Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 19:46
Reklama
Reklama

Prawym okiem: psia jego mać!

Zwykło się mówić, że osoba "publiczna", lub zatrudniona w miejscu finansowanym ze środków publicznych powinna mieć "grubą skórę". Co do zasady jest to oczywista oczywistość i nie ma o czym dyskutować. Problem pojawia się wraz z ludźmi, którzy nie pojmują, że ta "gruboskórność" dotyczy uzasadnionej krytyki i w żaden sposób nie może wiązać się z prawem do obrzucania obelgami czy oszczerstwami.

Funkcjonując w życiu społeczno politycznym trzeba być gotowym na krytykę, ale czy musimy godzić się na ataki ludzi nikczemnych oraz pospolitych "czubków"? Moim zdaniem nie. Osobom publicznym należy się taka sama ochrona prawna, jak wszystkim innym. Od dłuższego czasu obserwuję szykany, jakim poddawany jest kierownik tomaszowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

 

Wczoraj tzw. wolontariusze obrzucali człowieka błotem na profilu FB Dziennika Łódzkiego. Pretekstem było przekazanie schronisku darów przez jedną z sieci handlowych. Wreszcie ktoś zapytał z sensem: czemu pracodawca a więc Urząd Miasta nie zapewnia swojemu pracownikowi właściwej pomocy prawnej?  Ja chciałbym się do tego pytania przyłączyć. Wszak człowiek ten nie żyje w próżni. Ohydne wpisy na jego temat czytają dzieci, żona i inne bliskie osoby. Tymczasem magistrat ustawia się z boku nie chcąc wchodzić w konflikty z... wariatami.  Trochę się nie dziwię, ale mimo to pora na zdecydowane działania.

 

Tak jak napisałem, o schronisku pisujemy na łamach portalu regularnie od początku jego istnienia. Przez te kilkanaście lat widzieliśmy już różne "cuda", które na Kępie i w jej okolicach się działy. Setki konfliktów i kłótni. W sumie nie wiadomo często o co toczono spory. Czasem był to kubek a kiedy indziej szafla zamknięta na kłódkę. Za każdym razem wyzwiska, ordynarne zaczepki i pospolite chamstwo.

 

Pierwszą ofiarą był Grzegorz Woskowski. Prywatny przedsiębiorca który prowadził placówkę na własny koszt i ryzyko. Nie najlepiej się wiodło. Nic dziwnego. Miasto przeznaczało na prowadzenie schroniska 1/10 obecnych nakładów. Faktycznie stan obiektu był katastrofalny. Ówczesna (jeszcze nie tak duża) grupa wolontariuszy mocno działania krytykowała. W dużej mierze słusznie, ale też pamiętać należy, że pieniądze nie biorą się znikąd. W każdym razie na faceta sypały się gromy. Nazywany był mordercą i różnymi innymi przymiotnikami.

 

Później pojawiali się kolejni zarządcy. Za każdym razem dochodziło do sytuacji konfliktowych. Nawet, kiedy obiektem zarządzała osoba ze środowiska tomaszowskich zwierzolubów też ich nie brakowało.

 

Osobiście zachęcałem, by schronisko prowadziło miasto na zasadach zakładu budżetowego. Z jednej strony to większy nadzór ale i wzięcie całkowitej odpowiedzialności przez jednostkę samorządu terytorialnego. Wiadomo było, że koszty wzrosną. No i wzrosły. Obecnie utrzymanie obiektu kosztuje blisko milion złotych rocznie. Na początku był Łukasz Grzelczak. Może nie miał złych intencji ale nie dawał sobie rady. Kontakty z wolontariuszami go przerosły. Przyszedł nowy kierownik Piotr Milczarek. Na początku było super... niestety do czasu.

 

Obecny kierownik nie kryje rozgoryczenia. Twierdzi, że nie jest to tak, że tylko wolontariusze pomagają w schronisku. W drugą stronę to również działa. Schronisko dzieli dary, jakie udaje się załatwić i dostarcza do osób opiekujących się psami nawet w okolice Radomia. Darczyńcy, chcący wesprzeć finansowo zwierzęta odsyłani są do fundacji.

 

Ludzie pracujący w schronisku robią co mogą. W zamian nazywani są złodziejami, pijakami i nierobami. Jak długo można takie traktowanie wytrzymać? Zarzuca im się że maltretują zwierzęta a nawet że doprowadzają do usychania drzew, wylewając na nie ropę. Za chwilę nie będzie miał kto w tym miejscu pracować a praca ta nie wiąże się z żadnymi kokosami.

 

Żeby było jasne. Nie wszyscy wolontariusze są tacy źli. Niestety jest duża grupa, wśród nich która przewodzi i nadaje ton dyskusji wokół schroniska, a jaki ten ton jest każdy widzi. Warto zauważyć, że Tomaszów nie jest żadnym wielkim wyjątkiem. Ze względu na tego rodzaju konflikty wiele schronisk w Polsce ogranicza współpracę z wolontariuszami. Może trzeba to zrobić i u nas, bo przecież chodzi o to by pomagać a nie udawać dyrygentów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

asto 17.12.2018 09:22
Chwila, jak już trzecia czy czwarta osoba nie pasuje "wolontariuszom" to chyba nie z tymi kolejnymi osobami jest coś nie tak a z wolontariuszami. Przecież nikt nigdy im nie będzie pasował, nawet jak ktoś z nich zostanie kierownikiem to też za moment reszta będzie na nim (nomen omen) psy wieszać. Założyć stowarzyszenie wolontariackie, oprzeć się na młodzieży, bo pewnie nie jedna osoba chciałaby w taki wolontariat się zaangażować tylko woli się od tej sytuacji z daleka trzymać.

Ng 15.12.2018 22:54
Byłoby miło Mariuszu otworzyć również lewe oko, bo tylko prawym słabo się widzi. Nobi oczywiście nie dostrzega się tak oczywistych oczywistość , jak to np, że w obronie "obrzucanego obelgami Milczarka vel chłodząca niewinność", sam innych obrzucasz inwektywami. Godne to? I sprawiedliwe? W kwestii wszelkich narzekań na kierownika ...widocznie coś w tym być musi, skoro tyle osób ma do niego jakieś "ale". I to nie jeden raz . Nie w jednej kwestii. Piszesz o ograniczeniu wolontariatu ? No brawo ... Rozumiem , że kierownik i pracownicy będą wyprowadzać na spacery , socjalizować, wyadoptowywać zwierzaki , jeździć na wizyty przed i poadopcyjne. Czy tak? A nie zastanowiłeś się dlaczego np wielu darczyńców ma kontakt tylko z wolo ? Albo czemu ludzie , którzy adoptowali zwierzę kontaktują się tylko z wolo ? Czemu tylko im dziękują za pomoc , opiekę itd? Czemu kobietę , która rzucała wyzwiskami, pod postem o którym piszesz, (dary Rossman), nazywasz głosem rozsądku? Czemu nie widzisz , że multum organizacji prozwierzęcych ma z tomaszowskim kierownikiem na pieńku i nikt nie ma o nim dobrego zdania? Czemu nie dostrzegasz, że w konfliktach kierownika z wolontariatem gro opinii publicznej opowiada się po stronie wolontariuszy? Bo prawym okiem nie widzisz prawdy? Rozumiem, że pewnie mój komentarz pójdzie w kanał ...za dużo drążę ?

Gość 16.12.2018 00:23
Wiecie czemu? Bo byście oczy wydrapali Pracownikom - i wiele osób im dziękuje! Tylko są dwie - trzy panie, które chcą rządzić i wszystkich po kontach rozstawiać. I nie mogą przeżyć, ze kierownik ma swoje zdanie. Miałam kiedyś doczynienia z jedna - dziękuje bardzo. Tak się nie pomaga. Szkodzicie tylko tym psiakom. Jest Masa osób, która psiaki wyprowadza i są zadowoleni i oni i kierownik - wiec może czas się za stanowić czemu tym kilku Paniom wiecznie coś nie pasuje. Bo praktycznie wszystkie „informacje” rozchodzą się od nich - a niektorzy w schronisku nawet nie byli - ale po nich powtarzają.

Torbacz 15.12.2018 22:40
Jesli moja opinia może coś wnieść do dyskusji...Pan Piotr Milczarek jest osobą ,która szanuje i kocha zwierzęta bardziej niż ludzi...Przynajmniej niektórych....Bo ludzie to szuje.Przynajmniej niektórzy....?Jeśli jest jakas osoba ktora najlepiej jak to mozliwe moglaby zadbac o interesy zwierzat w schronisku to jest to wlasnie Pan Milczarek. Pozdrawiam Cię Piotrek ;)?

psiarek 15.12.2018 21:17
nasze dzieci zbieraja dary dla zwierząt a ta pani wywozi to do innego schroniska,poza naszym miastem,tak było ostatnio w szkole podstawowej nr1,to chyba nie tak powinno być.

Łukasz G. 15.12.2018 19:56
Nie wspomniał Pan, że w tym „niedawaniu sobie rady” bardzo mi Pan pomógł, wspólnie i w porozumieniu z urzędowymi misiewiczami, jednym radnym bajkopisarzem, który nie ma odwagi odpisać na pismo i tymi samymi „wolontariuszami”, których dzisiaj Pan opisuje. Ostracyzm to okrutna kochanka panie Mariuszu, w szczególności kiedy nie można liczyć na protekcję na łamach tak poczytnego portalu ?.

Gość 15.12.2018 18:35
Ile na niektórych profilach inwektyw lata... to wyglada jak polowanie na czareonice.

Tomaszowianin 15.12.2018 17:44
Jeżeli tak wiele osób ma zastrzeżenia co do pracy obecnego kierownika, może warto byłoby przyjrzeć się Jego podejściu i dokonań z bliska. Już kilka razy miał zostać odwołany z tego stanowiska i za każdym razem sprawa kończyła się wyciszeniem i zamiecieniem pod dywan. A gdyby tak kierownikiem został w końcu ktoś, komu naprawdę zależy na zwierzętach ?

Elżbieta 15.12.2018 17:09
A czy szanowny P.Redaktor rozmawiał z tymi wstrętnymi wolontariuszami?Wysłuchał drugą stronę czy tak po prostu pomaga koledze,bo co tam prawda,nieważne też te zwierzaki,cierpią czy nie to sprawa drogorzędna ważne,że pomogę kumplowi,tak?.

Gość 15.12.2018 20:13
A czego ma słuchać - tych ataków? Przecież panie wyrażają swoje zdanie bardzo głośno na fb! Nie pytając drugiej strony i to pisząc kłamstwa!!!

fanka 18.12.2018 12:30
kij pewnie ma dwa końce, ja nie trawię "schronu", ale od pewnego czasu nie trawię też części wolontariuszy, wolontariuszek i co tu zrobić mają Ci, którzy chcą pomagać? Jakiś poradnik?

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama