Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 07:45
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Willa Landsberga ponownie na sprzedaż

Pod koniec sierpnia, Urząd Miasta, ogłosi trzeci już przetarg na sprzedaż willi Henryka Landsberga przy ul. Konstytucji 3 Maja, w której do końca listopada ub.r. funkcjonowało Przedszkole nr 16. Od kiedy zostało ono przeniesione do nowego budynku przy Szkole Podstawowej nr 13, willa czeka na swojego nabywcę. Obiekt jest dozorowany, by w krótkim czasie nie pozostały z niego jedynie fragmenty murów.
Willa Landsberga ponownie na sprzedaż

 Willa Henryka Lansberga, po raz pierwszy została wystawiona na sprzedaż w ubiegłym roku. Drugi przetarg ogłoszono w kwietniu. Za każdym razem brakowało chętnych do jej nabycia, mimo, że wiele osób o warunki sprzedaży dopytywało. Barierą jest zapewnie jej stan techniczny i stosunkowo wysoka cena.

 

Całą nieruchomość, obejmującą teren z ogrodem i zabudowania wyceniono 1,3 miliona złotych. Do ceny należy doliczyć podatek VAT. Jest to wcale nie mało, jeśli weźmie się pod uwagę jej położenie, ochronę konserwatorską, a także wysokie koszty remontu, które mogą cenę podwoić (jeśli nie potroić). Pomijając walory historyczne i sporą wielkość działki (blisko 4 tysiące metrów kwadratowych), to wydatki związane z zakupem i pracami budowlanymi przekroczyłyby koszt budowy nowoczesnej kamienicy, wyposażonej w pełną infrastrukturę, w bezpośrednim centrum miasta.

 

Do wyremontowania jest praktycznie wszystko. Przez lata ograniczano się tu jedynie do bieżących napraw. O złym stanie technicznym pisaliśmy już kilka lat temu (2008 rok) w artykule "Nie-wesołe Przedszkole".

 

Willę Henryka Landsberga, według danych z ogłoszenia o przetargu, zbudowano w 1908 roku. Jest jednym ze świadectw fabrykanckiej historii miasta. Została wpisana do Gminnej Ewidencji Zabytków, więc na wszystkie remonty potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków. Nie oznacza to jednak, że nabywca ma możliwość skorzystać z ustawowej 50% bonifikaty, jaką stosuje się w przypadku zbywania przez podmioty publiczne, obiektów zabytkowych. Zniżka bowiem dotyczy jedynie budynków wpisanych do rejestru zabytków.

 

Kolejny przetarg odbędzie się w sierpniu. Tym razem cenę obniżono do 1 miliona złotych 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
i ma Pani rację 26.07.2015 21:36
wszędzie na świecie wylegują się na trawie przy okazji korzystając z uciech serwowanych w zasięgu ręki.

Jolka 26.07.2015 20:13
to byłoby świetne miejsce na całoroczny Lunapark, ludziska zamiast latać do Galerii, spędzaliby tu czas na wesoło relaksując się na maxa

. 26.07.2015 19:38
no i dobrze.Miasto jest biedne ,a taka galeria przysporzy więcej kłopotu niż pożytku. i wiele lokalnych sklepików padnie.zrobić tam miejsce wypoczynku i spacerów ,zazielenić bardzjej różnorodnymi roślinami,wykorzystać wodę i posiać trawę .Niech każdy zmęczony sobie siądźnie na trawie bez zbędnych imprez i po prostu się zrelaksuje.tyle Ja uważam ,że takie miejsce w centrum jest potrzebne ,a nie kolejne budowlane molochy.Mam nadzieję ,że władze wycofają ten głupi projekt.

Jolka 26.07.2015 17:26
ludzie gadają że inwestor od Galerii wystraszył się tomaszowskiej biedy i myśli jedynie o tym, jakby tu wymknąć się z tej inwestycji do miasta bardziej zamożnego

AK-47 25.07.2015 17:31
To może wzorem właścicieli pałaców wybudujesz sobie Galerię za własne pieniądze?.......

mała 25.07.2015 15:34
właśnie- pałace to już przeżytek! chcemy Galerii...

przechodzień 24.07.2015 12:56
a ja bym spytał, nie co z pałacykiem ale co z Galerią Tomaszów? drugie półrocze już się zwija a ruchu na budowie Galerii; zero

paradoks polega na tym 23.07.2015 15:59
.że obydwoje Państwo macie rację(19,20)w obecnych czasach kreuje się nowa warstwa społeczeństwa niejednokrotnie oparta tylko na dominacji pieniądza.Co za tym idzie powierzchowne liżnięcie wykształcenia i pseudo maniery ignorujące inne wartości .Czasami nieudolne, nieuzasadnione - cmokierstwo ku woli zabłyśnięcia przed innymi prowadzi do żenujących sytuacji.Miejmy nadzieję,że są i Tacy obecnie ,którzy swój status wykorzystają uczciwie z poszanowaniem siebie,innych i spuscizny.Mam również nadzieję ,że znajdzie się ktoś z wizją zagospodarowania tego obiektu w sposób należyty.

Komuch 22.07.2015 22:13
No może ktoś znowu związany z rządzącymi dokona zakupu za bezcen jak znany wszystkim ośrodek, oj Boże, komuno wróć. Przecież stan na zdjęciu spowodowały rządy niepodległej III i trochę IV RP. Komuniści taki stan wam przekazali?

babcia 23.07.2015 12:08
racja za komuny to dbano o zabytki, w Łażni Żydowskiej była łażnia, dopiero pózniej zbeszczeszczono to miejsce handlując tu rąbanką, w pałacach też był porządek i uszanowanie, np w Ubezpieczalni przy Barlickiego że aż miło było tam posiedzieć w kolejce do lekarza wśród pięknego wystroju wnętrz a teraz wszystko to pierun strzelił!

kiki 23.07.2015 13:55
Chodzi o to, że to tatałajstwo hućpiarsko cwaniakowate nagle szlachtą zapragnęło być. Kasiorę na krzywdzie ludzkiej robi w bezwzględny sposób, w szalonym wyzysku pracujących i państwo okradając ile się tylko da. Brali by wszystko, ale za darmo. To ciemniaki...gdzie tam im do prawdziwej szlachty albo ziemianina.

Kuba 23.07.2015 15:54
Babciu idzie nowe, teraz możesz skorzystać z wirtualnej kolejki do lekarza zapisując sie w necie a dawniej musiałaś siedzieć godzinami w tych pałacowych wnętrzach

Justyna 24.07.2015 12:00
No właśnie a co z pałacykiem Piescha, już ze 20 lat jak opylono go za bezcen, nowy nabywca jakoś przez dwie dekaty nie miał pomysłu co uczynić z tą perełką, czy nowe władze ,,wymuszą coś" w tym temacie?, bo cacko z roku na rok niszczeje i pogrąża się ku ruinie!

łodzianka 21.07.2015 20:17
a co z pałacykiem Herc,a przy Spalskiej, jak wiadomo osoby wielce zasłużonej dla rozwoju Fabryki Sztucznego Jedwabiu, chodziłam tam do przedszkola...

W 21.07.2015 23:51
rękach prywatnych.

kiki 21.07.2015 06:52
Zaraz, zaraz...państwo dało chłopom ziemię z reformy, a oni co wyprzedają, do miast uciekają i tańcować za co mają. Nygusy...najwięcej skorzystali w tym żydobolszewickim raju. TTBS - owską porzuconą spuściznę zasiedlają i jeszcze narzekają....nygusy.

Kaziek 21.07.2015 13:57
a ci co nie sprzedali ziemi, to doją z Unii kasiorę za zalesianie pół uprawnych, ich dziadkowie pewnie w grobach się przewracają bo ziemia która dawała przysłowiowy chleb, już go nie daje

można zrobić z tego,,cacko,, 21.07.2015 02:55
oczywiście przy pełnym zachowaniu walorów przeszłości jak również elementów funkcjonalności dzisiejszych czasów.Nakład finansowy pełnej realizacji to kolejne miliony po czym następuje szereg pytań związanych z utrzymaniem i funkcją posiadłości.Jeśli mamy tam tylko zamieszkać lub czasami bywać to ,to trochę droga inwestycja,ale można to połączyć z jakimś biznesem krajowym lub zagranicznym(niedaleko jest Spała,Łódz,Warszawa)może oferta i tam powinna .. pojawić się?

n 20.07.2015 22:17
To teraz niech zabezpieczone mienie zwróci tylko komu? Miastu? Raczej tym do których należało. Miasto poprzez TTBS zarządza zawłaszczonym mieniem w sposób pokraczny i nie ma woli zwracania mienia właścicielom.

olo 20.07.2015 20:03
w latach komuny uczono nas że to wszystko jest nasze wspólne czyli niczyje, te mebelki i fortepiany, obrazy i inne drobiazgi należały do ludu pracującego miast i wsi, także nikt tego nie rozkradał jedynie może ktoś zabezpieczył przed zniszczeniem!

Bogdan Będerz 20.07.2015 07:24
W 1950 roku byłem przedszkolakiem.Wtym właśnie budynku było przyzakładowe przedszkole. Do dzisiaj pamiętam piękne wnętrza i duzy piekny fortepian.

Sara 20.07.2015 16:04
No wlaśnie piękne wnętrza i duży fortepian... a gdzie teraz ten fortepian? i wyposażenie wnętrz co pozostało po wojnie w pałacu, czyżby rozgrabiono w póżniejszych latach? wiele pytań oczekuje odpowiedzi... bo cóż z tego że wyremontują jak wyposażenia już nie ma i pozostanie głucho i pusto wszędzie.

@ 20.07.2015 17:37
Co nie rozkradli Niemcy, Rosjanie dokończyli Polacy i tyle w tym temacie.

C.K.Dezerterzy 21.07.2015 02:55
cyt.Co to jest:kura!na pewno!,a może Pan się myli -może to nie jest kura?dajmy na to -...,,fortepian,,!? w tym wieku pogratulować intelektu! Ja pamiętam zapach lizolu wymieszany z przypalonym mlekiem, tłuste kucharki i Panie wychowawczynie ubrane w mało atrakcyjne fartuchy wyłaniające się z oparów dymu papierosowego zakąszające kanapki z jajem wymieszanym z rzeżuchą (,a my bawiliśmy się drewnianymi samochodzikami itd ),wnętrza natomiast śmierdziały stęchlizną .Pianino toż to nie fortepian!uchowało się u dziadków więc nie musiałem przeżywać widoku innego instrumentu jeśli takowe tam było i na szczęście nie chodziłem do tego przedszkola zbyt długo.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a