Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 07:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Rozbój

Rozbójnik za kratkami
Rozbójnik za kratkami

27 maja o godzinie 11:10, na ulicy Modrzewskiego, w parku „Niebieskie Źródła”, do spacerującej z 2 letnim dzieckiem, 41 letniej kobiety podbiegł 43 letni mężczyzna, który zaczął grozić jej i dziecku. Zmusił ją do wydania telefonu komórkowego, złotego łańcuszka oraz portfela z pieniędzmi, łączna suma strat została oszacowana na kwotę 600 zł. Po dokonanym rozboju sprawca uciekł.

30.05.2011 10:58    9
Trzech rozbojarzy zatrzymanych
Trzech rozbojarzy zatrzymanych

21 maja około godziny 18:50 w parku przy ulicy Warszawskiej, w okolicy rzeki Wolbórka, trzech mężczyzn zaatakowało 19 letniego mieszkańca Tomaszowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń jeden ze sprawców zapytał pokrzywdzonego czy ma papierosy, kiedy 19 latek odpowiedział twierdząco i chciał poczęstować zaczepiającego, został zaatakowany przez jego wspólników 22 i 44 letnich mieszkańców Tomaszowa.

24.05.2011 11:46    9
Napadli, ukradli, posiedzą
Napadli, ukradli, posiedzą

W miniony wtorek około godziny 21.00 na pętli autobusowej MZK w Smardzewicach dwóch „pasażerów” dokonało napaści na kierowcę autobusu. Do zdarzenia doszło na „krańcówce” autobusowej w Smardzewicach. Jeden z napastników bił pokrzywdzonego, drugi w tym czasie z kasetki skradł bilety autobusowe o wartości kilkunastu złotych. Bandyci uciekli, jednak nie daleko…

24.03.2011 18:00    8
Inna odmiana feminizmu
Inna odmiana feminizmu

Policjanci z Wydziału Przestępstw Kryminalnych tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali wczoraj 24 letnią kobietę, która podejrzana jest o dokonanie rozboju. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, sprawczyni w dniu 9 lutego dokonała czynnej napaści na 56 letnią mieszkankę naszego miasta. Do rozboju doszło około godziny 22:00,w okolicy ulicy Słonecznej.

22.03.2011 19:53    1
Rozbój w biały dzień
Rozbój w biały dzień

Pijany 16-letni bandyta napadł na 79-letnią kobietę. Został schwytany i osadzony w policyjnej izbie dziecka. Do zdarzenia doszło wczoraj około 10.30 okolicy garaży zlokalizowanych przy ulicy Niskiej.

01.02.2011 17:05    50
Napadł, teraz posiedzi
Napadł, teraz posiedzi

W dniu wczorajszym Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim zastosował sankcję w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy dla sprawcy rozboju, zatrzymanego przez tomaszowskich policjantów. Do zdarzenia doszło 4 stycznia o godzinie 20:00, na ulicy Barlickiego, gdzie podejrzany zaatakował 45 letniego mężczyznę.

07.01.2011 14:02    5
Bandyta poszukiwany
Bandyta poszukiwany

Tomaszowscy policjanci poszukują bandyty, który wczoraj około godziny 18:30, na ulicy Warszawskiej napadł na idącą tam kobietę. Do chwili obecnej nieustalony sprawca uderzył pokrzywdzoną a następnie wyrwał jej torebkę, w której znajdowały się dokumenty oraz pieniądze w kwocie 100 zł. Apelujemy do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego zdarzenia o kontakt osobiście lub pod numerem telefonu 997.

07.12.2010 16:58    9
Bandyta aresztowany
Bandyta aresztowany

Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 33 letniego mężczyzny, który na początku sierpnia wspólnie z 29 letnią kobietą dokonał rozboju na 72 letniej mieszkance naszego miasta. Bandyta został aresztowany na 3 miesiące. Jego wspólniczka trafiła pod „dozór policyjny”.

17.09.2010 19:01    1
Rozbojarz zatrzymany
Rozbojarz zatrzymany

Jak poinformowała Powiatowa Komenda Policji w Tomaszowie w minioną środę około godziny 17:45 w pociągu relacji Tomaszów - Koluszki do 76 letniej pasażerki podbiegł młody mężczyzna i używając siły wyrwał z jej rąk torebkę z zawartością.

27.08.2010 10:18    6
Napadli i siedzą
Napadli i siedzą

Wczoraj, tomaszowski Sąd Rejonowy, na wniosek Prokuratora Rejonowego, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 32 letniego mieszkańca Tomaszowa oraz 22 letniego mieszkańca Ujazdu. Obaj podejrzani są o dokonanie rozboju do jakiego doszło we wtorek. Poszkodowaną w wyniku napaści została 41 letnia mieszkanka naszego miasta .

19.03.2010 17:33    2
Nożownik w rękach policji
Nożownik w rękach policji

W wyniku kilkugodzinnej penetracji miasta policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Tomaszowa, który zaatakował nożem ekspedientkę w sklepie spożywczym, a następnie skradł z kasy pieniądze oraz telefon komórkowy należący do ofiary. Podejrzany usłyszał już prokuratorskie zarzuty – odpowie za usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W sobotę decyzją sądu został tymczasowo aresztowany – za popełnione przestępstwo grozi mu surowa kara.

12.10.2009 14:28    19
Świąteczna kronika policyjna
Świąteczna kronika policyjna

W miniony, świąteczny weekend tomaszowscy policjanci nie odpoczywali. Kradzieże, rozbój i jak zwykle pijani rowerzyści nie pozwalają stróżom prawa się nudzić.

03.11.2008 14:33    5
Niespokojne święta
Niespokojne święta

Święta Wielkanocne to dla jednych pora wypoczynku i refleksji a dla innych okres wytężonej pracy. Policjanci i Strażacy mieli kolejne pracowite święta. W ciągu minionych trzech dni Policja podjęła 97 interwencji, zatrzymano kilkunastu nietrzeźwych kierowców, 15 osób trafiło do aresztu (w tym 4 w wyniku domowych awantur). 17 kolizji drogowych, 4 kradzieże i włamania, dwa pożary. Taki jest bilans minionych świąt

25.03.2008 16:10
Kronika Policyjna
Kronika Policyjna

25 lipca w miejscowości Prażki o godzinie 1:50 trzech sprawców, po uprzednim wyważeniu drzwi wejściowych, wdarło się do mieszkania należącego do 60 letniego mężczyzny.

26.07.2007 22:44    3
Kronika Policyjna
Kronika Policyjna

15 lipca w okolicy jednej z Tomaszowskich dyskotek miał miejsce rozbój na 37 letnim mieszkańcu naszego miasta.

18.07.2007 10:07
Rozbojów ciąg dalszy...
Rozbojów ciąg dalszy...

16 czerwca na ulicy Partyzantów został zatrzymany 28 letni mieszkaniec naszego miasta, który w stanie nietrzeźwości (2,32 promila we krwi) zaatakował idącego tą samą drogą mężczyznę. Sprawca zaczął dusić pokrzywdzonego, zdążył zabrać mu telefon komórkowy. Podjechał radiowóz policyjny, policjanci zareagowali natychmiast. Sprawca został przewieziony do tutejszej Komendy. Podczas przeszukania został u niego odnaleziony telefon komórkowy. Mężczyźnie za ten czyn grozi do 12 lat pozbawienia wolności, mężczyzna nie był wcześniej karany.

18.06.2007 09:35    1
Pseudo "windykatorzy" zatrzymani
Pseudo "windykatorzy" zatrzymani

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy kilka dni temu, będąc pod wpływem alkoholu, dokonali rozboju.

26.03.2007 12:16
pochmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 7 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Bury i OgieńTreść komentarza: Historia kołem się toczy. Przyznał złoty medal Misiewiczowi "za zasługi ... ", i teraz sam otrzymał order "za zasługi ..."Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:44Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Pracują ze mną ukraińcy pod Tomaszowem w firmie produkcyjnej. Na stanowiskach robotniczych, mają wykształcenie wyższe: jeden jest 40 latkiem z zawodem nauczyciela prac ręcznych i kultury?, drugi około 40 lat pracownikiem redakcji gazety...po studiach kierunkowych? trzeci około 22lat...zapytany podaje jest ...???coś jakby hydraulikiem przemysłowym??...po studiach kierunkowych. czwarty około 22lat...po studiach nauczyciel gimnastyki. Zapytałem jakiego jęz. uczyli się w szkołach na Ukrainie, odpowiadali: rosyjskiego nigdy w szkole czy na studiach nie mieli, niemieckiego nie mieli i nie znają, angielskiego...tak tak...i nie wiem co to znaczy? Mam 50 lat, gdy powiedziałem im co potwierdzone, że mówię po rosyjsku i niemiecku i uczę się angielskiego ( oto mnie zapytali) powiedzieli mi abym uczył się ukraińskiego??? odpowiedziałem im, że tego jęz. po prostu nie lubię poza tym mieszkam w Polsce??? co oni chcieli???Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:29Źródło komentarza: Demografowie: ponad połowa uchodźców z Ukrainy ma wyższe wykształcenieAutor komentarza: ObsTreść komentarza: Co by było gdyby wszyscy zgodzili się z teza Macierewicza , że to był wybuch.Czy coś to zmienia ,czy on jest w stanie ukarać te osoby? Pojedzie do Rosji albo wyśle pana Ziobrę żeby aresztował zleceniodawcę ( może nawet podejrzanego Putina) ?To co Ci ludzie uskuteczniają w tej komisji i prezydent i premier popierający to nawet ciężko zdefiniować nie używając niecenzuralnych słów.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Jedź na wczasy do Władysławowa przez Szczecin to zrozumiesz.. .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:41Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Czy Pan jeździ np. na wczasy do Władysławowa przez Szczecin?Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:39Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Jedno pytanie do narzekających. Jeśli ktoś z Was Jedzie z rodziną np. na wczasy do Władysławowa to jedziecie przez Poznań i Szczecin? Więc dajcie spokój autom ciężarowym bo wszędzie.zakazy i nakazy. Wszystko w temacie ten kto wie o czym pisze zrozumie, a wam z osobówek życzę obwodnic dużych miast...Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:35Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Poduszka ortopedyczna profilowana masująca & wentylacyjna „EXCLUSIVE DREAM” - MFP-5030MV Wykonana z innowacyjnej termoformującej pianki z „pamięcią” kształtu. Dzięki temu zapamiętuje kształt odciśniętej w niej głowy przez co wywiera dużo mniejszy ucisk na ciało a tym samym nie zaburza krążenia krwi. Poduszka ortopedyczna model MFP-5030 jest wyrobem stosowanym dla zapobiegania, łagodzenia przebiegu schorzeń oraz łagodzenia lub kompensowania skutków urazów kręgosłupa szyjnego poprzez zapewnienie jego prawidłowego ułożenia w czasie snu. Szczególnie polecana jeżeli pojawia się problem z: ♦ bólami kręgosłupa ♦ bólami ramion ♦ drętwieniem dłoni ♦ chrapaniem ♦ bezsennością ♦ napięciem nerwowym Właściwości: ♦ Łagodzi ból kręgosłupa, szyi oraz ramion poprzez zmniejszenie punktów nacisku. ♦ Gwarantuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego w czasie snu poprzez właściwe podparcie głowy, szyi i ramion, ♦ Zapobiega porannym drętwieniom „cierpnięciu” dłoni. ♦ Idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała. ♦ Zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu Poduszka posiada super miękką, innowacyjną poszewkę z mikro-fibry (zapinaną na suwak), dzięki temu istnieje możliwość prania, tym samym przez długi czas poduszka zachowuje estetyczny wygląd. Wymiar: 50x30x10cm; Pokrowiec: micro-fibra, Kolor: Ecru; 3 lata GWARANCJI Dostępny sam pokrowiec: nr kat. C-5030 Zapraszamy Do Twojego Sklepu Medycznego na ulicę Słowackiego 4. telefon 570 019 100Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 20.05.2016Poduszka ortopedyczna profilowana masująca & wentylacyjna „EXCLUSIVE DREAM” - MFP-5030MV
Reklama
a