Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 18:45
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów

Prezydent Marcin Witko przedstawi Radzie Miejskiej projekt uchwały w sprawie utworzenia spółki akcyjnej pod roboczą nazwą Klub Sportowy RKS Lechia Tomaszów. Będzie ona na początek prowadziła dwie sekcje – piłki nożnej oraz piłki siatkowej. Być może po czasie dołączą kolejne dyscypliny. We wtorek przedstawiciele klubów KS Lechia i RKS Lechia 1923 oraz prezydent miasta podpisali w tej sprawie list intencyjny.
Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów

 

To kolejny projekt wspierający tomaszowskie dyscypliny sportowe, w szczególności te wskazane przez Radę Miejską Tomaszowa Mazowieckiego jako strategiczne. Utworzenie spółki zapewni stabilność funkcjonowania klubów sportowych, a także przyczyni się do dalszego intensywnego rozwoju sportu w naszym mieście. Jak podkreśla prezydent Marcin Witko, sport to nie tylko grupka zawodników i kibiców, ale przede wszystkim element lokalnej tożsamości. Tomaszów Mazowiecki ma stosunkowo krótką historię, ale sport zawsze odgrywał w naszym mieście wyjątkowo ważną rolę. Scalał przede wszystkim środowiska i łączył ludzi. Już przed wojną funkcjonowało u nas kilkanaście klubów sportowych. Wśród nich także Lechia, której tradycje sięgają 1923 roku. 

 

- Utworzenie spółki akcyjnej, która będzie prowadziła sekcje piłki nożnej oraz piłki siatkowej sprawi, że Lechia  Tomaszów Mazowiecki stanie się klubem zarządzanym profesjonalnie i przejrzyście. W ten sposób chcemy łączyć środowisko sportowe i budować naszą tomaszowską wspólnotę. Spółka akcyjna ułatwi również pozyskiwanie sponsorów. Dziękuję działaczom za wieloletnią pracę dla Lechii, szczególnie w zakresie szkolenia młodzieży. Cieszę się, że już wkrótce obie sekcje będą ze sobą ściśle współpracować. Rozpoczynamy budowę nowej tomaszowskiej marki - mówił w czasie wczorajszego briefingu, Prezydent Marcin Witko..  

 

Powstająca spółka będzie klubem sportowym dwusekcyjnym, tj. obejmie sekcje seniorskiej piłki nożnej oraz seniorskiej piłki siatkowej. W KS RKS Lechia Tomaszów nadal będą funkcjonowały szkółki w postaci akademii piłkarskich oraz młodzieżowe drużyny. Wartym podkreślenia jest, że grupa małych piłkarzy liczy obecnie prawie 400 osób. To potężny potencjał do tego, by w przyszłości budować drużynę w oparciu o lokalnych zawodników. Jest tym bardziej prawdopodobne, że nasze maluchy gromią przeciwników na niemal wszystkich turniejach w swoich grupach wiekowych. Mają też doskonałych szkoleniowców. 

 

Prezydent Marcin Witko przedstawi w najbliższym czasie Radzie Miejskiej koncepcję finansowania zadań i celów spółki, w tym pozyskiwania środków zewnętrznych, zapewniającą podmiotowi stabilne utrzymanie i rozwój przekazanego spółce majątku na poziomie,  co najmniej 2,5 mln złotych rocznie, a także ramowe zasady wewnętrznej organizacji klubu z uwzględnieniem zasad finansowania poszczególnych sekcji w oparciu o uzgodnienia i analizy przeprowadzone ze stowarzyszeniami.

 

W ramach struktury organizacyjnej spółki utworzone zostaną rady społeczne doradczo–konsultacyjne, składające się w szczególności z trenerów, działaczy, sportowców - piłkarskich w sekcji piłki nożnej oraz siatkarskich w sekcji piłki siatkowej.

 

Utworzenie spółki nastąpi do 15 października 2018 roku. Zarząd będzie składał się z 1 do 3 członków, w tym z prezesa zarządu zaproponowanego Radzie Nadzorczej spółki przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz wiceprezesów zarządu powołanych przez Radę Nadzorczą po uprzednim zaopiniowaniu przez rady społeczne – wiceprezesa ds. sekcji piłki nożnej przez radę ds. sekcji piłki nożnej, a wiceprezesa ds. sekcji siatkówki przez radę ds. piłki siatkowej.

 

- Siatkówką w Tomaszowie zająłem się pięć lat temu. W ciągu tych pięciu lat mamy spory sukces, bo zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach pierwszej ligi, to jest powrót do sukcesów sprzed 26 lat. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie, to jest nowe otwarcie, dla siatkówki, która jest dyscypliną strategiczną. Mam nadzieję również, że przestanę nie sypiać po nocach, zastanawiając się, skąd wziąć kolejne kilka tysięcy złotych, by klub mógł przeżyć - mówi Stanisław Fila prezes klubu siatkarskiego Lechia 

 

Stowarzyszenia Klub Piłkarski „RKS Lechia 1923” Tomaszów Mazowiecki oraz Klub Sportowy Lechia Tomaszów Mazowiecki przekażą powstającej spółce akcyjnej wszelkie prawa do gry w rozgrywkach sportowych, w których uczestniczą, a także wszelkie prawa oraz zobowiązania wynikające z podpisanych oraz obowiązujących stowarzyszenia umów zarówno ze sponsorami, jak i zawodnikami.

 

Stowarzyszenia przekażą również spółce inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania dokumenty, w szczególności prawa do nazw oraz logo, którymi będą posługiwały się poszczególne sekcje sportowe w spółce.

 

- Od wizji i pomysłów przechodzimy do czynów. Cieszę się, że miasto wie, jak wspierać i pomagać tak zasłużonym klubom. To daje gwarancję i stabilizację naszym sekcjom, bo będą one mogły spokojnie przygotowywać się do rozgrywek w najwyższych klasach rozgrywkowych - mówi Robert Papis, wiceprezes KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

 

- Cieszę się, że dwie, wiodące dyscypliny w Tomaszowie Mazowieckim, będą razem działać w ramach jednego klubu. To bardzo ważny krok w rozwoju Lechii. Nasza współpraca przyniesie korzyści dla całego środowiska sportowego, a utworzenie spółki pozwoli uzyskać przejrzyste finansowanie - dodaje Ryszard Juda, prezes KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki

 

 


Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów
Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów

Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów
Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów

Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów
Jak połączyć ogień z... ogniem. Powstanie spółka akcyjna KS RKS Lechia Tomaszów


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ola 27.08.2018 20:32
Dla kibiców powinno być już jasne, co stanie się z piłka nożna i siatkówka, jak wygra pani klatka, za która stoi pan Arkadiusz.

snarki 28.08.2018 10:31
Nie wygra..

Heniek 25.08.2018 15:02
Czy mi się zdaje czy Pan Król przyszedł w klapkach.?.

Snarki 25.08.2018 16:42
Co zrobisz, taki poziom kultury u tego gościa

Ajdejano 25.08.2018 12:51
Dodatkowo: przeciw wpisom 35, 31, 21 i z poparciem wpisów nr 32 i 33. Do tych "znafcuw" spod wpisów nr 21, 31 i 35: dobrze napisał o was ten spod wpisu nr 33: znawcy z koziej wólki. Ciekawie wyglądały by wasze wpisy, gdybyście musieli ujawniać na forum internetu swoje własne nazwiska - cwaniacy. Mam na myśli również i siebie, chociaż mnie zna wiele osób z tego portalu.

Tedi 25.08.2018 12:34
Pan W.znowu obiecuje,obiecuje...a wyjdzie jak zawsze.Na końcu zapłacimy za to wszystko my mieszkańcy.Że w ogóle ktoś jeszcze daje sie nabrać na te brednie.Zbliżają sie wybory,trzeba rzucić kawałek kiełbasy wyborczej dla ludzi,którzy nadal wierzą w dobrą zmianę.

Ajdejano 25.08.2018 12:30
W związku z wpisem nr 31: spółka jeszcze nie powstała, a wieśniaki już martwią się o wydatki tej spółki. To jest właśnie to: wieś tańczy, wieś śpiewa.

Ajdejano 25.08.2018 11:10
Do Roberta P. : Robert - dobrze, że "cóś-tam" kombinujesz z tym naszym lokalnym sportem. Razem z p. Filą (myślę, że i z preziem) już chyba wicie, jak wydać te, niestety - póki co - obiecane 2,5 bańki, aby debile, czyli radni nie zarzucili Wam i preziowi, że pieniądze poszły na cele niezgodne z uchwałą rady miasta (jeśli zapisów tej uchwały nie przypilnuje prezio). Debile w sejmie wymyślili takie przepisy, że samorząd, praktycznie, może uchwalić dofinansowanie jedynie sportu dla dzieci i młodzieży oraz (śmiech) osesków i nie narodzonych. PS. Do Roberta P. - ruskij pazdraw Andrieju.

Karma wraca 24.08.2018 15:35
To jest chyba początek końca dla Pana Marcina http://www.interwencja.polsatn...ml#1677667

dd 24.08.2018 16:43
no nieźle. To już zasięg ogólnopolski.

Ekonom 24.08.2018 12:32
Dotychczas Miasto dofinansowywał o Lechię ok 160-170 tys rocznie, teraz ma być 500 tys, tylko że w Stowarzyszeniu pracuje się charytatywnie (z reguły) a w spółce nie (i można łatwo "kolesia" na stołek wsadzić).

ff 24.08.2018 16:07
pół bańki to nie jest dużo jak na 60 tysięczne miasto. Nie przesadzajcie.

mieszkaniec 24.08.2018 09:01
Czy budżet miasta to worek bez dna ? Pan Prezydent wyciąga z niego kwoty jak magik króliki z kapelusza.

Realista 24.08.2018 07:24
Prezes Spółki - ok. 8000 brutto Księgowa - ok 6000 Asystentka - ok4000 Wiceprezes - ok 7000 Pracownicy techniczni - ok 10000 Razem wyjdzie pewnie 35-40 tys na miesiąc czyli policz ie sobie koszt roczny spółki. Przesadzam?

marek 24.08.2018 09:27
gdy tak bedziemy rozumowac jak ty przedstawiles, to nic i nigdy sie nie zrobi, bo......

Olo 25.08.2018 12:02
Zapomniałeś dodać koszty Rady Nadzorczej Spółki Akcyjnej, to przynajmniej 4 osoby.

Ja 25.08.2018 12:28
Boze, ale wy bredzicie :D Sami znawcy z koziel wolki :)

Ja 25.08.2018 12:27
O, i kolejna sprawa w sądzie za pomówienie :)

Ja: 23.08.2018 23:36
@16rozmawiamy o kraju, Europie i świecie czy o Tomaszowie? Jak wyglądamy na świecie pokazały MŚ, jak w Europie to w ostatnich dniach można też było zobaczyć. W niektórych krajach poza tym jest to sport niszowy. U nas trenuje podobno ok. 400 dzieci ale za te treningi płacą rodzice, więc na co idzie pół miliona które dał Prezydent z kasy miasta. Czy myślisz że dzieci, które trenują inne dyscypliny to rodzice nie płacą? Wyniki można porównać.

ja 24.08.2018 07:57
Piłką nożną interesują się niemal wszyscy, chyba czas dorosnąć i się z tym pogodzić:)

varan 24.08.2018 11:47
Piłka nożna sportem niszowym ?! To jedyna dyscyplina drużynowa znana i uprawiana na całym świecie. W eliminacjach do MŚ startują nawet najmniejsze kraje z wysepek na Pacyfiku. Na drugim miejscu jest koszykówka, a dalej przepaść.

Ja 23.08.2018 21:40
Nie rozumie czemu wiekszosc z miejsca jest na Nie. Maja checi jest pomysl , najwazniejsze ze chca. Czas pokaze czy sie uda. Wiadomo ze dla kazdego klubu i sportowca najwazniejszy jest konfort psychiczny... nie braknie kasy na oplaty wyplaty itp. Ludzie... nic sie nie dzialo, nic nie robili zle , jak robia lub chca robic zle. Zyjemy w tym miescie wiec tak zle ze moze bedzie lepiej...???

Kibic 23.08.2018 21:18
Jest duże szansa ze Polsat Sport będzie transmitował 1 mecz w kolejce 1 ligi siatkarzy. Może to być świetna okazja do promocji miasta. Szkoda że hala nie dorównuje standardom

J: 23.08.2018 19:51
@7 Ja mam bo pracowałem w klubie w którym była sekcja piłki nożnej. Ale czy ty masz doświadczenie na ten temat, że się wypowiadasz?

Snarki 24.08.2018 00:17
Gdybym był zupełnym laikiem, nie dyskutowałbym na ten temat.

J: 23.08.2018 19:19
A mnie się wydaje że wiodąca jest wtedy gdy ma największe osiągnięcia.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a