Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 03:22
Reklama
Reklama

Marcin Witko o tomaszowskich Termach: Czy bezpowrotnie straciliśmy 30 mln? Czas pokaże.

Ostatnie tygodnie były bardzo gorące i nie mam na myśli tylko temperatury na zewnątrz. Pozwolę sobie na kilka słów podsumowania z prośbą o Wasze opinie i uwagi (najlepiej kulturalne ;)) w tych ważnych dla naszego miasta sprawach.

1. Wiele wskazuje na to, że na razie budowa term odsuwa się mocno w czasie. Tak zdecydowali radni. Mam obawy, czy będziemy mogli jeszcze do tej inwestycji kiedykolwiek przystąpić, a bez wątpienia jest to ważna dla rozwoju naszego miasta sprawa. Wszystkie dotychczasowe analizy i dokumenty strategiczne wskazują na konieczność podążania w kierunku rozwoju miasta w oparciu o walory przyrodnicze i turystyczne poprzez budowanie „przemysłu czasu wolnego”. Tzn. tworzenie jak najszerszej oferty usług, z których będą korzystać Tomaszowianie jak i turyści - głównie ci weekendowi. O termy dopytywali mnie również mieszkańcy Opoczna czy Rawy. Nie mam wątpliwości, że ta inwestycja - będąca jedyną tego typu w regionie - miała szansę pozycjonować Tomaszów jako autentycznego lidera regionu i stymulować jego rozwój w obszarze usług i turystyki. Wszystko wskazuje na to, że takim liderem staną się Skierniewice, a nie Tomaszów Maz. 😞 Tam mimo wiele większego zadłużenia niż w TM nikt nie mial wątpliwości, inwestycja ruszyła i dziś zadowoleni są wszyscy. Zarówno mieszkańcy jak i radni. Miasto tam pozyskało 30 mln, a koszt inwestycji to 120 - będą to etapować. Tak jak i my mieliśmy zamiar.

2. „Jak do tego doszło?” Trudno mi jednoznacznie stwierdzić, czy decyzja radnych była wynikiem być może tego, że niewystarczająco dobrze przedstawiłem argumenty za budową term, czy może było to wynikiem politycznej przekory? Nie ukrywam, że jest pewien żal. Ogromna praca wielu ludzi nie znalazła aprobaty tych, którzy pełnią mandaty radnych tzn. reprezentują mieszkańców, którzy oddali na nich swoje głosy w wyborach. Nie pozostaje nic innego jak uszanowanie woli mieszkańców. Do tej inwestycji od lat się przygotowywaliśmy. Odwiert geotermalny za 16 mln zł, na który pozyskaliśmy 100% dofinansowania. Nowy układ drogowy w tamtym rejonie, na który również pozyskaliśmy środki – 6 mln (niebawem rozpoczną się prace). Skablowanie linii wysokiego napięcia – też pozyskane środki w wysokości ponad 7 mln zł, prace ruszają w sierpniu– to lata konkretnych działań. Na samą budowę term pozyskaliśmy 30 mln zł z Polskiego Ładu – w sumie to niemal 60 mln zł. Za tymi kwotami kryje się konkretne zaangażowanie ówczesnego ministra Waldemara Budy i premiera Mateusza Morawieckiego.

3. Wiem, że całkowity koszt inwestycji jest wyższy, ale można było jeszcze szukać dodatkowych środków. Uwagi, że nie mamy 100% pewności, że się uda… nigdy nie ma takiej pewności. Tak jak nie mamy teraz pewności, że te utracone 30 mln zł wróci do Tomaszowa. Podczas sesji mówiłem o tym, że geotermia daje nam duże możliwości pozyskiwania środków związanych z odnawialnymi źródłami energii w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, że można to powiązać z Areną i obniżyć koszty jej utrzymania – myślę, że moglibyśmy z tego tylko tytułu pozyskać na termy dodatkowe 15-20 mln. Pozyskiwaliśmy o wiele większe środki w czasach gdy z Tomaszowa nie pochodził żaden parlamentarzysta. Teraz więc szanse powinny być jeszcze większe. Nie wiem, czy pojawi się program, który pozwoli pozyskać finansowanie na poziomie, który radni uznają za bezpieczny. Mamy świetną wodę, gotowy odwiert i uważam, że łatwiej byłoby pozyskać dodatkowe 30 mln w ciągu najbliższych kilku lat na budowę term, niż zaczynać od początku. Choć ciążyłaby wtedy na mnie ogromna odpowiedzialność. Dziękuję radnym KWW Witko, że głosowali „za” i wspierali mnie w tym projekcie. Jednak radni KO, Trzeciej Drogi, PiS i Wszyscy Razem zdecydowali inaczej, trzeba tę wolę uszanować.

4. Taka inwestycja bez wątpienia wymaga odwagi. Ale gdzie byśmy dziś byli bez odważnych decyzji? Za śmieci płacilibyśmy już pewnie ponad 40 zł, gdyby nie to, że postanowiliśmy sami odbierać śmieci od mieszkańców – niewiele miast w Polsce się na to zdecydowało, bo to wymagało właśnie odwagi. Pamiętam wtedy również dyskusje na ten temat i wątpliwości. Czas pokazał, że postąpiliśmy słusznie.

5. Co dalej? Z pewnością będziemy śledzić wszystkie pojawiające się programy, w których będzie można szukać środków na ten cel. Być może rząd jakieś ogłosi. Jeżeli chodzi o 30 mln zł, które pozyskaliśmy na budowę term, musimy je oddać. Promesa wygasa. Natomiast zgłosimy wniosek o przesunięcie tych środków na inne zadanie – budowę zadaszonej trybuny wraz zapleczem szatniowym, na którą mamy gotowy projekt. Zgodę na powrót tych środków do miasta musi wydać premier. Rada podjęła w tej sprawie uchwałę intencyjną. To będzie kolejny etap rewitalizacji stadionu. Przygotowujemy też już wnioski w ramach środków szwajcarskich na rewitalizację budynku przy stadionie, w którym powstanie hala dla siatkarzy. Tym samym zakończymy rewitalizację całego tego terenu. Dlaczego taka kolejność? Obecnie we wspomnianym budynku znajdują się m.in. szatnie i całe zaplecze dla sportowców - gdy najpierw powstanie trybuna - tam będą się mogli oni przenieść w trakcie prac przy budowie hali i nie będzie to blokowało żadnych zajęć czy treningów.

Tymczasem czekamy na decyzję pana premiera. Czy 30 mln zostanie w Tomaszowie? Czas pokaże.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mat 23.07.2024 09:34
Żeby coś budować trzeba zacząć od tego czy się to miastu opłaca. Poza samą inwestycją trzeba jeszcze obiekty utrzymać. A widać po Arenie Lodowej że jest z tym problem. Także miasto niech zacznie liczyć koszty a potem zyski.

Tom 24.07.2024 06:33
W Tomaszowie już nic się nie opłaci, nawet kupcy już dawno pokasowali sklepy. Najlepiej prosperują Biedronki i Lidl bo tu częściej bywają promocje. Reszta sklepów i usług wegetuje na granicy opłacalności.

lechiatmfan 20.07.2024 15:47
ciekawe czy podczas potencjalnej renowacji pbiektu przy lechii, ktos zainteresuje sie odnowieniem kortow tenisowych, ktore pomimo tego ze sympatykow tej dyscypliny w naszym miescie nie brakuje wygladaj tak samo od nie wiem ilu lat...

Ajdejano 12.07.2024 23:03
Szanowny Panie Prezydencie. Te pańskie wyjaśnienia są wystarczające i potwierdzają to, co wiedzą ci, którzy trochę interesują się inwestycjami w naszym grajdole i jednocześnie dobrze znają ten nasz, lokalny, wsiowy tzw. kocioł "polytycny". W tym, co Pan napisał, jest sens. Tylko jest jeden problem. Niech mi Pan wskaże ilu jest w mieście i w powiecie lokalnych samorządowców i polityków, którzy chcieliby zrealizować, to, o czym Pan napisał. Dziesięciu? Może.... A reszta ? Reszta, to dziadostwo z pustymi główkami, myślące partyjnie, myślące tylko i wyłącznie o własnych interesikach, w których bardzo im pomagają te cholerne mandaty: radnego, posła. Pisze Pan, że teraz miasto ponownie czeka na decyzję premiera o ponownym przyznaniu tych 30 baniek. Puszczam do Pana oko: wierzy Pan, że ten premier będzie taki łaskawy....??? I że poseł Witczak Panu pomoże...??? Poseł Klimczak .... Być może, bo On ma trochę oleju w głowie, ale nie będzie się wychylał, bo jest koalicjantem. Pozdrowienia od starego czekisty.

Gminny 11.07.2024 18:45
Koalicjio rządząca na razie mija pół roku waszych rządów i póki co więcej podwyżek (15)niż spełnionych obietnic!Jak tak dalej pójdzie to dobijemy do setki;)

Yeah 11.07.2024 14:02
Arena lodowa bez lodu to i termy bez wody będą- YEAH

Wnuk 11.07.2024 14:01
I to wszystko dla 50 000 starych mieszkańców TM , ba nawet hospicjum za ca. 30 mln PLN i kaplica za naście - nas nie stać, a no nie stać zarżniemy nasze wnuki ...

TM 10.07.2024 12:09
Po co termy po co stadion za chwilę trzeba będzie przyjąć inżynierów z Afryki:) mam nadzieję że cola świta PO , PSL, Hołowni ma u siebie w domach wolne pokoiki dla biednych ludzi:)uśmiechnięta Polska!

mieszkaniec 10.07.2024 12:29
I wtedy miasto odżyje, wrócą tłumy na ulicach jak dawniej. W blokowiskach będzie możność wynajęcia mieszkań, mieszkańcy przez to staną się bardziej zasobni. Odżyje kupiectwo, małe sklepiki, puby i jadłodajnie. Popyt wpłynie na ponowny rozwój Tomaszowa i turystyki okolic.

Do TM 10.07.2024 20:17
No termy byłyby dla nich ,przecież muszą mieć podobne warunki!A uśmiechamy się codziennie widząc tych nowych kolorowych Tomaszowian idących do pracy z wizami od tamtej ekipy

zadowolony 11.07.2024 06:34
Nie kracz, z radością powitamy każdego przybysza to też ludzie i są bardzo kulturalni. Miasto powinno się zaludniać a nie wyludniać. Wymierające pokolenie klasy robotniczej niech zastąpią młodzi i dzielni napływowi mieszkańcy.

WuPe 10.07.2024 08:47
Tu nie ma co się spuszczać o byciu kulturalnym, gdy ktoś zanieczyszcza fekaliami twój dom. Tak więc *********** Kazimierz Baran, Paweł Jabłoński, Barbara Klatka, Lidia Krasoń, Marek Krawczyk, Piotr Kucharski, Michał Kucharski, Marta Lublin, Katarzyna Menke, Krzysztof Misiak, Bogdan Smolarek, Beata Szczukocka, Agnieszka Walasik. Co do wyborów mieszkańców, to wątpię by większość wiedziała na kogo glosuje i jakie poglądy przedstawia - na plakatach i ulotkach były tylko uśmiechnięte buźki bez jakiegokolwiek programu, czy tekstu o sobie.

Tomaszów przeprasza za Witczka 10.07.2024 10:05
Ciekawe co na koalicję PO-PiS w mieście mówią tak zwane "***pisy"?

waldek 10.07.2024 14:08
PIS=PO=JEDNO ZŁO!!!

Adek 09.07.2024 22:12
juz arena miała być dochodowa....

zatem 09.07.2024 19:56
postawmy chociaż pomnik w tym miejscu gdzie miały być termy, niech następne pokolenia wiedzą

Tomaszowianka 09.07.2024 17:09
Tej Radzie Miasta z góry dziękujemy. Można już przewidzieć że ....pieniędzy Nie Ma i Nie Będzie. Proszę w następnych wyborach na swoich plakatach zamieścić informacje typu: BYŁEM PRZECIWNY...GŁOSOWAŁEM PRZECIW....NIE DOPUŚCIŁEM DO...

Doniu 09.07.2024 15:26
Mieszkańcy dziękują uśmiechniętym radnym

gość 09.07.2024 15:03
Chcę zobaczyć minę osoby, która w tegorocznym finale WOŚP wylicytowała dożywotni karnet na darmowy wstęp na w/w termy. Czy będzie bezcenna ?

amunaki 10.07.2024 07:36
Pan radny z WOŚP niech wykupi teraz tej osobie karnet gdzie indziej plus talon na dojazdy

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama