Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:36
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Cezary Grabarczyk: jest wiele do zrobienia

O Cezarym Grabarczyku mówi się, że dzięki niemu ruszyła (po latach zastoju) budowa dróg w Polsce. Sam mówi, że będąc Ministrem Infrastruktury znalazł na to "patent". Postać nietuzinkowa, obecnie lider listy Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu wyborczym. W ubiegłym tygodniu TV Amazing wyemitowała rozmowę z posłem, do której obejrzenia Was zachęcamy.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

- Nie wolno unikać prawdy, nawet jeśli jest ona trudna, w relacjach między ludźmi. "Sianie" nieprawdy zawsze prowadzi na manowce. To jest wartość dziś najbardziej zniekształcana. "Hejt", który wylewa się z internetu, nienawiść, która nawet w ostatnim czasie została zinstytucjonalizowana. Mamy bowiem do czynienia z wielką aferą hejterską, która działa się u boku Ministra Sprawiedliwości. To jest coś, co niszczy naszą tkankę społeczną, ale przede wszystkim zaufanie człowieka do człowieka, a szerzej - do polityków. 

Poseł mówił także o słynnej sprawie pozwolenia na broń, o którą się ubiegał, będąc Ministrem Sprawiedliwości. Cezary Grabarczyk sam wówczas złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Przywołał dla porównania sprawę Mariana Banasia, obecnego szefa NIK, który na podobny krok się nie zdecydował. Zamiast rezygnacji złożył podanie o urlop. 

- Kiedy pojawia się cień wątpliwości obiektywnego rozstrzygnięcia sprawy, Minister powinien podać się do dymisji i ja tak zrobiłem. Chciałem, by ta sprawa została wyjaśniona i tak się stało. Wówczas niezależna Prokuratura zbadała sprawę i uznała, że nie ma podstaw do stawiania mi zarzutów. Sprawa została umorzona. Dzisiaj postąpiłbym dokładnie tak samo. Teraz, gdy zawodowy polityk został Ministrem, w ramach walki z opozycją podjął sprawę na nowo. Ten Rząd używa Prokuratury do walki politycznej. Swojego dobrego imienia będę bronił w Sądzie, bo nie złamałem prawa. Przyznam, że przygoda mrożąca krew w żyłach. 

Minister bronił osiągnięć Rządu, który przez kilka lat reprezentował. 

- Zmodernizowaliśmy polską kolej. Dokonaliśmy zakupu nowoczesnego taboru kolejowego. Przy okazji rozwijał się rodzimy przemysł. Stworzyliśmy program, który pozwolił samorządom wojewódzkim kupić tabor za kwotę kilku miliardów złotych. Zmodernizowaliśmy sporą część szlaków kolejowych. Zbudowaliśmy około 3 tysięcy kilometrów dróg ekspresowych i autostrad. Wystarczy wyjechać na rogatki Tomaszowa Mazowieckiego i widzimy, jak zmieniła się droga krajowa numer 8. Tomaszów ma 3 węzły drogowe poprawiające jego skomunikowanie. To też szansa na rozwój gospodarczy. Realizowaliśmy programy wsparcia budownictwa mieszkaniowego, skierowane do ludzi młodych. Pierwszy z nich, czyli "Rodzina na swoim" pozwolił na zawarcie 196 tysięcy umów dotyczących zakupu mieszkań. Zakupu z pomocą Państwa. Z kolejnego programu "Mieszkanie dla młodych" powstało kolejne 100 tysięcy mieszkań. Rząd PiS program wygasił. W zamian wprowadzono szumnie zapowiadany program, w ramach którego powstało niespełna 1000 mieszkań.  To, że nie jest rozwijana sieć dróg i autostrad widać gołym okiem. Inwestycje w Polsce spadły do najniższego poziomu od 25 lat.

Cezary Grabarczyk nawiązał do planowanej drogi S74, a więc drogi, która miała stanowić obwodnicę naszego miasta. 

- Od 2013 roku obowiązuje rozporządzenie europejskie w sprawie "transeuropejskiej sieci transportowej". W tym rozporządzeniu została wpisana ważna droga dla mieszkańców Tomaszowa. Mowa o drodze S74. Ta droga powinna być już budowana. Pytamy więc, dlaczego tak nie jest. Spotykaliśmy się jeszcze w poprzedniej dekadzie w Tomaszowie i prezentowaliśmy koncepcje. Przygotowaliśmy w tej sprawie fragmenty rozporządzenia, które zostało przyjęte przez Parlament Europejski. To zostało zatwierdzone. 

Jakie propozycje ma wobec tego dla wyborców Koalicja Obywatelska? 

- Mamy sześć dużych bloków tematycznych. Mówimy o potrzebie odbudowy instytucji demokratycznych. Trybunał Konstytucyjny musi działać. Jeśli nie ma instytucji, która potrafi wytknąć, że rządzący idą czasami "na skróty", że zmieniają prawo w sposób sprzeczny z Konstytucją, bo tak jest wygodnie rządzić, to budzi to straszne konsekwencje. Musimy zadbać o niezależność Sądów. 

Proponujemy zmiany, dzięki którym każdy Polak odczuje przyrost gotówki w portfelu. Jak to chcemy zrobić?  Inaczej niż PiS, który chce aby przedsiębiorcy finansowali ich pomysły. Chociażby poprzez wzrost płacy minimalnej. To spowoduje, że pojawi się znowu bezrobocie. Niektóre firmy zwiększonych obciążeń nie wytrzymają. My chcemy obniżyć podatki oraz ZUS. 

W Polsce dymi 4 miliony pieców węglowych. Powodują one śmierć 67 tysięcy Polaków rocznie. Tymczasem Rząd odrzucił propozycję Unii Europejskiej sfinansowania wymiany tych "kopciuchów". My proponujemy wymianę węglowych źródeł energii w trzech etapach. Do 2030 roku chcemy wyeliminować węgiel, jako źródło ciepła w gospodarstwach domowych. 

Kolejna rzecz, to naprawa polskiej szkoły. Byliśmy świadkami katastrofy edukacyjnej, która została przeprowadzona przez obecny Rząd i panią Minister Annę Zalewską. 

Bardzo ważna jest ochrona zdrowia. Chcemy odbiurokratyzować pracę lekarza. Chcemy powołać instytucję asystenta lekarza. 80 procent czasu pracy to wypełnianie różnego rodzaju dokumentacji. 

Poseł krytykował też praktykę powoływania osób niekompetentnych na ważne i odpowiedzialne stanowiska tzw. "misiewiczów". 

Dzisiaj wystarczy być zaufaną osobą ministra, by otrzymać dobrze płatną posadę, samochód służbowy a często też ochronę i korzystać z życia. To jest patologia, którą odrzucamy. Walczymy z "Misiewiczami". W wielu miejscach pojawiają się dziwne "desanty" ludzi, którzy nie radzą sobie z powierzoną funkcją. niedawno ukazał się raport NIK, który ocenia sytuację w polskim przemyśle zbrojeniowym. Mamy tam zapaść. Polska Grupa Zbrojeniowa powstała w roku 2015 . Pierwszy rok działalności zakończył zyskiem 49 milionów, rok później, czyli po przyjściu "Misiewiczów" ten wynik zamienił się w stratę. Sięga ona 100 milionów. W kolejnym roku się jeszcze ta strata pogłębiła. Komu w Polsce żyje się dobrze? Bez wątpienia grupie "Misiewiczów"

Cezary Grabarczyk - absolwent Wydz. Prawa i Administracji UŁ. Aplikację adwokacką odbył w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi. Od 2001 poseł na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji, wicemarszałek Sejmu VII kadencji (2011–2014), w latach 2007–2011 Minister Infrastruktury, w latach 2014–2015 Minister Sprawiedliwości, w latach 2013–2016 Min. Infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Min. Sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz. Wiceprzewodniczący PO. Startuje z listy nr 5, poz. 1

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wybór a może coś nowego? 09.06.2020 21:11
PO i PiS są siebie warci, żyć bez siebie nie mogą, tak samo i ich wyborcy. Najśmieszniejsze jest to że wyborcy Pisu nie mają odwagi się przyznać że na co innego głosowali, a co innego dostali. Przez to skupiają się na kopaniu z PO i w pewnym sensie ich odbudowywują.Jak nie powstanie nic nowego to jesteśmy skazani na jednych i drugich. Tragedia i nie piszczcie ze któraś z nich to mniejsze zło, albo ci kradną ale coś dają. I u tamtych i u tych w szeregach komuna ukryta. Na co czekają młodzi wykształceni ludzie, czy cały czas muszą rządzić ludzie z już wiadomą przeszłością?

AK-47 11.10.2019 23:21
Grabarczyk raczył był napisać w innej reklamówce wyborczej: "Cezary Grabarczyk. Przyjaciel Powiatu Tomaszowskiego"....Strzeż mnie Boże od takich przyjaciół!....Z wrogami sam sobie poradzę! Podpisano: Powiat.

Ajdejano 09.10.2019 19:23
Jeszcze raz do MS: Szanowny Panie Mariuszu - wiem, że jak się wchodzi w tę "lokalno polytykie", to zawsze choć trochę trzeba się upaprać tym g.... Myślę (bo trochę znam Pana), że Pan nie chce się w tym lokalnym g.... taplać. Dlatego, sam postanawiłem nie czepiać się tego powojennego PSL i wolałbym nie dyskutować na temat Mikołajczyka, chociaż nie lubię odpuszczać w jakimkolwiek temacie. Napiszę tak: pażiwiom- uwidzim. Czyli: poczekajmy do czasu po wyborach.

Ajdejano 07.10.2019 17:12
Do MS (na różowo 9:46); tak, czytałem, no i .... co dalej ?!

Ajdejano 07.10.2019 16:45
Hasło Grabarczyka: jest wiele do zrobienia. No i właśnie Grabarczyk to zrobi (ogólny śmiech na sali). Pozdrowenia od starego czekisty

Silver Fox 09.10.2019 19:46
i tyle w temacie

WuPe 07.10.2019 11:24
Miałbym szacunek do faceta, gdyby chłop powiedział daliśmy ciała, wyciągneliśmy wnioski, będzie inaczej, tymczasem jak mantrę powtarza narrację TVNu - jota w jotę wiadomości przetworzone przez tę stację. Odwracanie kota ogonem. Jak można tak obrażać Polaków, którzy pokazali im swoje miejsce w wyborach? Kim są ludzie którzy niedocenili wspaniałych 8-letnich osiągnieć PO? Ci którym niedobrze się robiło od słuchania plugawych rozmów przy ośmiorniczkach, którzy nie akceptowali licznych afer ludzi z zerową moralnością jak Chlebowski, Grabarczyk, Nowak, Sawicka, Gronkiewicz-Waltz, Kopacz, ect., którym moralność nie pozwoliła naśmiewać się z moherowych beretów i memów soku z buraka, którym przeszkadzało bogacenie się wybrańców ,,słońca peru" przy głodzeniu dzieci w szkołach, którzy w rujnowaniu dochodowych państwowych firm jak Lot czy Orlen nie widzieli celu, którzy bali się upolitycznionych sędziów na telefon, którzy nie widzieli sensu w demokratycznych wyborach bo i tak wiedzieli, że Tusk co innego obieca a co innego robi i to w najbardziej chamski, wyrachowany sposób, którzy nie widzieli sensu w obniżaniu norm smogowych, ect, itd.

Ajdejano 07.10.2019 00:15
Do MS: dobra, nie kłóćmy się o szczegóły. Ja przecież też byłem kiedyś (przez około rok) w PSL-u. Ktoś mnie namówił, bo wiedział, że moi Rodzice byli kiedyś w młodzieżowym WICI, a potem w tym prawdziwym, mikołajczykowskim PSL-u (zaraz po wojnie). Jak Stalin zlikwidował tamten PSL, mój Ojciec (jako wójt jednej z ówczesnych gmin w naszym obecnym powiecie) poszedł w roku 1953 do ubeckiego więzienia w Piotrkowie . Po roku, pisemnie zrezygnowałem z udziału w tym nowym, niby PSL-u/ZSL-u. Szybko zorientowałem się - co to jest ten niby nowy PSL. Ta moja rezygnacja powinna być w tomaszowskich aktach tej pzpr-owskiej przybudówki. Do sprawdzenia. Podsumowanie: ja nigdy nie miałem lewizny za uszami. Pozdrowienia od starego czekisty.

MS 07.10.2019 09:46
Czytał Pan trochę o Mikolajczyku?

AK-47 09.10.2019 11:25
O tym który przyczynił się znacząco do odebrania obywatelstwa polskiego generałowi Wł. Andersowi?......

Strażnik 06.10.2019 20:05
...w ostatnich wyborach 90% przebywających w zakładach karanych głosowało na p.O....teraz chcą połączyć się z konf. która chce paktu z Rosją...

wyborca 05.10.2019 14:52
Załatwił wiele dla naszego regionu, choć nie wszystko zdążył zrealizować. Jednemu z lokalnych polityków zwierzył się, że tak jak na krajową jedynkę mówi się "gierkówka", tak on by chciał, by jedną z dróg nazwano "grabarczykówka". Chodziło o S-74 łączącą Łódź z Tomaszowem i Kielcami. Dobry, pracowity i nieskorumpowany.

zagorzały pisowiec 06.10.2019 12:12
Bez łaski tego gościa, sami wybudujemy sobie obwodnicę Tomaszowa od Zawady do Jelenia!

Ajdejano 05.10.2019 12:41
Do MS: ta delikatna lewizna jednak z Pana wychodzi. Prędzej, czy później - to się w całej rozciągłości ujawni. Myślę, że obydwaj doskonale wiemy - o co chodzi w temacie naszej FAKTYCZNEJ wiarygodności i naszej OFICJALNEJ zgodności tej wiarygodności ze swoimi PRAWDZIWYMI poglądami. Trudne i zawikłane moje pisanie ...??? Myślę, że doskonale Pan wie - o co mi chodzi.......

MS 05.10.2019 12:53
Stwierdziłem jedynie fakt.

Ajdejano 05.10.2019 09:53
Jak czytam ten materiał powyżej i te wpisy poniżej, to myślę sobie tak: rzeczywiście - chyba tylko dzięki temu kandydatowi, ruszyła budowa dróg (śmiech na sali), tylko tyle, że ten cholerny PiS musiał się tymi drogami zająć, bo PO nie miała na to czasu. Popieram wpis na różowo - "psychiatra" . Pilna wizyta u psychiatry lub co najmniej psychologa.

MS 05.10.2019 11:49
Panie Janku, ale PiS praktycznie żadnych dróg nie zbudował w swojej kadencji. Widział Pan ile lat kończyli 20 kilometrowy odcinek ósemki, który zaczęli jeszcze poprzednicy?

Niestety 09.10.2019 13:27
W tym wieku już żaden psychiatra, ani psycholog nie pomoże.

qwert 04.10.2019 11:18
Tylko Konfederacja! Jak można głosować na tych samych ludzi non stop?

Jang trigger 03.10.2019 22:45
Jeżeli założy firmę "Pozwolenie na broń dla każdego" to zagłosuję na tego "pistoleta".

Jacek 03.10.2019 22:40
Kiedyś głosowałem na PO, teraz jedyną rozsądną opcją wydaje się Konfederacja.

psychiatra 04.10.2019 08:38
Musisz zmienić lekarza i terapię.

Opinie

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

18 czerwca: od Zieleńców i Waterloo po McCartneya, „Solidarność” i wielką politykę w Brukseli

Są daty, które nie przechodzą przez kalendarz po cichu. 18 czerwca należy właśnie do nich. To dzień bitew, procesów, wyborów, wielkich artystów i politycznych decyzji, które potrafiły zmieniać bieg historii. Od szarży pod Zieleńcami, przez klęskę Napoleona pod Waterloo, po czerwcowe wybory 1989 roku — historia znów zagląda nam przez ramię. A w tle grają Paul McCartney, King Crimson, Wawele, Maanam i Vera Lynn. Data dodania artykułu: 18.06.2026 13:20
18 czerwca: od Zieleńców i Waterloo po McCartneya, „Solidarność” i wielką politykę w Brukseli
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę Żelechlinek ocala pamięć. Stare zdjęcia, listy i rodzinne dokumenty mogą stać się częścią historii gminy Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW Autor komentarza: Zainteresowana Treść komentarza: Co z wykupem mieszkań w TTBS? Źródło komentarza: Tomaszowskie TBS ogłasza przetargi na najem lokali użytkowych. W ofercie adresy przy Piłsudskiego, Warszawskiej i Stolarskiej Autor komentarza: Edek Treść komentarza: Mieszkam na południu Tomaszowa i chce S12 w wariancie południowym. Najlepiej ze zjazdach na ul. Jana Pawła 2 w okolicy grot żeby sie szybko wjeżdżało i wyjeżdżało z miasta do Łodzi. Źródło komentarza: S12. Droga, o którą Tomaszów walczy od lat. Rozwój, protesty i rachunek za planistyczny chaos
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama