Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:05
Reklama
Reklama

Publicystyka

Gajewski: Szybciej, więcej, efektywniej

Gajewski: Szybciej, więcej, efektywniej

Pierwsza część rozmowy z kandydatem na Prezydenta Tomaszowa, Arkadiuszem Gajewskim. Rozmawiamy o wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości, rozwoju gospodarczym oraz niedoborze terenów inwestycyjnych. 12.11.2014 00:02    60
Przez auta szybę: ofiara niewdzięczności

Przez auta szybę: ofiara niewdzięczności

- Coś nietęgo pan wygląda – mówię do jednego z moich z moich stałych klientów, o których wiem, że biorą udział w wyborach samorządowych. – Jakiś pan taki blady i mizerny, zapadnięty w sobie, jakby z pół roku do Egiptu nie wyjeżdżał. Jest pan chory, czy babeczki jakieś pana tak wymęczyły? - spróbowałem okazać współczucie. 11.11.2014 21:59    15
Świata nie zmienimy, jeśli nie będziemy próbować go zmieniać

Świata nie zmienimy, jeśli nie będziemy próbować go zmieniać

Pierwsza część rozmowy z redaktorem naczelnym serwisu NaszTomaszów.pl, koordynatorem Stowarzyszenia Republikanie i kandydatem na radnego Rady Powiatu Tomaszowskiego. 11.11.2014 21:41    26
M. Nowak: nawet sprzątaczka to stanowisko polityczne

M. Nowak: nawet sprzątaczka to stanowisko polityczne

Rozmowa z Małgorzatą Nowak, radną Powiatu Tomaszowskiego, znaną z walki z nieprawidłościami w tomaszowskich domach dziecka. 11.11.2014 21:35    9
Przez auta szybę: nachalnie i bezwstydnie

Przez auta szybę: nachalnie i bezwstydnie

Mam świadomość, że znowu ktoś mi zarzuci, że atakuję jedną z opcji politycznych, biorących udział w wyborach, ale doprawdy, trudno jest mi tego nie robić. Dlaczego? No właśnie… 10.11.2014 19:58    17
Prawym okiem: odpowiedzialność zbiorowa jest jak zbiorowy gwałt

Prawym okiem: odpowiedzialność zbiorowa jest jak zbiorowy gwałt

Kampania wyborcza dobiega do końca. Chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Za nieco ponad tydzień odbędzie się głosowanie a później pozostanie już tylko druga tura wyborów prezydenckich. Tegoroczne zmagania lokalnych polityków przebiegają jak dotąd w dosyć spokojnym klimacie. Żaden z kandydatów nie stara się zdyskredytować w sposób oficjalny swoich konkurentów. Za to w Internecie, gdzie istnieje duże poczucie anonimowości sporo się dzieje i to dzieje się niedobrego. 08.11.2014 20:00    5
Przez auta szybę: flaszeczka i trzy śledzie

Przez auta szybę: flaszeczka i trzy śledzie

Wpadło mi dzisiaj w oko zdjęcie, jakie ktoś opublikował na Facebook’u. Przedstawia ono trzech panów w wieku emerytalnym stojących w sklepiku osiedlowym na tle regału z alkoholami. Pomyślałem sobie: no proszę, wpadli pewnie po flaszkę i zagrychę, bo jeden z nich najwyraźniej zainteresowany był wędliną, spoczywającą w sklepowej gablocie. Może nie byłoby w tej „słit foci” nic nadzwyczajnego (bo przecież pragnienie może dopaść każdego), gdyby nie fakt, że trzej panowie to: Leszek Miller, Jerzy Adamski i Andrzej Barański. Kampania jak nic - pomyślałem sobie. Teraz towarzysze z SLD fotografują się w tomaszowskich sklepikach i zabiegają o głosy lokalnych handlowców a jeszcze kilka lat temu, kiedy prezydentem był jeden z bohaterów fotografii, zbudowano pierwsze w mieście francuskie supermarkety. Sprzedawano nawet tereny, których sprzedawać się nie powinno i na siłę przeprowadzano zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Efekt tych działań wszyscy znamy 05.11.2014 18:56    68
Arkadiusz Gajewski: edukacja - inwestycja w przyszłość

Arkadiusz Gajewski: edukacja - inwestycja w przyszłość

Trezcią część rozmowy z kandydatem na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego i radnego sejmiku województwa łódzkiego dotyczy funkcjonowania w naszym mieście kultury oraz oświaty. 02.11.2014 23:59    8
Przez auta szybę: listy spod sutanny

Przez auta szybę: listy spod sutanny

Ciekawie się tu porobiło w Tym naszym Tomaszowie. Nie ma co, wybory za niecały miesiąc a na mnie wylewa się fala krytyki za to, że się w tym czasie mocniej uaktywniłem. No a kiedy mam się uaktywniać – ja się pytam? Na wiosnę? Wtedy będę pisał o pięknych tomaszowiankach, spacerujących po nowym Placu Kościuszki. Bo temat bardziej „wdzięczny” i można o nim mówić bez końca. Zgadzam się, że poświęciłem dwa kolejne teksty komitetowi WR a i wcześniej coś tam o tym pisałem ale cóż z tego, skoro sami mi do skrzynki własne ulotki przynieśli i w ten sposób poprosili mnie o komentarz. A dzisiaj o... PiS-sie... na początek w kontekście wyborów do Rady Powiatu Tomaszowskiego. Czy ktoś przejrzał ich listy? Ja to zrobiłem. 30.10.2014 23:59    49
Przez auta szybę: aktywność wysoce pożądana

Przez auta szybę: aktywność wysoce pożądana

Sporo namieszałem w ostatnim czasie moimi felietonikami, w których opisuję tomaszowską rzeczywistość przedwyborczą, widzianą przez przyciemnione szyby mojej srebrnej audicy. Parę osób poczuło się dotkniętych a naczelny serwisu pogroził mi wskazującym palcem. Nie odpowiedziałem środkowym, bo jestem dobrze wychowany i lubię sobie postukać w klawiaturkę netbooka, czekając na telefon od klienta. Moi oponenci pytają: a czemu nie piszesz o Platformie Obywatelskiej, tylko o PiS i Wszyscy Razem ci się nie podobają. No to zrobię to właśnie teraz, chociaż PO nie będzie jedynym bohaterem moich literackich wynurzeń. 29.10.2014 23:17    6
Michał Kik: czy wszystkie inwestycje są uzasadnione potrzebami mieszkanców?

Michał Kik: czy wszystkie inwestycje są uzasadnione potrzebami mieszkanców?

Michał Kik jest kandydatem na wójta gminy Rokiciny. Reprezentuje dosyć niestandardowe podejście do funkcjonowania samorządu lokalnego. 26.10.2014 23:59    28
Arkadiusz Gajewski: Stawiamy na rodzinę

Arkadiusz Gajewski: Stawiamy na rodzinę

W pierwszej części naszej rozmowy z kandydatem na prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Arkadiuszem Gajewskim, poruszaliśmy tematy związane głównie z rozwojem gospodarczym miasta. Druga część rozmowy dotyczy polityki społecznej 22.10.2014 23:59    15
Przez auta szybę: buble też są fajne

Przez auta szybę: buble też są fajne

Nie dalej jak wczoraj pozwoliłem sobie napisać kilka zdań o banialukach, jakie kandydaci pewnego komitetu, wszyscy razem i być może każdy z osobna, wciskają wyborcom w temacie ratowania zdrowia mieszkańcom naszego powiatu. Obiecałem, że do tematu wyborczej broszury jeszcze powrócę, bo jest w niej kilka co najmniej rzeczy, które wymagają komentarza. Najciekawszą a może i najbardziej skandaliczną zostawię sobie na odrębnym felieton a tymczasem zajmę się drogami, bo przyznam, że pierwszy raz w swoim długim życiu spotkałem się z sytuacją, by ktoś chwalił się produkcją bubli. 22.10.2014 20:02    33
Przez auta szybę: leczą nowotwory na placu budowy

Przez auta szybę: leczą nowotwory na placu budowy

- Panie Robercie czy Pan to słyszał? – zagadnęła mnie dzisiaj zaprzyjaźniona ekspedientka w osiedlowym sklepie spożywczym. - Starosta to ma onkologie i leczy nowotwory. Ludziom to się powodzi, nie to co nam, co nie wiemy jak wypłatę podzielić, by nam do kolejnej na jedzenie wystarczyło - wzruszyła ze smutkiem ramionami i odwróciła się obrażona, kiedy zacząłem się śmiać. Po chwili wróciła z zaplecza niosąc w ręku cieniutką książeczkę, - Jak Pan nie wierzy, to niech pan sam zobaczy – powiedziała kładąc broszurę na bufecie. 22.10.2014 12:40    21
Nie wierzą we własny sukces

Nie wierzą we własny sukces

Tak się przyglądam tym naszym smukłym i pięknym a nade wszystko mądrym kandydatom na prezydenta nadpilickiego grodu i nachodzi mnie taka refleksja, że albo ci kandydaci nie wierzą we własne siły, albo próbują wyborców, delikatnie mówiąc... kiwnąć. 20.10.2014 22:30    9
Przez auta szybę: lewe ręce opadają

Przez auta szybę: lewe ręce opadają

- Ludzie to wstydu normalnie nie mają – powiedział dzisiaj do mnie jeden z kolegów. Zabrzmiało to na tyle tajemniczo, że zacząłem z ciekawości rozglądać się wkoło. Nie zauważyłem jednak niczego, co można by uznać za wstydliwe albo nieprzyzwoite. Kolega widząc moją konsternację zaczął wyjaśniać, że nie chodziło mu o przykrótkie spódniczki licealistek ale o tomaszowskich polityków. Złapałem się za moją starą, siwą głowę. Znowu gadanie o polityce i wyborach, jakby innych tematów nie było. 18.10.2014 12:20    49
Prawym okiem: zrobili "szoł"

Prawym okiem: zrobili "szoł"

Telewizja TTV wyemitowała wczoraj reportaż w całości poświęcony budowlanemu bublowi, jaki powstał na skrzyżowaniu ulic Św. Antoniego oraz Żwirki i Wigury. 17.10.2014 12:07    52
Prawym okiem: może się i chce, byle było gdzie

Prawym okiem: może się i chce, byle było gdzie

Rzadko zdarza mi się publikować dwa felietony jednego dnia. Jednak koncert grupy LemON, jaki odbył się wczoraj w Tomaszowie, wzbudził sporo emocji. 13.10.2014 23:59    13
Prawym okiem: politycznie w Domu Dziecka

Prawym okiem: politycznie w Domu Dziecka

Wielokrotnie krytykowałem już na łamach portalu NaszTomaszow.pl wykorzystywanie dzieci do autopromocji politycznej, co najwyraźniej jest ulubionym zajęciem urzędników oraz kilku radnych ze Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim. 13.10.2014 23:29    8
Muzyczne „jam session” we wsi Niebrów

Muzyczne „jam session” we wsi Niebrów

Myślałem, że wyczerpałem się „literacko”, że zabrakło tematów przy pisaniu felietonów z cyklu „Subiektywna Historia Rock’n’Rolla w Tomaszowie”. Bo tak się poniekąd stało. Jednak moje pożegnanie z portalem „nasztomaszow” okazało się przedwczesne. Choć pisarskie milczenie trwało dłuższy czas, to jednak z pokorą wszystkich czytających moje felietony, przepraszam. Szczególnym powodem powrotu na strony portalu pana Mariusza Strzępka miało bezprecedensowe wydarzenie w czasie pierwszego weekendu (sobota 4.10.2014r) października w tomaszowskim Ośrodku Kultury TKACZ, to jest niezapomniany recital, muzyczne spotkanie mieszkańców naszego miasta, z polską instrumentalistką (instrumenty perkusyjne, gitara elektryczna, akustyczna, basowa) i piosenkarką - Magdą Piskorczyk. 11.10.2014 10:26    3
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 340

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 340

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 340 w rozmiarze 120×200 cm w kolorze buk z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk.Wyjątkowa propozycja wśród łóżek, zaprojektowana z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników o zwiększonej masie ciała. Wzmocniona konstrukcja, szersze leże oraz dostosowane do dużych obciążeń napędy, pozwalają na korzystanie z tego łóżka przez użytkowników o maksymalnej wadze do 215 kg. Z uwagi na ponadprzeciętne parametry techniczne, łóżko PB 340 przeznaczone jest szczególnie dla pacjentów bariatrycznych.DETALE PRODUKTU:1. Szerokość leża 100 i 120 cm4. Wytrzymałe, higieniczne leże2. Dopuszczalne obciążenie 250kg5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Nowoczesny napęd podnoszenia łóżka6. Osłona frontu (opcja)OPCJE:osłona frontu • zmiana długości i szerokości leżaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze250 kgMaksymalna waga użytkownika215 kgRegulacja wysokości leża:od 30 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 112 (132) cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:109,8 (123,5) kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem
Reklama Twój Sklep MEydczny

Komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 19:37 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 08:58 Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 05:45 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:44 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama