Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 20:32
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Zdrowie – informacje, profilaktyka i medycyna

Wszystko o zdrowiu

Zdrowie – informacje, profilaktyka i medycyna | NaszTomaszow.pl

Zdrowie to jedna z najważniejszych kategorii na portalu NaszTomaszow.pl – Codzienna Gazeta Internetowa. Publikujemy tutaj najnowsze informacje dotyczące zdrowia mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, regionu łódzkiego i całej Polski. Poruszamy tematy związane z profilaktyką, leczeniem chorób, zdrowym stylem życia, dietą, aktywnością fizyczną oraz zdrowiem psychicznym.

W kategorii „Zdrowie” znajdziesz rzetelne artykuły o chorobach cywilizacyjnych, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, choroby serca, nowotwory czy depresja. Informujemy o objawach, metodach leczenia i nowoczesnej diagnostyce. Publikujemy także rozmowy z lekarzami, specjalistami i ekspertami ochrony zdrowia.

Na bieżąco opisujemy wydarzenia związane ze służbą zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim i regionie: działania szpitali, poradni, ratownictwa medycznego, programów profilaktycznych oraz lokalnych akcji zdrowotnych. Czytelnicy znajdą tu również informacje o nowych badaniach naukowych, zagrożeniach epidemiologicznych i zmianach w systemie ochrony zdrowia.

Dużą uwagę poświęcamy codziennym nawykom wpływającym na jakość życia. Piszemy o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, wpływie stresu na organizm, śnie, odporności i profilaktyce zdrowotnej. Pokazujemy, jak dbać o zdrowie nie tylko w gabinecie lekarskim, ale przede wszystkim każdego dnia.

Kategoria „Zdrowie” na NaszTomaszow.pl to miejsce dla osób, które chcą świadomie troszczyć się o siebie i swoich bliskich. Łączymy lokalne informacje z praktyczną wiedzą medyczną, tworząc przestrzeń, w której zdrowie staje się tematem bliskim codziennemu życiu mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i okolic.

Otwarcie Oddziału Urologicznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

Otwarcie Oddziału Urologicznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

W czwartek, 27 września 2018 roku, w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Urologii. 28.09.2018 21:42
Jak reagować

Jak reagować

Niejednokrotnie przechodząc obok osoby śpiącej w miejscu publicznym, czy to na ławce, czy to na trawniku, zadajecie sobie pytanie: czy powinienem jakoś zareagować? Niestety nie wszyscy mają taki dylemat. Z perspektywy pracy ratownika medycznego, pracującego w tym zawodzie, w Tomaszowie Mazowieckim od kilkunastu lat, odpowiem - tak, trzeba zareagować. 24.09.2018 23:50
Nu Med włącza się w akcję profilaktyczną

Nu Med włącza się w akcję profilaktyczną

Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim włączyło się w obchody VI Europejskiego Dnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "Po stronie przeżycia". NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej od roku realizuje finansowany ze środków unijnych program profilaktyki pod nazwą: "Zapobiegaj i działaj z głową - Regionalny Program Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi". Badania w ramach programu trwają i będą prowadzone do połowy 2020r. 19.09.2018 11:53
Szczepienia dla seniorów

Szczepienia dla seniorów

Seniorzy w wieku 65 + mogą po raz pierwszy skorzystać z refundowanej przez NFZ szczepionki przeciwko grypie. Zbliża się sezon grypowy, dlatego warto pomyśleć o zaszczepieniu. Szczepienie pozwala uniknąć zachorowania na grypę i związanych z nią powikłań, które są szczególnie groźne dla Seniorów. 14.09.2018 10:23
„Światowy Dzień Walki z Cukrzycą”

„Światowy Dzień Walki z Cukrzycą”

Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą odbyły się 13 września 2018 roku w Urzędzie Miasta. Organizatorem spotkania jest Zarząd Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Tomaszowie Mazowieckiem. 13.09.2018 18:28
„PIKNIK Z PASJĄ PO ZDROWIE” – dopisała pogoda i frekwencja

„PIKNIK Z PASJĄ PO ZDROWIE” – dopisała pogoda i frekwencja

7 września 2018r na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Niemcewicza 50/56 odbył się piknik „Z pasją po zdrowie” pod patronatem Fundacji Małgorzaty Glinki. 13.09.2018 06:57
Piknik Z pasją po zdrowie - 7 września w Szkole Podstawowej nr 13.

Piknik Z pasją po zdrowie - 7 września w Szkole Podstawowej nr 13.

W najbliższy piątek o godz 14.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 odbędzie się piknik Z pasją po zdrowie ( przełożony z 26.08. ) 03.09.2018 18:18
Święto Straży Miejskiej i jubileusz 25-lecia Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim

Święto Straży Miejskiej i jubileusz 25-lecia Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim

W środę, 29 sierpnia 2018 roku, na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych Tomaszowie Mazowieckim odbył się piknik z okazji święta Straży Miejskiej połączony z jubileuszem 25-lecia działalności Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim. 30.08.2018 22:40
Bez kolejki do lekarza specjalisty i na rehabilitację

Bez kolejki do lekarza specjalisty i na rehabilitację

W piątek, 10 sierpnia 218 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa dotycząca ułatwień korzystania z dostępu do lekarzy specjalistów i rehabilitacji, które zapewnia Ustawa od 1 lipca osobom niepełnosprawnym w stopniu znacznym. 11.08.2018 17:35    7
Nocna prohibicja w Tomaszowie. Nowy pomysł miejskich radnych

Nocna prohibicja w Tomaszowie. Nowy pomysł miejskich radnych

Do biura Rady Miejskiej w Tomaszowie Maz. wpłynął 26 lipca projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na terenie miasta. Całkowita "prohibicja" miałaby obowiązywać w godz. od 22:00 do 6:00 rano. Nie obejmowałaby lokali gastronomicznych. Wniosek podpisało dziewięciu radnych: Krzysztof Misiak, Marek Skrzypczyk, Cezary Krawczyk, Zbigniew Kamiński, Jarosław Batorski, Jarosław Feliński, Krystyna Bobińska, Adam Iwanicki i Kazimierz Baran. 10.08.2018 20:23    59
Chorzy poza kolejnością

Chorzy poza kolejnością

Od 1 lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, na mocy ustawy o szczególnych rozwiązaniach mogą skorzystać poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej), w szpitalach z usług farmaceutycznych realizowanych w aptekach oraz ze świadczeń rehabilitacji leczniczej, zgodnie ze wskazaniami medycznymi. 08.08.2018 13:32    3
Sposoby na upały

Sposoby na upały

Dokuczają Wam upały? 03.08.2018 11:21    3
Projekt Amazonka: Turbany na każdą okazję

Projekt Amazonka: Turbany na każdą okazję

Kolejny odcinek cyklu Laury Peters poświęconego Amazonkom. 29.07.2018 13:01
Do końca wakacji basen przy Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych czynny codziennie

Do końca wakacji basen przy Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych czynny codziennie

Basen przy Ośrodku Rehabilitacji dzieci Niepełnosprawnych czynny jest w każdy dzień, nie tylko w dni powszednie, ale też w soboty i niedziele w godzinach 10.00 - 17.00. 25.07.2018 20:52
Kolejne spotkanie dla seniorów w Ujeździe

Kolejne spotkanie dla seniorów w Ujeździe

W środę, 18 lipca 2018 roku, w Domu Seniora Comfort Life w Ujeździe odbyło się spotkanie w ramach projektu "Aktywizacja Seniorów z gminy Ujazd i powiatu piotrkowskiego", finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Pomysłodawcą projektu jest Jolanta Schmidt, która wspólnie z członkami stowarzyszenia Towarzystwo Senioralne "Komfortowe życie" napisała projekt, który został przez Samorząd Województwa Łódzkiego sfinansowany. Warsztaty będą realizowane do grudnia 2018 roku. 19.07.2018 11:31
Szpital w Rawie z problemami. Czy pacjenci trafią do Tomaszowa?

Szpital w Rawie z problemami. Czy pacjenci trafią do Tomaszowa?

W ubiegły czwartek (12 lipca) ewakuowano pacjentów ze szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Umowę ze spółką AMG Centrum Medyczne, która była operatorem placówki rozwiązał starosta powiatu. Wypowiedzenie ma skutek natychmiastowy. Informacja ta ma również znaczenie dla mieszkańców naszego powiatu, ponieważ część pacjentów z tamtego terenu może trafić do nas. Co nie pozostanie bez wpływu na dostępność do usług medycznych dla tomaszowian i okolicznych gmin. 18.07.2018 08:17    3
Kostiumy kąpielowe dla Amazonek - Proteza pływacka

Kostiumy kąpielowe dla Amazonek - Proteza pływacka

Kolejna część cyklu Laury Peters Dudy dla Amazonek. Ciepłe miesiące... a więc kilka słów o kostiumach kąpielowych 15.07.2018 11:19
Aktywizacja Seniorów z gminy Ujazd

Aktywizacja Seniorów z gminy Ujazd

W środę, 11 lipca 2018 roku, w Domu Seniora Comfort Life w Ujeździe odbyło się już trzecie spotkanie w ramach projektu " Aktywizacja Seniorów z gminy Ujazd i powiatu piotrkowskiego", finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Pomysłodawcą i koordynatorką projektu jest Jolanta Schmidt, która wspólnie z członkami stowarzyszenia Towarzystwo Senioralne "Komfortowe życie" napisała projekt, który został sfinansowany. Warsztaty będą realizowane do grudnia 2018 roku. 13.07.2018 09:53
Jesteś na zwolnieniu a nie dostałeś zasiłku? Sprawdź co może być powodem

Jesteś na zwolnieniu a nie dostałeś zasiłku? Sprawdź co może być powodem

Lekarze, którzy wystawiają zwolnienie lekarskie w formie elektronicznej mówią swoim pacjentom, że informacja o tym trafi do pracodawcy i ZUS online. Maja rację. Jednak w kilku przypadkach oprócz zwolnienia, do otrzymania zasiłku wymagane jest złożenie przez ubezpieczonego wniosku o jego wypłatę. Jeśli pacjent posiada konto na PUE ZUS, może wniosek wysłać elektronicznie, jeśli go nie ma, musi udać się do ZUS. 11.07.2018 12:49    1
Zmiany od jutra ale znów nie obejmą najmłodszych

Zmiany od jutra ale znów nie obejmą najmłodszych

Bez kolejki, bez skierowania na świadczenia udzielane w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, bez limitów finansowania w rehabilitacji – od 1 lipca br. tak będą korzystały z leczenia osoby z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności. Ustawa z 9 maja 2018 roku o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności znosi również ograniczenia czasowe i ilościowe w zakresie zaopatrzenia tych chorych w wyroby medyczne. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał już ponad 21 milionów złotych, które pozwolą zrealizować zapisy ustawy i sukcesywnie zwiększać dostępność do leczenia. 30.06.2018 19:57
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama