Kto będzie leczył w szpitalu? Lekarskiemu konsorcjum wypowiedziano umowę 

  • 04.05.2019, 23:53 (aktualizacja 06.05.2019, 22:38)
  • red.
Kto będzie leczył w szpitalu? Lekarskiemu konsorcjum wypowiedziano umowę
Były Starosta, Mirosław Kukliński, poinformował dzisiaj na swoim internetowym profilu o wręczeniu wypowiedzeń lekarzom na oddziale wewnętrznym w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Informacja budzi spory niepokój, ponieważ niesie ze sobą ryzyzko zakłócenia funkcjonowania całego szpitala. W najbliższy wtorek lub środę spotka się w tej sprawie Komisja Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych.

 

Rzeczywiście, wszystko wskazuje na to, że jakieś ruchy kadrowe na tomaszowskiej internie się szykują. Z tym tylko zastrzeżeniem, że z tego, co udało mi się ustalić, wypowiedziano nie umowy o pracę lekarzom ale umowę konsorcjum, które oddział od kilku lat obsługiwało. Doktor Sebastian Słomka potwierdził, że faktycznie wypowiedzenie ma miejsce, chociaż do jego rąk bezpośrednio jeszcze nie dotarło. Ciekawym natomiast jest fakt, że o zmianach nie wiedział Starosta Mariusz Węgrzynowski  - mówi przewodniczący komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Strzępek. 

Przypomnijmy, że od lutego 2015 zarządzanie szpitalem przejął nowy prezes, którym został wówczas Konrad Łukaszewski. Niemal od razu zapowiedział zmiany w strukturze zatrudnieniowej szpitala. Zgodnie z jego zapowiedziami dosyć szybko ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs na świadczenie usług medycznych przez lekarzy na oddziale wewnętrznym.  Od 1 czerwca 2015 roku nowe lekarskie konsorcjum zaczęło leczyć pacjentów w Tomaszowie. Pierwszy kontrakt z zespołem Sebastiana Słomki zawarto na 3 lata.

Do konkursu przystąpiło tylko jedno konsorcjum i trudno się temu dziwić, skoro Zarząd szpitala zawarł w regulaminie konkursu mocno "wyśrubowane" wymogi. Dzięki temu lekarze na oddziale wewnętrznym TCZ mają potwierdzone certyfikatami umiejętności w zakresie diagnostyki (w tym bezdechu sennego oraz zaburzeń snu).

Konsorcjum tworzyło pierwotnie dziesięciu lekarzy. Jego liderem został doktor nauk medycznych Sebastian Słomka z Łodzi, który został równocześnie ordynatorem oddziału (specjalista chorób wewnętrznych,  hipertesjologii i kardiolog). W skład zespołu weszli też: nefrolog Iwona Walczak, internista gastrolog Wojciech Deroń, a także Kamila Rosłaniec, Miłosz Kuświk, Katarzyna Muras, Marta Słomka, Joanna Milkowska, Witold Górski i Michał Poznański. Zespół na przestrzenni tych lat nieco ewoluował. 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anna Tomkiewicz
Anna Tomkiewicz 07.05.2019, 12:21
Przeczytałam wszystko łącznie z komentarzami i nic nie rozumiem.. Od 20 lat jestem chora na sm (stwardnienie rozsiane) i z p. Łukaszewskim i dr. Dębcem przeprowadzaliśmy duże starcia o trzymanie kontraktu na leczenie sm w TCZ .Udało się. Nie musimy jeżdzić po Polsce uprawiając turystykę medyczną teraz przyjeżdżaja do nas na leczenie. Leczenie farmakologiczne mamy na najwyższym poziomie ale nie mamy rehabilitacji neurologicznej i tu jest problem. Ludzi po udarach , wylewach ze stwardnieniem mamy bardzo wielu. To są inwalidzi pozamykani w domach bo brak rehabilitacji pogłębia nasze inwalidztwo. Brak rehabilitacji neurologicznej ,to olbrzymia grupa ludzi niezdolna do pracy. ( chcielibyśmy pracować bo to też rehabilitacja).Zastanówmy się czy naszej energii nie powinniśmy skierować w tym kierunku aby usprawnić osoby , które po udarach , wylewach z sm z dnia na dzięń stają się coraz mniej samodzielne.Podpisuje się prawdziwym imieniem i nazwiskiem .Mozecie mnie spotkać jeżdżącą na elektrycznym wózku inwalidzkim
Ajdejano
Ajdejano 03.05.2019, 18:10
Do "Pacjenta":
oczywiście - 100% racji. Mój ojciec, z powodu chyba udaru mózgu, tam właśnie zmarł, zostawiony na pastwę losu. Karetka przywiozła człowieka wieczorem, pojechałem za tą karetką , posiedziałem przy ojcu. Podłączyła mojemu ojcu do nosa plastyczny przewód z tlenem jakaś debilowata, zupełnie chamowata pielęgniarka i poszła w piz... . Jeszcze wtedy ordynatorem był ojciec obecnego kolesia, a jedną z lekarek była moja znajoma.
O godzinie 5 rano dostałem telefon, że mój ojciec nie żyje.
Do kogo wtedy miałem dzwonić i .... po co ?!

I masz rację: starego już nie ma, ale nowy to jest replay starego. Nie dasz - to nie masz.


Pacjent
Pacjent 02.05.2019, 22:07
Ja nie wiem o co tu chodzi .? Wszyscy oslepli ? Czy ktos wie co naprawde sie dzieje na tzw, neurologii? To wszystko jakis zbiorowy żart. Nikt nie zrobil w poprzedniej kadencji porzadku z panem ordynatorem ktory wiadomo co robi. A dzis dziwimy sie ze takie ruchy robi nowy prezes??. A z czego ci biedni ludzie maja zarabiac 😁 czas wrocic do starych dobrych czasow kopert. Przynajmniej bede pewien, ze bede zdrowy. Dzieki panie prezesie. Dzieki panie starosto.
Dobry_duszek
Dobry_duszek 02.05.2019, 17:56
Dr.Słomka bardzo fajny i przystepny facet dla wszystkich .... Uratował mi życie i takich lekarzy tomaszowski szpital miec powinien a nie chamowatych lekarzy co tylko czekaja az da sie im koperte ...
Japapanie
Japapanie 02.05.2019, 18:15
Nigdy nikt nie wolał ode mnie ani moich bliskich i znajomych koperty. Jeśli wiesz coś o takich lekarzach, to nie forum, a policja i prokuratura. Bo teraz to działasz na szkode wizerunku spółki, a to jest karalne. Plotkarzu
Polak
Polak 02.05.2019, 19:05
Karalne to jest branie w łapę za przyjęcie na oddział szpitala, bądź może niekaralne za załatwienie miejsca w szpitalu po prywatnej wizycie u lekarza, innego sposobu dostania się na oddział nie znam, to jest jeden z przykładów. Wizerunek spółki jest już dawno nadszarpnięty właśnie przez nieuczciwe i chamskie podejście do pacjenta pewnych siebie lekarzy, i to nie są ci najmłodsi lecz starzy wyjadacze, może tu wypadało by jeszcze zrobić porządek ,wystarczy przyjrzeć się stanowi majątkowemu tych osób. Trzeba mieć świadomość że ludzie dają i dawać będą póki będzie chętny brać, ale jest druga strona medalu że zwykle taki który dał mówi wszystkim swoim znajomym ile dał i komu dał i jest tak że cały Tomaszów i okolica trąbi ile który bierze , a jak się nie da to jak jest taki człowiek olewany. Trzeba by było wszystkich pacjentów pozamykać bo plotkują że dali w łapę i wizerunek spółki nadszarpują moim zdaniem właśnie powinny takie osoby zgłosić to na policję i może by się trochę to ukróciło. Właśnie wszystko na tym forum trzeba poruszać a nie tylko dobre strony i każdy kto ma złe odczucia powinien się tu wypowiedzieć.
Monika K.
Monika K. 01.05.2019, 23:09
Dr Słomka nie tylko dobry ordynator, lekarz ale przede wszystkim człowiek. Oby na wszystkich oddziałach byli tacy jak on.
Polak
Polak 01.05.2019, 22:05
Wyczyścić szpital z chwastów!!! Ale też pamiętać trzeba o starych łapówkarzach bo to starzy biorą w łapę za leczenie.
Ajdejano
Ajdejano 01.05.2019, 20:53
Szanowny Panie Mariuszu: nas, czyli przeciętnych zjadaczy chleba i czytelników pańskiego forum, robi Pan w 'bambuko".
Pan i M.K. możecie sobie na tym forum tak "gaworzyć" i "gaworzyć". Takie wasze wzajemne "gaworzenie" nic nie wyjaśnia takim szarakom jak np. ja.

Jeżeli szpital jest spółką z o.o., czyli - spółką handlową, to zgodnie z kodeksem handlowym, powinien przynosić zyski. Szpital i - zyski, a nie leczenie ludzi ?!
Z drugiej strony: co to jest to tzw. "konsorcjum" ?! Sformalizowana grupa (spółka) lekarzy ???
Więc z kim spółka z o.o. (szpital) zawarła umowę, którą teraz chce rozwiązać?!
Co tu się, k.... , dzieje ?! Gdzie są nasi przedstawiciele w samorządzie - p. Mariuszu ?!

Poza wszystkim: kto to są ci ludzie z rady nadzorczej szpitala ?! To, że ten lekarz z Łodzi - prezes spółki - to lebiega, który nie ma szans na ponowne synekury w Łodzi i okolicach, to już wiemy. No - chyba, że był z partyjną nalepką na czole - i to jest dla nas zrozumiałe.

BRAWO CHŁOPAKI !!!

Zoha
Zoha 02.05.2019, 18:17
Krzysiu, wyluzuj i wróć po łopatki, bo zostały w piaskownicy
Skorpionik
Skorpionik 01.05.2019, 13:34
Dobrze byloby wziac pod lupę oddzial neurologiczny i pana ordynstora tamtejszego.
Ciach, ciach
Ciach, ciach 01.05.2019, 08:52
Zostawcie lekarzy w spokoju, wolność dla interny ! Zająć się patologicznym układem na neurologii i jej nieusuwalnym ordynatorem! Jaki bilans finansowy ma interna vs neurologia ?
dr. Ozda
dr. Ozda 01.05.2019, 08:20
Pamiętacie wielkie oburzenie, na zakup opon zimowych (za 4 tys. zł) do służbowego Forda Mondeo (90 tys.zł) aby bezpiecznie jeździł zimą????? No to dzisiaj takie Fordy Mondeo niektórzy mogą sobie kupować co miesiąc. A jak jesteś chory, to kup sobie w Biedronce, przy kasie Ranigast albo APAP noc.
Pytaaaaa
Pytaaaaa 01.05.2019, 01:39
W ogóle bardzo ciekawe na co ta premia poszła, prawda panie były starosto?
Pytania, pytania
Pytania, pytania 01.05.2019, 01:37
były starosta dymi bo chyba mu się tęskni za tomaszowskim piekiełkiem. Czas pogodzić się z aktualnym stanem rzeczy. Pański [email protected]$ek łoił kaskę i było ok? 90 tys premii, o której pisały media, były ok. A zmiana formy zatrudnienia lekarzy to skandal? Szopka. Szkoda tylko że pielęgniarka na te 90 tys. Pracuje prawie dwa lata, salowa ze trzy. A były prezesik przytulił l, byly starosta przykepal i cacy. Nie tak było? Tit pisał przecież. Tylko za cicho poszło
Obywatel
Obywatel 10.05.2019, 08:56
Ty sie lepiej zastanow po co to jest robione i przez kogo to wypowiadanie umow? Nikt sie nie zastanawia.Jak to sie mowi motyw jest najwazniejszy.Robi to nie prezes szpitala tylko ten co prezesa znalazl.A po ci?Jak nie bedzie lekarzy dobrych i moze i zamiast tych zadnych to bedzie niezadowolenie i balagan. Wtedy sie odwola staroste ktory nawet nie wie co sie dzieje.I wtedy MW wsadzi swojego staroste nowego.Tyle w temacie.
...
... 30.04.2019, 23:21
Lekarze dostali wypowiedzenie a w SOR od maja zminimalizowano liczbę personelu bo wedlug pana prezesa jest za duzo bo trzeba szukac pieniędzy a najlatwiej usuwajac tych niższych pracowników to tego tematu nikt nie poruszy.. Oddział pierwszego rzutu gdzie ma sie ratować chorych a tu sie oszczędza.. wspolczuje tylko pacjentom i ich rodzinom.. w tym szpitalu dzieje sie coraz gorzej i nie ma nikogo kto wreszcie zrobił by porządek..
...
... 30.04.2019, 23:15
No to jeszcze zrobić porządek z chirurgią !!!! Tu niech ktoś się przyjrzy, jak ten oddział funkcjonuje.
wyborca
wyborca 30.04.2019, 22:52
Bardzo dobry prezes szkoda, że tak późno nastał. Jak radny powiatu może wypowiadać się w tak nieludzki sposób!!! cytat "to jeden z oddziałów który od 4 lat wypracowuje zyski". Czyli szpital postrzegany jest jako fabryka do robienia pieniędzy i wypracowywania zysków, nie jako miejsce, w którym się pomaga ludziom i ratuje ich życie w profesjonalny sposób. Do tej pory na oddział chora i umierająca osoba nie zostawała przyjęta, była zaopatrywana na miejscu i odsyłana do domu, gdzie umierała w męczarniach. Taka osoba była nierentowna dla szpitala, po co przyjmować na oddział umierającą, potrzebującą pomocy, w którą trzeba ładować pieniądze. Czy o takiej rentowności oddziału mówimy? Sale stoją puste i tylko miejsca są rezerwowane z prywatnych wizyt, a zwykły śmiertelnik nie ma szansy dostać się na oddział. Jestem ciekaw po czyjej stronie stoi Pan radny , bo na pewno nie ludzi, którym przyjdzie się w tym szpitalu leczyć. Sam na pewno nie skorzysta z usługi niedoświadczonego lekarza, bo stać go na prywatnego. Myślę że kończy się kolesiostwo i to drażni pewne elity, do których i ci lekarze się zaliczają. Jestem zażenowany taką wypowiedzią radnego.
MBBK
MBBK 01.05.2019, 06:37
Jestem zażenowany takim sposobem myślenia...., kolesiostwo drogi wyborco dopiero się zacznie! Mam nadzieję, że jak będziesz potrzebować pomocy to w szpitalu spotkasz sprawnie funkcjonujący zespół, a nie ludzi z łapanki... Chudzikowi już się nie poskarżysz bo go dawno w TM nie będzie....
Nnh
Nnh 01.05.2019, 01:40
Dokładnie. Radnego już ponosi
Obserwator
Obserwator 01.05.2019, 01:09
Tak bardzo dobry nowy prezes, poza tym że CBA za nim chodzi i rzecznik dyscypliny finansów publicznych :)

https://www.radiolodz.pl/posts…
Czerwony fartuch
Czerwony fartuch 30.04.2019, 22:35
Były starosto,co Ty możesz wiedzieć co w szpitalu sie działo jak dałeś K.Z wolna rękę,słabo masz pojęcie,gnojek robił co chciał. Dobrze niech zrobią porządek z tym konsorcjum mafia. W szpitalu nie powinno być polityki tu jest potrzebny dobry menager oraz medyczny a tu tylko głąby są zatrudniane
Lok
Lok 01.05.2019, 01:40
Dokładnie!!!!
M. Kukliński
M. Kukliński 30.04.2019, 21:34
Dziękuję za artykuł, choć na poczatku trudno sie połapać chronologicznie. Łukaszewski to luty ale 4 lata wstecz. To są lekarze z Łodzi po czymś takim z pewnością szukają sobie pracy już poza Tomaszowem. Po drugie przelicz sobie Mariusz ile zarabiało konsorcjum w przeliczeniu na lekarza. W szpitalu są inni lekarze gdzie zarabiają wiecej. Sprawdzalem to 2 lata temu. A wiec argument jest zupełnie nie trafiony. To jest sabotaż na tomaszowskim szpitalu. I STAROSTA NIC NIE WIE. Czy wyobrażasz sobie mnie w takiej sytuacji???
@
@ 01.05.2019, 13:28
Dziwi pana , że były STAROSTA NIC NIE WIE, a pan co wiedział? ?. teraz taki pan mądry , gdzie pan był jak zajmował to stanowisko ?

Pozostałe