Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 18:57

III liga: Czołówka traci punkty, a Sieradz fotel lidera

Trzecioligowi piłkarze tydzień temu zakończyli pierwszą serię gier sezonu 2013/2014. Polska złota jesień sprawiła, iż w dniu dzisiejszym mogliśmy śledzić pierwsze zmagania rundy rewanżowej. Niespodzianek nie zabrakło. Rywale Lechii z czołówki stracili punkty, natomiast Sieradz fotel lidera

O godzinie 12 rozpoczęły się trzy pojedynki.

W Kleszczowie Omega podejmowała Zawiszę Rzgów. Gospodarze rozochoceni wygraną na Nowowiejskiej w zeszłym tygodniu, zadanie mieli proste – dostaczyć kibicom kolejne powody do radości. Gospodarzom nie udało się zrealizować tego celu i bramek nie obejrzeliśmy. Omega ma problem, bowiem w trzech ostatnich grach zdobyła zaledwie pięc punktów.

W Aleksandrowie Łódzki obejrzeliśmy mecz derbowy. Sokół zmierzył się z Kutnem. Już w 16 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Damian Kaczmarek.  O tym że „Miejscy” grają do końca, przekonaliśmy się w bezpośrednim pojedynku pomiędzy Lechia, a MKS. Tym razem scenariusz był podobny. Kutno przeprowadziło w 88 minucie akcję meczu, a bohaterem przyjezdnych został Daniel Mitura. Dla Sokoła to piąty mecz bez porażki, w tym czwarty remis.

W Warszawie także nie brakowało emocji. Marciń Stańczyk rozegrał znakomitą pierwszą połowę strzelając gola numer 10, oraz 11 w sezonie. Wydawało się, iż GKP Targówek zanotuje kolejny dobry występ . Tomasz Karaś wykorzystując rzut karny w 70 minucie meczu nie pozwolił jednak rywalom na spokojną koncówkę. Miejscowi utrzymali jednak dobry wynik, dowożąć zwycięstwo do końca.

O 12.30 pierwszy gwizdek usłyszeli kibice w Grodzisku Mazowieckim, gdzie Pogoń zmierzyła się z Mechanikiem Radomosko. Tomasz Feliksiak już w 8 minucie otworzył wynik tego spotkania. Rywale wyrównali w 44 minucie, a szczęśliwym trafieniem popisał się Tomasz Walioszczyk. Kibice z mazowsza już wietrzyli fakt, iż pojedynek zakończy się podziałem punktów, jednak gracz Pogonii Michał Bal mocnym uderzeniem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Mechanika i zapewnił gospodarzom trzy bardzo ważne „oczka”.

O godzinie 13 rozpoczął się drugi mecz w Warszawie. Przeciwnikiem Wieluńskiego Klubu Sportowego był miejscowy Ursus, który w ostatnich czterch grach "pochwalić" się mógł bilansem zaledwie dwóch remisów. Po bramkach Macieja Ofmańskiego w 25 minucie,  oraz Jarosława Łowickiego w 75 minucie - gospodarze przełamali impas i zanotowali zwycięstwo.

Sobotnią serię gier zamknął mecz w Radomiu. Potyczka rozpoczęła się o godzinie 17 i dostarczyła nam niewielu emocji. Broń zawiodła i bezbramkowo zremisowała z Huraganem Wołomin. Punkt jednak wystarczył, aby Radom awansował na pierwsze miejsce w tabeli kosztem Warty Sieradz. Czy Broń utrzyma swoją lokate, przekonamy się już jutro.

Wyniki 20 kolejki (sobota)

Omega Kleszczów – Zawisza Rzgów 0:0

Sokół Aleksandrów – MKS Kutno 1:1 (1:0)

Damian Kaczmarek 16” – Daniel Mitura 88”

GKP Targówek – Start Otwock 2:1 (2:0)

Marciń Stańczyk 10” 38” – Tomasz Karaś 70”(k)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Mechanik Radomsko 2:1 (1:1)

Tomasz Feliksiak 8”, Michał Bal 88” - Tomasz Walioszczyk 44”

Ursus Warszawa – WKS Wieluń 2:0 (1:0)

Maciej Ofmański 25”, Jarosław Łowicki 75”

Broń Radom – Huragan Wołomin 0:0

Piłkarską niedzielę ( godzina 12) rozpocznie mecz rezerw: GKS-u Bełchatów, oraz Legii Warszawa. Godzinę później piłkarze Lechii rozpocznę niezwykle trudny mecz w Żyrardowie. Beniaminek w ostatnich tygodniach pokonał MKS Kutno, oraz Wartę Sieradz w stosunku 2:0.

Dotychczasowy lider będzie starał się odzyskać swoją pozycję w Łodzi. Warta zmierzy się z rezerwami Widzewa. Pilica Białobrzegi pojedzie na trudny teren do Karczewa.

Zapraszamy na  RELACJĘ LIVE z tych spotkań.