Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:46
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Kronika policyjna:

Wypadek

Na K8 jak zawsze... niebezpiecznie

Na K8 jak zawsze... niebezpiecznie

W miniony piątek około godziny 14.40 na trasie K-8 w okolicach przejazdu ze wsi Niebrów do miejscowości Kolonia Zawada doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych 21.12.2009 03:00    3
Wyłącznie pijani kierowcy

Wyłącznie pijani kierowcy

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla policji z naszego powiatu. W piątek zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista wydmuchał 2,8 promila – kierował rowerem. Piątek to także jeden poważny wypadek drogowy – samochód wypadł z drogi i uderzył w dom mieszkalny. Wczoraj natomiast doszło do dwóch groźnych wypadków w Tomaszowie i Wilkucicach. W pierwszym zdarzeniu pijany pieszy wkroczył na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód, w drugim kierowca samochodu uderzył w słup. 01.12.2009 11:26    14
Potrącenie na rondzie

Potrącenie na rondzie

Wczoraj około godziny 14.15 w Tomaszowie na skrzyżowaniu ulic św. Antoniego i O. Lange, 24 letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego kierująca samochodem osobowym marki Fiat Seicento, zjeżdżając z ronda potrąciła przejeżdżającego rowerem po oznakowanym przejeździe dla rowerzystów, 58 letniego mieszkańca Tomaszowa. 26.11.2009 12:06    30
Zginął pod kołami

Zginął pod kołami

Wczoraj na K8 w miejscowości Kolonia Zawada doszło do tragicznego wypadku. Na pasie ruchu prowadzącym w kierunku Warszawy zginał człowiek. Został potrącony przez nieznany pojazd, który odjechał z miejsca zdarzenia. Podczas czynności prowadzonych na miejscu policjanci znaleźli tablicę rejestracyjną, która leżała w przydrożnym rowie. Po sprawdzeniu okazało się, że pasuje do ciężarówki marki MAN. 25.11.2009 11:55    4
Potrącił dziecko

Potrącił dziecko

Wczoraj przed godziną 19.00 na skrzyżowaniu ulic św. Antoniego i Sikorskiego doszło do groźnego wypadku drogowego. 29 – letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który prowadził Volkswagena Caravelle, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 15 – letnią tomaszowiankę. 19.11.2009 10:16    21
Rozbili się bo wypili

Rozbili się bo wypili

Wczoraj kilka minut po godzinie 22.00, w miejscowości Kolonia Zawada, na terenie parkingu stacji paliw, doszło do wypadku drogowego. Kierujący oplem kadetem, 19 letni mieszkaniec gminy Moszczenica, jadąc drogą od trasy K-8 w kierunku Kolonii Zawada z nieustalonych przyczyn przejechał pas zieleni dzielący jezdnię od parkingu stacji i uderzył bokiem swojego pojazdu w tył prawidłowo zaparkowanej cysterny. 18.11.2009 13:14    8
Kolejna śmierć na drodze

Kolejna śmierć na drodze

To już druga w ciągu ostatnich dni, bardzo przykra wiadomość z naszego miasta. Wczoraj wieczorem około godziny 21.00 na drodze wojewódzkiej nr 713 doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął pieszy potrącony przez autobus. Ze wstępnych ustaleń wynika, że główną przyczyną tragedii były złe warunki atmosferyczne, czyli gęsta mgła, która od kilku dni utrudnia życie wszystkim kierowcom w kraju. 17.11.2009 13:47    4
Zginął na drodze

Zginął na drodze

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerniewicach prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku na drodze prowadzącej z miejscowości Spała do miejscowości Ciebłowice. 14 listopada o godzinie 23.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie został telefonicznie powiadomiony przez przejeżdżających kierowców o leżącym w pobliżu drogi, przy drzewie, młodym mężczyźnie. Obok niego znajdował się motocykl marki KTM. 16.11.2009 12:05    100
Dwa wypadki

Dwa wypadki

W czwartek w godzinach wieczornych doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W pierwszym, które miało miejsce w Łazisku poszkodowany został motocyklista, w drugim pieszy wtargnął na jezdnię, w wyniku czego został odwieziony do tomaszowskiego szpitala. 07.11.2009 11:34    17
Przestroga dla rolników

Przestroga dla rolników

Wczoraj o godzinie 13.00 we wsi na terenie gminy Będków doszło do tragicznego wypadku. Na terenie gospodarstwa rolnego 41 letni mężczyzna, w czasie wykonywania prac polowych, wszedł między ciągnik rolniczy i rozrzutnik obornika. Wał napędzający maszynę urwał mu lewą nogę na wysokości kolana. Postępowanie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rokicinach. 04.11.2009 14:51    3
Nie ustąpił pierwszeństwa

Nie ustąpił pierwszeństwa

Wczoraj około godziny 18.30 doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu ul. Św. Antoniego z ul. Żwirki i Wigury. 56 - letni mieszkaniec naszego miasta kierujący rowerem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym kierowanym przez 22 latka. 03.11.2009 12:52    12
Wypadek na K8

Wypadek na K8

Dzisiaj rano kilkanaście minut po godzinie siódmej na gierkówce doszło do groźnego wypadku. Z ciężarówką zderzył się Opel Astra. Wypadek był na tyle poważny, że kobieta, która po uderzeniu została zakleszczona w samochodzie osobowym, musiała zostać przewieziona śmigłowcem do łódzkiego szpitala. Jej stan określany jest jako ciężki. Dwaj inni, mocno ranni pasażerowie Opla trafili do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Przez trzy godziny K8 na wysokości Ceramiki Paradyż była zablokowana. 29.10.2009 12:08    76
Śmierć w Nagórzycach

Śmierć w Nagórzycach

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, którego ofiarą był kolejny raz pieszy, doszło w sobotę na ulicy Nagórzyckiej. Około godziny 17.45 wprost pod koła jadącego w kierunku Zalewu Sulejowskiego samochodu marki Volvo, prowadzonego przez 50-letniego mieszkańca naszego miasta wtargnął 65-letni mężczyzna, także mieszkaniec Tomaszowa. 26.10.2009 14:25    2
Potrącił dwie osoby i zbiegł

Potrącił dwie osoby i zbiegł

Wczoraj około godziny 16 pijany kierowca Forda potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policja wszczęła pościg za zbiegiem. Złapano go dopiero po 3 km. To już drugi taki wypadek, który spowodował 33 – latek. Poprzednio potrącił motorowerzystę i również uciekał policji. Stracił wówczas prawo jazdy na pół roku. 21.10.2009 12:52    60
Nożownik w rękach policji

Nożownik w rękach policji

W wyniku kilkugodzinnej penetracji miasta policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Tomaszowa, który zaatakował nożem ekspedientkę w sklepie spożywczym, a następnie skradł z kasy pieniądze oraz telefon komórkowy należący do ofiary. Podejrzany usłyszał już prokuratorskie zarzuty – odpowie za usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W sobotę decyzją sądu został tymczasowo aresztowany – za popełnione przestępstwo grozi mu surowa kara. 12.10.2009 14:28    19
Symulowali ratowanie

Symulowali ratowanie

Dzisiaj przed południem, w lesie obok Smardzewic, odbyły się niecodzienne ćwiczenia służb ratowniczych z powiatu tomaszowskiego. W akcji ratowania ofiar wypadku samochodowego brali udział strażacy i ratownicy medyczni. Miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci. – Dzisiejsze ćwiczenia odbywają się w specyficznych warunkach, ponieważ w tym miejscu nie mają zasięgu telefony komórkowe. Dojazd jest ciężki a do tego w lesie nie ma dobrej widoczności. Jako służby ratownicze musimy być dobrze przygotowani do działań w takim terenie, który należy niewątpliwie do najtrudniejszych - tłumaczy Krzysztof Iskierka, głównodowodzący akcją. 12.10.2009 13:58    26
Możesz pomóc

Możesz pomóc

W związku z katastrofą górniczą, która miała miejsce w dniu 18 września, przy Urzędzie Miasta Ruda Śląska wyodrębniono specjalny rachunek bankowy na rzecz pomocy dla Poszkodowanych i rodzin ofiar tragedii w KWK „Wujek” Ruch Górniczy „Śląsk”, gdzie indywidualni darczyńcy mogą dokonywać wpłat pieniężnych. 08.10.2009 12:25    6
Wymusił pierwszeństwo

Wymusił pierwszeństwo

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło około godziny 11 na skrzyżowaniu ulicy Ujezdzkiej z Millenijną. Skręcający z ulicy Millenijnej kierowca dostawczego busa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. Doprowadził w ten sposób do czołowego zderzenia, w wyniku którego trafił do szpitala. 07.10.2009 13:00    15
Napaść, czy wypadek

Napaść, czy wypadek

Dwa dni temu zmarł mężczyzna znaleziony tydzień wcześniej na ulicy Słowackiego. Pochodzący z Tomaszowa 63 – letni obywatel Niemiec przyjechał do Polski na początku września na wesele jednego z członków swojej rodziny. Po uroczystości został odwieziony do mieszkania przy ulicy Słowackiego, gdzie tymczasowo zamieszkiwał. Wysiadł z samochodu i dopiero następnego dnia rano odnalazł go, zakrwawionego, przypadkowy przechodzień. Jego stan określano jako bardzo ciężki. Ponad tydzień trwała walka o życie mężczyzny. Zakończyła się niepowodzeniem. Urazy głowy spowodowały śmierć. 23.09.2009 09:06    1
Śmiertelne skrzyżowanie

Śmiertelne skrzyżowanie

Wczoraj około godziny 23.35 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich W 713 i W 716 w Rokicinach doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 3 osoby poniosły śmierć. Spłonęła kabina jednaj z c ciężarówek biorących udział w zdarzeniu. 17.09.2009 11:38    31
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama