Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 13:57
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Publicystyka

Trzeźwienie, czy tylko w AA???

Trzeźwienie, czy tylko w AA???

Przekonywanie, „głaskanie”, nakłanianie usilne do niepicia, a nawet współczucie wobec osoby dotkniętej chorobą alkoholową, rozbudza w niej często coś gorszego niż sama ochrona przed napiciem się alkoholu. Jest to egoizm.. „Widocznie jestem bardzo ważną personą, skoro tak o mnie ktoś zabiega” - takie jest myślenie każdego alkoholika. 30.05.2021 21:25    3    1
Dobra zmiana w plenerze

Dobra zmiana w plenerze

Chyba jednak nie tędy droga 24.05.2021 16:05    5
Moje „dziś” w AA

Moje „dziś” w AA

 Pośmiertne wspomnienie o Włodku, to nie tylko pożegnanie ukochanego PRZYJACIELA, również pożegnanie pewnej, romantycznej epoki we WSPÓLNOCIE AA wiernej do bólu ZASADOM i TRADYCJOM, tak rozumianych i stosowanych przez „pierwszych” aaowców w naszym kraju, kiedy jeszcze nie istniało Biuro Służby Krajowej a Wspólnotą AA zarządzała tzw. „Poznańska Siódemka”. 21.05.2021 10:17    3    1
Był taki ktoś

Był taki ktoś

WŁODEK FIGLEWICZ – jedyna osoba w mojej publikacji, którą postanowiłem upublicznić z imienia i nazwiska. Zasłużyła sobie na to. Włodek jako alkoholik, stały mieszkaniec Warszawy czyli warszawiak z krwi i kości był w moim, i nie tylko moim życiu, osobą szczególną, którą będę pamiętał, wspominał z wdzięcznością z rzędu niespotykanych, do końca moich dni. 18.05.2021 09:17    7    8
Mieszkania w Tomaszowie jak "świeże bułeczki". Patio Park wśród zieleni

Mieszkania w Tomaszowie jak "świeże bułeczki". Patio Park wśród zieleni

Wciąż poszukujemy odpowiedzi na nurtujące wielu z nas pytanie: czy warto mieszkać w Tomaszowie Mazowieckim. Niedawno rozmawialiśmy na temat rynku nieruchomości (przede wszystkim mieszkaniowego) z Grzegorzem Zaniem. Okazuje się, że w naszym mieście mieszkania, które pojawiają się w ofertach sprzedażowych na rynku wtórnym znikają, jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki". Czy podobnie jest na rynku pierwotnym? Obecnie deweloperzy realizują u nas kilka inwestycji. W sumie kilkaset lokali. Nowe mieszkania pojawią się między innymi na ulicy Długiej, Rolnej i Farbiarskiej (na terenach po dawnej drukarni). Trzy budynki z 99 mieszkaniami realizuje też przy ulicy Chopina Firma Artom. Doświadczony, nie tylko na rynku tomaszowskim, deweloper stawia sobie ambitne zadanie stworzenia oferty lokali najwyższej jakości w dobrej lokalizacji. 17.05.2021 06:44    10    8
Sondażowa POrażka. Lepiej z mądrym w swetrze niż z głupim w garniturze

Sondażowa POrażka. Lepiej z mądrym w swetrze niż z głupim w garniturze

Tak nisko, jak ma to miejsce obecnie nie udało się Platformie Obywatelskiej spaść w sondażach niemalże od początku swojego istnienia. 12 procent to próg, przy którym wcale nie jest pewne uzyskanie mandatu poselskiego w naszym okręgu wyborczym. Jeszcze gorzej może to wypaść w wyborach samorządowych. Nawet nośne nazwiska, takie jak Sławomira Żegoty, na tzw. jedynkach nie zapewnią wyborczego sukcesu. O mandacie radnego sejmiku województwa łódzkiego można jedynie pomarzyć. Nie ma w tym niczego dziwnego, bo lokalna polityka w Tomaszowie jest niestety odzwierciedleniem tej ogólnokrajowej. Tego trendu już się chyba nie da odkręcić, nawet zmieniając lidera (swoją drogą pomysł na Borysa Budkę był wyrazem kompletnego ignoranctwa - Trzaskowski przynajmniej podobałby się kobietom). Przed takim scenariuszem przestrzegałem od wyborów samorządowych 3 lata temu. Zamiast refleksji i chwili zastanowienia obrzucano mnie obelgami i napuszczano na mnie internetowych czubków o niejasnej i mało chwalebnej przeszłości udokumentowanej w ubeckich aktach zmagazynowanych w IPN. Te ataki wciąż mają miejsce, chociaż w mniejszym natężeniu. Wystarczy słowo krytyki, by zostać sponiewieranym na internetowych forach przez ludzi, którzy myślą, że wiedzą wszystko, bo uprawiają zawód fryzjera. Od razu ma się przyklejoną naklejkę z napisem "PiS". Nie odbierzcie tego, co piszę, jako przejaw arogancji, ale czasem zastanawiam się, jak ludzie z pozoru całkiem inteligentni łatwo potrafią wyłączyć myślenie. Widać garnitur nie czyni nikogo mądrym, może to zrobić natomiast rozciągnięty hippisowski sweter... :D. Spróbujcie razem ze mną przyjrzeć się opozycyjnemu światkowi... Oczywiście z odniesieniami lokalnymi 16.05.2021 23:57    9    7
Dlaczego PiS nienawidzi tych, którzy sobie radzą

Dlaczego PiS nienawidzi tych, którzy sobie radzą

W czasie, kiedy Platforma Obywatelska, zamknięta w szczelnej bańce bije kolejne rekordy spadku popularności, PiS zdaje się triumfować, sam będąc lewicą socjalną, wykiwał gładko lewicę obyczajową, która za swój sukces uznała głosowanie razem z ludźmi Kaczyńskiego w sprawie unijnych pieniędzy. Zrobiła to chyba tylko po to, by przypodobać się brukselskim biurokratom, bo przecież nie w trosce o obywateli kraju, których prawnukowie jeszcze będą spłacać zaciągane dzisiaj gigantyczne długi. Tak czy siak oligarchowie PiS-u mogą nie skrywać zadowolenia. Wciąż liderują w sondażach, do tego mają teraz kasę, za którą kupować będą wyborczą kiełbasę. To nic, że stanowi ona wyrób mięsopodobny, ciemny lud i tak wszystko kupi.... Edward Gierek byłby dumy.... 16.05.2021 13:46    29    30
Na „barykadzie” stagnacji

Na „barykadzie” stagnacji

Dzięki wdrażaniu w życie "Sześciu Prawd Billa" uświadomiłem sobie, odkrywając zasadniczą różnicę między opowiadaniem o sobie, o swoich wadach, niedoskonałościach charakteru a dzieleniem się tymi samymi niedoskonałościami, wadami na mityngowych spotkaniach. Przekonany jestem, że nigdy nie złożyłbym ofiary ze swoich wad,  złości „na ołtarzu WSPÓLNOTY AA”. A wręcz przeciwnie, czyniąc tak, bardziej wzmocniłbym swój egoizm 15.05.2021 05:29    1    3
MOJE ZMARTWYCHWSTANIE 

MOJE ZMARTWYCHWSTANIE 

Kolejny odcinek cyklu o chorobie, która może pojawić się niepostrzeżenie 12.05.2021 08:11    4    2
Czy warto mieszkać w Tomaszowie? Podstawą jest mieszkanie

Czy warto mieszkać w Tomaszowie? Podstawą jest mieszkanie

Czy warto mieszkać w Tomaszowie? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Zarówno tych, którzy maja ustabilizowaną sytuację życiową, jak i młodych, którzy w dorosłe życie dopiero wkraczają. NaszTomaszów.pl spróbuje poszukać razem z Wami odpowiedzi na to pytanie, rozmawiając ze specjalistami z różnych dziedzin. Zaczynamy od Grzegorza Zania, byłego wiceprezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, wiceprezesa TTBS, ale też uznanego specjalisty rynku nieruchomości. A posiadanie własnego mieszkania, dostępność zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, ceny metra kwadratowego mają kluczowe w poszukiwaniu odpowiedzi na nasze pytania znaczenie. Według Grzegorza Zania, tomaszowianie nie doceniają często walorów własnego miasta. 08.05.2021 11:34    12    7
SZEŚĆ PRAWD BILLA cz.2

SZEŚĆ PRAWD BILLA cz.2

Elementarz AA opowiedziany przez Antka Malewskiego 08.05.2021 10:23    3    2
W 2022 roku zmienią się zasady urlopu rodzicielskiego

W 2022 roku zmienią się zasady urlopu rodzicielskiego

Polska ma czas do sierpnia przyszłego roku, aby wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work–​life balance. Regulacja, która dotyczy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wprowadzi ważne zmiany dla rodziców i wymusi przebudowę Kodeksu pracy. Jedną z najważniejszych będzie modyfikacja uprawnień ojców w zakresie korzystania z urlopów rodzicielskich. Ma ona pozwolić kobietom na łatwiejszy powrót do obowiązków zawodowych po urodzeniu dziecka. Wdrożenia unijnego prawa w Polsce będzie pilnować powołana w styczniu przez Fundację Share The Care Rada Programowa, w skład której wchodzą ekonomiści, prawnicy, psycholodzy i socjolodzy, politycy, przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych. 08.05.2021 05:55
Osobliwość roku

Osobliwość roku

"Przepadam" wprost za plebiscytami na tzw. "osobowość roku" organizowanymi cyklicznie przez Dziennik Łódzki. Wielu osobom (szczególnie nie wyrośniętym karakanom) zastępują one buty na obcasach, mające dodać kilka centymetrów wzrostu ich posiadaczami. Kurdupel niby ten sam, ale z lepszym samopoczuciem. 07.05.2021 20:39    9    8
SZEŚĆ PRAWD BILLA

SZEŚĆ PRAWD BILLA

 W naszej Wspólnocie AA jest wiele życiowych mądrości, wskazówek powstałych z mityngowych doświadczeń zapisanych w aaowskiej literaturze, które są bardzo ważne, pomagające w procesie trzeźwienia. Stanowią one niezbędne MOTTO. Nie ma w nich żadnej gradacji, ważności czy kolejności zapisu. Wszystkie są jednakowo ważne i pomocne w procesie zdrowienia. 02.05.2021 18:53    3    3
Piorun w konstytucję strzelił

Piorun w konstytucję strzelił

W przededniu trzeciego maja, dnia zdawać by się mogło ważnego dla nas Polaków, naszły mnie mocno filozoficzne przemyślenia. Czyżby tylko moje? Czy umielibyście sobie dziś bez zastanowienia odpowiedzieć na proste pytanie: „Dlaczego jesteśmy aspołeczni?”. Czyżby bardziej interesowały nas bieda i brak wody w Afryce niż nasz doczesny byt w kraju, w którym mieszkamy? 02.05.2021 18:19    6    13
Tomaszowianki w Ravensbrück (w 76. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego dla kobiet)

Tomaszowianki w Ravensbrück (w 76. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego dla kobiet)

30 kwietnia 1945 r. Armia Czerwona wyzwoliła niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Ravensbrück, znajdujący się w pobliżu Fürstenberg na północy Brandenburgii (przy granicy z Meklemburgią - stąd często można spotkać informacje, że znajdował się w tym kraju związkowym Niemiec). Przybywały w nim także mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego  01.05.2021 08:57    2    3
Coraz więcej oszustw na "fotowoltaikę"

Coraz więcej oszustw na "fotowoltaikę"

- Dzień dobry, dzwonię z programu "eko-gmina” - słyszę nagranie w telefonie, nie odpowiadam, bo jak tu zamontować panele na dachu bloku, w którym mieszkam. Nagranie płynie dalej a brak mojej odpowiedzi jest traktowany jako dorozumiane przyzwolenie… tak między innymi pozyskują klientów niektóre firmy z branży fotowoltaicznej. Po takiej rozmowie, zapewne odwiedza potencjalnych klientów uroczy przedstawiciel owego przedsiębiorcy. 30.04.2021 08:24    1    5
Pierwsze kroki w AA

Pierwsze kroki w AA

Pierwsze kroki w procesie trzeźwienia, jak wcześniej wspomniałem, postawiłem za sprawą wyroku sądowego (takie to były czasy). Zmuszony zostałem do podjęcia leczenia w profesjonalnym, państwowym Ośrodku Leczenia Uzależnień, pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku. 30.04.2021 07:07    3    3
We WSPÓLNOCIE AA

We WSPÓLNOCIE AA

Załączona sentencja, motto ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem” czy „Jedynym, skutecznym lekiem na agresję i gniew – nie jest milczenie”, osoby dotknięte alkoholowym problemem ze Wspólnoty AA sparafrazowały myśl, że „nie wystarczy tylko przestać pić, trzeba jeszcze zadbać o uczestnictwo w nieustannym procesie duchowego rozwoju”, który jest jedynym gwarantem „przebudowy” swojego życia, dający siłę przed sięgnięciem po pierwszy kieliszek, a ten w filozofii trzeźwiejącego alkoholika w grupie AA jest w konsekwencji śmiertelnym, powodującym powrót do picia, do niechybnej śmierci. 27.04.2021 21:10    2    2
Prezydent Witko w radzie nadzorczej spółki w... Chełmie

Prezydent Witko w radzie nadzorczej spółki w... Chełmie

No i klops... W dobie dominacji pandemicznych newsów mamy prawdziwą sensację o charakterze personalnym, a przecież takie lubimy najbardziej. Kto, z kim i w jakiej konfiguracji. Ten przyłapany a tamten tylko tropiony. Pełne portfele i pęknięte parówki. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego "dorabia" w Radze Nadzorczej samorządowej spółki w Chełmie. To rzeczywiście temat, jakiego nie powstydziłby się redaktor Wołoszański w swoim cyklu "Sensacje XX wieku". Wywołał on sporą ogólnopolską sensację i na lokalnym targowisku aż wrze. Przecież chełmska spółka także zajmuje się targowiskiem i co będzie jeśli Prezydentowi przyjdzie do głowy Plac Narutowicza sprzedać? Albo sprowadzi do nas handlarzy ze wschodu... Toż to jawny konflikt interesów, którym powinna zająć się prokuratura, sądy powszechne, KGB i CIA... WSI już nie ma, kontrwywiadu też. Zostały wcześniej zneutralizowane. W wyjaśnieniu tego, co całkiem jasne pomóc muszą więc obce służby. Póki co trzeba uzbroić się w cierpliwość i jakoś znieść wycelowane przez media rakiety dalekiego zasięgu... 27.04.2021 07:11    17    6
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:22 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:38 Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama