Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 października 2022 04:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Szpital pod kreską

Od 1 stycznia 2019 roku mamy nowego prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Spółka z o.o. Stanowisko to zajmuje obecnie dr n. med. Wiesław Chudzik. Na ostatniej Sesji Rady Powiatu prezentował sprawozdanie z działalności, które można podsumować krótkim zdaniem: nie jest dobrze.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

- Tomaszowski szpital jest jednostką ponadregionalną. Może obsługiwać trzy sąsiadujące ze sobą powiaty, tomaszowski, rawski oraz opoczyński. Jest to o tyle dobry szpital, że posiada oddziały, których nie mają inne placówki powiatowe. Wśród nich oddziały: chorób zakaźnych, neurologiczny. Aby szpital był wizytówką miasta należy podjąć szereg potrzebnych działań. Niezbędna jest poprawa warunków sanitarnych. Szpital musi być bardziej przyjazny dla pacjentów. Nie chodzi tylko o stan techniczny budynków, ale również o personel. To ludzie stanowią wartość każdej tego typu jednostki. Mankamentem szpitali powiatowych jest ich kondycja finansowa. Szpital tomaszowski należy do wyjątków. Nie jest zadłużony i posiada jakiś kapitał - mówił doktor Chudzik, podkreślając, że obecna sytuacja TCZ wymaga działań restrukturyzacyjnych, by spółka nie generowała strat w najbliższym okresie. 

Sytuacja jest bardzo poważna. Według informacji przekazanych radnym przez Prezesa miniony rok TCZ zamknie sporą stratą. Jej dokładna wysokość nie jest na chwilę obecną znana, ale szacuje się, że sięgnie ona kilku milionów złotych. Nie najlepiej też zaczął się bieżący rok. Strata na działalności podstawowej to ok 1,2 miliona złotych a wynik finansowy to minus 750 tysięcy złotych. Zysk wypracował jedynie oddział chorób zakaźnych. Straty na ortopedii, chirurgii, neurologii, położnictwie i ginekologii podchodzą pod 200 tysięcy złotych (na każdym z  wymienionych oddziałów). Na pozostałych wcale nie jest lepiej. 

Spółka przygotowała też plan finansowy na nowy rok. Właściwie istnieją jego dwie wersje. Pierwsza nie uwazględnia zmian limitów czasu pracy pielęgniarek i zakłada stratę za 2019 rok na poziomie 5,3 miliona złotych. W drugej wersji rośnie ona do 7,5 miliona. Nie uwzględniono tu żadnych nakładów inwestycyjnych. Za to wciąż poważnym kosztemm (1,6 miliona) jest czynsz płacony Starostwu Powiatowemu. 

Jak to się stało, że spółka, która jeszcze dwa lata temu generowała spore zyski nagle znalazła się na skraju przepaści? Złożyło się na to wiele czynników. Przede wszystkim wprowadzenie przez Rząd tzw. sieci szpitali. W założeniu miała ona poprawić dostępność mieszkańców do opieki zdrowotnej. Ryczałty zastąpiły kontrakty, zlikwidowano nadwykonania. Efektem "reformy" jest zapaść finansowa wielu powiatowych szpitali, takich jak TCZ.

Kolejnym problemem są lawinowo narastające koszty pracy. Braki personelu białego reguluje rynek wzrostem wynagrodzeń. Okazało się, że Rząd tego nie przewidział. Przyznane szpitalom ryczałty sa niewystarczające do pokrycia rosnących kosztów. Nie bez znaczenia są też nowe normy liczby pielęgniarek przypadajcych na każde szpitalne łóżko. 

Możliwości ratowania finansów są nikłe. Straty można nieco zmniejszyć poprzez wykonywanie nielimitowanych procedur medycznych. Do nich należą procedury związane z leczeniem onkologicznym oraz porody. Reszta pozostaje w gestii władz centralnych. 

Wiesław Chudzik przedstawił jego zdaniem mocne i słabe strony szpitala. Do tych drugich należeć ma kadra lekarska, która składa się z medyków spoza Tomaszowa Mazowieckiego, wysoka średnia wieku zatrudnionychc pielęgniarek, niski ryczałt i braki w nowoczesnym sprzęcie. Zapowiedział utworzenie pododdziału udarowego oraz 15 łóżek rehabilitacji neurologicznej. Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ajdejano 10.03.2019 11:51
Do p. Mariusza. PRAWIE ze wszystkim się zgadzamy. Dlaczego "prawie ze wszystkim" ? Nie zgadza mi się ostatnie zdanie z Pańskiego wpisu: "Może być ciekawy materiał do analizy dla Zarządu Powiatu" . Tak - ten materiał rzeczywiście może być ciekawy (jeżeli będzie rzetelny). Myślę, że Pan i p. Kagankiewicz tym się zajmiecie, ale nie wierzę, aby ktokolwiek z zarządu powiatu (zwłaszcza jeden ze starostów - a ma te sprawy w swoim zakresie) zapoznawał się z materiałem i wyciągnął jakiekolwiek sensowne wnioski.

Ajdejano 09.03.2019 11:08
Zdjęcie powyżej: te spięte w napięciu twarze od myślenia (????) tych ludzi, którzy cokolwiek "mają na myśli" (oprócz lokalnych spraw partyjnych) w sprawie np. szpitala..... Z takich samorządowych imprez można byłoby odwalić niezły kabaret.

Ajdejano 09.03.2019 10:54
Jestem upierdliwy. Jeszcze jeden dopisek: umieram z ciekawości - jakie genialne wnioski w dyskusji wniósł specjalista od szpitali - radny Kagankiewicz (oprócz rechotu z tej całej zabawy).

Ajdejano 09.03.2019 10:47
Dopisek do mojego ostatniego wpisu: już widzę rechot radnego Kagankiewicza w dyskusjach n/t szpitala. PS. Dziękuję za te gwiazdki.

Ajdejano 09.03.2019 10:38
Jak niedoświadczony łepek (poprzednio) lub doktor nauk medycznych będą się zajmowali prawidłową organizacją pracy szpitala, to zawsze będziemy mieli to, co mamy - p. Przewodniczący Strzępek. Ten syf ciągnie się już wiele lat. O ci Wy radni - nasi przedstawiciele na to nam odpowiecie ? Relacje z tych bezproduktywnych sesji, komisji i innych ***reli - łatwo pokazywać. I co z tego wynika? Jakie są lub będą wnioski Was - naszych przedstawicieli ?! Czy zawsze musi wyjść wielkie jajco, np. w postaci zatrudniania lekarza na stanowisko dyrektora szpitala, który z poprzedniego szpitala zostały zwolniony ?! Podobnie z prezeską TTBS - nauczycielką ze szkoły podstawowej (nauczanie początkowe). Nic się nie liczy, tylko partyjna nalepka na czole ?! Chyba to jest ta sama radna, która swego czasu (jako dyrektorka szkoły) głosowała przeciwko basenowi w tej szkole ?! Cyrk na kółkach, popychany przez lokalne sitwy.

Mariusz Strzępek 09.03.2019 10:57
Panie Janku, wszak Pan wie, że radni mają wszystko w *** (poza nielicznymi wyjątkami). Szpital ich za bardzo nie interesuje. Zainteresowanie jest wtedy, gdy ktoś bliski tam trafia. Ważniejszy jest kawałek durnego chodnika na wsi, po którym nikt nie chodzi i zarastra chwastami (przykład Jakubów w gminie Lubochnia). Zgadzam się z Panem, żaden lekarz nie uzdrowi tego szpitala, jak nie uzdrowi żadnego innego. Mamy do czynienia z grupą zawodową nastawioną mocno partykularnie i niestety mamy to co mamy. Właśnie napisałem zapytanie w sprawie dokonywanych u nas zabiegów. Może być ciekawy materiał do analizy dla Zarządu Powiatu

z tomaszowa 09.03.2019 08:34
ile by kasy wpompowano lodzcy lekarze zgrana paka kase wydoja

AC 07.03.2019 19:49
MAPY DROGOWE PROGRAMÓW Z #NOWAPIĄTKAPIS Hashtagi: #NowaPiątkaPiS #NowaArenaProgramowa • NASZYM CELEM JEST DBANIE O ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA, O RODZINĘ, O SZANSE ŻYCIOWE POLAKÓW I ICH PERSPEKTYWY. • NASZYM CELEM JEST LEPSZE, ZASOBNE, EUROPEJSKIE ŻYCIE POLAKÓW, ŻYCIE NA POZIOMIE EUROPEJSKIM. Mamy wytyczoną drogę, wiemy, jak tam dojść. • NOWA PIĄTKA PIS TO PROGRAM PRZEŁOMOWY DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. Dzięki niemu będziemy tworzyć Polskę naszych marzeń. Polska będzie się rozwijać szybciej i będzie krajem jeszcze zasobniejszym, silniejszym, krajem, w którym wszyscy chcą żyć. • NOWE PROPOZYCJE PROGRAMOWE PIS FINANSOWANE BĘDĄ M.IN. ZE ZMNIEJSZENIA LUKI VAT I CIT. Przykładowo:  Zmniejszenie luki VAT przyniesie 4-6 mld rocznie.  Niższe podatki od pracy, niższy CIT, mały ZUS, program Polska Bezgotówkowa i technologie ograniczające m.in. przemyt przyniosą w ciągu 2-3 lat 14-24 mld zł.  Uszczelnienie NFZ polegające na wdrożeniu e-recept, e-zwolnień oraz i e-skierowań to 1-2 mld zł rocznie.  Uszczelnienie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych poprzez wdrożenie e-składki oraz e-zwolnienia to 2-3 mld zł rocznie.  Impuls fiskalny Nowej Piątki to 3-6 mld zł rocznie. • NOWA PIĄTKA PIS TO:  RODZINA 500+ od pierwszego dziecka. Od 1 lipca, dla wszystkich rodzin, w których jest jedno lub więcej dzieci, nie będzie progu finansowego, warunkiem otrzymania jest złożenie wniosku.  MŁODZI Brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Ulga obejmie wszystkich pracowników do 26 roku życia, którzy mają umowę o pracę / zlecenie, nie będzie dotyczyć osób prowadzących działalność gospodarczą.  PRACA Obniżenie kosztów pracy. Podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących.  STARSI I SŁABI Emerytura +. Dodatkowe 1100 zł dla każdego emeryta i rencisty rocznie, wypłata w maju, wypłata również dla osób, które pobierają emerytury cząstkowe.  INFRASTRUKTURA Przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych. W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów. Nie planujemy odtworzenia państwowego PKS, gminy i powiaty będą organizować przetargi na przewozy lokalne, w których każdy przewoźnik będzie mógł startować. • BUDŻET PAŃSTWA JEST GOTOWY, BY SFINANSOWAĆ #NOWAPIĄTKAPIS. Nowelizacja budżetu nie będzie potrzeba i wystarczą przesunięcia wewnątrz już obowiązującej ustawy budżetowej. • ROCZNY KOSZT programu odbudowy lokalnych połączeń autobusowych to ok. 800 mln zł, zwolnień z PIT do 26. roku życia - 2-3 mld zł, wyższych kosztów uzyskania przychodu 7-10 mld zł, Emerytury Plus - 9-10 mld zł, a uzupełnienia programu 500 plus - ok. 18,5 mld zł. • DOTRZYMUJEMY SŁOWA. TO JEST FUNDAMENT NASZEJ POLITYKI, ŻEBY SŁOWA PRZEKUWAĆ W CZYNY. To nowa jakość, bo nasi poprzednicy wielokrotnie łamali dane Polakom słowa: podwyższyli wiek emerytalny, podwyższyli VAT, zabrali środki z OFE – mimo, że wcześniej obiecywali zupełnie coś innego. E

Jarek 17.03.2019 20:24
A sponsorujecie to wszytko tylko z kasy pracujących czy też tych bez oficjalnego dochodu ale żyjących z mops'u i 500+?

Pracownik 06.03.2019 20:06
Ciekawe czy Węgrzynowski coś zmieni. Wszyscy czekamy. To samo jest w starostwie. Nie widać woli na zmiany Jeśli starosta się nie obudzi sam wyleci. Już koalicjanci zaczynają o tym mówić. Nikt mu nie pomoże. Sam sobie będzie winien. PSL jeszcze tak dobrze nigdy się nie czuł. Za grzechy Węgrzynowskiego zapłaci PiS. Jak do tej pory Kukliński dalej rządzi.

KWA SNY 06.03.2019 10:10
teraz w białych rękawiczkach rzadzi ordynator neurlogii

Biały personel 06.03.2019 08:48
Od dłuższego czasu obserwuję to co sie dzieje w TOmaszowskim CEntrum i niestety jestem przerażona. To co robią to przechodzi ludzkie pojęcie. Szpital to miejsce w którym nie powinno być polityki. Poprzedni Prezio robił inwestycje zadłużył szpital,podejście do personelu tragiczne brak szacunku min podczas rozmowy służbowej PRezes siedział w telefonie lekceważył rozmówcę i śmiał się. Brak wychowania ewidentnie tutaj widać było. Ale niestety tu juz nic nie zrobimy. Starosta poprzedni pozwalał na wszytsko młodemu niedoświadczonemu Prezesowi,tylko nagradzał go za zbijanie bąków. Ale przyszła nadzieja z wyborem nowego Starosty i niestety tu znowu polityczna zagrywka wzięli kumpla zeby do emeryturki przebimbał sobie. Obecny prezes nie jest decyzyjny,steruje nim ciagle  ktoś inny który jest teraz Głowno dowodzący. Robi co chce nawet rzadzi kto ma pracować a kto nie. Medyczny olewka totalna brak odpowiedzialności za cokolwiek. Przeraża mnie najbardziej fakt,ze na tym wszystkim cierpi szpital na tych zmianach na tych złych decyzjach. I tu apel do Pana Prezydenta. Panie Prezydencie czy pan zdaje sobie sprawę z tego co sie dzieje w szpitalu? Czy w Tomaszowie szpital tak powinien funkcjonować? Czy jako osoba która tak duzo zmieniła w Tomaszowie,nie potrafi zając sie ta banda nierobów i nic nie robi z tym? Ludzie nie zdają sobie sprawy co sie tam dzieje,trzeba być tu na co dzień zeby uwierzyć.

BIAŁY 06.03.2019 09:59
ktoś inny tzn ordynator neurlogii J.D

krnombrny1 05.03.2019 20:13
Ta umieralnia zwana potocznie szpitalem , gdzie 90% personelu wegetuje w pracy , przynosi straty??? hmmm.... no naprawde zaskakujace

leo 05.03.2019 20:06
Czyli za tak spora pensję powiedział to co każdy wie. To że tym szpitalem poprzednicy jak i obecni razem z zarządem nie potrafią poprawne i logicznie zarządzać. Czy obecny pan prezes pochwalił się za co został ,,zmuszony,, odejść od kierowania łódzkim szpitalem ? Pochwalił się kto załatwił ciepłą, dobrą posadkę w Tomaszowie do emerytury ? Pochwalił się że nie zamierza negocjować stawek ze średnim personelem ? O tym ze pozabierał dodatki pielęgniarkom ? Zasłyszane ale chyba prawdziwe bo informacja od pielęgniarki zatrudnionej w szpitalu. Niedługo sam zostanie chyba z zarządem i garstką ustawionych lekarzy. Kto nas będzie leczył ? Tomaszowski szpital umiera i nie pomorze tu oddział udarowy. Tu potrzebna jest poprawna polityka. Pozdrawiam

dr. Sianko 05.03.2019 17:51
Jeżeli lekarzowi płacimy 30 tys. więcej niż Dwórce z NBP, to dlaczego robimy oczy jak wyrak, że szpital jest pod kreską.

Pani Joasiu 05.03.2019 11:19
"Rżad tego nie przewidział" Chyba "rząd".

Fadroma 05.03.2019 11:12
Zaproście do szpitala twórców programu "Wyburzacze". Oni wam rozwiążą ten problem "od zawsze" na zawsze.

Zabrakło tylko dziarskich chłopców Zabrakło tylko dziarskich chłopców Historia lubi się powtarzać, zataczać koła i często śmieje nam się prosto w twarz. Czasem wesoło a czasem ze złośliwą przekorą. Takie refleksje mam po tym jak wylądowałem ostatnio na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie. Trudno nie odczuć rechotu losu, kiedy po jednej stronie sali siedzę ja, syn działacza Solidarności z lat 80-tych, wciąż pamiętający ubeckie rewizje w swoim domu, a po drugiej typ, który widnieje na liście donosicieli służby bezpieczeństwa PRL oraz wyszkolony w komunistycznym reżimie prokurator. Zabawne jest też to, że to oni znowu oskarżali. Wyrok (prawomocny), jaki zapadł okazał się korzystny dla mnie, a uzasadnienie stanowiło pochwałę profesjonalnie przygotowanego i napisanego artykułu. W dodatku ten w pierwszej instancji zapadł w Dniu Wolności Prasy, co ma dla mnie znaczenie symboliczne. Nie tej sprawie jednak poświęcę swój dzisiejszy felieton, ale temu, że w czasach, kiedy usuwa się ostatnie pomniki sławiące komunistyczną dyktaturę, bolszewicka mentalność nadal znajduje się w głowach wielu ludzi, szkolonych i wychowanych w duchu partyjnej indoktrynacji. Te osoby wciąż zachowują się, jak reprezentanci reżimowej władzy, aroganccy, pewnie siebie i wulgarni niczym witkiewiczowski Prokurator Scurvy, który jak zapewne pamiętacie lubił otaczać się Dziarskimi Chłopcami. Siedząc na sali Sądowej czekałem więc aż krzyknie: "hej dziarscy chłopcy do mnie" i zostanę zamknięty w sali przymusowego bezrobocia.
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ***** ***Treść komentarza: raka to ma polska - ostatnie stadiumData dodania komentarza: 30.09.2022, 21:25Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: Jadwiga BąkTreść komentarza: A Morachowa sprzedawała barszcz za 50 groszy, tj pół słoiczka po dżemie.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 20:50Źródło komentarza: Spacer szklakiem tomaszowskich muraliAutor komentarza: SzakalTreść komentarza: A wiadomo co się znajduje w tych tabletkach co rozdaję rząd? Jak będą ludzie chcieli to wiedzą gdzie jest apteka Tak jak szczepionki ludzie dzięki nim noszą śmierci w sobie która ich zżera każdego dnia. Spier....cię z tymi tabletkami.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 15:36Źródło komentarza: Jodek potasu dla dzieci z powiatu tomaszowskiegoAutor komentarza: NieróbTreść komentarza: To kto taki ma ciężej? Skoro taki z Ciebie obserwator pracy innych to widocznie masz dużo czasu. Skoro masz dużo czasu na obserwację więc tym mającym ciężej nie jesteś z pewnością Ty. Jak to cudownie oceniać innych nie mając za krzty pojęcia. Skoro taki z Ciebie chojrak lub chojraczka to napisz gdzie Ty pracujesz, co robisz a ja z wielką chęcią porównam twoją pracę z moją. Niestety najczęściej tak durne opinie jak Twoja snuja ludzie mający z jakąkolwiek pracą tyle co pasek w TVP info z prawdąData dodania komentarza: 30.09.2022, 14:43Źródło komentarza: Biedny jak... pracownik samorządowyAutor komentarza: KiedyśTreść komentarza: zrobiłam tam malutkie zakupy. To był pierwszy i ostatni raz pobytu w tym sklepie. Wyłożyłam na taśmę wybrany towar i kazano mi go przenieść na taśmę przy innej kasie. Nadmieniam, że przy żadnej kasie nie było żadnej pracownicy. Nie kupujcie w DINO na św.Antoniego to te "książniczki spod Łopocna" może nabiorą jakiejś ogłady.Data dodania komentarza: 30.09.2022, 12:19Źródło komentarza: Cena nie bez znaczeniaAutor komentarza: KtośTreść komentarza: E Mariuszo jest wesoły:))))Data dodania komentarza: 30.09.2022, 11:41Źródło komentarza: Kolejna droga w gminie Ujazd do modernizacji
Reklama
Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy Magdalena Dziejma malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy. Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia. Wystawy:– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.Wstęp wolny.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.09.2022 Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy
Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim! EKG, USG płuc, konsultacja pulmonologiczna, dermatologiczna, dietetyczna, spirometria, mammografia, pomiary cholesterolu, glukozy, natlenienia krwi, konsultacja internistyczna w ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości – to tylko niektóre badania, które bezpłatnie i bez skierowania będzie można wykonać w najbliższy weekend, 1-2 października na pl. Kościuszki. Mobilne Strefy Zdrowia będą dostępne przez dwa dni w godzinach 10 - 19.Projekt „Zdrowe Życie”, w ramach którego odbywa się wydarzenie, to pierwszy, ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz grupy PZU - pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Projekt zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych.W najbliższy weekend specjaliści trafią do naszego miasta. W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;badanie EKG;badanie USG płuc + konsultacja radiologa;konsultacje dietetyczne;konsultacje dermatologiczne;mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;wystawianie kart EKUZ;potwierdzanie profilu zaufanego;informacje o programach profilaktycznychkonsultacja farmaceutyczna.w sobotę w godzinach 10-15 dzięki obecności Narodowego Centrum Krwiodawstwa będzie możliwe oddanie krwiWojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska zapewni:pomiar ciśnienia i tętna, pomiar glukozy z krwi włośniczkowej, saturacji,       temperatury,BMIkonsultacja internistyczna ramach leczenia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz instruktaż pierwszej pomocy przy użyciu fantomu do BLS, instruktarz samobadania piersi na fantomie piersi.Dodatkowo, w trakcie trwania wydarzenia, policja przeprowadzi działania w zakresie profilaktyki senioralnej o tematyce dotyczącej oszustw, bezpieczeństwa w domu i poza domem oraz cyberzagrożeń, profilaktyki dla dzieci i młodzieży o tematyce dotyczącej cyberzagrożeń i innych aspektów bezpieczeństwa, profilaktyki dotyczącej uzależnień i przemocy w rodzinie, profilaktyki z zakresu ruchu drogowego,  promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbywać się będą także aktywne pokazy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratownika policyjnego przy wykorzystaniu manekinów. Na miejscu obecny będzie również przewodnik z psem służbowym.Straż Pożarna przygotuje stanowisko medyczne z fantomem. Przedstawi zasady udzielania pierwszej pomocy, oraz omawiane będą wszelkie zagadnienia medyczne zgodnie z potrzebą i zainteresowaniem gości odwiedzających. Pojawi się także stoisko promujące zdrowe i bezpieczne życie, pojazd ratowniczy GBA i pojazd pożarniczy typu quad, zaplanowano również prelekcje dotyczącą zagrożeń ze strony czadu wraz z pokazem. Po więcej informacji i aktualności zapraszamy na Zdrowezycie.org.pl Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.10.2022 Zbadaj się bezpłatnie.  Miasteczko zdrowia w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim!
Reklama
Reklama
a