Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 21:17
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Zdrowie – informacje, profilaktyka i medycyna

Wszystko o zdrowiu

Zdrowie – informacje, profilaktyka i medycyna | NaszTomaszow.pl

Zdrowie to jedna z najważniejszych kategorii na portalu NaszTomaszow.pl – Codzienna Gazeta Internetowa. Publikujemy tutaj najnowsze informacje dotyczące zdrowia mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, regionu łódzkiego i całej Polski. Poruszamy tematy związane z profilaktyką, leczeniem chorób, zdrowym stylem życia, dietą, aktywnością fizyczną oraz zdrowiem psychicznym.

W kategorii „Zdrowie” znajdziesz rzetelne artykuły o chorobach cywilizacyjnych, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, choroby serca, nowotwory czy depresja. Informujemy o objawach, metodach leczenia i nowoczesnej diagnostyce. Publikujemy także rozmowy z lekarzami, specjalistami i ekspertami ochrony zdrowia.

Na bieżąco opisujemy wydarzenia związane ze służbą zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim i regionie: działania szpitali, poradni, ratownictwa medycznego, programów profilaktycznych oraz lokalnych akcji zdrowotnych. Czytelnicy znajdą tu również informacje o nowych badaniach naukowych, zagrożeniach epidemiologicznych i zmianach w systemie ochrony zdrowia.

Dużą uwagę poświęcamy codziennym nawykom wpływającym na jakość życia. Piszemy o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, wpływie stresu na organizm, śnie, odporności i profilaktyce zdrowotnej. Pokazujemy, jak dbać o zdrowie nie tylko w gabinecie lekarskim, ale przede wszystkim każdego dnia.

Kategoria „Zdrowie” na NaszTomaszow.pl to miejsce dla osób, które chcą świadomie troszczyć się o siebie i swoich bliskich. Łączymy lokalne informacje z praktyczną wiedzą medyczną, tworząc przestrzeń, w której zdrowie staje się tematem bliskim codziennemu życiu mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i okolic.

Kolejna nowa karetka w tomaszowskim szpitalu

Kolejna nowa karetka w tomaszowskim szpitalu

W piątek, 11 maja 2018 roku, na terenie Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. odbyło się uroczyste przekazanie nowego ambulansu Pogotowiu Ratunkowemu. 12.05.2018 10:19    3
Jedna oferta na internę

Jedna oferta na internę

Tomaszowskie Centrum zdrowia ogłosiło konkurs na prowadzenie oddziału wewnętrznego. Na koniec maja wygasa umowa z konsorcjum, kierowanym przez dr Sebastiana Słomkę. Spółka poszukuje też nowego pełnomocnika Zarządu ds. medycznych. 06.05.2018 15:59    3
Ray-Ban®, czemu nie ?

Ray-Ban®, czemu nie ?

Zastanawiacie się czasami nad tym, jakie okulary wybrać? 03.05.2018 11:07
Widzenie na każdą odległość także w Doktor Marchewka

Widzenie na każdą odległość także w Doktor Marchewka

Kilka słów o soczewkach progresywnych 28.04.2018 12:00
Urologia wciąż w remoncie. NFZ obcina ryczałt

Urologia wciąż w remoncie. NFZ obcina ryczałt

Tomaszowskie Centrum Zdrowia ma poważne problemy z poddodziałem urologicznym. Został on zamknięty 1 lutego br. Pierwotnie przerwa w jego funkcjonowaniu miała potrwać dwa miesiące. Oficjalnym powodem była konieczność przeprowadzenia dużego remontu. W międzyczasie jednak okazało się, że wypowiedzenie z pracy złożyli także lekarze specjaliści. Z TCZ odszedł m.in. dr Winiarski. Sam remont również nie przebiega sprawnie. Tak naprawdę, mimo rozstrzygniętego przetargu, jeszcze się nie zaczął. 25.04.2018 15:04    5
Nowy Salon Optyczny Doktor Marchewka zaprasza

Nowy Salon Optyczny Doktor Marchewka zaprasza

Zapraszamy do Salonu Optycznego Doktor Marchewka 24.04.2018 21:40    1
Współpraca na rzecz Seniorów

Współpraca na rzecz Seniorów

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, gmina Tomaszów Mazowiecki, Fundacja NU-MED, Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „Pasja”, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz powiat tomaszowski pozyskali ponad 4 mln zł dofinansowania z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi (środki UE) na projekt wspierający seniorów. W jego ramach zostanie wyremontowany i wyposażony m.in. Dom Dziennego Pobytu. Wartość całego projektu wynosi blisko 5 mln zł. 20 kwietnia wszyscy partnerzy projektu podpisali umowy partnerskie. Prace koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. 24.04.2018 12:57
Otyłość jest poważną, przewlekłą chorobą

Otyłość jest poważną, przewlekłą chorobą

Liczba osób z otyłością w naszym społeczeństwie rośnie. Otyłość nie jest winą chorującej na nią osobę, jak często się może wydawać lub raczej, jak funkcjonuje to w powszechnym przekonaniu. 21.04.2018 23:56
Z uśmiechem przez życie

Z uśmiechem przez życie

24 kwietnia 2018 roku Fundacja „Z uśmiechem przez życie” we współpracy z NZOZ DentiMed w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Bohaterów 14 Brygady 17 organizuje Dzień otwarty "Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa". 18.04.2018 20:33
Pola Nadziei - Razem zbudujemy hospicjum

Pola Nadziei - Razem zbudujemy hospicjum

W niedzielę, 15 kwietnia 2018 roku, przed tomaszowskimi kościołami odbywała się zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Pola Nadziei". 16.04.2018 19:28
NIK skontrolował szpitalne wyżywienie. Jest źle...

NIK skontrolował szpitalne wyżywienie. Jest źle...

System ochrony zdrowia nie gwarantuje prawidłowego żywienia pacjentów w szpitalach alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Przepisy nie określają norm żywieniowych pacjentów, jakości produktów, zasad kontroli usług żywienia szpitalnego, czy zasad zatrudniania dietetyków na oddziałach. Dostarczane produkty nie usprawniają funkcjonowania organizmu, a czasem mogą szkodzić - wskazała w raporcie NIK. 14.04.2018 08:38    31
Sezon grzewczy się skończył, ale nadejdzie kolejny

Sezon grzewczy się skończył, ale nadejdzie kolejny

Sezon grzewczy na szczęście mamy już za sobą. Od dłuższego czasu kojarzy nam się on przede wszystkim ze smogiem i szkodliwymi substancjami unoszącymi się w powietrzu i które nasze organizmy chłoną niczym gąbka, wywołując liczne choroby. Wskazania czujników jakości powietrza obserwowane każdego dnia budziły przez całą zimę przerażenie. 10.04.2018 12:07    8
Akcja „ Maraton dla Julity” już po raz drugi!

Akcja „ Maraton dla Julity” już po raz drugi!

Ewa Stańczak-Świderska, wychowawczyni Julity Plich – uczennicy VI kl. Szkoły Podstawowej nr 14 po raz drugi postanowiła przebiec łódzki DOZ MARATON, by zebrać pieniądze na kosztowną rehabilitację dla swojej uczennicy. 09.04.2018 21:23    2
Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Informujemy, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Dzieciom z województwa łódzkiego proponujemy wyjazd na bezpłatny turnus trwający 21 dni do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS: 09.04.2018 17:15
Niewidoczna codzienność dzieci chorych na cukrzycą typu 1

Niewidoczna codzienność dzieci chorych na cukrzycą typu 1

Niezakaźna epidemia XXI wieku zbiera obfite żniwo. 07.04.2018 10:20
Wspieramy budowę hospicjum - przekaż 1% podatku

Wspieramy budowę hospicjum - przekaż 1% podatku

Kontynuujemy akcje wspierania inicjatywy ks. Grzegorza Chirka, mającej na celu budowę w Tomaszowie hospicjum stacjonarnego. Dzisiaj kolejne dwie szacowne osoby zachęcają do wpłat na konto fundacji "Dwa Skrzydła". Liczy się realna potrzeba. O wsparcie apelowali już Marcin Witko i Mirosław Kukliński, Barbara Klatka i Bartłomiej Matysiak. Dzisiaj Marta Goździk, dyrektor Ośrodka Rebilitacji Dzieci Niepełnosprawnych oraz Mirosław Banasiak z Komisji Zdrowia Rady Powiatu Tomaszowskiego. Już wkrótce kolejne osoby deklarujące pomoc i wsparcie. Przypominamy też, że przedsiębiorcy, którzy zadeklarują przekazanie 1% procenta swojego podatku na cel budowy hospicjum mają u nas gwarantowany bezpłatny pakiet reklamowy na pół roku. 05.04.2018 08:40    2
Bezpłatny stomatolog wróci do szkół dentobusem

Bezpłatny stomatolog wróci do szkół dentobusem

Na drogi Polski lokalnej, rówież naszego województwa po Świętach, wyjadą dentobusy. To mobilne gabinety stomatologiczne. Poza elementami oczywistymi, jak fotel stomatologiczny, lampą i to standardowym wyposażeniem każdego gabinetu są w nich też: kamera wewnątrzustna Full HD CMOS, skaner wewnątrzustny, mikroskop i aparat rentgenowski. Dentobus wyposażony jest również w podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich. 01.04.2018 20:02    7
Pomóżmy Amelce

Pomóżmy Amelce

Zachęcamyt do wsparcia Amelki Kozar w walce ze straszną i ciężką chorobą. Siedmioletnia dziewczynka zmaga się z nowotworem mózgu. 31.03.2018 19:23
Operacje zaćmy jednak w Tomaszowie? Dowiemy się wkrótce

Operacje zaćmy jednak w Tomaszowie? Dowiemy się wkrótce

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o niekorzystnie dla mieszkańców naszego Powiatu rozstrzygniętym konkursie na zabiegi okulistyczne w ramch tzw. chirurgii jednego dnia. Wykonywanie usług powierzono podmiotowi zewnętrznemu. Na wniosek Przewodniczącego Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych, Rady Powiatu Tomaszowskiego a równocześnie redaktora naczelnego serwisu NaszTomaszow.pl sprawą zajęli się radni, którzy na ostatniej sesji zajęli w tejsprawie stanowisko ptrzekazane dyrekcji NFZ w Łodzi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zażalenie poradni "Optica" zostało w ostatnich dniach uwzględnione a konkurs powinien zostać unieważniony. Jest więc szansa, że nasi pacjenci będą mieli możliwość skorzystania z pomocy na miejscu. Poniżej tekst wspomnianego Stanowiska i krótka relacja z sesji. 31.03.2018 12:07    5
Program wczesnego wykrywania nowotworów płuc – 2018

Program wczesnego wykrywania nowotworów płuc – 2018

Jeśli jesteś osobą w wieku 55 - 80 lat z terenu województwa łódzkiego, która pali od co najmniej 30 lat przynajmniej jedną paczkę papierosów dziennie lub paliła w przeszłości i rzuciła palenie najpóźniej 15 lat temu, bez wcześniejszych objawów choroby nowotworowej skorzystaj z bezpłatnych badań w ramach „Programu wczesnego wykrywania nowotworów płuc”! 29.03.2018 18:57
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama