Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 21:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Zdrowie – informacje, profilaktyka i medycyna

Wszystko o zdrowiu

Zdrowie – informacje, profilaktyka i medycyna | NaszTomaszow.pl

Zdrowie to jedna z najważniejszych kategorii na portalu NaszTomaszow.pl – Codzienna Gazeta Internetowa. Publikujemy tutaj najnowsze informacje dotyczące zdrowia mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, regionu łódzkiego i całej Polski. Poruszamy tematy związane z profilaktyką, leczeniem chorób, zdrowym stylem życia, dietą, aktywnością fizyczną oraz zdrowiem psychicznym.

W kategorii „Zdrowie” znajdziesz rzetelne artykuły o chorobach cywilizacyjnych, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, choroby serca, nowotwory czy depresja. Informujemy o objawach, metodach leczenia i nowoczesnej diagnostyce. Publikujemy także rozmowy z lekarzami, specjalistami i ekspertami ochrony zdrowia.

Na bieżąco opisujemy wydarzenia związane ze służbą zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim i regionie: działania szpitali, poradni, ratownictwa medycznego, programów profilaktycznych oraz lokalnych akcji zdrowotnych. Czytelnicy znajdą tu również informacje o nowych badaniach naukowych, zagrożeniach epidemiologicznych i zmianach w systemie ochrony zdrowia.

Dużą uwagę poświęcamy codziennym nawykom wpływającym na jakość życia. Piszemy o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, wpływie stresu na organizm, śnie, odporności i profilaktyce zdrowotnej. Pokazujemy, jak dbać o zdrowie nie tylko w gabinecie lekarskim, ale przede wszystkim każdego dnia.

Kategoria „Zdrowie” na NaszTomaszow.pl to miejsce dla osób, które chcą świadomie troszczyć się o siebie i swoich bliskich. Łączymy lokalne informacje z praktyczną wiedzą medyczną, tworząc przestrzeń, w której zdrowie staje się tematem bliskim codziennemu życiu mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i okolic.

Seniorzy zbadali zaćmę

Seniorzy zbadali zaćmę

W Miejskim Centrum Kultury przeprowadzono bezpłatne badania wzroku pod kątem zaćmy. Badanie było całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Każdy mieszkaniec Tomaszowa, który wcześniej dokonał zapisu bez skierowania mógł poddać się badaniu. 19.02.2018 10:29
SMOG istnieje i zabija powoli

SMOG istnieje i zabija powoli

W piątek, 16 lutego 2018 roku w Kawiarni Artystycznej "Sploty" w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie zorganizowane przez Jędrzeja Dzierżyńskiego, zatytułowane "Nasz wspólny problem, smog". 17.02.2018 21:07    4
Serce jest najważniejsze

Serce jest najważniejsze

Urząd Miasta zaprasza na spotkanie poświęcone profilaktyce chorób układu krążenia, a także zapobiegania zawałowi serca, które odbędzie się w piątek, 23 lutego 2018 roku, w sali obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. 16.02.2018 16:55
Jak zadbać o własne zdrowie? Profilaktyka jest najważniejsza

Jak zadbać o własne zdrowie? Profilaktyka jest najważniejsza

Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą korzystać z kilku programów profilaktycznych. Dotyczą one badań w zakresie wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, nowotworu piersi, raka szyjki macicy oraz pacjentów kardiologicznych. 16.02.2018 16:49    1
Maraton na Dzień Kobiet Zumba ® Fitness & Salsation ®

Maraton na Dzień Kobiet Zumba ® Fitness & Salsation ®

Maraton na Dzień Kobiet Zumba ® Fitness & Salsation ® odbędzie się 3 marca 2018 roku od godz. 16:00 w hali budowlanki. Pierwszy taki event w Polsce ! 16.02.2018 11:28
Miliony na cyfryzację szpitala

Miliony na cyfryzację szpitala

Nasz szpital przeszedł pozytywnie ocenę formalną wniosku, jaki złożony został do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu zat, "Poszerzenie katalogu świadczonych usług elektronicznych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia" to prawie 6,7 miliona złotych a kwota planowanego dofinansowania przekracza 4 miliony. 13.02.2018 13:11    1
Kontrolują, edukują, wlepiają mandaty

Kontrolują, edukują, wlepiają mandaty

W ubiegłym tygodniu Onet opublikował dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Jak zwykle smog stanowi problem dla Tomaszowa Mazowieckiego. Stężenie pyłu PM2,5 wynosiło u nas 625 proc. normy, a PM10 – aż 690 proc. Wszyscy, którzy obserwują miejskie czujniki wiedzą, że dane te bywają nawet trzykrotnie wyższe. 13.02.2018 11:15    55
Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej

Bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej odbędzie się 16 lutego br. w godz. 9-14 w NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej. Rejestracja online na stronie www.medica.pl 13.02.2018 10:49
ZUMBA dla dzieci i dorosłych

ZUMBA dla dzieci i dorosłych

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim filia Dzielnicowy Ośrodek Kultury i Szkoła Tańca i Ruchu "ZOla" zapraszają na zajęcia Zumba ® Fitness. 13.02.2018 09:54
Porozmawiaj o smogu

Porozmawiaj o smogu

Szanowny Państwo, Pragniemy zaprosić Państwa na spotkanie otwarte dotyczące problemów z zanieczyszczeniami powietrza w Tomaszowie Mazowieckim oraz w okolicznych gminach. 09.02.2018 10:17    4
Dzień otwartych drzwi w Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej

Dzień otwartych drzwi w Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej

Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej działający już trzy lata w Tomaszowie Mazowieckim, włączył się w obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem i w sobotę, 3 lutego 2018 roku, zorganizował Dzień Otwartych Drzwi. Każdy miał możliwość tego dnia zwiedzić placówkę. 05.02.2018 08:54
Niedoceniane a bardzo ważne

Niedoceniane a bardzo ważne

Potrzeba stosowania odpowiednich skarpetek przy wielu schorzeniach, a w szczególności w przypadku cukrzycy, jest powszechnie niedoceniana, zarówno wśród pacjentów jaki i, niestety, personel medyczny. Wiedzę o konieczności stosowania takich skarpetek, jak i o dostępności na rynku odpowiednich produktów, posiada jedynie niewielka część osób, których ten problem dotyczy. 04.02.2018 11:34    5
Tomaszów w sieci medycznych problemów

Tomaszów w sieci medycznych problemów

Już prawie cztery miesiące funkcjonuje w Polsce tzw. sieć szpitali. W ubiegłym roku wprowadzono zmiany w systemie ochrony zdrowia w zakresie hospitalizacji. Czy zadziałały one na korzyść jednostek leczniczych? A przede wszystkim czy są one korzystne dla pacjenta? Na te pytania wciąż brakuje jednoznacznych odpowiedzi. Część dyrektorów nowe rozwiązania chwali. Wielu jednak wskazuje na jego liczne mankamenty. O reformie rozmawiamy z prezesem Krzysztofem Zarychtą 02.02.2018 22:49    6
Skargi krzywdzące i niezasadne...?

Skargi krzywdzące i niezasadne...?

Nasze niepełnosprawne dziecko jest prześladowane w szkole przez rówieśników. Mimo naszych skarg dyrekcja szkoły ten fakt lekceważy. Prosimy o pomoc. Pisaliśmy do władz miasta, kuratorium oświaty. Z bezsilności postanowiliśmy przenieść syna do innej placówki. Prosimy o jakąkolwiek pomoc. Czy może Pan się z nami spotkać - napisali rodzice chłopca z niepełnosprawnością ruchową. 02.02.2018 20:00    21
Leczą i pomagają - kolejny rok tomaszowskiej onkologii

Leczą i pomagają - kolejny rok tomaszowskiej onkologii

W środę, 31 lutego 2018 roku, w Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej odbyło się spotkanie podsumowujące działalność leczniczą w 2017 roku. Udział w spotkaniu wzięli: dr n. med. Ewa Chmielowska, ordynator oddziału chemioterapii, wiceprezes spółki w Tomaszowie Mazowieckim i wiceprezes w Grupie Nu-Med, Artur Krawczyk, Jacek Stępnicki - rzecznik prasowy Nu-Med i Agnieszka Piechna-Stępnicka, kierownik programu profilaktycznego "Profilaktyka nowotworów głowy i szyi". 01.02.2018 20:30    1
Nu-Med zaprasza na Dzień Otwarty

Nu-Med zaprasza na Dzień Otwarty

NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na: Dzień Otwarty w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem 01.02.2018 13:23
Darmowe badania przesiewowe zaćmy

Darmowe badania przesiewowe zaćmy

Osoby, które ukończyły 60 rok życia, czują, że ich wzrok się pogarsza, podejrzewają u siebie zaćmę lub już została stwierdzona mogą zapisać się na darmowe badania. 31.01.2018 17:21
Urologia chwilowo nie obsługuje pacjentów

Urologia chwilowo nie obsługuje pacjentów

Tomaszowskie Centrum Zdrowia zawiesiło na dwa miesiące działalność pododdziału urologicznego. Nie będziemy świadczyć usług medycznych w lutym i marcu. Pacjentów przejmą doraźnie szpitale w sąsiednich powiatach, które oddziały o takiej specjalizacji posiadają. 28.01.2018 21:52    3
Wspierają, bo warto

Wspierają, bo warto

Chyba nikt nie wie tak dobrze, jak lekarze z tomaszowskiego szpitala, jak bardzo potrzebne jest u nas hospicjum stacjonarne. Kontynuujemy akcję wspierania inicjatywy ks. Grzegorza Chirka, mającą na celu budowę takiego obiektu w Tomaszowi. Tym razem akcję wspierają Prezes TCZ Krzysztof Zarychta, dr n. med. Sebastian Słomka - szef konsorcjum będącego operatorem szpitalnej interny, oraz dr n. med. Jartosław Dębiec, ordynator oddziału neurologicznego. Już wkrótce kolejne osoby deklarujące pomoc i wsparcie. Przypominamy też, że przedsiębiorcy, którzy przekażą 1% procenta swojego podatku na cel budowy hospicjum, mają u nas gwarantowany bezpłatny pakiet reklamowy na pół roku. Jeśli zdecydujecie się na przekazanie procenta podatku, prosimy Was o wstrzymanie się ze złożeniem PIT-u do 15 lutego. 27.01.2018 19:11
Wspiera także Natalia Kukulska

Wspiera także Natalia Kukulska

Kontynuujemy akcję wspierania inicjatywy ks. Grzegorza Chirka, mającą na celu budowę w Tomaszowie hospicjum stacjonarnego. Pamiętajcie, że liczy się realna potrzeba. Kilka dni temu o wsparcie apelowały znana piosenkarka Eleni oraz pani Krystyna Wilk, szefowa Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzisiaj ksiądz kustosz Edward Wieczorek oraz Natalia Kukulska. Już wkrótce kolejne osoby deklarujące pomoc i wsparcie. Przypominamy też, że przedsiębiorcy, którzy zadeklarują przekazanie 1% procenta swojego podatku na cel budowy hospicjum mają u nas gwarantowany bezpłatny pakiet reklamowy na pół roku. Jeśli zdecydujecie się na przekazanie procenta podatku, prosimy Was o wstrzymanie się ze złożeniem PIT-u do 15 lutego. 25.01.2018 10:42
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:08 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:59 Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Data dodania komentarza: 22.06.2026, 18:14 Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama