Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 14:06
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Kultura, Rozrywka

Narodowe Czytanie 2022
Narodowe Czytanie 2022

W sobotę, 3 września 2022 r. o godzinie 14.30 na Przystani Miejskiej nad Pilicą odbyła się Ogólnopolska akcja Narodowego Czytania, organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim.

06.09.2022 12:41    1
Wędrówka po międzywojennym Tomaszowie
Wędrówka po międzywojennym Tomaszowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na wydarzenie „Wędrówka po międzywojennym Tomaszowie”, które odbędzie się 10 września 2022 r. (sobota) o godz. 11.00 realizowane w ramach projektu "W okowach miłości Niepodległej" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

06.09.2022 12:33    1
Soundedit ’22 – Łódź Power!
Soundedit ’22 – Łódź Power!

Festiwal Soundedit od lat konsekwentnie wspiera łódzkich twórców. Podczas 14. edycji organizatorzy dedykują zespołom wywodzącym się z Łodzi cały dzień. W czwartek (3 listopada) w Klubie Wytwórnia zagrają: Cool Kids Of Death, Mona Polaski, Salvezza, L.Stadt i Psychocukier. Wszystkie te grupy są łódzkie, wszystkie mają swój pomysł na rock’n’roll. Każda z nich to dowód na to, że Łódź (ma) Power

05.09.2022 19:34
„Grace i Gloria” – zapraszamy na spektakl do MCK „Tkacz”
„Grace i Gloria” – zapraszamy na spektakl do MCK „Tkacz”

Stanisława Celińska i Lucyna Malec to znakomity aktorski duet, który będzie można zobaczyć w niedzielę, 2 października w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Panie wystąpią w spektaklu „Grace i Gloria” w reżyserii Bogdana Augustyniaka. Początek o godz. 18.

05.09.2022 12:53
ANDRÉ RIEU. Niech znów nastaną szczęśliwe dni!
ANDRÉ RIEU. Niech znów nastaną szczęśliwe dni!

Seans z Cyklu Helios na Scenie

05.09.2022 10:40
Wielkie czytanie na zamku. Słuchały także dzieweczki
Wielkie czytanie na zamku. Słuchały także dzieweczki

3 września 2022 roku na dziedzińcu zamkowym w Inowłodzu odbyło się publiczne czytanie Ballad i Romansów Adama Mickiewicza, w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

05.09.2022 10:30
Eko inspiracje w Galerii Tomaszów  Przyjdź na warsztaty i zrób własną woskowijkę!
Eko inspiracje w Galerii Tomaszów Przyjdź na warsztaty i zrób własną woskowijkę!

W piątek 2 września w Galerii Tomaszów odbędą się wyjątkowe ekologiczne warsztaty, które poprowadzi znana propagatorka ekologicznego stylu życia Julia Wizowska. Nie masz pomysłu, w co i jak zapakować produkty spożywcze czy kosmetyki, żeby było przyjaźnie dla środowiska? Zastanawiasz się nad tym, jak uniknąć plastiku na co dzień i ograniczyć użycie jednorazówek? Te warsztaty są dla Ciebie. Wystarczy dobry humor i chęci, a przydatną woskowijkę zrobisz w kilka chwil. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

31.08.2022 16:00
Zapraszamy na obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Zapraszamy na obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Minęły 83 lata

31.08.2022 12:36    1    2
ROZTAŃCZONA ARENA LODOWA
ROZTAŃCZONA ARENA LODOWA

W jesień wchodzimy prawdziwie tanecznym krokiem! Po raz kolejny Arena Lodowa będzie organizatorem świetnego, międzynarodowego wydarzenia, które cieszy się dużym zainteresowaniem.

29.08.2022 13:31
Kolejna odsłona akcji „PCAS na Twoim podwórku”
Kolejna odsłona akcji „PCAS na Twoim podwórku”

Ostatnia już tego lata podwórkowa akcja Powiatowego Centrum Animacji Społecznej odbyła się w miniony poniedziałek. Celem tego organizowanego od 2 lat przedsięwzięcia jest przede wszystkim integracja lokalnej społeczności i zachęcenie mieszkańców okolicy do wyjścia z domu i spędzenia wspólnie czasu.

28.08.2022 11:09
Nie tylko w Mrągowie ale i w Tomaszowie
Nie tylko w Mrągowie ale i w Tomaszowie

Zapraszamy na Biesiadę Senioralną, podczas której czekają Was zabawy taneczne, występy artystyczne oraz konkursy. Selekcję muzyczną w stylu country przygotuje DJ Wrona. A między animacjami dla uczestników wydarzenia - słodki poczęstunek!

27.08.2022 17:09    1
„Strajki robotnicze w Tomaszowskiej Fabryce Sztucznego Jedwabiu  w 1927 r. i 1933 r.”
„Strajki robotnicze w Tomaszowskiej Fabryce Sztucznego Jedwabiu w 1927 r. i 1933 r.”

Ruchy strajkowe w naszym mieście były we wszystkich zakładach włókienniczych, a największą role odegrała załoga Tomaszowskiej Fabryki Sztucznego Jedwabiu. Za najważniejszy cel partia postawiła sobie wyzwolenie polityczne i społeczne klasy pracującej. W programie NPR został zawarty „ustrój lepszy i sprawiedliwszy, ustrój wyzwolonej spod panowania kapitału Pracy”.

26.08.2022 16:34    1    6
„Tomaszów Mazowiecki najciekawsze zabytki”
„Tomaszów Mazowiecki najciekawsze zabytki”

Kontrola nad prawidłowym zabezpieczeniem obiektów zabytkowych oraz przeprowadzanych wszelkich prac spoczywa bezpośrednio na pracownikach administracyjnych Urzędu Miasta oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

26.08.2022 16:26
Lokalni Niebanalni z Kasią Łaską już wkrótce
Lokalni Niebanalni z Kasią Łaską już wkrótce

Oczywiście impreza tradycyjnie odbędzie się na Miejskiej Przystani, która niedawno doczekała się rewitalizacji. Ciekawi jesteśmy, czy często spędzacie tam czas i jak Wam się podoba. Popatrzcie na nią z perspektywy APDRONE

26.08.2022 11:08
Bajkowe Kino Letnie
Bajkowe Kino Letnie

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zaprasza na kolejną odsłonę "Bajkowego Kina Letniego z PCAS-em". Tym razem na dużym ekranie będzie można obejrzeć film animowany pt. "Ainbo. Strażniczka Amazonii", opowiadający o przygodach małej dziewczynki o wielkim sercu i niezwykłym harcie ducha. Projekcja odbędzie się w piątek, 26 sierpnia o godz. 9.30 w sali widowiskowej PCAS-u. Zapraszamy grupy przedszkolne, półkolonijne, ale także rodziców z dziećmi, babcie i dziadków z wnukami, a także wszystkich miłośników wyjątkowych animacji i bajkowych opowieści.

25.08.2022 20:53
Narodowe Czytanie na Pikniku Lokalni Niebanalni
Narodowe Czytanie na Pikniku Lokalni Niebanalni

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Od początku przyświecają jej idee popularyzowania czytelnictwa oraz promowania bogactwa polskiej literatury. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.

25.08.2022 19:51
Katarzyna Łaska wystąpi na Pikniku Lokalni Niebanalni.
Katarzyna Łaska wystąpi na Pikniku Lokalni Niebanalni.

Przed nami dwa dni wspólnej zabawy wypełnionej atrakcjami

24.08.2022 14:40    2
Tomek jest z Tomaszowa. Muzyka to jego pasja od dziecka
Tomek jest z Tomaszowa. Muzyka to jego pasja od dziecka

DJ TOMSON Tomasz Stępniak - zaprasza na najbliższy kurs 29.08.2022 do Karolinowa. Na najbliższym szkoleniu będzie dzielił on się z Wami swoim ponad 35-cio letnim doświadczeniem z zakresu prowadzenia wszelakich imprez. Tym razem położy nacisk na imprezy okolicznościowe.

21.08.2022 13:09    1
PCAS na Twoim podwórku
PCAS na Twoim podwórku

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej serdecznie zaprasza w najbliższy poniedziałek tj. 22 sierpnia, na wakacyjne wydarzenie pn. „PCAS na twoim podwórku”. Jest to kontynuacja corocznych, wakacyjnych spotkań integracyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tym razem bawić będziemy się na osiedlu przy ul. Szerokiej 23/33. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja społeczności oraz zachęcenie do wspólnego spędzania czasu.

20.08.2022 08:47    1
Historia na murach malowana
Historia na murach malowana

Miejskie Centrum Kultury realizuje projekt "FotoGraffia". Na ulicach naszego miasta już teraz można wypatrzeć nowe murale. Przedstawiają one scenki ze starych fotografii, na których zobaczyć możemy mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego sprzed lat. MCK niedługo zaprosi na na spacer ich szlakiem. W jego trakcie będzie możliwość poznania bohaterów obrazów. Projekt "FotoGraffia" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

20.08.2022 07:22    2
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 14 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejcaAutor komentarza: KMTreść komentarza: Łamiesz przepisy i usilnie bronisz walsiewłebData dodania komentarza: 26.09.2022, 09:25Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Spodenki antycellulitowe KORSARZ Korsarz o długości za kolana z regularnym stanem. Zawierają włókna srebra, miedzi i węgla wplecione w miękką bawełnę. Struktura materiału w połączeniu ze stymulującym działaniem metali pobudza mikrokrążenie i wykonuje drenaż limfatyczny. Oczyszczające działanie węgla wspomaga eliminowanie toksyn i nadmiaru płynów. Dzięki zastosowaniu srebrnej nici spodenki posiadają właściwości antyalergiczne, antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. W widoczny sposób dbają o poprawę stanu twojej skóry. Przeciwwskazania: ciąża oraz okres karmienia. Zapewniają: redukcję cellulitu mikromasaż aktywnie drenujący i wyszczuplający modelowanie brzucha i pośladków Skład: 42,0% Bawełna, 42,0% Poliamid, 11,1% Elastan, 1,0% Srebro, 1,0% Węgiel, 2,9% Miedź Wskazówki: aby uzyskać efekty należy nosić spodenki Veera Silver przynajmniej 3 miesiące. Większość Klientek zauważa poprawę już o wiele wcześniej. aby osiągnąć oczekiwane efekty należy nosić spodenki przynajmniej 8 godzin w ciągu doby podczas kuracji organizm oczyszcza się z toksyn, dlatego spożywanie fast-foodów, niezdrowej żywności, palenie spowalniają znacznie pojawianie się efektu lub też uniemożliwiają oczyszczenie organizmu spodenki można nosić zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia spodenki nadają się idealnie do używania podczas aktywności fizycznej Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Slowackiego 4Data dodania ogłoszenia: 08.05.2016Spodenki antycellulitowe KORSARZ
Reklama
a