Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 września 2022 01:04
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Powiat Tomaszowski

Budżet Powiatu jednogłośnie przyjęty
Budżet Powiatu jednogłośnie przyjęty

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się IV sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego. Radni przyjęli między innymi Budżet na rok 2019 wraz z Wieloletnią Prognozą Finansową. Obrady rozpoczęto minutą ciszy ku czci zamordowanego Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

02.02.2019 22:18    3
Starosta z wynagrodzeniem. Budżet ze zmianami
Starosta z wynagrodzeniem. Budżet ze zmianami

W środę, 19 grudnia 2018 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się II w tej kadencji sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego. Program rozszerzono mi.n.o punkt dotyczący wynagrodzenia Starosty.

22.12.2018 20:14    7    1
Obradowanie w Powiecie
Obradowanie w Powiecie

W czwartek, 30 listopada 2017 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się XLI sesja rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim. Poza prezentacją informacji o aktualnej sytuacji w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, obrady bez większej historii.

01.12.2017 22:01    2
Szpital na plusie. Plany, inwestycje, pacjenci
Szpital na plusie. Plany, inwestycje, pacjenci

Na XLI sesji Rady Powiatu, która się odbyła w czwartek, 30 listopada 2017 roku, Krzysztof Zarychta - prezes Tomaszowskiego centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim przekazał radnym Rady Powiatu informację dotyczącą bieżącej działalności Spółki. Jak zwykle nie zabrakło pytań. Tradycyjnie najwięcej zadał ich przewodniczący komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych.

01.12.2017 17:59    19
Ile zarabia prezes szpitala - Starosta zapomniał i księgowa też
Ile zarabia prezes szpitala - Starosta zapomniał i księgowa też

Tak zwana "dobra zmiana" ma jak się okazuje wiele do ukrycia. Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego znalazł się punkt dotyczący informacji z bieżącej działalności Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Mimo posiadanych wcześniej informacji na temat terminu sesji prezes Krzysztof Zarychta nie przybył na posiedzeniem by osobiście opowiedzieć radnym o kierowanej przez siebie spółce.

23.06.2017 14:00    61
Wnioskujcie jak chcecie, zrobimy jak uważamy
Wnioskujcie jak chcecie, zrobimy jak uważamy

Połączone Komisje Oświaty oraz Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych wnioskowały do Zarządu Powiatu o przeznaczenie 6 tysięcy złotych na zakup narkotestów dla tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych.

30.04.2017 21:01    22
Powiat w rankingu!
Powiat w rankingu!

Jury organizowanego przez Związek Powiatów Polskich Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Powiat Tomaszowski znalazł się na 14 miejscu wśród samorządów o liczbie mieszkańców poniżej 120 tysięcy.

17.01.2017 09:25    1
Zysk na szpitalnym talerzu
Zysk na szpitalnym talerzu

Tomaszowskie Centrum Zdrowia to bez wątpienia najważniejsza instytucja podległa samorządowi powiatowemu. Szpital to z jednej strony jeden z największych pracodawców w całym powiecie, z drugiej instytucja, której zadaniem jest leczenie i ratowanie życia mieszkańcom. To też miejsce, gdzie od lat ścierają się interesy różnych grup zawodowych, pielęgniarek, lekarzy czy ratowników medycznych. Są też te bardzo osobiste i indywidualne geszeficiki. Kiedy w dyskusji o ochronie zdrowia pojawia się słowo szpital, natychmiast też zaczyna się rozmowa o pieniądzach. Z jednej strony mówi się o konieczności zwiększenia kontraktów, z drugiej słyszymy magiczne słowo "zysk". Mnożą nam się w oczach sześciozerowe cyfry wyników finansowych, które pacjenci zestawiają natychmiast z zawartością talerzy, na których podawane są im posiłki. Trudno nie poczuć się zniesmaczonym, kiedy ktoś mówi nam, że zarabia miliony, równocześnie podsuwając na śniadanie dwie kromki podeschniętego chleba wraz z małą kostką masła.

13.01.2017 21:59    54
W sieci monitoringu
W sieci monitoringu

W miniony poniedziałek odbyło się posiedzenie połączonych komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia, Spraw Społecznych i rodziny, Edukacji oraz Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Jedynym tematem były plany budowy sieci monitoringu miejskiego.

10.01.2017 23:59    12
Ktoś sobie ostrzy zęby?
Ktoś sobie ostrzy zęby?

Ciekawe pomysły na funkcjonowanie tomaszowskiego powiatu mają radni. Na początku stycznia do Starosty trafiło pismo Dariusza Misztala, w którym sugeruje on, że Powiat powinien wejść w posiadanie budynku dawnego Gimnazjum numer 2, w którym obecnie funkcjonuje katolicka szkoła, Stowarzyszenie Amazonek oraz przede wszystkim Warsztaty Terapii Zajęciowej. Nieruchomość mogłaby stać się własnością Starostwa w drodze zamiany z miastem, dla którego rekompensatę miałaby stanowić obecna siedziba MDK. Zdaniem radnego Misztala miasto "nie wykorzystuje w pełni możliwości związanych z tą nieruchomością" a można by w niej prowadzić działalność związaną z realizacją "zadań i celów, które powinien wprowadzać w życie powiat". Jakie to zadania i cele? Radny ich nie wymienia.

07.01.2017 10:59    12
90 milionów na inwestycje w 2017 roku!
90 milionów na inwestycje w 2017 roku!

Przygotowano już projekt budżetu miasta na kolejny rok. Jakich inwestycji mogą spodziewać się tomaszowianie?

19.11.2016 19:42    29
Będzie nowa ulica Piaskowa! Miasto z dofinansowaniem!
Będzie nowa ulica Piaskowa! Miasto z dofinansowaniem!

Zadanie inwestycyjne dotyczące rozbudowy ul. Piaskowej znalazło się na liście rankingowej ogłoszonej przez Wojewodę Łódzkiego i otrzyma dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej - edycja 2017".

31.10.2016 15:46    6
Konwent z aneksją w tle
Konwent z aneksją w tle

W środę w siedzibie Starostwa Powiatowego odbył się V Konwent Gmin Powiatu Tomaszowskiego, z udziałem Zarządu Powiatu na czele ze Starostą Mirosławem Kuklińskim, Prezydenta miasta Tomaszowa Mazowieckiego i wójtów 10 gmin. Gościnnie w spotkaniu udział wzięli radny sejmiku województwa łódzkiego Arkadiusz Gajewski i p.o. Dyrektora Kancelarii Marszałka województwa łódzkiego Tomasz Dominiak

22.10.2016 02:59    14
Przetarg nieustający
Przetarg nieustający

Powiat Tomaszowski ogłosił właśnie kolejny przetarg na sprzedaż Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Borki” w Swolszewicach Małych. Tym razem na horyzoncie pojawił się potencjalny inwestor, który deklaruje, że będzie na tym terenie realizował budownictwo mieszkaniowe.

08.10.2016 20:08    8
Centrum Animacji Społecznej znajdzie swoją siedzibę przy ulicy Farbiarskiej
Centrum Animacji Społecznej znajdzie swoją siedzibę przy ulicy Farbiarskiej

Na minionej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego radni zdecydowali o przekształceniu popularnego "Emdeku" z placówki oświatowej w ośrodek kultury. Zdecydowano też o przystąpieniu do likwidacji schroniska młodzieżowego, które funkcjonowało w ramach struktur. Póki co są to uchwały intencyjne. Samorząd Powiatowy zaplanował, że w nowej formule, placówka funkcjonować będzie na terenie dawnej "Budowlanki" przy ulicy Farbiarskiej. Obradom towarzyszyła prezentacja koncepcji organizacyjnej obiektu.

05.09.2016 23:12    11
Termomodernizacja filii Domu Pomocy Społecznej ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim
Termomodernizacja filii Domu Pomocy Społecznej ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim

Powiat Tomaszowski informuje, że w dniu 2 września 2016 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. "Termomodernizacja filii Domu Pomocy Społecznej Nr 1 przy ulicy Farbiarskiej 27/29 w Tomaszowie Mazowieckim".

05.09.2016 09:42
Podatnik za to zapłaci. Bizantyjskie rozpasanie w Tomaszowie Mazowieckim
Podatnik za to zapłaci. Bizantyjskie rozpasanie w Tomaszowie Mazowieckim

Poniższy tekst potraktowaliśmy jako list otwarty. Taki sam dotarł także w formie maila do Starosty Powiatu Tomaszowskiego

12.08.2016 23:59    80
Rozbudowa ulicy Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim - trwają prace budowlane
Rozbudowa ulicy Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim - trwają prace budowlane

Powiat Tomaszowski informuje, iż w związku z otrzymanym dofinansowaniem na realizację projektu pn. "Rozbudowa ulicy Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim (droga powiatowa nr 4337E)" trwają intensywne prace budowlane. Na całym odcinku drogi została usunięta stara nawierzchnia, wykonano przyłącza ciepłownicze, kończona jest wymiana gazociągu, a obecnie trwają prace nad budową kanalizacji deszczowej.

22.07.2016 10:30    9
Pałac do przejęcia
Pałac do przejęcia

Powiatowy Urząd Pracy (wcześniej rejonowy) mieści się w zabytkowej pofabrykanckiej will przy ulicy Konstytucji 3-go Maja. Funkcjonuje on tutaj właściwie od początku swojego istnienia. W ubiegłej samorządowej kadencji powstała koncepcja, aby Urząd przenieść do budynków po dawnym domu dziecka przy ulicy Bartosza Głowackiego. Powodem była ciasnota oraz konieczność przeprowadzenia remontu. Do przeprowadzki jednak nie doszło. W tym roku Zarząd Powiatu postanowił przekazać budynki Archidiecezji Łódzkiej na potrzeby stworzenia w nich szkoły katolickiej.

05.07.2016 09:48    28
Natychmiast do remontu.... i już
Natychmiast do remontu.... i już

Ulica Dzieci Polskich jest ulicą należącą do Powiatu Tomaszowskiego. Stanowi ona jedną z głównych arterii komunikacyjnych największego w naszym mieście osiedla mieszkaniowego.

02.04.2016 14:23    12
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: członek dawnej solidarnościTreść komentarza: A może dekowników stanu wojennego,co spali do połódniaData dodania komentarza: 27.09.2022, 17:49Źródło komentarza: Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ty naprawdę jesteś taki naiwny, lub głupi, czy tylko takiego głupa walisz ?! A może zbyt długo jeździsz tym ciężarowym na tym ciągle trzęsącym się siedzeniu..... ??? Wpis MS ma taki sens (może to do ciebie dotrze): wiezie 25-tonowa wywrotka piasek z Białej Góry np. do Nagórzyc i tylko dlatego może sobie spokojnie przejechać przez zaporę - tak ?! Jeżeli uważasz, że - tak, to może wybierz się do przychodni - co?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:12Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: W podtekście tego materiału powyżej, znajduje się teza, że to jest nie w porządku, że jedna osoba albo rodzina może mieć więcej niż jedno mieszkanie i że tak nie powinno być, bo w Polsce dalej istnieje głód mieszkań. Teza, zupełnie chybiona, odpowiadająca temu, co było w czasach komuny. Wtedy, ten, który miał np. dwa mieszkania, to był: esbek, albo partyjniak,lub facet z dobrymi układami. Więc, należy jak najszybciej zapomnieć o tamtych czasach. A kto, kur... , zabroni drugiemu kupić 10 mieszkań, jeżeli ten drugi ma kasę (pozdrowienia dla Konfederacji) ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:00Źródło komentarza: Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne? [Komentarz eksperta]Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu - radny powiatowy: z tymi swoimi jękami sprzeciwu wobec tego totalnego nieudacznika z wielkim brzuchem i z mamusią oraz proboszczami na zapleczu, zaczyna Pan mnie wku...... . Dobrze, że chociaż ma Pan to swoje medium, w którym może Pan dopier...... temu totalnemu głąbowi. (Na marginesie (tak - na wszelki wypadek): ten totalny głąb, to jest osoba publiczna, która MOŻE BYĆ krytykowana za swoje bezprzykładne błędy, narażające publiczną kasę za nieuzasadnione wydatki, a ponadto - za działania niezgodne z oczekiwaniami wyborców.) Jednak, te Pańskie jęki, niech Pan wrzuci do kosza, jeżeli Wy -Radni Powiatowi, nie potraficie znaleźć prawników, którzy tę totalną samowolę ukrócą. Nóż w kieszeni sam się otwiera: starosta - KATECHETA !!! Wicestarosta - z miotłą latał wokół poprzedniej siedziby starostwa !!! Proszę państwa: to jest REKORD GUINESSA !!! Gdzie my, kur...., żyjemy ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:50Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: BatoryTreść komentarza: To samo jest też w gminie Lubochni. Wójt rządzi się jak u siebie w domu ,nic nie liczy się z mieszkańcami gminy.Ma gdzieś ich prośby i petycje,według niego tak dobrze mają wszyscy , że każdy posiada samochód i nie ma problemu z dojazdem do pracy w soboty . Nadęty jak paw i ma wszystkich gdzieś.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:39Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: OpiniaTreść komentarza: Chyba od dawna wiadomo, że i owszem na staż się każdy może dostac do starostwa ale zatrudniają tylko rodziny radnych albo kogoś kto zna samwgo staroste. Myślę, że to żadna tajemnica:)Data dodania komentarza: 27.09.2022, 13:44Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiem
Reklama
a