Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 12:30
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Turystyka i Rekreacja

Międzynarodowe spotkanie nad Zbiornikiem Sulejów

Międzynarodowe spotkanie nad Zbiornikiem Sulejów

W dniach 2-4 czerwca 2014 roku nad Zbiornikiem Sulejów odbędzie się międzynarodowa konferencja szkoleniowa ,,Innowacyjne i systemowe rozwiązania dla redukcji zanieczyszczeń obszarowych: zlewnie demonstracyjne w Europie”. 27.05.2014 11:09    2
Miłośnicy kajaków poznają Skarby Pilicy i jej dorzecza

Miłośnicy kajaków poznają Skarby Pilicy i jej dorzecza

Klub Sportowy Amber pragnie zaprosić na kolejne już SKARBY ZNAD PILICY I JEJ DORZECZA czyli weekendowe wycieczki kajakowe. Będzie to kolejna edycja spływów edukacyjnych szlakiem dopływów Pilicy takich jak Czarna Maleniecka, Luciąża, Wolbórka i Drzewiczka. Uczestnicy imprez w dwa weekendy (w maju i sierpniu) zwiedzą najciekawsze miejsca i zabytki woj. łódzkiego takie jak Opactwo Cystersów w Sulejowie, Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie, Groty Nagórzyckie, stare młyny, elektrownie wodne, Kościół Św. Idziego i Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. 19.05.2014 19:00    4
Przed wakacjami... by nie dać się "nabić w butelkę"

Przed wakacjami... by nie dać się "nabić w butelkę"

Wakacje zbliżają się wielkimi, jeśli nie ogromnymi krokami. Po ulicach biegają już maturzyści, w swoich nienagannie czystych garniturkach, a i gimnazjaliści swój egzamin mają także za sobą. Słońce zagląda do mieszkań i mówi nam: zaplanuj urlop, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Najprostszym sposobem jest wieczorny „rajd” po portalach oferujących różnego rodzaju usługi turystyczne. Jakiś czas temu serwisy te skontrolowała Komisja Europejska. Sprawdzano między innymi przestrzegania praw konsumentów. 08.05.2014 14:14    1    1
Ósmy raz posprzątają Pilicę

Ósmy raz posprzątają Pilicę

Klub Sportowy ”AMBER” oraz Ośrodek Wypoczynkowy „PRZYSTAŃ” zapraszają do udziału w akcji, która odbędzie się w dniach 9 – 11 maja 2014r. na terenie miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki oraz gminy Inowłódz 06.05.2014 07:02    3
Morsy po sezonie

Morsy po sezonie

W minioną niedzielę, 30 marca 2014 roku, tomaszowskie Morsy z Klubu Sportowego „AMBER” zakończyły tegoroczny sezon zimnych kąpieli. Pogoda i humory uczestników dopisały, tym bardziej, że poza tradycyjną kąpielą, klub przygotował na ten dzień mnóstwo innych atrakcji. Po kąpieli na morsów czekało ognisko, był gorący żurek i pieczone kiełbaski. Dodatkowa atrakcją był I Turniej Kręglarski o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego. 04.04.2014 08:35
Wakacje warto zaplanować wcześniej

Wakacje warto zaplanować wcześniej

Kiedy wybrać miejsce na spędzenie wakacji w tzw. przedsprzedaży, czy może lepiej czekać na okazję do ostatniej chwili? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do tomaszowskich biur podróży. Oto czego się dowiedzieliśmy. 21.02.2014 23:00    1
Morsów ci u nas dostatek

Morsów ci u nas dostatek

1.736 osób w niedzielne południe jednocześnie wskoczyło do Bałtyku podczas XI Międzynarodowego Zlotu Morsów. Morsy przyjechały do Mielna aż z 227 miast polskich, niemieckich, czeskich, szwedzkich, a jedna dotarła do Mielna aż z Brazylii. Delegacja 85 osób z Klubu Sportowego Amber - Morsy Tomaszów Mazowiecki w Mielnie zdobyła główną nagrodę dla najliczniejszego klubu. Tomaszowianie otrzymali z rąk pani Burmistrz piękny puchar i wielki kosz słodyczy. 19.02.2014 10:53    2
Bawili się na lodzie

Bawili się na lodzie

Tradycyjnie na zakończenie ferii zimowych w niedzielę 2 lutego 2014 r. na tomaszowskim torze lodowym odbył się festyn zimowy pod nazwą „Bal gałganiarzy”. Była to już 23.edycja imprezy zorganizowanej przez Zarząd Miejskiego TKKF oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. 04.02.2014 12:19    1
Pogoda na Morsowanie

Pogoda na Morsowanie

Pogoda dla Morsów Tomaszowskich w końcu odpowiednia jak widać na zdjęciu z wczorajszego pikniku na Przystani. 03.02.2014 17:20
Geologia i historia w Grotach Nagórzyckich

Geologia i historia w Grotach Nagórzyckich

Na turystów odwiedzających nagórzyckie groty czeka już nowo wybudowany budynek usługowo-administracyjny. Ten obiekt wraz z odpowiednio zagospodarowanym otoczeniem stanowi ważny i wyczekiwany element nowej atrakcji turystycznej Tomaszowa Mazowieckiego - Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nagórzyckie”. Przypomnijmy, że jej pierwsza część, usytuowana wewnątrz grot, została udostępniona zwiedzającym na początku lutego 2012 roku. Przed grotami stanęło wtedy prowizoryczne zaplecze w postaci kontenera biurowego, przenośnych toalet oraz drewnianego kiosku do sprzedaży biletów i pamiątek. 04.01.2014 10:05    11
Jak to jest z tym Egiptem

Jak to jest z tym Egiptem

Z jednej strony nęcące kolorowe foldery, z drugiej stereotypowe opinie powracających z wczasów rodaków a ostatnio niejasne przekazy medialne o sytuacji politycznej i bezpieczeństwie w tym kraju. 18.12.2013 19:09
Zbiornik Sulejów kończy 40 lat

Zbiornik Sulejów kończy 40 lat

11 grudnia 2013 roku w Smardzewicach odbędzie się uroczysta konferencja poświęcona obchodom 40-lecia Zbiornika Sulejów. Będzie to okazja do spotkań i dyskusji o znaczeniu zbiornika dla regionu. 05.12.2013 11:51    5
Zagłosuj na Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu lub na Groty Nagórzyckie

Zagłosuj na Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu lub na Groty Nagórzyckie

Oddany w tym roku do użytku, zrekonstruowany Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu znalazł się wśród 15 nominowanych w konkursie „Mocni w Biznesie 2013”. Na projekt można głosować w ramach kategorii „Nagroda Internautów”. Drugim z projektów na jakie możemy głosować jest podziemna trasa turystyczna w Grotach Nagórzyckich 31.10.2013 23:59    5
Uznanie dla pilickiego skansenu

Uznanie dla pilickiego skansenu

Doskonałą okazją do zaprezentowania działalności Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim była trzecia już z kolei Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów z Województwa Łódzkiego, która odbyła się w dniach 24-25 października br. w Łowiczu. Konferencja pod hasłem: „Dziedzictwo w plenerze – Ekspozycje muzealne w szerokim kontekście wystawienniczym”, zorganizowana została we współpracy Łódzkiego Domu Kultury z Muzeum w Łowiczu. Miejscem obrad była sala konferencyjna w nowo wyremontowanym gmachu łowickiego muzeum. 31.10.2013 17:52
Zastanawiali się Państwo nad feriami zimowymi dla swoich pociech ???

Zastanawiali się Państwo nad feriami zimowymi dla swoich pociech ???

Proponujemy wyjazdy zorganizowane - zimowiska, obozy narciarskie, snowboardowe, wyjazdy tematyczne lub z nauką języka angielskiego. Można wysłać swoje dziecko w Polsce lub zza granicę.. 17.10.2013 15:14    1
Zimowe Wyjazdy na narty

Zimowe Wyjazdy na narty

Cały rok czekasz by wyjechać na narty, więc gdy nadejdzie ten czas wszystko musi być idealne...Wybieraj zakwaterowanie spośród bardzo szerokiej oferty ośrodków hotelarskich w najsłynniejszych miejscowościach narciarskich całej Europy. Położone tuż przy stoku z bogatą ofertą wellness i spa. W wielu ofertach otrzymujesz skipass gratis lub wykupić karnet u lokalnych przedstawicieli. Dziś przedstawiamy Państwu popularny TYROL - ZILLERTAL -AUSTRIA .. 14.10.2013 15:46
Jak zostać odkrywcą

Jak zostać odkrywcą

Klub Sportowy AMBER zaprasza na spotkanie z Jerzym Majcherczykiem „Jak zostać odkrywcą” 08.10.2013 18:15
Czy myśleli Państwo o egzotycznym wypoczynku ??

Czy myśleli Państwo o egzotycznym wypoczynku ??

Zimą niekoniecznie musi być zimno, można wybrać się na egzotyczną wyprawę lub wypoczynek. W ofercie Dominikana, Kuba, Meksyk, Seszele, Mauritius, Malediwy, Bali, Jamajka, Tajlandia i wiele wiele innych. Dziś przedstawimy Państwu Kenię. Koralowa wyspa z pięknym miastem, doskonałe tereny nurkowe i plaże olśniewające białym piaskiem. 02.10.2013 13:49    7
Pilica jak zawsze Zachwyca

Pilica jak zawsze Zachwyca

W miniony weekend odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Pilica – Zachwyca im. Doroty Ambroziak, organizowanego przez Klub Sportowy Amber z Tomaszowa Mazowieckiego. 17.09.2013 17:34    4
Ranek nad Pilicą

Ranek nad Pilicą

To był wczesny ranek 17 maja 2013 roku. Fotki zrobiono na odcinku, od mostu na Mireckiego, do mostu kolejowego. Niestety, nie przekazują zapachu wiosennych traw i roślin, a szkoda. 30.08.2013 17:50    2
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Rys Treść komentarza: Nie ma się czym jarać,Walne odwołane! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:53 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Szczepan Treść komentarza: Wojewoda powinien rozgonić te tuzy, wyznaczyć Komisarza i ogłosić nowe wybory. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama