Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 20:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Aktualności

Walczą o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

Walczą o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

14 marca 2025 roku na terenie ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, po raz kolejny odbył się powiatowy etap „Turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi". Zwycięska drużyna 23 kwietnia zaprezentuje powiat tomaszowski w wojewódzkim finale konkursu, który odbędzie się w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej w Łodzi. 14.03.2025 21:33
Zatrzymany z narkotykami

Zatrzymany z narkotykami

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali 37-latka, który posiadał ponad 80 gramów narkotyków. Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości zabronionych prawem substancji odurzających za co grozi kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 14.03.2025 21:27
Uwaga na przymrozki

Uwaga na przymrozki

14.03.2025 19:58
OTYLIADA 2025 na Basenie Złota Rybka

OTYLIADA 2025 na Basenie Złota Rybka

W nocy z 15 na 16 marca 2025 r. na Basenie Złota Rybka przy Szkole Podstawowej nr 10 odbędzie się jubileuszowa, X edycja Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego – OTYLIADA. 14.03.2025 19:54
Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę prac Beaty Wojtaszek

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę prac Beaty Wojtaszek

Wystawa i wernisaż akwareli Beaty Wojtaszek pt. „Pejzaż w akwareli” połączone ze spotkaniem autorskim odbędzie się 20 marca 2025 r. (czwartek), godz. 18 w MCK, plac Kościuszki 18. 14.03.2025 19:42
Karma dla bezdomnych zwierząt w zamian za tekstylia i elektrośmieci

Karma dla bezdomnych zwierząt w zamian za tekstylia i elektrośmieci

Wiosna tuż tuż, a to idealny czas na wietrzenie szaf i pozbycie się rzeczy, które już nam nie służą! Już w sobotę 22 marca, na placu Kościuszki, w godzinach 9-13 odbędzie się wyjątkowa akcja ekologiczna „Karma Wraca”. Za każdy kilogram zebranych odpadów, bezdomniaki ze Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim otrzymają kilogram karmy. 14.03.2025 19:35    2
Wiosenna zmiana stylu z Villaro!

Wiosenna zmiana stylu z Villaro!

Nowa pora roku to świetna okazja, by urozmaicić swoją garderobę! Wiosna przynosi powiew świeżości nie tylko w naturze, ale także w naszych stylizacjach. Jeśli chcesz wyglądać modnie i stylowo, postaw na polską markę Villaro. Nasze eleganckie garnitury męskie, stylowe marynarki i klasyczne koszule to idealne rozwiązanie na każdą okazję – od codziennych zestawów do pracy po wyjątkowe uroczystości. 14.03.2025 18:58
Jak dbać o wzrok na co dzień? Najważniejsze zasady profilaktyki okulistycznej

Jak dbać o wzrok na co dzień? Najważniejsze zasady profilaktyki okulistycznej

Wzrok to jeden z najcenniejszych zmysłów – pozwala dostrzegać kolory, kształty i detale otaczającego świata. Aby cieszyć się dobrym widzeniem przez długie lata, warto codziennie troszczyć się o oczy. Dobra wiadomość? Profilaktyka nie wymaga wielkich wyrzeczeń – wystarczy wprowadzić kilka prostych nawyków. 14.03.2025 18:50
Dresy damskie – jak wybrać stylowy i wygodny komplet?

Dresy damskie – jak wybrać stylowy i wygodny komplet?

Dresy damskie to już nie tylko synonim komfortu, ale także modowy hit! Łączą wygodę ze stylem, sprawdzając się zarówno na co dzień, jak i w bardziej eleganckich zestawieniach. Odpowiednio dobrany komplet może podkreślić sylwetkę, zapewnić swobodę ruchów i dodać pewności siebie. Jak więc znaleźć ten idealny? 14.03.2025 18:18
Kręglarskie zmagania w TKKF

Kręglarskie zmagania w TKKF

14.03.2025 18:11
Zapowiedź kolejnego meczu tomaszowskiej Lechii. Tym razem jedziemy do Nowego Dworu

Zapowiedź kolejnego meczu tomaszowskiej Lechii. Tym razem jedziemy do Nowego Dworu

Trzeci kurs jaki obierają lechiści w rundzie wiosennej to Nowy Dwór Mazowiecki. Zielono-czerwoni w ramach 21. kolejki Betclic I grupy III ligi zmierzą się z miejscowym Świtem. Mecze z tą ekipą zawsze były wyrównane i elektryzowały kibiców. Podopieczni trenera Bartosza Grzelaka będą walczyć, aby przywieźć z trudnego terenu cenne punkty. 14.03.2025 13:48
O profilaktyce w PCAS

O profilaktyce w PCAS

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej wraz z Tomaszowskim Centrum Zdrowia rozpoczyna cykl spotkań profilaktycznych. Pierwsze z nich odbędzie się już 18 marca, we wtorek, w sali widowiskowej placówki. Jego tematem przewodnim będzie profilaktyka przeciwudarowa. W ramach wydarzenia odbędzie się spotkanie z neurologiem, który w krótkim wykładzie opowie o czynnikach ryzyka, jak i o profilaktyce pierwotnej i wtórnej udarów mózgu, natomiast w części interaktywnej spotkania będzie możliwość zadawania pytań lekarzowi. Zaplanowano też krótką część artystyczną, a dla każdego uczestnika spotkania drobny upominek. Serdecznie zapraszamy. Początek spotkania o godz. 11.00. Wstęp wolny. 14.03.2025 10:57    1
Rozmawiali o prawach kobiet

Rozmawiali o prawach kobiet

11 i 12 marca w Domach Dziennego Pobytu przy ul. Św. Antoniego 55 i Piłsudskiego 34 pracownicy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przedstawili prelekcję na temat historii walk kobiet o prawa wyborcze i równe traktowanie w dziedzinach życia politycznego i społecznego. Wykład odbył się z okazji obchodów 8 marca, który jest przede wszystkim dniem podkreślenia praw kobiet i zwrócenia uwagi na kwestie takie jak równość płci. 13.03.2025 19:13    5
Seminarium tematyczne „Efektywność narzędzia do zarządzania ściekami w JST” w Magistracie

Seminarium tematyczne „Efektywność narzędzia do zarządzania ściekami w JST” w Magistracie

W ramach projektu LIFE Pilica „Wdrażanie Planu gospodarowania wodami w dorzeczu Wisły na przykładzie zlewni Pilicy”, 12 marca 2025 roku odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Organizatorem wydarzenia były: Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk, Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz firma Ścieki Polskie Sp. z o.o. W trakcie spotkania omówiono wiele ważnych problemów związanych z gospodarką ściekową w gminach. 13.03.2025 18:52    2
Mariusz Węgrzynowski prawdziwym europejczykiem
Czy to był konieczny wydatek - pytają pracownicy Starostwa

Mariusz Węgrzynowski prawdziwym europejczykiem

W dniach 3-4 marca w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach odbył się X Europejski Kongres Samorządów. Przez 2 dni dyskutowano o zdrowiu, cyberbezpieczeństwie, makroekonomii, sytuacji geopolitycznej oraz wyzwaniach XXI wieku. X edycja EKS przyciągnęła dużą liczbę przedstawicieli administracji centralnej, samorządu i liderów biznesu. W tym roku gośćmi byli Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i Minister Obrony Narodowej, Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister Cyfryzacji, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Marcin Kulaska Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także inni przedstawicieli rządu w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu. W kongresie uczestniczyło także wielu polityków i parlamentarzystów w tym m.in.: Krzysztof Bosak – Wicemarszałek Sejmu RP, Krzysztof Kwiatkowski, senator, Mateusz Morawiecki, poseł i wiceprzewodniczący partii Prawo i Sprawiedliwość. Do ciekawey wydarzeń należy zaliczyć spotkania z Magdaleną Biejat, wicemarszałkinią Senatu i kandydatką Nowej Lewicy na urząd prezydenta oraz Karolem Nawrockim kandydatem obywatelskim na urząd prezydenta. Do Mikołajek wyruszyła także liczna reprezentacja Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, ze Starostą Mariuszem Węgrzynowskim na czele. Jakie będą efekty tego wyjazdu? nie spodziewajmy się cudów 13.03.2025 17:00    11    3
Nadrzeczna najlepsza w Powiecie Tomaszowskim

Nadrzeczna najlepsza w Powiecie Tomaszowskim

Siatkarze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 przy ulicy Nadrzecznej, po raz kolejny udowodnili swoją wartość na siatkarskich boiskach w rywalizacji szkół ponadpodstawowych. 13.03.2025 11:27    4
Najlepsze w Polsce. Złoto dla łódzkiego

Najlepsze w Polsce. Złoto dla łódzkiego

Reprezentacja Łódzkiego okazała się najlepsza w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dziewcząt za sezon 2024/2025. W finale podopieczne Patryka Dembowskiego pokonały Wielkopolskie 77:56. Trzecie miejsce, tak jak przed rokiem, dla Pomorskiego. MVP turnieju finałowego została Wiktoria Danych - 32,2 punktu, 8 zbiórki i 3,2 przechwytu na mecz. 13.03.2025 10:47    1
Dzień Drzwi Otwartych Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Maz.

Dzień Drzwi Otwartych Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Maz.

Filia UŁ zorganizowała 12 marca Dzień Drzwi Otwartych. Na uczelnię licznie (ok. 250 osób) przybyli uczniowie z ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3, ZSP nr 8, 2 LO, prywatnego Liceum Thomas oraz z Zespołu Szkół Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Młodzież wraz z opiekunami wysłuchała ciekawych wykładów z zakresu Turystki, Zarządzania, Logistyki, Rachunkowości i Leśnictwa. Dodatkowo zapoznała się z kierunkami studiów, zwiedziła uczelnię poznając pracownie dydaktyczne, bibliotekę i dziekanat. Studenci w rozmowach nakreślili wyjątkową atmosferę studiowania a Pan Sławomir Klimowicz zapoznał gości z wystawą militariów z okresu II wojny światowej. Głównymi koordynatorami Dnia Drzwi Otwartych Filii byli dr Rafał Rouba i dr inż. Krystian Wiśniewski. 13.03.2025 10:06
Dr Wiesław Chudzik konsultantem wojewódzkim do spraw medycyny sportowej

Dr Wiesław Chudzik konsultantem wojewódzkim do spraw medycyny sportowej

Doświadczony lekarz sportowy dr Wiesław Chudzik, wieloletni działacz klubów rugby, zapasów i siatkówki, został łódzkim konsultantem wojewódzkim do spraw medycyny sportowej. Powołanie na to stanowisko otrzymał w środę (12.03) z rąk wojewody łódzkiego Doroty Ryl. 12.03.2025 20:56    3    4
Ukradł auto i rozbił je na drzewie
Był pijany

Ukradł auto i rozbił je na drzewie

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czerniewicach, dzięki właściwej postawie świadka, zatrzymali 30-letniego tomaszowianina, który ukradł osobowe audi a następnie uderzył nim w drzewo. Został zatrzymany. Badanie wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu i jechał bez wymaganych uprawnień. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. 12.03.2025 20:29
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama