Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 października 2022 04:09
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Powiat Tomaszowski

Ulica Oskara Lange zamknięta od poniedziałku
Ulica Oskara Lange zamknięta od poniedziałku

4 kwietnia, a więc już w najbliższy poniedziałek zostanie zamknięta dla ruchu ul. Oskara Lange. Tak poinformował tomaszowski Urząd Miasta. Ruszają prace związane z zaplanowaną na ten rok przebudową tej ulicy. Inwestycję wesprze finansowo miasto a także dotacja z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

01.04.2016 19:30    19
Powiatowe autoubezwłasnowolnienie
Powiatowe autoubezwłasnowolnienie

Wiele negatywnych komentarzy wywoła uchwała Rady Powiatu Tomaszowskiego, dotycząca zbycia na rzecz Archidiecezji Łódzkiej nieruchomości przy ulicy Bartosza Głowackiego, w której niegdyś mieścił się Państwowy Dom Dziecka. W sondzie umieszczonej na portalu NaszTomaszow.pl aż 87 procent głosujących opowiada się przeciwko niefrasobliwości radnych powiatowych w dysponowaniu majątkiem publicznym. Nie jest to jednak jedyna kontrowersyjna uchwała przygotowana dla radnych przez Mirosława Kuklińskiego.

13.03.2016 23:59    12
Będzie remont i będzie tańszy
Będzie remont i będzie tańszy

W ubiegłej kadencji samorządu, Zarząd Powiatu Tomaszowskiego, kierowany przez Starostę Piotra Kagankiewicza, przygotował projekt techniczny przebudowy ulicy Oskara Lange. Ma on charakter kompleksowy, więc jego realizację szacowano na ponad 6 milionów złotych. Rozstrzygnięcia przetargowe często jednak zaskakują. Tak będzie i tym razem. Przebudowa ulicy kosztować może niespełna 3 miliony złotych. Pozostaje więc mieć nadzieję, że niska cena nie będzie miała wpływu na jakość wykonanych robót. Przetarg jest jeszcze nie rozstrzygnięty a zamawiający, czyli Starostwo Powiatowe poprosiło oferentów o wyjaśnienia.

13.03.2016 10:44    14
Bo przecież chodzi o oszczędności
Bo przecież chodzi o oszczędności

W Tomaszowie pracują prawdziwi geniusze z zakresu zarządzania. Szczególnie, kiedy da im się do dyspozycji pieniądze publiczne, zaczynają wokół się kreować rzeczywistość. Że się chce zaoszczędzić a się traci? A kogo to naprawdę obchodzi?

05.03.2016 21:07    6
Pracują chętnie i za mniejsze pieniądze
Pracują chętnie i za mniejsze pieniądze

W Tomaszowie rynek pracy się zmienia. W naszym powiecie pracuje coraz więcej cudzoziemców. Są to głównie Ukraińcy, dlatego w wielu miejscach często słyszymy osoby mówiące łamaną polszczyzną, lub z akcentem. Pracują legalnie, głównie za najniższe wynagrodzenie. Wielu pracodawców twierdzi, że to nie tylko tańsi, ale i lepsi pracownicy. Trafiają do agencji pracy tymczasowej, zatrudniani są między innymi w Roldrobie i firmach budowlanych.

05.02.2016 22:50    10
Reklama
Przetarg na Borki już ogłoszony
Przetarg na Borki już ogłoszony

Zarząd Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej obejmującej część obszaru Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „BORKI” w Swolszewicach Małych. Tym razem cena wywoławcza wynosi – 7 milionów złotych.

21.01.2016 22:08    4
Zrealizujemy wspólny projekt
Zrealizujemy wspólny projekt

Powiaty: opoczyński i tomaszowski zamierzają wspólnie zrealizować projekt p.n. „Wdrożenie infrastruktury informacji przestrzennej wspomagającej zarządzanie i świadczenie e–usług publicznych w Powiecie Opoczyńskim i Powiecie Tomaszowskim”. List intencyjny w tej sprawie podpisali już obaj starostowie a radni podjęli stosowne uchwały.

09.12.2015 19:52
Wniosek powiatu najlepiej oceniony - ruszy budowa ulicy O. Lange
Wniosek powiatu najlepiej oceniony - ruszy budowa ulicy O. Lange

Łódzki Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Dobre wieści płyną do Tomaszowa Mazowieckiego.

01.12.2015 17:37    16
Będą wnioski, oby były remonty
Będą wnioski, oby były remonty

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019", czyli tzw. "schetynówek". Potrwa on do 30 października br. Wnioski mogą zgłaszać samorządy lokalne. Jakie inwestycje planują nasze miasto i powiat? Pytanie jest istotne, ponieważ na najbliższy rok Rząd przewidział przeznaczyć na dotacje 800 tysięcy złotych. W kolejnych trzech latach do samorządów trafi po ponad milion rocznie.

10.10.2015 20:25
Samochodów coraz więcej
Samochodów coraz więcej

Poziom ubóstwa mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego wzrasta - alarmują z prawa i lewa politycy i polityczki, różnej maści i orientacji. Bieda zawsze chwyta za serce, a głodujące dzieci wyciskają łzy z oczu pań i panów w każdym wieku. I tak od wyborów do wyborów. Politycy swoje a życie swoje. Tu rosną słupki poparcia a gdzie indziej dane, które katastrofalnym wieściom zadają kłam.

06.09.2015 18:59    22
Reklama
Powiat w rankingu... na miejscu 12
Powiat w rankingu... na miejscu 12

Podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu (18 czerwca), odbyło się uroczyste uhonorowanie laureatów i liderów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. Zwycięstwo wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd". Powiat Tomaszowski zajął w tym zestawieniu 12 miejsce.

28.06.2015 14:40    3
Prawym okiem: królestwo obciachu
Prawym okiem: królestwo obciachu

Rzeczy proste są niemożliwe. Dziur w chodnikach nie warto łatać, bo przecież nikt się jeszcze nie przewrócił. A radni Internetu nie potrzebują, bo i po co? Dotąd nie mieli, to się mogą obejść. Muszę przyznać, że bycie radnym powiatu to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Będąc radnym miejskim nie miałem pojęcia, że w jakimkolwiek urzędzie może panować tak destrukcyjny bałagan jaki panuje w starostwie.

28.03.2015 23:59    37
Blisko 3,5 miliona złotych na rehabilitację społeczną i zawodową
Blisko 3,5 miliona złotych na rehabilitację społeczną i zawodową

Rada Powiatu Tomaszowskiego ustaliła w miniony czwartek zadania, jakie samorząd realizował będzie w ramach rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Na cele te przeznaczono łącznie 3 miliony 365 tysięcy złotych.

28.03.2015 18:42    1
Skarżą "nielegalne płaszczyzny biznesowe"
Skarżą "nielegalne płaszczyzny biznesowe"

Do starostwa powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim wpłynęła na początku lutego skarga Stowarzyszenia Geodetów Tomaszowskich na działania czwórki pracowników Wydziału Geodezji. Zarzuty podnoszone w piśmie są bardzo poważne i mówią m.in. o "tworzeniu nielegalnych płaszczyzn biznesowych".

19.03.2015 12:57    8
Powiat przeorganizowany
Powiat przeorganizowany

Rada Powiatu Tomaszowskiego przyjęła w miniony czwartek nowy regulamin organizacyjny Starostwa. Przyporządkowano odpowiedzialność za poszczególne działy, referaty i jednostki organizacyjne konkretnym członkom Zarządu Powiatu. Doprecyzowano zakres zadań. Podzielono Wydział Funduszy Pomocowych i Inwestycji, referat środków pomocowych i wydział inwestycji i zamówień publicznych.

22.02.2015 12:23    23
Reklama
Prawym okiem: chocholi taniec
Prawym okiem: chocholi taniec

Już za tydzień odbędzie się kolejna edycja Powiatowych Spotkań Noworocznych, imprezy organizowanej przez tomaszowskie Starostwo Powiatowe. W ciągu kilku ostatnich lat Zarząd kierowany przez starostę Piotra Kagankiewcza najwyraźniej utracił poczucie rzeczywistości i przede wszystkim przyzwoitości przeznaczając na tę jedyną w roku "wieczornicę" dla lokalnych notabli i zaproszonych przez nich gości coraz więcej pieniędzy. 76 tysięcy złotych to kwota dla wielu osób niewyobrażalna, a ponieważ pochodząca z środków publicznych, wydawana lekką ręką. W mojej opinii działanie takie można nazwać co najmniej niegospodarnym. Niestety to nie jedyny przykład marnotrawstwa.

08.02.2015 03:00    40
Kukliński zarobi mniej
Kukliński zarobi mniej

Nie było wyjścia i Rada Powiatu Tomaszowskiego musiała obniżyć wynagrodzenie Starosty Mirosława Kuklińskiego o blisko 200 złotych. Uchwałę podjętą na poprzedniej sesji podważył wojewoda w przysługującym mu trybie nadzoru.

31.01.2015 20:11    14
Powiat Tomaszowski na tle innych powiatów
Powiat Tomaszowski na tle innych powiatów

Powiat Tomaszowski od kilku lat uczestniczy w rankingu prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Ma on już 12 letnią historię. W ostatnich latach zajmowaliśmy w nim wysoką pozycję. W minionym roku klasyfikowani byliśmy pośród powiatów liczących poniżej 120 tysięcy mieszkańców. zajęliśmy 12 pozycję, co oznacza, że wypadliśmy poza pierwszą dziesiątkę.

31.01.2015 18:32    1
Kto i za co odpowie w Starostwie Powiatowym
Kto i za co odpowie w Starostwie Powiatowym

Nowy Zarząd Powiatu Tomaszowskiego rozdzielił pomiędzy siebie kompetencje oraz odpowiedzialnośc za poszczególne piony merytoryczne. Najprawdopobniej wkrótce zostanie on zaprezentowany radnym w formie oficjalnego schematu organizacyjnego

13.12.2014 11:15    1
Są już komisje oraz wynagrodzenie dla Starosty
Są już komisje oraz wynagrodzenie dla Starosty

Rada Powiatu Tomaszowskiego wybrała dzisiaj ze swego grona członków poszczególnych komisji problemowych, a także ich przewodniczących oraz wiceprzewodniczących. Uchwalono także wysokość wynagrodzenia dla Starosty, Mirosława Kuklińskiego.

11.12.2014 19:56
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 5 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Komentarze
Autor komentarza: ***** ***Treść komentarza: raka to ma polska - ostatnie stadiumData dodania komentarza: 30.09.2022, 21:25Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: Jadwiga BąkTreść komentarza: A Morachowa sprzedawała barszcz za 50 groszy, tj pół słoiczka po dżemie.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 20:50Źródło komentarza: Spacer szklakiem tomaszowskich muraliAutor komentarza: SzakalTreść komentarza: A wiadomo co się znajduje w tych tabletkach co rozdaję rząd? Jak będą ludzie chcieli to wiedzą gdzie jest apteka Tak jak szczepionki ludzie dzięki nim noszą śmierci w sobie która ich zżera każdego dnia. Spier....cię z tymi tabletkami.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 15:36Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: NieróbTreść komentarza: To kto taki ma ciężej? Skoro taki z Ciebie obserwator pracy innych to widocznie masz dużo czasu. Skoro masz dużo czasu na obserwację więc tym mającym ciężej nie jesteś z pewnością Ty. Jak to cudownie oceniać innych nie mając za krzty pojęcia. Skoro taki z Ciebie chojrak lub chojraczka to napisz gdzie Ty pracujesz, co robisz a ja z wielką chęcią porównam twoją pracę z moją. Niestety najczęściej tak durne opinie jak Twoja snuja ludzie mający z jakąkolwiek pracą tyle co pasek w TVP info z prawdąData dodania komentarza: 30.09.2022, 14:43Źródło komentarza: Biedny jak... pracownik samorządowyAutor komentarza: KiedyśTreść komentarza: zrobiłam tam malutkie zakupy. To był pierwszy i ostatni raz pobytu w tym sklepie. Wyłożyłam na taśmę wybrany towar i kazano mi go przenieść na taśmę przy innej kasie. Nadmieniam, że przy żadnej kasie nie było żadnej pracownicy. Nie kupujcie w DINO na św.Antoniego to te "książniczki spod Łopocna" może nabiorą jakiejś ogłady.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 12:19Źródło komentarza: Cena nie bez znaczeniaAutor komentarza: KtośTreść komentarza: E Mariuszo jest wesoły:))))Data dodania komentarza: 30.09.2022, 11:41Źródło komentarza: Kolejna droga w gminie Ujazd do modernizacji
Ciśnieniomierz Omron M3 Comfort W pełni automatyczny ciśnieniomierz naramienny został zaprojektowany z myślą o wygodzie i dokładności. Technologia Intellisense™ zapewnia, że mankiet pompowany jest do odpowiedniej wartości, a unikalna ikona prawidłowo założonego mankietu pokazuje, czy rękaw został poprawnie założony na rękę. Cechy urządzenia: Wskaźnik prawidłowo założonego mankietu Wskazuje, czy mankiet został poprawnie założony, czy nie jest zbyt luźny lub zapięty zbyt ciasno. Wskaźnik poziomu ciśnienia krwi Wskaźnik wynikający z porównania zmierzonej wartości ciśnienia krwi do wartości odniesienia. Czujnik ruchu Wykrywanie niepożądanego ruchu ciała. Funkcja wykrywania nieregularnej pracy serca Funkcja wykrywania nieregularnej pracy serca (nieregularnego tętna) pokazuje, że wykryto nieregularne tętno, co pozwala wyświetlać tylko wiarygodne wyniki. Średnia z 3 wyników pomiarów Średnia z wyników trzech kolejnych pomiarów wykonanych w czasie 10 minut. Zatwierdzony klinicznie Niezawodność i dokładność urządzenia zostały dokładnie przebadane przez najważniejsze organizacje służby zdrowia w trakcie licznych procedur badawczych. Dwie pamięci użytkowników Pamięć pozwala zapisać wyniki pomiarów dwóch użytkowników. Zestaw zawiera: Ciśnieniomierz Szeroki mankiet Baterie (4xAA - LR06) Instrukcję obsługi Skrócony przewodnik Etui Kartę do notowania zmierzonych wartości ciśnienia Kartę gwarancyjną AKCESORIA Mankiety Stosowanie odpowiedniego mankietu jest bardzo istotne z punktu widzenia dokładności pomiaru. Z tego względu należy upewnić się, że stosowany mankiet dobrze pasuje do obwodu ręki. Firma OMRON oferuje opcjonalne mankiety, od małych (17 cm) do dużych/szerokich (42 cm). Szeroki mankiet o średnicy 22-42 cm to połączenie mankietu średniego z dużym. Informacje o dostępności różnych rodzajów mankietów podane zostały w instrukcji obsługi. Mankiet Intelli Wrap Cuff: HEM-FL31 Duży mankiet: HEM-CL24-E_PL 02-10-2011 CL2 Średni mankiet: HEM-CR24-E_PL_03-06-2013 CM2 Mały mankiet: HEM-CS24_PL_04-07-2014 CS2 Regulowany mankiet: HEM-RML30-E_PL-01-11-2011 Zasilacz: HEM-ACW5-E Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 08.06.2016Ciśnieniomierz Omron M3 Comfort
Reklama
a