Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:17
Reklama
Reklama

Publicystyka

Jeśli wina to tylko od Tuska

Jeśli wina to tylko od Tuska

Jak zapewne wszyscy wiedzą w Polsce istnieje zakaz reklamy napojów alkoholowych. Dlatego spoty zachęcające do spożycia "pifka" emitowane s wieczorami a ich intensywność sprawia, że faktycznie spożycia się człowiekowi odechciewa, bo zanim sięgnie po pierwszy kufel, już zaczyna boleć go głowa. I jak tu polemizować ze stwierdzeniem, że alkohol szkodzi, skoro objawy chorobowe mamy zanim jeszcze zdążymy się napić? W ostatnim czasie jedna ze stacji radiowych, którą słucham z masochistyczną satysfakcją uparła się, by w godzinach największej "słuchalności" reklamować sieć winiarni, sygnowanych nazwiskiem znanego polskiego polityka. Przez chwilę zastanawiałem się czy aby nie zawiadomić odpowiednich służb o przypadkach tego karygodnego łamania zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Nie zrobiłem tego, bo... zabroniła mi żona. 26.08.2021 12:19    1    5
Zatrzymali pedofila? Mówimy „sprawdzam” - łowcy na celowniku

Zatrzymali pedofila? Mówimy „sprawdzam” - łowcy na celowniku

Przez ostatnie kilka dni byłem obrzucany przeróżnymi epitetami. Nazywano mnie ciepło: wieśniakiem. Nieco mniej sympatycznie "pseududziennikarzyną". W sposób agresywny określano mnie mianem obrońcy pedofilów. Wygrażano mi na różne sposoby. Straszono pozwami sądowymi itd. Być może właśnie to sprowokowało mnie, by zagłębiać się w temat tzw. łowców pedofili. 24.08.2021 20:16    41    51
Kompletne zezwierzęcenie bezmyślnej gawiedzi. Pedofil zatrzymany

Kompletne zezwierzęcenie bezmyślnej gawiedzi. Pedofil zatrzymany

Pedofilia jest złem. Jest złem tym większym, że dokonywanym wobec osób niemalże całkowicie bezbronnych. Dzisiaj tomaszowskie i nie tylko "internety" obiegła sensacyjna wiadomość o tym, że w Tomaszowie ujęto 64-letniego pedofila. Do jego zatrzymania przyczynili się ludzie, którzy sami siebie nazywają "łowcami pedofilów". Ich działalność polega na tym, że podszywają się w sieci pod nieletnie osoby i prowokują potencjalnych zwyrodnialców do zachowań niezgodnych z prawem. Już samo użycie słowa "łowca" budzić powinno pejoratywne skojarzenia, przywołujące najbardziej mroczne w ludzkiej historii czasy. W tym konkretnym przypadku wydaje się, że mamy do czynienia z osobami nie mniej zaburzonymi psychicznie niż ci, których ścigają. To oni w samozwańczy sposób chcą decydować o tym kto jest winny i niewinny. Chcą zastępować policję, sądy i prokuratury. Być może to osoby, które nie przeszły testów psychologicznych przy naborze do Policji. Realizują się więc w ten a nie inny sposób. Przy okazji podżegają do nienawiści i co gorsza w swoich działaniach czują się całkiem bezkarni... Dlaczego? Bo wszyscy którzy powinni w sposób zdecydowany zareagować boją się społecznego ostracyzmu i przypięcia łatki "obrońcy pedofilów". Tymczasem chodzi nie obronę czynów pedofilskich zasługujących na potępienie ale o poszanowanie prawa i odpowiedzialność za własne czyny. Pedofil powinien ponieść surową karę, ale zasługują na nią również ci, którzy na niego zapolowali. "Łowcy pedofilów" to nie są żadni bohaterowie, na jakich się kreują, a obrzydliwe kanalie karmiące się ludzką nienawiścią. 20.08.2021 21:34    31    25
16 sierpnia umarł Król!

16 sierpnia umarł Król!

„Czasami wydaje mi się, że to sen. Ale mam nadzieję, że nigdy się nie obudzę”. 16.08.2021 00:08    1
Chcą wolnych mediów

Chcą wolnych mediów

Kilkadziesiąt osób zebrało się dzisiaj na placu im. Tadeusza Kościuszki, by protestować przeciwko ustawie zwanej "Lex TVN". Ma ona ograniczyć dostęp do tzw. wolnych mediów Właściwie trudno powiedzieć o co dokładnie w całym zamieszaniu chodzi. Zapewne nie wie tego też część protestujących. 11.08.2021 12:15    22    7
Żyć krótko jak... mężczyzna. W czasie pandemii jeszcze krócej

Żyć krótko jak... mężczyzna. W czasie pandemii jeszcze krócej

Zgodnie z najnowszymi danymi GUS kobiety żyją o 8 lat dłużej niż mężczyźni. Większa jest także umieralność W 2020 r. przeciętne trwanie życia mężczyzn w Polsce wyniosło 72,6 roku, natomiast kobiet 80,7 roku. W porównaniu z rokiem poprzednim, trwanie życia skróciło się odpowiednio o 1,5 i 1,1 roku, co było związane z epidemią COVID-19. Najkrócej żyli mężczyźni mieszkający w województwie łódzkim (71,1 roku). Najdłużej w województwach małopolskim i podkarpackim (odpowiednio 73,8 i 73,7 roku). Biorąc pod uwagę rok 1990 trwanie życia było wyższe o odpowiednio 6,4 i 5,5 roku. 05.08.2021 10:58
W grożeniu komuś śmiercią nie ma nic zabawnego

W grożeniu komuś śmiercią nie ma nic zabawnego

- Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie żyje tylu idiotów - ten cytat całkiem niesłusznie przypisywany jest Stanisławowi Lemowi, klasykowi nie tylko polskiej literatury science fiction. Jednak stwierdzeniu temu trudno nie odmówić racji. Co gorsza, dzięki globalnej sieci i portalom społecznościowym głupota i ignorancja przestały być czymś wstydliwym, a bywają nawet powodem do... dumy. Każda próba krytyki kończy się atakami agresji, bo przecież nie wolno podważać cudzego "geniuszu" i poczucia nieomylności. Nawet jeśli nie ma ono żadnych obiektywnych podstaw. Jak to się stało, że ludzie tak łatwo wyzbyli się poczucia przyzwoitości? Jak to jest, że ludzie potrafią cieszyć się, gdy ktoś grozi komuś innemu śmiercią lub atakować z nienawiścią kogoś, kto wykazuje troskę o czyjeś zdrowie? Czy jest coś dziwnego w tym, że agresja z sieci przenosi się na ulice? Czy musi się kończyć jak w Katowicach, gdzie doszło dwa dni temu do tragedii? Śmierć młodej dziewczyny skwituje się co najwyżej gwiazdką ujętą w kwadratowy nawias. Ach tak.... przecież mieliśmy kiedyś nakładki na zdjęciach profilowych: hejt stop. 03.08.2021 09:23    3    10
Kupię dom o wartości deklarowanej przez radnego

Kupię dom o wartości deklarowanej przez radnego

Być może trudno w to uwierzyć ale portal NaszTomaszow.pl prowadzę już prawie 15 lat. W tym okresie niezwykle rzadko na łamach serwisu komentowane były obowiązkowe oświadczenia majątkowe składane przez radnych. Większość mediów takie analizy przeprowadza, my ich unikamy, bo co do zasady uważam, że podobne publikacje mają tylko jeden skutek, budzą nienawiść w stosunku do osób, którzy w życiu odnieśli jakiś sukces, coś osiągnęli i dorobili się jakiegoś majątku. Najczęściej ciężko i w pocie czoła na to pracując. Tym razem odejdę nieco od tej zasady. Do napisania felietonu zainspirował mnie urzędnik skarbowy, który poprosił mnie o wyjaśnienia dotyczący zmiany deklarowanych wartości posiadanych przeze mnie nieruchomości. Jego z kolei najprawdopodobniej zachęcił do zadania pytań artykuł w Tomaszowskim Informatorze Tygodniowym. 30.07.2021 23:57    10    6
Jak to było w Starzycach

Jak to było w Starzycach

Być może niewielu to wie, ale dzielnica Starzyce pochodzi od nazwy wioski, która zlokalizowana była w tym samym miejscu. Starszym mieszkańcom miasta kojarzyć się będzie na zawsze ze stawem oraz zakładami Bornsteina, czy powojennym Tomtexem. Tej dzielnicy poświęcony jest fragment książki Antoniego Malewskiego „Moje miasto w rock’n’rollowym widzie” 30.07.2021 20:38    13    12
Pozytywne emocje Beaty Będerz

Pozytywne emocje Beaty Będerz

Całe nasze życie to proces uczenia się. „TANIEC, EMOCJE, ŻYCIE” tak Beata Będerz nazwała swoje pilotażowe warsztaty, które odbyły się w lokalu naszej fundacji (19-23 lipca br.). Dziś przyszedł czas aby o nich napisać. W dwóch wymiarach czyli jako uczestniczki i współorganizatora. 28.07.2021 09:24    11
W Spale tylko Pod Krasnale

W Spale tylko Pod Krasnale

W  pierwszej książce „Moje miasto w rock’n’rollowym widzie”  często koncentrowałem się na miejscach, budynkach, lokalach, które dla mojego pokolenia, naszej młodości były miejscem szczególnym, w których jak - Klub ZMS, Jagódka, Literacka, nieustannie brzmiały szalenie taneczne, rytmy rock’n’rollowe. Takim miejscem w naszej epoce, była Spała ze swoim, dziś nie istniejącym lokalem - KRASNALE. Ciągłe, letnie przyjazdy tomaszowskiej młodzieży na tzw „taneczne fajfy” do spalskiej mekki rozrywki obfitowały nie tylko w parkietowe szaleństwa ale …. ale, co było szczególnie piękne, to romantyczne, piesze, nocne powroty z dziewczynami do domów,  do Tomaszowa. Pomimo innych, historycznie ważnych, atrakcyjnych turystycznie spalskich miejsc, to jednak dla mnie, mojego pokolenia  SPAŁA, poza Centralnym Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich (COPO), w pamięci pozostanie tylko ….. KRASNAL.  27.07.2021 10:12    3
Chłopcy z Rolandówki

Chłopcy z Rolandówki

Przyszedł w moim życiu czas na wspomnienia. Choć w swojej poezji Adam Asnyk pisze, że „minionego czasu żaden cud nie wróci do istnienia”, z czym się zgadzam, to jednak pozwoliłem sobie w książce „Moje miasto w rock’n’rollowym widzie”, ocalić od zapomnienia czas, miejsca i ludzi i cząstkę wydarzeń, która na zawsze odeszła od nas do historii. Poniżej fragment  mojej publikacji, poświęcony moim najdroższym przyjaciołom: 24.07.2021 11:29    1    10
Żydzi, geje, sufrażystki.... PiS zrobi z Wami porządek... z cyklistami też

Żydzi, geje, sufrażystki.... PiS zrobi z Wami porządek... z cyklistami też

 Adolf Hitler w swoich przesiąkniętych szaleństwem wystąpieniach powtarzał często, że dla niemieckiej kobiety "światem jest jej mąż, jej rodzina, jej dzieci i jej dom". Kobietom, które urodziły przynajmniej czworo dzieci wręczano tzw. "Ordery Macierzyństwa" (Ehrenkreuz der deutschen Mutter). Wcześniej cesarz Wilhelm II wymyślił slogan "Kinder, Küche, Kirche" , czyli "dzieci, kuchnia, kościół". Czy coś Wam to przypomina? Nie da się ukryć, że obaj niemieccy wodzowie nie stanowili jednak forpoczty współczesnego społeczeństwa obywatelskiego. W Polsce XXI wieku są osoby, którym totalitarne wzorce są niezwykle bliskie. Co gorsza nie stanowią jakiegoś marginesu, ale w naszym kraju rządzą i kreują rzeczywistość. I nie chodzi tu tylko o stosunek do praw kobiet, ale także wszelkich innych dziedzin życia... od oświaty, ochrony zdrowia, po wymiar sprawiedliwości. Jeśli ktoś miał wątpliwą przyjemność oglądać wstępy komunistycznego prokuratora Stanisława Piotrowicza, zobaczył pokaz arogancji, służalczości spotykany w najkrwawszych w dziejach czasach. Nie tylko w nazistowskich Niemczech ale i w Rosji Władimira Putina. Doskonale opisuje to Bill Browder w książce "Czerwony Alert", którą oczywiście polecam, szczególnie, że znajdziemy w niej ciekawy rozdział na temat Polski lat 90-tych. 18.07.2021 20:00    34    20
Słowiańskie królestwo Zety, a ja w nim od kuchni…

Słowiańskie królestwo Zety, a ja w nim od kuchni…

Obecnie Czarnogóra czy jak kto woli Montenegro zaczyna przeżywać ekspansję turystów w dużej mierze z Polski, a chociaż z budownictwa zeckiego i historii tamtejszych Słowian zostało już parę wspomnień (ruiny twierdzy w Starym Barze oraz kilka budowli w Kotorze) czy  imiona króli (Radosław, Włodzimierz, Dobrosław, Michał, Stefan, Jerzy) oraz naleciałości językowe to warto  nam Słowianom pobyć tam choć na trochę. 13.07.2021 18:06    1    7
Nie wiedział co robi... narobił bałaganu... nie pierwszy już raz

Nie wiedział co robi... narobił bałaganu... nie pierwszy już raz

Wydział Audytu Wewnętrznego i Kontroli tomaszowskiego Urzędu Miasta w listopadzie ubiegłego roku przeprowadził kompleksową kontrolę  miejskiej spółki Lechia SA. Efektem kontroli było odwołanie z funkcji prezesa, Tomasza Zdonka i skierowanie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury. Wystąpienie pokontrolne to 46 stron wykazywanych nieprawidłowości 19.06.2021 23:57    39    23
NIK-czemny raport. Marcin Witko nie zgadza się na kary dla mieszkańców

NIK-czemny raport. Marcin Witko nie zgadza się na kary dla mieszkańców

Po raz kolejny tomaszowski magistrat odwiedzili inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli. Po sprawdzeniu działań związanych z powistomowskim składowiskiem odpadów zabrali się za analizy dotyczące gospodarki ściekowej. Raz jeszcze dokument końcowy jest niepochlebny dla miasta, ponieważ urzędnicy NIK uważają, że Prezydent powinien karać mieszkańców, którzy nie podłączyli się do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Marcin Witko nie kryjąc emocji ripostuje: samorząd nie jest od tego by karać ale by tworzyć mechanizmy zachęcające do budowy przyłączy i to właśnie od kilku lat robimy. Prezydent podkreśla, że mowa jest o osobach w podeszłym wieku, nisko uposażonych, których nie stać na kosztowne inwestycje. 17.06.2021 21:09    10    4
Czym grozi wstrzemięźliwość seksualna? Ekspert odpowiada

Czym grozi wstrzemięźliwość seksualna? Ekspert odpowiada

Seks jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb. Według słynnej piramidy utworzonej na podstawie badań Abrahama Maslowa, stosunek płciowy stoi w jednym szeregu czynności niezbędnych do życia, razem ze spaniem i jedzeniem. O jego roli oraz konsekwencjach związanych ze wstrzemięźliwością rozmawialiśmy z ginekologiem dr n. med. Maciejem Jędrzejko. 08.06.2021 19:24    20    3
Potęgi klucz? Nauczycielu ucz się sam

Potęgi klucz? Nauczycielu ucz się sam

Niemal trzy dekady temu popularne stało się.... studiowanie. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać "uczelnie", które masowo zaczęli pojawiać się tzw. studenci. Poziom wielu z nich pozostawiał wiele do życzenia.... Łatwo więc tytuł magistra (a więc mistrza) zdobywały osoby, które z trudem radziły sobie z nauką w szkole średniej. I tak jest do dzisiaj. Z jedną jednak różnicą... O ile poziom liceów był dosyć wysoki, to od jakiegoś czasu szybuje on lotem koszącym w dół. Co gorsza tam, gdzie zostaje on utrzymywany pojawiają się kłopoty z naborem. Przykładem jest ubiegłoroczny nabór do tomaszowskiego II LO. Dotąd prestiżowa placówka miała kłopoty z pozyskaniem absolwentów podstawówek. Okazuje się, że młodzież wychowywana "bezstresowo" chce też przez czas licealnej nauki przejść bez jakiejkolwiek "napinki". No przecież część zadań domowych wykonywali za nich rodzice, przez niemal cały czas trwania podstawówki. Problemy pojawiają się, kiedy chce się wybrać poważniejsze studia. Bo na nich nie ma taryfy ulgowej, a młodzi ludzie nie przyzwyczajeni do codziennej ciężkiej pracy, zwyczajnie sobie nie radzą. I nie chodzi tylko o umiejętność przyswajania wiedzy (wciąż popularny jest system zakuć, zaliczyć, zapomnieć), ale także o stany emocjonalne z tym związane, bo wychowując dzieci zapominamy, że stres jest nieodłącznym składnikiem ludzkiego życia i nie tyle należy go od najmłodszych lat unikać, co uczyć sobie z nim radzić. No i nagle okazuje się, że wydział prawa w prywatnej szkole, nie jest tym samym co jego odpowiednik na publicznym Uniwersytecie. Że na tym pierwszym znowu jest "lajtowo" ale to z tego drugiego studenci zdaje egzaminy na aplikacje.... Presja jest taka, że już po pierwszym roku odpada połowa studentów. 05.06.2021 11:51    14    2
Bez złości

Bez złości

Jednym z najważniejszych zapisów, mądrości, kto wie czy nie NAJWAŻNIEJSZYM dzięki któremu WSPÓLNOTA  AA przetrwała i z ogromnym, społecznym zapotrzebowaniem trwa do dzisiaj w nieustającym dbaniu o utrzymywanie POKORY, poprzez jej ćwiczenie jest, cytuję: 04.06.2021 07:44    3    2
Te zachowania świadczą o nadużywaniu alkoholu. Jak piją dorośli, a jak dzieci [WYWIAD]

Te zachowania świadczą o nadużywaniu alkoholu. Jak piją dorośli, a jak dzieci [WYWIAD]

Z raportu publikowanego przez Najwyższą Izbę Kontroli wynika, że Polacy piją więcej alkoholu w stosunku do poprzednich lat. Zarabiamy wyższe pensje, ceny trunków są na podobnym poziomie co kilka lat temu, dlatego są one dostępne niemal dla każdego. Jakie niesie to za sobą konsekwencje zdrowotne i gdzie szukać pomocy? Rozmawiamy z Markiem Cieślakiem, który jest terapeutą uzależnień i na co dzień zajmuje się terapią oraz profilaktyką w tym zakresie. 01.06.2021 15:53    1
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 340

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 340

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 340 w rozmiarze 120×200 cm w kolorze buk z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk.Wyjątkowa propozycja wśród łóżek, zaprojektowana z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników o zwiększonej masie ciała. Wzmocniona konstrukcja, szersze leże oraz dostosowane do dużych obciążeń napędy, pozwalają na korzystanie z tego łóżka przez użytkowników o maksymalnej wadze do 215 kg. Z uwagi na ponadprzeciętne parametry techniczne, łóżko PB 340 przeznaczone jest szczególnie dla pacjentów bariatrycznych.DETALE PRODUKTU:1. Szerokość leża 100 i 120 cm4. Wytrzymałe, higieniczne leże2. Dopuszczalne obciążenie 250kg5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Nowoczesny napęd podnoszenia łóżka6. Osłona frontu (opcja)OPCJE:osłona frontu • zmiana długości i szerokości leżaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze250 kgMaksymalna waga użytkownika215 kgRegulacja wysokości leża:od 30 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 112 (132) cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:109,8 (123,5) kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem
Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientówWygodna pozycja siedzącaOchrona przed napięciami mięśniowymiOdciążenie kręgosłupaSeat Comfort to idealne rozwiązanie dla osób szukających komfortu i prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia. Dostosowująca się do ciężaru użytkownika pianka z pamięcią kształtu umożliwia właściwą pozycję i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup, co niweluje odczucie zmęczenia podczas czynności wykonywanych na siedząco. W zajęciu prawidłowej pozycji pomagają dodatkowe wyprofilowania pod uda.Poduszka uniwersalna ze względu na swoją elastyczność i możliwość dopasowania do miejsca, w którym jest stosowana. Idealna do wykorzystania w domu, pracy, samochodzie lub na wózku inwalidzkim. Spód wykonany jest z materiału antypoślizgowego, dzięki czemu poduszka nie przesuwa się i w przeciwieństwie do innych tego typu wyrobów, doskonale działa ze śliskimi powierzchniami (np. metal, tworzywo sztuczne).Wskazania: Profilaktyka w powstawaniu odleżyn, przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wymuszona długotrwała pozycja siedząca.Przeciwwskazania: Nie stwierdzonoKonserwacja: Pianka z pamięcią kształtu nie nadaje się do prania. Pokrowiec zewnętrzny jest zdejmowalny i może być prany w temperaturze do 30°C/ 86°F. Ze względu na sposób transportu, poduszka po wyjęciu z opakowania może mieć "zapach fabryczny". Aby zniknął, przed pierwszym użyciem, wystarczy przewietrzyć poduszkę.Skład:Poduszka: 100% PUPoszewka (góra i boki): 93% poliester, 7% spandex, z uchwytem z bokuPoszewka (spód): 100% poliester z kropkami antypoślizgowymiWymiary: 45X 37X9cmGęstość: 45kg/m3
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:38 Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama