Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 00:00
Reklama
Reklama

Publicystyka

Prawym okiem: Bić prywaciarza!

Prawym okiem: Bić prywaciarza!

Jak się okazuje PRL jest wciąż żywy w ludzkiej mentalności. Niby żadna nowość, a jednak.... Tomaszowski poseł Ruchu Kukiz '15 zaproponował ostatnio na swoim Facebook'owym profilu własne pomysły na finansowanie rządowej telewizji. Pomysł typowy dla socpopulistów: zabrać tym, którzy pracują oddać tym, co przeżerają. 08.05.2016 23:59    12
Prawym okiem: Nienawiści STOP

Prawym okiem: Nienawiści STOP

Do Tomaszowa Mazowieckiego dotarł "wielki świat". Piszę w cudzysłowie, bo bardziej chodzi mi o to, że otrzymałem wczoraj pismo, od głośnej od jakiegoś czasu Fundacji "Hejt Stop". Jej przedstawiciele zwracają mi uwagę na publikowane w serwisie komentarze naruszające nie tylko regulamin serwisu ale i prawo (wskazując szereg paragrafów kodeksu karnego). Cóż, przerobiłem je już w historii tego portalu niemal wszystkie. Czasem na własnej skórze. Tym razem chodziło o szerzenie przez komentujących rzekomej nienawiści rasowej. 24.04.2016 22:24    65
Przez auta szybę: trzeba wrzucić na luz

Przez auta szybę: trzeba wrzucić na luz

Remonty, remonty, remonty. Tomaszów już dzisiaj jest trudno przejezdny w godzinach szczytu. Tymczasem zapowiadane są wyłączenia kolejnych ulic. Chyba nie tylko ja mam wrażenie kompletnego chaosu, braku planowania, organizacji i przede wszystkim synchronizacji prowadzonych spraw. 17.04.2016 12:06    24
Prawym okiem: gadżeciarze, czy patrioci

Prawym okiem: gadżeciarze, czy patrioci

W ostatnich dniach sieć obiega film, na którym kibice (prawdopodobnie Legii Warszawa) wypowiadają się na temat patriotyzmu, historii Polski i polityki. Oczywistym jest, że autorzy do jego zmontowania wybrali największych idiotów, jakich udało im się spotkać. Nie znaczy to jednak, że są to przypadki wyjątkowe i odosobnione. 05.04.2016 22:10    51
Przez auta szybę: infantylnie i nieodpowiedzialnie

Przez auta szybę: infantylnie i nieodpowiedzialnie

Och, ach, telewizje, kamery i klaskanie w łapki. Cieszą się wszyscy niczym przedszkolaki. Ktoś wymyślił, ktoś sfilmował, ktoś w telewizji puścił. Braaaawo! A ja siedziałem patrzyłem przez mojego auta szybę i myślałem sobie, że Pan Bóg w Święta komuś kompletnie rozum odebrał. 30.03.2016 23:42    58
Prawym okiem: dzieci Hioba

Prawym okiem: dzieci Hioba

Pamiętacie kim był biblijny Hiob? To jegomość na którego zesłano wszelkie możliwe nieszczęścia, tylko po to, by udowodnić, że jego wiara w Boga pozostanie niezachwiana. Stracił więc Hiob majątek, rodzinę i dotknęła go choroba w postaci trądu. Przy wierze jednak pozostał. Postać tragiczna, ale i symboliczna zarazem. Za swą wytrwałość otrzymał Hiob nagrodę. Czekam więc i ja na swoją. 29.03.2016 21:18    67
Prawym okiem: człek nie uczy się na błędach

Prawym okiem: człek nie uczy się na błędach

Niestety, w moim przypadku po raz kolejny nie sprawdziło się powiedzenie o tym, że nie należy wchodzić dwa razy do tej samej wody. 12.03.2016 01:24    56
A. Tyszko: Szukam w ludziach szlachetności

A. Tyszko: Szukam w ludziach szlachetności

Andrzej Tyszko, znany artysta fotografik, specjalizujący się w tematyce muzycznej, autor zdjęć, które oglądać możemy na okładkach płyt takich wykonawców jak: Tomasz Stańko, Ewa Bem, Stanisław Sojka, Perfect, Maanam, Lady Pank i wielu innych, odwiedził w minionym tygodniu Tomaszów Mazowiecki. Do naszego miasta przyjechał na zaproszenie Krzysztofa Jochana. Okazją było wydanie albumu "Twarze Muzyki". Po spotkaniu z fanami muzyki mieliśmy okazję chwilę porozmawiać o jego twórczości. 10.03.2016 23:59
"Diana" w męskim świecie

"Diana" w męskim świecie

Rozmowa z Anną Jańczak prezeską Stowarzyszenia Polskie Diany. 08.03.2016 08:11    1
Zakaz wprowadzania głupich ustaw przez 7 dni w tygodniu!

Zakaz wprowadzania głupich ustaw przez 7 dni w tygodniu!

Na portalu Money.pl możemy znaleźć artykuł mówiący o tym, że NSSZ Solidarność chce wprowadzić zakaz handlu w niedziele. Ze wszystkich głupich pomysłów na ustawę ten chyba wygrywa w rankingu. 05.03.2016 20:23    49
Subiektywny EPILOG subektywnej historii (96) cz. II

Subiektywny EPILOG subektywnej historii (96) cz. II

Bardzo pięknym i uroczystym dniem w naszym mieście, był czwartek 11 lutego 2016r w OK TKACZ przy ulicy Niebrowskiej na tak zwanym "Krycha Polu". W tym dniu o godzinie 17.30 nastąpiło, zgodnie ze wcześniejszą uchwałą na miejskiej sesji 26 listopada 2015 roku , uroczyste wręczenie Aktu Nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tomaszów Mazowiecki mistrzowi fotografii, panu Markowi Karewiczowi. Również na tej imprezie wręczono statuetki „Zasłużony dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego” dwom wybitnym postaciom, pedagogom, panom: Józefowi Lenarczykowi i Emilianowi Leszczyńskiemu. 05.03.2016 09:45    4
Oni są tacy... roszczeniowi

Oni są tacy... roszczeniowi

Chyba nie ma wśród moich bliskich znajomych osób, które w stosunku do rodziców dzieci niepełnosprawnych używałyby określenia "roszczeniowi". Mam przynajmniej taką nadzieję, że nikt taki by się nie znalazł, ponieważ świadczyłoby to zarówno o braku kultury, jak i zwyczajnej, ludzkiej empatii wyznaczającej poziom człowieczeństwa. No i oczywiście o tym, że otaczam się niewłaściwymi ludźmi. 03.03.2016 23:59    5
Prawym okiem: a zemsta będzie straaaaaaszna

Prawym okiem: a zemsta będzie straaaaaaszna

Przyznam, że za każdym razem kiedy przygotowuję odpowiedź na pisemne żądanie udostępnienia danych IP osób komentujących artykuły na portalu NaszTomaszow.pl, mam mieszane uczucia. Z jednej strony mamy bowiem wolność słowa, jako konstytucyjnie zagwarantowane prawo. Z drugiej ta sama Konstytucja zakłada jej ograniczenie, wynikające z ochrony dóbr osobistych innych osób. 27.02.2016 23:59    25
9 miliardów czeka. Pieniądze ożywią lokalną gospodarkę

9 miliardów czeka. Pieniądze ożywią lokalną gospodarkę

Województwo łódzkie ma do rozdysponowania 9 miliardów złotych. Pieniądze te powinny szybko trafić do przedsiębiorców. W jaki sposób i kto może się o nie starać? Dowiesz się z naszej rozmowy z marszałkiem Witoldem Stępniem. 27.02.2016 23:59    1
Prawym okiem: miara wielkości

Prawym okiem: miara wielkości

Obserwuje do kilku tygodni konkurs na człowieka powiatu tomaszowskiego roku 2015. Oczywiście sam też głosuję, wszak bierze w nim udział kilkoro moich znajomych. 11.02.2016 23:13    2
S. Koszarna: Obywatel wie lepiej niż państwo na co wydać swoje pieniądze

S. Koszarna: Obywatel wie lepiej niż państwo na co wydać swoje pieniądze

Rozmawiamy z Sylwią Koszarną, wiceszefową partii .Nowoczesna w województwie łódzkim o sprawach lokalnych, jak i tych wykraczających poza tomaszowską rzeczywistość 07.02.2016 20:38    5
Prawym okiem: permanentna inwigilacja

Prawym okiem: permanentna inwigilacja

Kilka dni temu weszła w życie tak zwana ustawa inwigilacyjna. Zgodnie z jej zapisami nikt właściwie nie może być pewnym własnej prywatności. Co możemy na to poradzić? Jako obywatele niewiele. Ktoś decyduje za nas. "Wielki brat" chce wiedzieć o nas wszystko i kto wie do czego tę wiedzę będzie wykorzystywał. 06.02.2016 16:53    4
Prawym okiem: to nie donos tylko troska

Prawym okiem: to nie donos tylko troska

Świętej pamięci profesor Bartoszewski mawiał, że kiedy człowiek nie wie, jak ma się zachować, powinien zachować się po prostu... czyli przyzwoicie. Wiem, że wiele osób ten cytat często powtarza i nadużywa jego znaczenia. Wiem też, że często posługują się nim osoby, które na co dzień co innego mówią, co innego myślą, a jeszcze co innego robią, a receptą na wyrządzane każdego dnia podłości jest dla nich spowiedź i odklepanie kilku pacierzy, w ramach tzw. odkupienia grzechów. I, żeby nie było żadnych nieporozumień, nie jestem ateistą... 28.01.2016 20:37    11
Prawym okiem: kto zapłaci? Przecież wiesz kto

Prawym okiem: kto zapłaci? Przecież wiesz kto

No to się zadziało. Rząd zaprezentował swoje pomysły na opodatkowanie supermarketów. Dochody z tytułu nowych danin sfinansować mają socjalne obietnice PiS. Tymczasem według pierwotnych zapowiedzi ich cel miał być zupełnie inny. Tylko, że ten cel, to zwykła wyborcza "ściema", o której pisałem już przy okazji wyborów parlamentarnych.. 26.01.2016 23:05    7
Prawym okiem: wyższy poziom nienawiści

Prawym okiem: wyższy poziom nienawiści

Zostałem niedawno zaatakowany (chyba atak ten wciąż trwa i szybko się nie skończy) za to, że odmówiłem publikacji oświadczenia (niby grupy osób ale tak naprawdę nie do końca zdołałem ustalić, kim one były), mającego być odpowiedzią na oświadczenie Agnieszki Drzewoskiej Łuczak, jakie opublikowałem na portalu, a które dotyczyło wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego. 20.01.2016 22:51    22
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 340

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 340

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 340 w rozmiarze 120×200 cm w kolorze buk z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk.Wyjątkowa propozycja wśród łóżek, zaprojektowana z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników o zwiększonej masie ciała. Wzmocniona konstrukcja, szersze leże oraz dostosowane do dużych obciążeń napędy, pozwalają na korzystanie z tego łóżka przez użytkowników o maksymalnej wadze do 215 kg. Z uwagi na ponadprzeciętne parametry techniczne, łóżko PB 340 przeznaczone jest szczególnie dla pacjentów bariatrycznych.DETALE PRODUKTU:1. Szerokość leża 100 i 120 cm4. Wytrzymałe, higieniczne leże2. Dopuszczalne obciążenie 250kg5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Nowoczesny napęd podnoszenia łóżka6. Osłona frontu (opcja)OPCJE:osłona frontu • zmiana długości i szerokości leżaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze250 kgMaksymalna waga użytkownika215 kgRegulacja wysokości leża:od 30 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 112 (132) cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:109,8 (123,5) kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 19:37 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama