Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 01:29
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Kultura, Rozrywka

PCAS na Twoim podwórku
PCAS na Twoim podwórku

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej serdecznie zaprasza w najbliższy poniedziałek tj. 22 sierpnia, na wakacyjne wydarzenie pn. „PCAS na twoim podwórku”. Jest to kontynuacja corocznych, wakacyjnych spotkań integracyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tym razem bawić będziemy się na osiedlu przy ul. Szerokiej 23/33. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja społeczności oraz zachęcenie do wspólnego spędzania czasu.

20.08.2022 08:47    1
Historia na murach malowana
Historia na murach malowana

Miejskie Centrum Kultury realizuje projekt "FotoGraffia". Na ulicach naszego miasta już teraz można wypatrzeć nowe murale. Przedstawiają one scenki ze starych fotografii, na których zobaczyć możemy mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego sprzed lat. MCK niedługo zaprosi na na spacer ich szlakiem. W jego trakcie będzie możliwość poznania bohaterów obrazów. Projekt "FotoGraffia" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

20.08.2022 07:22    2
WARSZTAT NA ŻYCZENIE czyli konsultacje dla nauczycieli, instruktorów i animatorów kultury
WARSZTAT NA ŻYCZENIE czyli konsultacje dla nauczycieli, instruktorów i animatorów kultury

W ramach projektu „EduAkcja - Teatr integruje” zapraszamy nauczycieli i pedagogów do współtworzenia programu warsztatów.

19.08.2022 14:50
Soundedit ’22 – Film, alternatywa, elektronika
Soundedit ’22 – Film, alternatywa, elektronika

Listopadowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit ogłasza sobotni zestaw wykonawców. Wystąpią: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield! Taki zestaw artystów gwarantuje niezwykły wieczór, pełen filmowych, alternatywnych i elektronicznych dźwięków.

19.08.2022 14:39
Lech Dybik zajrzy na Piknik do Kochanowa
Lech Dybik zajrzy na Piknik do Kochanowa

Już w tę sobotę odbędzie się „Letni piknik na trawie przy kawie”. Do wspólnej zabawy zaprasza sołectwo Kochanów w gminie Lubochnia. Gościem specjalnym pikniku będzie aktor teatralny i filmowy, a także pieśniarz, Lech Dyblik. Oczywiście nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, animacji dla dzieci, wspólnego grilla. Na scenie zobaczymy mieszkańców Kochanowa, a także zaprzyjaźnione stowarzyszenia i zespoły z powiatu tomaszowskiego. Początek zabawy o godz. 17.00. Piknik odbędzie się przy świetlicy sołeckiej. Bardzo serdecznie zapraszamy.

18.08.2022 20:02    1
TM Brass Orchestra na Love Polish Jazz Festival
TM Brass Orchestra na Love Polish Jazz Festival

Do listy wykonawców, którzy wystąpią podczas 6. edycji Love Polish Jazz Festivalu, dołącza TM Brass Orchestra! Formacja zagra 18 września (niedziela) o godz. 18 w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Zaprezentuje projekt pn. „Polskie i światowe standardy jazzowe”. Towarzyszyć im będą wykładowcy i uczestnicy warsztatów jazzowych, które odbędą się w dniach 14-16 września w ramach tegorocznego festiwalu

18.08.2022 19:37    4
Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”
Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”

W ramach 11. edycji Narodowego Czytania pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej 3 września 2022 r. od godz. 14.30, na Przystani Miejskiej przy ul/ PCK tekst „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza będą czytać mieszkańcy Tomaszowa.

17.08.2022 18:52
Na kajakach ku pamięci Romana Dmowskiego
Na kajakach ku pamięci Romana Dmowskiego

13. 08 2022r. odbył się II Rodzinny Spływ Kajakowy im Romana Dmowskiego, organizowany w miesiącu sierpniu przez Prezesa Koła Ruchu Narodowego w Tomaszowie Rafała Wójciaka.

15.08.2022 09:07    3
Zapraszamy na Piknik Militarny do Skansenu Rzeki Pilicy
Zapraszamy na Piknik Militarny do Skansenu Rzeki Pilicy

Szarża ułanów, dioramy historyczne z udziałem rekonstruktorów, strzelnice ASG i paintball, pokazy dynamiczne wyszkolenia wojskowego, warsztaty saperskie z wykrywaczem metali czy quiz historyczny z nagrodami – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano dla tomaszowian i turystów w Skansenie Rzeki Pilicy w ramach tegorocznego Pikniku Militarnego. Wydarzenie odbędzie się 14 sierpnia (niedziela) w godz. 12-18 w ramach cyklu „To masz w Tomaszowie”, który w czasie wakacji realizuje Miejskie Centrum Kultury.

10.08.2022 11:37    3
Fortepiany Wolności – Apollos grają Briana Eno
Fortepiany Wolności – Apollos grają Briana Eno

Płyta Briana Eno "Apollo" ukazała się w 1983 roku i od razu stała się klasyką gatunku muzyki ambientowej. Polscy artyści odczytają ten album na nowo. Wyjątkowy koncert – połączenie improwizacji fortepianowej z akompaniamentem elektronicznym oraz kosmicznymi wizualizacjami - odbędzie się 12 sierpnia (piątek) w Ogrodach Geyera (Piotrkowska 293/305, Łódź) o godz. 20. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

10.08.2022 10:45
Konkurs „Płyń na byle czym” – MCK przyjmuje zgłoszenia
Konkurs „Płyń na byle czym” – MCK przyjmuje zgłoszenia

Lubisz wyzwania i rywalizację? Masz dużą wyobraźnię i zacięcie konstruktorskie? Szukasz ciekawych propozycji na spędzenie wolnego, weekendowego czasu z rodziną lub przyjaciółmi? W takim razie konkurs „Płyń na byle czym” organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim jest dla Ciebie. Właśnie ruszyły zapisy do drugiej edycji.

10.08.2022 10:41    1    1
Koncert Scorpions w czerwcu w Łodzi. Bilety dla fanów w sprzedaży od 5 sierpnia
Koncert Scorpions w czerwcu w Łodzi. Bilety dla fanów w sprzedaży od 5 sierpnia

Are You Ready To Rock?! Zespół Scorpions wystąpi w 2023 roku w Polsce. Koncert został już wprawdzie wcześniej ogłoszony, teraz jednak poznaliśmy ostateczną datę. Scorpions zagrają w Atlas Arenie w Łodzi 10 czerwca 2023 roku. Członkowie fanklubu kupią bilety od 5 sierpnia, a dzień później - zarejestrowani użytkownicy platformy Bilet Serwis. Sprzedaż regularną zaplanowano od 8 sierpnia na www.biletserwis.pl.

04.08.2022 18:05
Za mundurem nie tylko Panny... sznurem
Za mundurem nie tylko Panny... sznurem

Piknik wojskowy na stadionie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim będzie towarzyszył tegorocznemu Świętu Wojska Polskiego. Impreza odbędzie się 13 sierpnia.

04.08.2022 16:40    2
78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w PCAS-ie
78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w PCAS-ie

Wokaliści Powiatowego Centrum Animacji Społecznej przygotowali spektakl muzyczno – filmowy z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

01.08.2022 16:26    2
Dzika Ekokuchnia w Lubochni
Dzika Ekokuchnia w Lubochni

Stowarzyszenie Step by Step i Gmina Lubochnia zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tomaszowskiego do udziału w Konkursie Kulinarnym „Dzika kuchnia – ekokuchnia”, który odbędzie się w Parku Gminnym w Lubochni w niedzielę, 15 sierpnia 2022 roku o godzinie 14.00.

31.07.2022 11:21
Fortepiany Wolności – Baliński gra „retkińskie improwizacje”
Fortepiany Wolności – Baliński gra „retkińskie improwizacje”

Fortepiany wracają pod retkińską tężnię solankową przy ul. Hufcowej 20. Zapraszamy już 31 lipca (niedziela), godz. 19. Wystąpi Marcel Baliński - pianista, kompozytor i animator kultury. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

29.07.2022 10:24
Znów będzie kulturalnie i smacznie
Znów będzie kulturalnie i smacznie

Karol Okrasa – kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej po raz kolejny będzie gościem wydarzenia pt. „Kulturalnie i ze smakiem”. W sobotę, 6 sierpnia podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z wystawcami i restauratorami, którzy będą prezentowali swoje stoiska gastronomiczne na pl. T. Kościuszki. Początek o godzinie 16.00.

27.07.2022 08:47    1
Prezydent Marcin Witko  zaprasza do udziału w obchodach 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Prezydent Marcin Witko  zaprasza do udziału w obchodach 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Z uwagi na prowadzone przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki prace remontowo - modernizacyjne na Cmentarzu Wojennym przy ul. Smutnej tegoroczne obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego przeniesione są na płytę główną Placu Tadeusza Kościuszki. Jednocześnie informujemy, że nie będzie możliwości składania wiązanek pod obeliskiem upamiętniającym członków Ruchu Oporu ZWZ AK.  

25.07.2022 12:00    2    5
BRINGE GLUCK
BRINGE GLUCK

Monodram odbędzie się w ramach Dni Inowłodza w dniu 31.07.2022 r. o godzinie 19.30 na zamku Kazimierza Wielkiego  w Inowłodzu.

24.07.2022 18:30
Roztańczona Arena Jesienią
Roztańczona Arena Jesienią

Mistrzostwa Świata w Tańcu Street Dance Show oraz Puchary Świata w Hip-Hop  oraz Disco Dance. Wszystko to zobaczyć będziecie mogli w tomaszowskiej Arenie Lodowej

23.07.2022 17:11
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: członek dawnej solidarnościTreść komentarza: A może dekowników stanu wojennego,co spali do połódniaData dodania komentarza: 27.09.2022, 17:49Źródło komentarza: Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ty naprawdę jesteś taki naiwny, lub głupi, czy tylko takiego głupa walisz ?! A może zbyt długo jeździsz tym ciężarowym na tym ciągle trzęsącym się siedzeniu..... ??? Wpis MS ma taki sens (może to do ciebie dotrze): wiezie 25-tonowa wywrotka piasek z Białej Góry np. do Nagórzyc i tylko dlatego może sobie spokojnie przejechać przez zaporę - tak ?! Jeżeli uważasz, że - tak, to może wybierz się do przychodni - co?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:12Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: W podtekście tego materiału powyżej, znajduje się teza, że to jest nie w porządku, że jedna osoba albo rodzina może mieć więcej niż jedno mieszkanie i że tak nie powinno być, bo w Polsce dalej istnieje głód mieszkań. Teza, zupełnie chybiona, odpowiadająca temu, co było w czasach komuny. Wtedy, ten, który miał np. dwa mieszkania, to był: esbek, albo partyjniak,lub facet z dobrymi układami. Więc, należy jak najszybciej zapomnieć o tamtych czasach. A kto, kur... , zabroni drugiemu kupić 10 mieszkań, jeżeli ten drugi ma kasę (pozdrowienia dla Konfederacji) ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:00Źródło komentarza: Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne? [Komentarz eksperta]Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu - radny powiatowy: z tymi swoimi jękami sprzeciwu wobec tego totalnego nieudacznika z wielkim brzuchem i z mamusią oraz proboszczami na zapleczu, zaczyna Pan mnie wku...... . Dobrze, że chociaż ma Pan to swoje medium, w którym może Pan dopier...... temu totalnemu głąbowi. (Na marginesie (tak - na wszelki wypadek): ten totalny głąb, to jest osoba publiczna, która MOŻE BYĆ krytykowana za swoje bezprzykładne błędy, narażające publiczną kasę za nieuzasadnione wydatki, a ponadto - za działania niezgodne z oczekiwaniami wyborców.) Jednak, te Pańskie jęki, niech Pan wrzuci do kosza, jeżeli Wy -Radni Powiatowi, nie potraficie znaleźć prawników, którzy tę totalną samowolę ukrócą. Nóż w kieszeni sam się otwiera: starosta - KATECHETA !!! Wicestarosta - z miotłą latał wokół poprzedniej siedziby starostwa !!! Proszę państwa: to jest REKORD GUINESSA !!! Gdzie my, kur...., żyjemy ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:50Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: BatoryTreść komentarza: To samo jest też w gminie Lubochni. Wójt rządzi się jak u siebie w domu ,nic nie liczy się z mieszkańcami gminy.Ma gdzieś ich prośby i petycje,według niego tak dobrze mają wszyscy , że każdy posiada samochód i nie ma problemu z dojazdem do pracy w soboty . Nadęty jak paw i ma wszystkich gdzieś.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:39Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: OpiniaTreść komentarza: Chyba od dawna wiadomo, że i owszem na staż się każdy może dostac do starostwa ale zatrudniają tylko rodziny radnych albo kogoś kto zna samwgo staroste. Myślę, że to żadna tajemnica:)Data dodania komentarza: 27.09.2022, 13:44Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiem
Proteza piersi - Silima Xtra - nakładki uzupełniające Silima® Xtra – mały dodatek dający dużą różnicę Stosowane pod piersią lub z boku piersi, miękkie silikonowe nakładki uzupełniające pozwalają na perfekcyjne odtworzenie kształtu po zabiegu oszczędzającym lub wówczas kiedy chcemy wyrównać naturalne różnice pomiędzy wielkością piersi. Nakładkę Silima® Xtra umieszcza się pod piersią zarówno poziomo jak i po łuku. W rezultacie uzyskujemy efekt push-up, unosząc część tkanek piersi i osiągając dzięki temu lepsze wypełnienie u góry. Jeśli potrzebujemy uzupełnienia w środkowej części piersi, np. po rekonstrukcji piersi, najlepiej jest zastosować mniejszą nakładkę. W celu uzyskania jeszcze lepszego estetycznie wyglądu, można to zrobić łącznie z zastosowaniem naszych samoprzylepnych brodawek. Naturalnie miękki silikon szybko osiąga temperaturę ciała. Dzięki zastosowaniu, medycznie przetestowanych samoprzylepnych pasków, zapewnione zostają zarówno bezpieczeństwo użycia, dyskrecja jak i komfort. Paski samoprzylepne przeznaczone są do wielokrotnego użycia,aczkolwiek można je również dokupić oddzielnie. Właśnie dzięki tym paskom Silima® Xtra, jako nakładka uzupełniająca, może być używana przez długi czas. Silima® Xtra – poprawia samopoczucie i jakość życia Idealna dla kobiet po zabiegu oszczędzającym lub w celu wyrównania naturalnych różnic w wielkości piersi. Może być stosowana bezpośrednio na skórę za pomocą pasków przylepnych, co zapewnia idealne ułożenie i ustabilizowanie nakładki. Rozmiar 1 lub 2 nakładek Silima® Xtra pozwoli na wyrównanie ubytku w środkowej części piersi przy jednoczesnym zastosowaniu samoprzylepnych brodawek. Pozwala na podtrzymanie i uniesienie piersi od dołu lub z boku przywracając w ten sposób naturalny kształt ciała. Ma cienkie i miękko zwężające się brzegi zapewniające dobre przyleganie do ciała bez widocznych granic. Jej naturalny wygląd zapewnia specjalna, naturalnie matowa warstwa zewnętrzna. Może być noszona po lewej lub po prawej stronie w każdym dobrze dobranym biustonoszu.Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 08.05.2016Proteza piersi -  Silima Xtra - nakładki uzupełniające
Reklama
a