodowych, auli konferencyjno – wykładowej, centrum kariery i strefy relaksu; utworzenie szatni, pomieszczeń sanitarnych dostosowanych do potrzeb dziewcząt  i chłopców oraz pomieszczeń socjalnych; prace wykończeniowe i związane z zagospodarowaniem terenu.

W Centrum powstało 19 nowoczesnych, specjalistycznych pracowni zawodowych  z pełnym wyposażeniem. Wśród nich: budowy, naprawy i eksploatacji pojazdów, mechatroniki samochodowej, elektrotechniki i elektroniki ogólnej, metrologiczna, blacharska, logistyczna, ekonomiczno - logistyczna i technik biurowych, sprzedaży i gospodarki materiałowej, rysunku technicznego, przedmiotów budowlanych i projektowania, programowania i symulacji pracy obrabiarek CNC, pracownia obrabiarek CNC, pracownia obróbki maszynowej, pracownia obróbki ręcznej, montażu i obsługi maszyn i urządzeń, pracownia obróbki cieplnej i plastycznej, pracownia cięcia i gięcia materiałów, pracownia połączeń materiałowych, pracownia technik multimedialnych, pracownia komputerowa.

Jest także Centrum Kariery oraz aula dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym osób niepełnosprawnych ruchowo, osób niedosłyszących i niedowidzących. Pojawił się także najnowocześniejszy sprzęt i pomoce do nauki zawodu.  Jest też aula dostosowana dom potrzeb osób niepełnosprawnych.

W tym roku szkolnym ZSP numer 3 po raz pierwszy nie miał problemu z naborem. Było więcej chętnych niż miejsc. Pozyskane wyposażenie pracowni dydaktycznych stwarza możliwość kształcenia uczniów w licznych zawodach. Katarzyna Banaszczak wymienia: technik logistyk, pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik handlowiec, technik administracji, technik fotografii i multimediów. monter konstrukcji budowlanych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych i wiele innych .

Katarzyna Banaszczak podkreśla też zaangażowania nauczycieli i zespołu jaki udało jej się w szkole zbudować. I to widać, już po przekroczeniu szkolnej bramy,


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec 14.01.2021 20:46
W tym przypadku chyba obecny Starosta zachowa resztki szacunku do siebie i nie zrobi cyrku z udziałem Antoniego i swoich asystentek bo żadna ich zasługa.... A obecni będą Ci co się przysłużyli do tego jak to teraz wygląda.

Mieszkanka. 15.01.2021 18:59
Obyś się nie zdziwil

Diagnosta 14.01.2021 12:51
Szkoda, że nie dali zdjęcia tego uprzywilejowanego - pożaniczego Cinquecento z drabiną i kogutami na dachu. TDT od razu zabrałby uprawnienia do nauczania takiej uczelni.

123 14.01.2021 11:23
Ciekawe ile to wszystko wytrzyma w takim stanie :D

Boci 14.01.2021 11:01
Brawo, fakt że ws szkoły zasługa poprzednuego zarządu. Zdjęcia , foty z Antonim i konferencja będzie obecny. PCAS również robota poprzedników. Laurki i cyrk obecnego

Hah 13.01.2021 21:22
Ach te unijne srebrniki :) A jednak ich blask grzeje :D

Aleksander 14.01.2021 11:31
Oczywiście że grzeje. Tu niby taka zła unia, takie procedury i ograniczenia, wolność nam zabierają ale po pieniążki to łapka wyciągnięta. Trochę wstydliwie, z boku ale jednak. Jak starostą taki kozak i flagi zdejmował to mógł od razu odstąpić od podpisanej umowy o dotacje, nie realizować inwestycji za zgniłe unijne pieniądze albo zrobić xe swoich. Swoich nie ma, więc.....

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama