Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 01:31
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

NAJWIĘKSZA W EUROPIE LETNIA ŚLIZGAWKA

Po raz pierwszy w historii tor długi w Arenie Lodowej będzie dostępny dla łyżwiarzy szybkich latem w Polsce. 400-metrowy tor do jazdy szybkiej będzie gotowy 3 sierpnia, otwierając możliwości treningowe Kadrze Narodowej Polski jak i kadrom zagranicznym oraz klubom.

Z toru będą mogli korzystać nie tylko zawodnicy łyżwiarstwa szybkiego. Od 3 sierpnia ruszają rekreacyjne  ślizgawki, dostępne codziennie w stałych godzinach od 18:00 do 19:00 i od 19:30 – 20:30. Uruchomienie toru krótkiego i długiego w sierpniu czyni Arenę Lodową największą w Europie letnią ślizgawką. 

Na pierwszych 20 uczestników ślizgawek odbywających się w ten weekend (3-4 sierpnia) w godzinach 18:00 i 19:30 czekają niespodzianki!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Cudze chwalicię, swego nie znacie 05.08.2019 04:15
Wietnamczykom się podoba. Google: Đấu trường băng Tomaszów Mazowiecki

do polaczków-czereśniaków 05.08.2019 03:34
Drodzy polaczkowie, malkontenci, ci sami, którzy ze wysoką cenę czereśni obwiniają Rząd. Po temperaturach w maju - w jednym tygodniu -10 w następnym + 30, szanowni tomaszowianie, z saszetami przy boku, dla których gwarancja lepszej fury jest wystarczającym powodem do zmiany obywatelstwa (gdyby tylko szybko się dało i gdyby gwarancja dobrobytu była wiarygodna :) ), Szanowni Państwo, jestem pewien, że gdyby latem nie urządzano a Arenie nic. Po prostu zamkniętoby ją do zimy, jęczlibyście w drugą stronę. ”Że pobudowano stodołę która stoi teraz ciemna, a umorusane dzieciaki z nudów zaczynają wdychać butapren pod blokiem” ”Że miasto nie realizuje żadnego programu zapewniającego ludziom rozrywkę  bez dy.mania autem 50 km w jedną stronę” ”Że jedyne inwestycje jakie w mieście powstają to markety dla hołoty, którą wabiona 50 groszową promocją, odblaskami na rower i krówkami dyma na otwarcie” ”Że miasto się wyludnia, a powinno się zaludniać bo kto by nie chciał pracować za 1300 zł w małym sklepie spożywczym mając do opłacenia wynajmowane od prywaciarza mieszkanie 2 tysie _ media” Witko dostał propozycje z Ministerstwa taką, skorzystał z niej, władze obiektu coś na okrągło organizują jaką propozycje dostał Zagozdon i wcześniejsi? Na co mogliśmy liczyć?

do polaczków-czereśniaków 05.08.2019 03:45
Poza tym, że tam nikt nie chodzi to nie jest prawda. Paliłem ostatnio papierosa na ławce przy przedszkolu na Strzeleckiej. Jedną fajkę wypaliłem, minęło mnie z pięć par, nawet bez dzieci z rolkami. Myślicie, że jeździli za Biedronką? Także pluć w gniazdo ile wlezie, dla was bez różnicy czy coś tu będzie powstawać czy nie. Żadne zaskoczenie.

uuuu 05.08.2019 10:32
To na tych rolkach po lodzie jeździli? Prawdziwi desperaci

a 05.08.2019 16:08
jest tor rolkowy w Arenie

hehe 05.08.2019 13:09
Podziwiam cię Grażyński. Powinni cię zatrudnić w Wiadomościach. Pewnie jeszcze jak paliłeś tego papierosa myślałeś, że dzięki akcyzie z niego dołożysz się Kuchcińskiemu do lotu, żeby nie musiał rozstawać się z rodziną. Wszystko co zrealizowane przez PiS potrafisz wytłumaczyć jako potrzebne. Co innego taka ścieżka do Spały, codziennie nią jeździsz i jeszcze nikogo na niej nie spotkałeś. Wg mnie tor lodowy jest potrzebny, ale inna sprawa, że nie jest wykorzystywany tak jak miał być i koszty jego funkcjonowania zatopią miasto. Gdzie koncerty na 10 tys. osób, mecze siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej.

Fryderyku! Zaczekaj, wejdę po serek grecki. ĘĄ 05.08.2019 15:51
1. Tor? Czy kryta Arena? Bo to istotne. To co było bez dachu, prowadziło do zamknięcia obiektu w przeciągu aaa z 10 lat. Bo przestało już spełniać jakiekolwiek normy, a przebieralnie z płyty pilśnowej dla uczestników zawodów międzynarodowych to był po prostu wstyd dla każdego Polaka. Tak jak, wy majacy wpływ na politykę miasta przed 2014 rokiem, doprowadziliście do upadku jedyną w mieście mykwę, która namacalnym dziedzictwem wielokulturowej, pięknej historii miasta. Mogła być perełką turystyczną a stała się najpierw targiem chabaniną, w końcu ubitym z gruzu pustym placem. Prezydent Witko odziedziczył ją już jako rozpadający się, zagrażającą przechodniom, ruinę. No co? Nie było tak? Było. Ale od końca XX wieku od kiedy była już własnością miasta miała się całkiem nieźle. Tam handlowano jeszcze - zdaje się - do połowy pierwszej dekady XXI wieku. Gdyby zanimować to w jakieś lokalne centrum, chasydzkie, znaleźć może ślady po jakimś cadyku, który w niej się moczył, po całodziennych mistycznych doświadczeniach na miejscu dzisiejszego parkingu przy Berka Joselewicza - moczył się choćby przez rok - a który teraz ma na świecie tysiące fanatyków, to zjeżdżali by się tutaj co weekend, na modły, tańce itd. Z Hajfy na łódzki lublinek, tomaszowskim PKSem do mykwy. Spanie w hotelu Mazowieckim i jeszcze jakimś, który w międzyczasie by powstał. A w ciągu roku - biblioteka, jakaś mała klimatyczna knajpka, gry planszowe, muzyka klezmerska, pogadanki o tym jak zgodnie mieszkało się tu wszystkim pod koniec XIX wieku :) Ok. Ale niech to niesie jakieś namacalne korzyści dla miasta. A namacalną korzyścią jest niezrujnowana nieruchomość. Z nowymi mediami, kiblami na forokomórki itd. Ksiuuunżnki z MBP z Mościckiego spokojnie by się tam zmieściły. A MBP jako miejsckie centrum konferencyjno-wystawiennicze. A nie do prywatnego, żydowskiego Heliosa. Wybrukowaliby potem Tkacką, zaagnażowali co żywszych emerytów na umowę zlecenie - by nie tracili ZUSowskiego świadczenia i panowie pomykaliby po mieście stylizowanymi dorożkami. Podobnymi do tych, które woziły Landsbergów czy Pieschów. Też możnaby sie przyczepić, że konie walą kupska na ulicach, ale większość mieszkańców by się cieszyła. Dzisiaj nie ma niczego. Mentalność drobnokapitalistyczna drąży Tomaszów jak próchnica zęby dzieci, łase na łakocie, a zapominajace o wieczronym szczotkowaniu. Łakocie które dają chwilową przyjemność, a szkodzą na lata. Potem 14-latek z ajfonem którego matka wzieła na 36 miesięcy z abonamentem za 141 zł miesięcznie, z czarnymi czy brązowymi jedynkami :( W Teso na Stalowej spotykam co wieczór takich, a i tu na Bulwarach widuje nierzadko. Te abonamenty czasem są płacone przez 2-3 miesiące, potem zapomnane, komornik i tak nie ma z czego ściągnąć. A tak? Spisuje się te filosemickie bajki w celach reprywatyzacji co bardziej odnowionych kamienic TTBSu, gdy tylko nadejdzie klimat na takie przejęcia i to wszystko. Dla licealistki zainteresowanej historią, która od września zaczyna naukę, jej miasto to plastikowy obciach. Tkliwe, sztuczne, sentymentalne, niezrozumiałe opowiastki o miłości w gettcie, miłości do inflanckiej Żydówki, która nigdy w Tomaszowie nie była, a sam kochaś - Lutek, przebywał tu czasowo, z lokalną rzeczywistością zupełnie się nie utożsamiając. No sorry, tożsamość mojej rodziny to ciężka praca w polu. W najlepszych latach była zatrudniana pomoc najemna (1-2 osoby. Nie byliśmy obszarnikami, ale też samemu bez kombajnu trudno to było ogarnąć), ale nigdy nie było tak, by dziad czy pradziad tylko zarządzał. Zawsze stykaliśmy się z ziemią. Do dziś to czuję bo gdy wkładam dłonie w zimną bruzdę ziemi na polu czuje ukojenie. Dziwne ale tak jest. Nieraz pod Ciebłowicami, gdzieś na Pilicą często to też robię, gdzieś w miękkim nabrzeżu rzeki. Nie w wodę, a w ziemię. Coś wspaniałego! A gdy się położę cały na ziemi - oczywiście nie w szkodzie, a gdzieś na nieużytku czy na łące, to po chwili czuje się jakoś podładowany. 20 km na rowerze bez picia, kładę się na polu i nic nie muszę pić, jadę w drogę powrotną. Gdy się nie położę wlewam w siebię 4 butelki po powerrade wypełnione minerałami i nadal czuje się zmęczony. Dziwne, ale psychika w tym wypadku jest decydująca. Teraz już coraz rzadziej jeżdżę ścieżką do Spały, bo natykałem się tam na dziki, a już wożę siekirę w plecaku, wiec nie chcę cudować jeszcze bardziej. Na tych drogach asfaltowych bez chodników np.: przez Ciebłowice do Spały, jakoś dziki się nie pojawiają. Kapitalizm je wynaturzył. Już nie ryją po lesie za żołędziami, tylko do śmietnika by nażreć się resztek konsumpcyjnego życia ludzi. Stoi Ci na ścieżce 10-15 dzików, z 4-5 dużych (120-150 kg masy), reszta warchlaków. I nic. Tupiesz - nic. Krzykniesz - nic. Czekasz. 2. Arena jest obiektem który Tomaszów stawia na poziomie takich miejsc znanych na całym świecie jak Arbertville we Francji. 20 tysięczna mieścinka którą zna cały sportowy świat. Ale etatystyczne Państwo Francuskie tam inwestowało przez lata. My musimy się tłumaczyć z obiektu za 40 milionówm, z czego zapłaciliśmy połowę. 3. Nie zatopi niczego. Powiedzmy ludziom wprost: chodzi maksymalnie o 5 baniek. A Arena jest nowa, stała się obiektem walki politycznej - chłopcem do bicia opozycji, która własnego programu nie ma żadnego. Gdy to opadnie i będzie odrobina dobrej woli, przepisze się to na COS. Ale budnynek stoi w mieście. To jest osiągniecie. Teraz Witko nie może o to prosić Warszawy, bo powiedzą: Marcin, dostałeś palec, a ciągniesz całą rękę. Czy coś w tym stylu. Tym bardziej po tym swoim komitecie, którym sam się zdystansował. Gdyby został, może wyciągnałby przepisanie kosztów COS podczas swojej kadencji. Kto wie. No ale zdecydowały - jak to często na sczeblu lokalnym często - personalne amibicje. a) ale sprawa jeszcze przez nikogo nie podjęta. Dlaczego za Arenę nie mógłby płacić, chociaż w części Sejmik Wojewódzki? To jest dla ludzi z całego regionu.

WuPe 04.08.2019 09:25
Dobra reklama by się przydała...

@WuPe 05.08.2019 03:42
Jakieś konkretne propozycje? Zrobiłeś coś pro bono? A przestrzeń do działań oddolnych, wbrew pozorom jest. Masz jakieś pojęcie o tym sporcie pozowalające dyskutować na forach związanych z łyżwiarstwem na świecie? Ja nie mam. Robiłem to co jako tako potrafię. Grosza nie otrzymałem, nie oczekiwałem i nie wezmę. Pierwsi do krytyki, do łopaty żaden.

pewu 05.08.2019 08:59
a co nieprawdę napisał ? nie ma prawa uważać , że jeśli coś robi się to promocja powinna byc lepsza ?

? 05.08.2019 16:15
a sam coś zrobiłeś? Czy tylko za piniądze? Z błędami przynajmniej frazeologicznymy pińć zadań napiszesz, zawołasz 5 tysięcy, które chociaż byś przeznaczył na nowego laptopa jakiejś funkcjonalnej marki - Dell, HP coś w ten deseń. Ale przeżresz. Ja już was wyczuwam przez łącza. Lokalni profesjonaliści. Do południa montujący bojlery, po południu przyjeżdzający jako monterzy kablówki (do niedawna jedynej. dziś jest - choć raczkuje światłowód od Orange i niedługo T-Mobile), w weekendy kelenrujący po weselach. I nic mi do tego by nie było, pracuj sobie. Ale bez agresji! Nie wmuszaj zbędnych usług, babce przed 70tką, kolesiowi który za 3 dychy miesięcznie spokojnie pracuje w wymiarze, którego potrzeby ty szacujesz na 100-150 zł miesięcznie. Na drzewo! Po wsiach jeździć ciemnoty szukać. Chociaż dzisiaj gdy ktos ma nawet pół giga limitu, to to co potrzebuje sobie sam znajdzie.

Mariola 03.08.2019 23:47
Świetny pomysł! Dziękuję Panie Mariuszu za tę informację, nie mieliśmy gdzie wybrać się z dziećmi, na pewno skorzystamy

Frank 02.08.2019 15:35
29 lipca 2019 po godz 19. użytkownik facebooka dodał filmik z Areny. Lód zamrożony, wszystkie światła się świecą , a na lodzie .........2 dorosłe osoby i małe dziecko . Gratulacje , relaks i rekreacja w znakomitych warunkach , wspaniała promocja - tylko czego ? Czy to oznacza , że opłaci się sprzedać 3 bilety na największą letnią ślizgawkę w Europie, utrzymywać lód i pełne oświetlenie, a ekonomia się będzie zgadzać ?

Jestem blisko prawdy, co? :)) Żyjemy obok Was i wszystko widzimy 04.08.2019 00:31
Taka gadka zwykle jest też gdy ktoś chce zdyskredytować bezpłatną komunikacje miejską, czy dodatkowe kursy pociągów. Że wożą powietrze. Kim jesteś? Ano jesteś nażartym (często czyimś kosztem), masz po pięć samochodów, na wczasy latasz zagranicą, a jedyne co Cię boli to częstsze kontrole skarbówki, która sprawdza czy wydajesz paragony. Ludzie nie są przyzwyczajeni, bo obiekt jest nowy. Większość nawet nie wie o takiej możliwości.

Frank 04.08.2019 09:00
prawda czasu i prawda ekranu :) filmik wyraźnie pokazuje zadowolonych ludzi , którzy slizgają się sami w Arenie. Prawdy nie zakrzyczysz nawet epitatami i osobistymi wycieczkami. Jeśli uważasz , że obiekt tak ma działać , to OK. Nie będę Ci tłumaczyć , każdy ma prawo do swojego zdania . Szanuje je, natomiast porównanie do komunikacji zupelnie nietrafione . Sam z niej korzystam i widziałem w EU puste autobusy . Tak to działa. Zadałem pytanie o ekonomiczny rachunek , a Ty mnie potraktowałeś jak chciałeś. Przecież sprawne zarządzanie i promocja to nic innego jak gwarancja sukcesu tej inwestycji . Trzy bilety wstępu w żaden sposób nie rónoważa kosztów mrożenia i oświetlenia , nie mówiąc już o kosztach osobowych personelu.

Jestem blisko prawdy, co? :)) 05.08.2019 03:20
Gdyby liczono się z każdym groszem tor łyżwiarski w Tomaszowie w ogóle nie miał racji bytu... tak jak masa obiektów reprezentacyjnych w Polsce. A jednak racją stanu 36 milionowego Kraju, pomiędzy imperiami (gospodarczymi i militarnym), jest ...właśnie między innymi sport. Chociażby by zasygnalizować na świecie swoją podmiotowość. Za kilka lat przepisze się to na koszt COSu i będzie utrzymywał budżet centralny. A gdyby nie decyzja - owszem - stricte polityczna, ale słuszna, tor łyżwiarski w Tomaszowie po corocznym urządzaniu na nim parkingu latem, w końcu zostałby zamknięty. Proszę Pana, nie mam zamiaru Pana za nic przepraszać, jedyne co mogę Panu zaproponować to wyjazd na Słowację. Kraju monterów i rzemieślników. Tam odnajdzie Pan spokój duszy drobnomieszczańskiej racjonalności.

Frank 05.08.2019 09:31
To oczywiste , że koszty musza być i nie na wszystkim da się zarobić. Znane są mi przypadki budowy obiektów sportowych - Grecja, Portugalia czy nawet w Polsce gdzie po ważnych imprezach - ME, Olimpiada - zamykano je lub rozbierano. Tak to prawda obiekty te byly niezbędne do zorganizowania imprez a teraz trzeba do nich dopłacać . Koszty są wysokie , ale uwierz , że na świecie są rozwiązania , które powodują , że obiekt może żyć. Widziałem to i korzystałem . Nie czuję wewnetrznej potrzeby byś mnie miał przperaszać, natomiast zastanawiam się nad dalszą dyskusją. Czuję się Polakiem , ale do głowy mi nie przychodzą określenia lub sformułowania względem innych narodów. W czym gorsi są Słowacy ? Chce rozmawiać o wydawaniu publicznych pieniędzy, natomiast mogę Ci powiedzieć , że obserwowałem w UE godne nasladowania rozwiązania w zakresie sektora usług społecznych, służby zdrowia, zaspakajania potrzeb spoleczeństwa wzgl najpilniejszych spraw . Arena Lodowa - TAK,natomiast rozmawiajmy o rozwiązaniach , które spowoduja , że obiekt będzie funkcjonował w zgodzie z zasadami ekonomii. Czy wiesz jak np są finansowane i jak funkcjinuja całkiem miejskie lub rejonowe ( Kreis ) spore centra rekreacji w Niemczech lub Austrii ?

wlodek 02.08.2019 14:51
Największa i chyba najdroższa w utrzymaniu!!!!!!!

@ 05.08.2019 03:58
Jedna z mniejszych na świecie. Przejrzyj chociaż Wikipedię i ogarnij jakie obiekty mają Holendrzy. Że to powinien finansować budżet centralny - to oczywiste. Ale warunki przy inwestycji postawiono takie a nie inne. Gdy Tomaszów będzie miał wreszcie porządną reprezentacje dzisiejszej opozycji, a nie majtków, których nikt nie zna w Warszawie, to wylobbuje przejęcie obiektu przez COS. Swoją drogą, a zadajecie sobie pytanie dlaczego w poprzedniej kadencji Pan Gajewski nie załatwił partycypacji w kosztach Sejmiku Wojewódzkiego? No co?

uuuuuu 05.08.2019 10:35
To opozycja ma za czymś lobbować? Dlaczego Sejmik miałby do czegoś dopłacać? Nagrodę na idiotę roku zdobyłeś. Teraz wręczy ją Starosta po weryfikacji zaświadczenia o przystąpieniu do spowiedzi i odbytej pokucie.

Aśka i Kamila 02.08.2019 13:25
Uwielbiamy się ślizgać i tu codziennie. Aaa kiedy powstaną termy???

Pas 02.08.2019 10:18
A mieli wybudować tor w Warszawie... Tyle kręcenia lodów ich ominęło...

bdk 02.08.2019 12:33
Tyle lodów i takie koszty...

@bdk 05.08.2019 04:07
Zacznij wreszcie płacić uczciwie podatki, to starczy na wszystko.

uuuuuuuuuu 05.08.2019 10:36
Na szczęście ty podatki płacisz. Po 30 latach uda się uzbierać na jeden dzień mrożenia tafli.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Wózek inwalidzki Meyra Nano X WERSJA STAB

Aktywny wózek inwalidzki na stałej ramie otwartejW naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki na stałej ramie otwartej, przeznaczony dla osób, które oczekują lekkości, wytrzymałości i bardzo dobrego dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Rama wózka wykonana jest z wytrzymałego aluminium, stosowanego również w przemyśle wojskowym. Dzięki temu konstrukcja łączy trwałość z niską wagą i sprawdza się w codziennym, aktywnym użytkowaniu.Wózek można dopasować do sylwetki oraz sposobu poruszania się użytkownika. Dostępna jest szerokość siedziska od 30 do 50 cm, głębokość od 38 do 50 cm oraz wysokość oparcia pleców od 25 do 45 cm. Istnieje również możliwość regulacji wysokości siedziska – z przodu od 45 do 53 cm, a z tyłu od 36 do 51 cm. Różnica między przednią i tylną wysokością siedziska może wynosić do 10 cm, a kąt siedziska do 13 stopni, w zależności od długości ramy.Dużym atutem modelu jest płynna regulacja środka ciężkości, która pozwala lepiej dostosować wózek do poziomu aktywności i techniki jazdy. Wózek może być wyposażony w boczek aktywny, aluminiowy – stały lub wyjmowany. Jednoczęściowy stopień podnóżka wykonano z lekkiej i wytrzymałej płyty aluminiowej, a jego wysokość, głębokość i kąt można regulować.Model posiada wytrzymałą tapicerkę, przednie kółka w rozmiarach 4”, 5” lub 5,5”, a w wersji standardowej dostępne jest oparcie z rączkami do pchania lub bez nich.W ramach dodatkowych opcji można dobrać elementy stabilizacji, takie jak peloty, pasy piersiowe, kamizelki oraz zagłówki. Dostępne są także regulowane na wysokość rączki do pchania, szeroka gama modeli i kolorów kółek przednich oraz tylnych, bogata paleta kolorów ram i tapicerek, stopień podnóżka z oświetleniem drogowym LED, kółka podporowe oraz tylne wąsy.Z pełną ofertą wózków inwalidzkich można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż i dostawy bezpośrednio do domów pacjentów.
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 636

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 636

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 636 w kolorze dąb sonoma z dzielonymi barierkami po jednej stronie łóżka. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa. Szczególną cechą modelu łóżka PB 636 jest możliwość opuszczenia leża do poziomu 29 cm. Niska pozycja pozwala na większy komfort użytkowania osobom o niższym wzroście oraz redukuje w znacznym stopniu możliwość odniesienia urazu w sytuacjiprzypadkowego wypadnięcia. Zakres regulacji wysokości, pozwala na pracę opiekunów w optymalnych warunkach. Możliwość stosowania dzielonych barierek powoduje, że użytkownik nie musi być na stałe ograniczony barierami w przestrzeni łóżkaKolory standardowe: Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 29 cm od podłogi4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Dekoracyjna osłona leża5. Podwójne koło z hamulcem3. Nowoczesny napęd podnoszenia leża6. Dzielona barierka (opcja)OPCJE:zmiana długości i wypełnienia leża • zmiana kolorystyki • dzielone barierkiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 29 do 72 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:207 × 106 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:118,6 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-636 [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama