Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:05
Reklama
Reklama

Publicystyka

Przez auta szybę: pod ścianą czy pod pręgierzem

Przez auta szybę: pod ścianą czy pod pręgierzem

Przyznam szczerze, że cholera mnie bierze, kiedy obserwuję kolejne wyczyny "macherów" od służby zdrowia, co rusz od nowa uzdrawiających system. To "uzdrawianie" zawsze dzieje się czyimś kosztem. Najczęściej (jeśli nie zawsze) poszkodowani są pacjenci, ale także zwalniane hurtowo pielęgniarki (jak w tomaszowskim szpitalu), najsłabiej wynagradzani lekarze (POZ). 05.01.2015 23:46    19
Przez auta szybę: czynić dobrze i mądrze

Przez auta szybę: czynić dobrze i mądrze

W tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyćmił do niedawna nikomu nieznany bloger występujący pod pseudonimem “Matka kurka”. W czasie procesu sądowego rozjechał “czarną Wołgą” hałaśliwego Jerzego Owsiaka, który mu ten proces wytoczył. Sąd na Owsiaku nie zostawił suchej nitki a maska “dobroczyńcy” numer jeden w Polsce została zdarta, odsłaniając czerwoną i agresywną gębę. 01.01.2015 23:59    10
Starszy pan dokarmiał psa, rachunek wystawiło schronisko

Starszy pan dokarmiał psa, rachunek wystawiło schronisko

Starszy pan, mieszkający przy jednej z głównych ulic naszego miasta zlitował się nad bezdomnym szczeniakiem. 15.12.2014 23:59
Zmiany w prawie przywracają spójność systemową

Zmiany w prawie przywracają spójność systemową

O zmianach w przepisach dotyczących sprzedaży konsumenckiej rozmawiamy z pochodzącą z Tomaszowa Mazowieckiego, adwokat i wykładowcą prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, panią Marleną Pecyną 15.12.2014 23:21
Prawym okiem: tak mi dopomóż....

Prawym okiem: tak mi dopomóż....

Stało się! Zostałem wytropiony przez internetowych łowców sensacji. Tajni agenci, niczym zawodowcy z CIA albo Mossadu, wyszpiegowali, zauważyli i potępili. Nie pozostaje mi nic innego jak spuścić mą starą siwiejącą głowę i posypać ją popiołem 13.12.2014 23:59
Prawym okiem - Polska Kompromitacja Wyborcza

Prawym okiem - Polska Kompromitacja Wyborcza

Od drugiej tury wyborów prezydenckich minęło już kilka dni. Warto pokusić się o krótkie podsumowanie zdarzeń , jakie mieliśmy okazję nie tylko obserwować, ale których byliśmy przecież uczestnikami, jako kandydaci, wyborcy, członkowie komisji wyborczych itd. 06.12.2014 09:58
Prawym okiem: żadnych świętości, tylko "święta wojna"!

Prawym okiem: żadnych świętości, tylko "święta wojna"!

Polityka to często brutalna gra. Przeciwnicy często walczą ze sobą używając chwytów poniżej pasa. Właściwie przestało to już kogokolwiek dziwić, kiedy pan lub pani X publicznie lży swojego adwersarza, starając się w ten sposób przypodobać podniecającej się obelgami tłuszczy. Łgarstwa, fałszywe oskarżenia i knajackie słownictwo są na porządku dziennym. 28.11.2014 15:39    19
M. Witko zamierza inwestowac i walczyć o inwestycje

M. Witko zamierza inwestowac i walczyć o inwestycje

Niestety z przyczyn obiektywnych nei udało się doprowadzić do debaty między dwójką kandydatów na urząd przezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Jej namiastką moga być rozmowy, jakie przeprowadziliśmy dla naszego portalu. 27.11.2014 23:06    26
A. Łuczak: umieć przekuć klęskę w sukces

A. Łuczak: umieć przekuć klęskę w sukces

Rozmawiamy z kandydatką na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Agnieszką Łuczak 27.11.2014 23:00    58
Prawym okiem: bo chodził gdzie nie powinien

Prawym okiem: bo chodził gdzie nie powinien

Miałem wczoraj wątpliwą przyjemność obejrzeć reportaż telewizji TTV poświęcony 10 letniemu chłopcu, nagranemu za pomocą telefonu komórkowego, na terenie szkoły ponadgimnazjalnej, funkcjonującej pod dumną nazwą „samochodówki”. Dzieciak podjudzany przez starszych kolegów bluzgał, palił papierosy i pluł na chodnik. Krótko mówiąc: robił za ulicznego żula, ku uciesze prymitywnej gawiedzi. 26.11.2014 18:27    21
Przez auta szybę: no to my są w Europie

Przez auta szybę: no to my są w Europie

- panie Robercie, nie sprawdziły się przewidywania co do drugiej tury wyborów prezydenckich w naszym mieście – zagadnął mnie wczoraj jeden ze stałych klientów. - Mówił pan, że będzie Witko z Zagozdonem a tu niespodzianka. Coś te pańskie prognozy się nie sprawdzają. 25.11.2014 23:59    20
M. Witko: dobry wynik jest równocześnie wielkim zobowiązaniem

M. Witko: dobry wynik jest równocześnie wielkim zobowiązaniem

Marcin Witko po pierwszej turze wyborów samorządowych 24.11.2014 23:59    67
Nie ma się z czego śmiać

Nie ma się z czego śmiać

Gwiazdą tomaszowskiego internetu stał się dzisiaj 8, może 9 letni chłopiec, nagrany na tyłach jednej z tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych za pomocą telefonu komórkowego. 21.11.2014 23:59    35
Arkadiusz Gajewski: Prezydent powinien wyjść zza biurka

Arkadiusz Gajewski: Prezydent powinien wyjść zza biurka

Ciąg dlaszy rozmowy z Arkadiuszem Gajewskim, kandydatem na radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz na Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. 13.11.2014 23:59    4
Nie jestem entuzjastą składania obietnic

Nie jestem entuzjastą składania obietnic

Rozmawiamy z jednym z najmłodszych kandydatów do Rady Powiatu Tomaszowskiego, Jarosławem Batorskim 13.11.2014 23:40    20
Powiat to nie kabaret, nie ma tu miejsca na wygłupy

Powiat to nie kabaret, nie ma tu miejsca na wygłupy

Powiat Tomaszowski może funkcjonować jak sprawna maszyna. Potrzebne do tego są umiejętności zarządzania i... silna wola 13.11.2014 23:35    12
Przez auta szybę: bo to, co ich podnieca... to się nazywa kasa

Przez auta szybę: bo to, co ich podnieca... to się nazywa kasa

Postanowiłem zająć się czymś pożytecznym i pogrzebałem troszkę w oświadczeniach majątkowych kandydatów na radnych, którzy te funkcje sprawują obecnie. Skupiłem się na osobach, które całe swoje życie związały ze sferą publiczną i bez polityki mogłyby pomrzeć z głodu. 13.11.2014 23:30    14
Tomasz Trzonek: ważna jest pozytywna energia

Tomasz Trzonek: ważna jest pozytywna energia

Tomasz Trzonek, kandydat do Rady Powiatu Tomaszowskiego, który budzi często sprzeczne emocje 13.11.2014 23:24    8
Kobieta w stadzie napuszonych samców!

Kobieta w stadzie napuszonych samców!

Będąc typową szowinistyczną, męską... No dobra, zacznę jeszcze raz. Będąc zwyczajnym facetem w średnim wieku, uwielbiającym kobiety dla ich walorów istotnych z męskiego punku widzenia, odnoszącym się do nich z szacunkiem nie pozbawionymm jednak odrobiny protekcjonalizmu, miałem ostatnio okazję przysłuchiwać się pewnej dyspucie. Powiem, co wiem... Otóż... baby są jakieś inne... 13.11.2014 23:20
Zmusić się nie da, ale można zachęcić

Zmusić się nie da, ale można zachęcić

Praca Rady Powiatu Tomaszowskiego wymaga lepszej organizacji. Jak zrobić to lepiej? Nie ma rzeczy niemożliwych. 13.11.2014 00:48    17
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 340

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 340

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 340 w rozmiarze 120×200 cm w kolorze buk z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk.Wyjątkowa propozycja wśród łóżek, zaprojektowana z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników o zwiększonej masie ciała. Wzmocniona konstrukcja, szersze leże oraz dostosowane do dużych obciążeń napędy, pozwalają na korzystanie z tego łóżka przez użytkowników o maksymalnej wadze do 215 kg. Z uwagi na ponadprzeciętne parametry techniczne, łóżko PB 340 przeznaczone jest szczególnie dla pacjentów bariatrycznych.DETALE PRODUKTU:1. Szerokość leża 100 i 120 cm4. Wytrzymałe, higieniczne leże2. Dopuszczalne obciążenie 250kg5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Nowoczesny napęd podnoszenia łóżka6. Osłona frontu (opcja)OPCJE:osłona frontu • zmiana długości i szerokości leżaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze250 kgMaksymalna waga użytkownika215 kgRegulacja wysokości leża:od 30 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 112 (132) cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:109,8 (123,5) kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 19:37 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama