Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:47
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

W Tomaszowskim Centrum Zdrowia tylko Niepokalane Poczęcia

Grupa ginekologów zatrudnionych na kontraktach w tomaszowskim szpitalu złożyła wypowiedzenia. Jedną z przyczyn są zbyt niskie zarobki. Twierdzą, że zarabiają obecnie na poziomie... położnej z odpowiedzialnością za zdrowie i życie pacjentek oraz ich dzieci oraz, że ich stawki, jako lekarzy są najniższe w całym szpitalu. Oferty placowe zatrudnienia w prywatnych poradniach podstawowej opieki zdrowotnej są dwukrotnie wyższe od tych szpitalnych. Mimo to, nadal twierdzi się, że ginekolog zarabia przecież w prywatnym gabinecie a za pracę w szpitalu powinien dyrektorowi dopłacać.

W sierpniu ubiegłego roku, dziennikarka naszego portalu omawiała wyniki finansowe szpitala w Tomaszowie za pierwsze półrocze 2022. Wskazywała, że sześć miesięcy pracy oddziału ginekologiczno - położniczego przyniosło dla spółki 1,5 miliona złotych straty. Tragiczna sytuacja wiązała się z małą liczbą porodów i w drugim półroczu nie przyniosła ona zasadniczej zmiany, więc łatwo się domyśleć, że zapaść finansowa się pogłębiła. Trudno się więc dziwić, że Zarząd spółki w odpowiedzi na żądania płacowe pokazuje wyniki finansowe, twierdząc, że na wyższe stawki szpitala zwyczajnie nie stać. 

Przecież większość kosztów, to koszty pracownicze, a problem pogłębiły jeszcze niezbyt mądre decyzje Rządu o płacy minimalnej dla pielęgniarek, uzależnionej od posiadanego dyplomu a nie stażu pracy, doświadczenia i faktycznych umiejętności. Za głupotę ponoć trzeba płacić, ale rzecz w tym, że za głupotę rządzących płacimy wszyscy. 

W tym przypadku płacimy własnym zdrowiem i pieniędzmi, które zmuszeni jesteśmy zostawiać w prywatnych gabinetach lekarskich. To, że system jest chory wiadomo nie od dzisiaj, ale jego leczenie przypomina szamańskie leczenie dymem, a nie nowoczesną terapię, opartą na naukowej wiedzy. Nie uratowały sytuacji wprowadzone w ubiegłym roku gigantyczne obciążenia wynagrodzeń i dochodów składkami zdrowotnymi. I nie uratują w przyszłości. Wspomniany wyżej artykuł macie pod tym akapitem - zachęcam do przeczytania. 

 

W październiku, a więc blisko pół roku temu napisałem felieton, w którym ostrzegałem, że może u nas dojść do redukcji liczby łóżek na oddziale. Wszystko w celu zmniejszenia kosztów poprzez likwidację pielęgniarskich etatów zatrudnienia. Teraz okazuje się, że się dzieje, co się miało dziać. Szukane są oszczędności, których znalezienie graniczy z cudem. Zwolnienie dwóch salowych, zatrudnionych na najniższych uposażeniach problemu przecież nie rozwiązuje. 

Teraz szpital organizował będzie konkurs na zatrudnienie ginekologów i stawki zapewne będą bardziej "rynkowe", a więc na poziomie co najmniej 150 zł za godzinę. I nikt już nie będzie mógł sugerować, że przecież doktor w prywatnym gabinecie jednak sobie dorobi. 

Za styczeń bieżacego roku roku strata oddziału to ok 300 tysięcy złotych. Jeśli trend się utrzyma, koniec roku zamknięty zostanie ujemnym wynikiem na poziomie ok. 5 milionów. Skąd taka kwota? Z prognoz finansowych. Mniejsza liczba porodów, rosnące koszty obsługi i funkcjonowania. Czy NFZ zwiększy wycenę świadczeń? Tego oczywiście nikt nie wie. Program KOC, czyli koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży, podczas porodu i w połogu jest nieźle płatny, ale za wykonaną usługę. Za oczekiwanie oddziału na ciężarne kobiety nikt nie zapłaci ani złotówki. W tym temacie polecam artykuł poniżej (kliknij w boks)

Wrócę jeszcze do innego artykułu naszej dziennikarki ale tym razem z maja ub. roku. Poruszaliśmy w nim temat wyboru placówek położniczych przez kobiety z Tomaszowa Mazowieckiego. Poprosiliśmy między innymi Narodowy Fundusz Zdrowia o przygotowanie zestawienia zawierającego liczbę porodów od 2017 do 2021 roku w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, a także w szpitalach w Piotrkowie, Radomsku, Bełchatowie i Opocznie. Okazało się, że jedynie Radomsko trzyma w miarę stałą liczbę odbieranych porodów, a nawet ją zwiększa. Pozostałe placówki z roku na rok tracą.  Szczegółowe dane i komentarze znajdziecie w artykule poniżej (wystarczy kliknąć w boks)

 

 

Kobiety wybierają po prostu miejsca dla nich przyjazne, cieszące się dobrą opinią. Śledzą wpisy w Internecie, zapisują do grup tematycznych na portalach społecznościowych. Nie zawsze opinie są miarodajne, a niektóre szpitale bywają przereklamowane, w czym udział mają lekarze prowadzący, najczęściej nie zatrudnieni w tomaszowskim szpitalu. I to chyba oni robią najgorsza "robotę" dla TCZ.

Dlatego szpital i oddział musi bronić się sam, tworząc właściwe warunki dla kobiet, dzieci i ch rodzin. Jest to coś o co próbuję walczyć od kilku lat, zderzając się z murem najzwyczajniejszej w świecie głupoty. Poniżej artykuł w którym omawiamy internetowe opinie na tmat oddziału położniczego
 

Temat nie jest więc nowy. Pojawia się z dużą regularnością. Niemalże co roku powtarzamy te same argumenty i wciąż bijemy na alarm. Czy jest lepiej? Coś zaczęto w ostatnim czasie zmieniać. Wciąż jednak jest to zbyt mało. Nadal położnictwo jest jakimś wstydliwym tematem. Nie ma lokalnych feministek ochoczo manifestujących swoją aprobatę dla prawa do aborcji. A gdzie można więcej zrobić dla praw kobiet niż w takim miejscu jak oddział położniczo ginekologiczny. Szczerze powiem, że już samo milczenie w tej sprawie środowiska te mocno dyskwalifikuje. 

Poprawa warunków to oczywiście nie tylko polepszenie standardów pobytu dla matek z dziećmi ale też warunków pracy dla lekarzy i pielęgniarek. Inaczej nikt nie przyjdzie do nas do pracy i pozostaną nam tylko porody pochodzące z niepokalanego poczęcia i nie chodzi mi tu bynajmniej o to, że moglibyśmy wdrażać procedury związane z in vitro. Na ten temat także przeczytacie poniżej. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ginekolog 07.03.2023 08:38
Ajdejano to chyba już z piątkę dzieci urodził taki fachura od ginekologi.

Ajdejano 07.03.2023 18:42
Jeżeli już, to chyba raczej spłodził, a nie urodził - co ?! Piątkę dzieci, to może ty urodziłeś, pajacu, bo widać, że "cóś"ci w główce przeskakuje. Może już się wstrzymaj od tych dalszych porodów - co ?!

pytam się 06.03.2023 15:31
a co robią radni powiatowi w tym zakresie, oprócz pisania artykułów i robienia fotek na zbiegowiskach?

hallo 06.03.2023 15:28
często żeby się dostać do szpitala to trzeba iść na wizytę prywatną, prywatne oddziały lekarzy się zrobiły utrzymywane z naszych podatków, nie można zwalać wszystkiego na system

Ajdejano 06.03.2023 17:00
"Miszczu": masz wielki bajzel w swojej główce. To, co piszesz w pierwszej części swojego zdania (cytuję): "często żeby się dostać do szpitala to trzeba iść na wizytę prywatną, prywatne oddziały lekarzy się zrobiły utrzymywane z naszych podatków,", jest dokładną odwrotnością końców twojego zdania (cytuję): "nie można zwalać wszystkiego na system". Więc, ten Twój występ powyżej, oceniam jako totalną bzdurę. Dlaczego? Ano, dlatego, że to właśnie debilowaty system wyhodował sytuację, że aby się "niby oficjalnie" załapać się na ten tzw. "darmowy" NFZ (gów...darmowy, bo kradnący nasze zdrowotne), najpierw trzeba dać prywatnie zarobić lekarzom (a może raczej, rakarzom ?!) I to jest kwitnąca komuna w nowoczesnym wydaniu. Całe szczęście, że to nie ja, ani nie Ty ten burdel wymyśliliśmy. I ja, wieloletni emeryt, w każdym roku muszę bulić parę tysięcy na ten pier..... system zdrowotny, a potem, jak chcę się porządnie zbadać, i tak ponownie bulę, ale - prywatnie, ponieważ oficjalny NFZ wyznacza mi najbliższą datę badania: np. lipiec 2025 r. I, co to, kur....., ma być?!?! To jest: syf, kiła i mogiła (niestety - ta mogiła, w pierwszym rzucie, oczywiście - dla mnie).

m&m 01.03.2023 14:43
"...ten system musi upaść. Teraz i zaraz!..." Niestety władcy nie muszą przedstawiać realnej reformy tego dziadostwa. Wystarczy bylejakoś pchać ten wózek do przodu.

Ajdejano 05.03.2023 22:12
Całe szczęście, że ten system ma takiego zbawiciela!!!! "Teraz i zaraz". Jeżeli jesteś taki mądry, to dlaczego nie jesteś ministrem zdrowia, szczęścia i pomyślności w tym szczęśliwym rodzeniu?

Wbulu 28.02.2023 09:04
Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą !

pobożny 28.02.2023 09:58
To skutki pożądliwości którymi razi niewiasta niewinnego Adama. Dlatego póżniej cierpi za grzech kuszenia!

Karol W. 07.03.2023 12:35
Panie wielce pobożny! bez urody kobiet życie nie miałoby sensu na tym świecie. Tyle pięknych miłości zawdzięczamy tym Skarbom natury, to one czynią nasze życie pięknym.

Ajdejano 25.02.2023 21:39
Zaraz, zaraz!!! Autor tego materiału powyżej, chyba jest w powiatowym samorządzie szefem komisji zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności....(???) Więc takie opisywanie problemu w roli zaniepokojonego i trochę lepiej poinformowanego kibica, wydaje się takim, nic nie wyjaśniającym biadoleniem. Mało konkretów i tylko podpuszczanie ludzi na szpital, który to szpital, ma w pewnych dziedzinach dobre działania, a w innych jest denny. I to powinien nam pokazać szef komisji zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Amen.

MS 26.02.2023 09:38
Panie Janie, co Pan poradzi, walę kilofem w mur, a on stoi. Bez buldożera się nie obejdzie

Ajdejano 27.02.2023 08:03
Myślę, że - niestety, chyba ma Pan rację. Jednak, boję się, aby z tym szpitalem, z powodu braku jakiejkolwiek analizy ekonomicznej działalności tej instytucji, nie wyszły taki "jaja", jak z tymi 8- 10 tysiącami za dwa tygodnie tzw. odetchnienia lub, jak z kwotą 5800 zł/miesiąc na utrzymanie jednej osoby w dps-ach. Czy naprawdę te bezmózgie, powiatowe urzędniczyny na czele z katechetą muszą być nietykalne ?! To jest rozbój w biały dzień.... Pozdrawiam.

emeryt 27.02.2023 10:00
Sowicie sobie wynagradzają tę urzędniczą czy medyczną pracę a styrany pracą emeryt za 1367 zł ma sobie dawać radę i to po długich latach tyrania na tkalni.

mieszkaniec 27.02.2023 12:40
Ale to przecie mohery wybrały te władzę co to do Bozi modliła się o cud przy urnach.

Niech jadą! 25.02.2023 18:01
Jak to szło ... niech jadą

rwd 24.02.2023 23:16
Jak szpital w finansowych tarapatach to zawsze wina podwyżek dla pielęgniarek. Nigdy stawek lekarzy i władz szpitala.

Kuba 25.02.2023 09:54
No właśnie niech podadzą zarobki lekarzy wielokrotnie wyższe od pielęgniarek, to porównamy.

Ewa 27.02.2023 11:49
Myślę, że znając stawki innych pracowników, lekarze nie powinni narzekać. Może najwyższy czas, by zaczęli PRACOWAĆ za te stawki.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama