Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:41
Reklama
Reklama

Otwarcie Archidiecezjalnej Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim

W poniedziałek, 2 września 2019 roku, odbyła się uroczystość otwarcia nowej w Tomaszowie Mazowiecki szkoły podstawowej, Archidiecezjalnej Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej.

Uroczystość rozpoczęła się rano, w sanktuarium św. Antoniego, mszą świętą, w której udział wzięli:  Jego Ekscelencja ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, ksiądz Marcin Wojtasik – dyrektor Wydziału Katechetycznego, ksiądz Tomasz Bartczak – ekonom Archidiecezji oraz proboszczowie tomaszowskich parafii.

Po mszy uczestnicy przenieśli się do budynku nowej szkoły ul. Bartosza Głowackiego 11. Tutaj powitani zostali między innymi: Izabela Śliwińska – wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego oraz Mirosław Kukliński - b. starosta, a teraz radny Rady Powiatu Tomaszowskiego. Powitano nowe grono pedagogiczne z dyrektor szkoły dr Justyną Muszyńską na czele. 
 
Koordynator  ds. remontowo-budowlanych Archidiecezji Łódzkiej przybliżył uczestnikom uroczystości historię placówki, której początek sięga 1900 roku. 18 lutego 1900 roku na posiedzeniu Katolickiego Towarzystwa Dobroczynności przekazana została kwota 500 rubli na organizację pierwszej w mieście ochronki dla sierot. 15 lipca 1900 roku ochronka powstałą. 

Jednym z darczyńców na rzecz ochronki był Juliusz Ostrowski, który w 1904 roku przekazał budynek przy ulicy Bartosza Głowackiego 11. Zamieszkało tu około 100 dzieci. Przez długi czas wychowaniem tomaszowskich sierot zajęły się siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr Honoratek. Siostry zakonne opiekowały się dziećmi do 1 sierpnia 1951 roku, kiedy to placówkę przejęło państwo i utworzyło w tym miejscu Państwowy Dom Dziecka pod nazwą „Słoneczko”. 

5 maja 2014 roku Dom Dziecka został zamknięty, dzieci przeniesione do nowego budynku przy ulicy Nowowiejskiej 11. Przez dwa lata budynek niszczał jeszcze bardziej i 6 lipca 2016 roku powiat tomaszowski przekazał nieruchomość Archidiecezji Łódzkiej w użytkowanie wieczyste z przeznaczeniem na placówkę szkolną. 

10 października 2017 roku Archidiecezja rozpoczęła remont budynku. 30 marca 2019 roku zakończyły się prace remontowe. 7 maja Archidiecezja otrzymała pozwolenie na użytkowanie budynku. 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Ksiądz Bartczak podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że budynek został wyremontowany, jest teraz piękny, funkcjonalny i dzieci będą się w nim doskonale czuły. 

- Jest taka potrzeba w Polsce, żeby powstawało jak najwięcej szkół katolickich. Te szkoły charakteryzują się tym, ze dzieci i młodzież, które tam się uczą, są kształtowane w sposób szczególny pod względem wychowania. Żeby kochać pana Boga, kochać ojczyznę, a w życiu codziennym w sposób szczególny kochać rodziców. To jest bardzo ważne w tych czasach, kiedy często te więzi się zrywają, rodziny się rozpadają. Tutaj będziecie się uczyć o tym wszystkim, co będzie ważne dla waszych rodzin, żeby one pięknie funkcjonowały i żebyście mogli być w przyszłości solą tej ziemi. Żeby ci wszyscy, którzy będą patrzeć nas was, mogli powiedzieć, tak, to są  wychowankowie szkoły katolickiej – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Izabela Śliwińska wiceprezydent przekazała w imieniu Marcina Witko - Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, pomoce dydaktyczne, które na pewno przydadzą się w szkole. 

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś poświęcił szkołę, ale zwrócił uwagę, że poświęcenie szkoły, to nie jest poświęcenie ścian i murów, ale poświęcenie dzieci, nauczycieli i rodziców, że ważne są osoby, które z tego budynku będą korzystać. 

W Archidiecezjalnej Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej w Tomaszowie Mazowieckim naukę w tym roku szkolnym rozpoczęło 47 uczniów, którzy wraz z rodzicami, rodzeństwem i najbliższymi wzięli udział w uroczystości. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MPM 30.10.2019 15:05
Witam, mnie interesuje co się stało z krzyżem który stał przed wejściem do budynku. Jedni twierdzą, że od Powstania Styczniowego, inni że od I wojny światowej. Przetrwał okupację i komunę, a teraz go usunięto. Czy to normalne w szkole katolickiej??

Ajdejano 08.09.2019 09:50
Do "Vlad_Palovnick" i "Muniek": jednak, ciągle to czerwone was kołuje. A to, że za pół darmo dostali tę działkę, a to, że zbyt mało uczniów i że jeden nauczyciel na jednego ucznia, itp., itd. Ciągle w Waszych mózgach to czerwone i dalej Was tak gryzie - co? Chłopaki - po czesku Wam napiszę: "to krasne - uż se ne vrati!!! Już wkrótce zaczniecie kochać Kaczora. Fatalnie - co? PS. Poczytajcie sobie trochę w internecie (np. dzisiejsze wydanie onet-u) o edukacji w ostatnim roku. Znaczny wzrost naboru uczniów i nauczycieli do szkół prywatnych, w tym i katolickich. Nawet rodzice nie wierzący, wysyłają dzieci do szkół katolickich. Znaczny wzrost edukacji domowej we współpracy ze szkołami prywatnymi. Systemowa edukacja państwowa to zacofany system, mimo tych różnych tzw. "reform". Prowadzonych niezależnie przez jaką opcję. Pozdrowienia od starego czekisty.

bdk 08.09.2019 14:47
Uczymy się prywatnie, leczymy się prywatnie, ubezpieczamy się prywatnie. Coraz wiecej korzystamy z prywatnych usług. A składki i podatki jakie odprowadzaliśmy takie odprowadzamy. Pomimo tego że coraz mniej korzystamy z państwowych firm. To chyba nie jest dobre...

w sprawie bdk 08.09.2019 16:14
to jest nieprawda i nie wierzcie Państwo, że taki bdk leczy czy tym bardziej uczy się prywatnie. Drobne cwaniaczki nie odprowadzające zwykle podatków, zwykle narzekają na ich wysokość. A od urodzenia po grób korzystanie z publicznego serwisu. To jest uczciwe? A podatki w Polsce są niemal identyczne do sąsiadów, a w przypadku Szwecji to u nas dużo niższe. I maleją.

bdk 08.09.2019 17:49
Wybacz ale tu nie masz racji. Podatki odprowadzam, zarabiając prawie 5tyś. brutto na rękę dostaję nieco ponad 3. Sam się nie leczę, ale jak tylko dzieci zachorują zamawiam prywatną wizytę domową. W przychodni nic nowego człowiek sie nie dowie "osłuchowo czysto, proszę stosować inhalacje", a jedynie można kolejną infekcje złapać. Ubezpieczam rodzinę i dom też indywidualnie bo na pomoc państwa i ZUS'u w razie potrzeby nie można liczyć. Można powiedzieć że jestem w bardzo konfortowej sytuacji bo jeszcze mnie na to stać, lecz nie każdy może tak powiedzieć. Porónując podatki do innych krajów, dlaczego wynagrodzeń lub kosztów życia nikt nie porówna.

tomaszowianka 06.09.2019 15:28
A hospicjum w pobliżu schroniska i złomowiska ?

SA. 06.09.2019 13:32
Czego się pultasz, jeszcze niedawno był ogólny płacz o brak miejsc i ścisk w szkołach. Wystarczy tylko tam dziecko zgłosić. Chyba, że co niektórzy wolą uczęszczać do przeludnionych klas i kończyć późnym popołudniem. Każdy ma wolny wybór, nie wydziwiaj teraz. Niemcy i inne narodowości nic tu do tego nie mają.

Muniek 06.09.2019 12:18
47 uczniów to jak w wiejskiej szkole a nawet mniej 47 na osiem klas to mniej więcej 6 osób na klasę - BRAWoo BRAWoo - polska myśl ekonomiczne pełną parą. Ciekawe ile milionów inwestycja kosztowała :D Nic dziwnego ze nas Niemcy w miesiąc zajęły.

rodzic 06.09.2019 10:30
Miło było gościć tak wspaniałego charyzmatycznego Biskupa

Buduja, modernizują, do uzytku oddaja. Ale PRLowskch cwaniakow i ich rodziny to uwiera :) 06.09.2019 03:24
Kopara postkomunistom opada, stad krytyczne komentarze, bo tak: - jednak mozna otworzyc nowoczna szkle w rok, oni noe postawili zadnej w 30 lat :) - jesli Witko pobuduje jeszcze zlobek w ciagu roku to bedzie skowyt na calego :)) A zasada jest prosta, jak w calym Kraju: wystarczy nie krasc.

Vlad_Palovnick 06.09.2019 13:37
Ale od austriaków można kraść? A za państwowe pieniądze z roboty do domu pół Polski samolotem latać można? A bogatym kraść i nierobom dawać to można? PS. Informuję cię, że tą inwestycją ciebie też okradziono. Kukliński sprzedał tę działkę za 5 % wartości. Przypomnij sobie o tym jak po raz kolejny podwyższą ci opłatę za wywóz śmieci, przedszkole, żłobek, tudzież podatek od nieruchomości.

Vlad_Palovnick 06.09.2019 13:50
Tak, wiem. Poniosło mnie. Edit: Przypomnij sobie o tym jak będziesz bluźnił na dziurawe drogi powiatowe, zlikwidowane lokalne połączenia PKS czy brak lekarza pierwszego kontaktu

Robert 07.09.2019 06:10
moze ten twoj witko pomyslałby na ktorym miejscu jest tomaszow z czystoscia powietrza a nie wydawał kase na bzdury ciepłownie miejska i spalarnie niech postawi a nie ludzi na gaz nawawia cwaniak jeden

KK 05.09.2019 23:29
Dziwne. Na zdjęciach widać wielu dorosłych, a dzieci zaledwie kilkoro. Ciekawe, ilu uczniów zaczyna naukę w tej szkole?

Vlad_Palovnick 06.09.2019 13:54
Tylu co nauczycieli :)

SA. 05.09.2019 23:01
Na szkołę pieniędzy, by pewnie nie dostali. A tak jest i szkoła, i żłobek wkrótce wybudują za pozyskane pieniądze. Ale ludziom i smutasom wiecznie niezadowolonym nie dogodzisz.

Gogle mother 05.09.2019 21:44
Ten budynek nie byl miasta więc nie mogł tam powstac żłobek.Nie kompromituj sie Varan

Dino 06.09.2019 00:47
Owszem, ten budynek był w zasobach powiatu, ale nie musiał być przeznaczony na szkołę katolicką i to za symboliczną złotówkę. Można było przenieść tam, na przykład, urząd pracy, który mieści się w strasznym budynku.

M 06.09.2019 03:14
Nie

Gość 06.09.2019 08:09
Urząd Pracy, na chwilę obecną taka instytucja jest zbędna. Szkoła zdecydowanie na tak.

Ajdejano 05.09.2019 18:56
Do "varan". Jeżeli dla Ciebie Polska od 30 lat, to chory kraj, to wreszcie zaczynam kumać, że dla Ciebie kraj sprzed 30 lat - to była normalka. Czyli wiem, do kogo się zwracam - towarzyszu.

varan 05.09.2019 18:13
Najpierw oddali prawie za darmo budynek byłego domu dziecka, a teraz za 4 czy 5 mln będą budować żłobek, plus koszty wybudowania nowego domu dziecka ! Tak wygląda "szanowanie" publicznych pieniędzy i majątku. Za takie działania powinno się trafiać na salę sądową, ale oczywiście w chorym od 30 lat kraju urzędnik w żaden sposób nie odpowiada za swe szkodliwe decyzje !

Węgrzynowski santo subito! 05.09.2019 12:33
Są ksindze, jest starosta Węgrzynowski, ni ma ksindza, ni ma Węgrzynowskiego. Taka prawidłowość.

Pawełek 05.09.2019 12:57
Ależ ty wrażliwy jesteś. Tylko nie wiem na czarne, koloratkę, czy na Starostę. Masz jakieś uczulenie, to zmień gazetę do czytania lub otoczenie na lepiej ci służące.

Węgrzynowski santo subito! 05.09.2019 13:16
Starosta pomylił powołania - powinien był zostać księdzem. Księdzem - kolekcjonerem działek.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama