Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 21:44
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Protesty na ulicach. Ratownicy medyczni mają dość. Opuszczają szpitalne oddziały ratunkowe. Także w Tomaszowie Mazowieckim

Katowice, Kraków, Olsztyn czy Szczecin. To tylko kilka miast, w których w środę odbędą się protesty. Jeśli nie przyniosą efektu, fala strajków ma zalać całą Polskę. W Jeleniej Górze, Tomaszowie Mazowieckim i Wrocławiu ratownicy medyczni w ogóle nie przyjdą do pracy.
Protesty na ulicach. Ratownicy medyczni mają dość. Opuszczają szpitalne oddziały ratunkowe. Także w Tomaszowie Mazowieckim

Autor: iStock

Pogardliwie nas potraktowano, poobcinano nam dodatki (covidowe), które były konieczne, żebyśmy podjęli kolejny wysiłek i wzięli jeszcze 100 kolejnych godzin. Ja w kwietniu i maju przepracowałem po 500 godzin

- mówi jeden z organizatorów protestu - Adam Piechnik

Należałoby dodać, że nie pierwszy raz. Jeszcze nie tak dawno temu w Tomaszowie Mazowieckim ratownicy pracowali za stawkę wynoszącą 10 zł za godzinę. Są najbardziej niedocenianą grupą zawodową wśród wszystkich medyków. A przecież to oni są na pierwszej linii frontu. Także tego w walce z covidem. 

Przypominamy nasz artykuł Ratownik za "dychę"? W tym roku realnym z kolei stało się zagrożenie przejęcia ratownictwa przez WSRM. Szerzej na ten temat pisaliśmy w artykule Na ratunek Pogotowiu.... czy do tomaszowskich chorych przyjadą tomaszowskie karetki? Co ciekawe ratownicy temu pomysłowi przyklasnęli, licząc na to, że zaczną zarabiać jak ich koledzy w Łodzi. W ostatnich dniach ratownicy z Tomaszowa podobnie jak ich koledzy z innych miast zaczęli odmawiać podpisywania umów. 

Mamy dosyć. Przepracowaliśmy niemal cały czas pandemii godząc się na wszystko. Byliśmy świadkami rzeczy, o których trudno jest nawet mówić. Do końca życia zapamiętam, jak przywieźliśmy na oddział pacjenta i mijaliśmy cierpiących i proszących o pomoc ludzi.  

- skarży się jeden z tomaszowskich ratowników. 

Władze powiatu udają, że problemów szpitala nie widzą. Chwalą się natomiast poczynionymi wydatkami, niczym dzieci nowymi zabawkami. Tylko, że one nie stanowią remedium na chorobę jaka dotknęła naszą lecznicę. 

 

 

 

30 czerwca spotkamy się, żeby zamanifestować swoją obecność w systemie ochrony zdrowia. To jest już pewne. Ministerstwo Zdrowia niekoniecznie jest otwarte na rozmowy, tzn. zaproszenie wysłali (trochę późno, Minister Niedzielski na konferencji podkreślił, że rozmowy z ratownikami medycznymi trwają.....hmmm, może ktoś na nich był, bo nie my). A życie sobie...” – ogłasza Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych i zapowiada na środę manifestację w wielu miastach Polski.

W samo południe ratownicy mają wyjść na ulice m.in. Katowic, Krakowa, Szczecina, Olsztyna, Warszawy, Rzeszowa. Lista cały czas się wydłuża. Największa manifestacja ma się odbyć w stolicy pod gmachem Ministerstwa Zdrowia. W pozostałych miastach protestujący przyjdą pod urzędy wojewódzkie.

 

 

 

Ratownicy medyczni chcą realizacji postulatów, o których mówią już od czterech lat. Chodzi o:

  • otrzymywanie 1 200 zł brutto dodatku do podstawowej pensji,
  • wzrost stawek dla ratowników na umowach innych niż umowa o pracę,
  • wprowadzenie do tabeli współczynników osobnego punktu - ratownik medyczny - ze współczynnikiem 1,5 do końca 2021 r.,
  • wprowadzenia Ustawy o zawodzie i samorządzie Ratowników Medycznych,
  • nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

"W razie braku realizacji postulatów w terminie pilnym rozpoczniemy przygotowania do ogólnopolskiej akcji strajkowej z głównym założeniem absencji ratowników medycznych w ich miejscu pracy."

– grozi w komunikacie Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych.

 

 

 

A to oznacza, że jeżeli postulaty nie zostaną spełnione, to – jak mówią sami ratownicy – wysiądą z karetek i wyjdą ze Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Co na to minister zdrowia? „Jesteśmy w ciągłym dialogu z różnymi przedstawicielami grup medycznych.” – oświadczył w poniedziałek Adam Niedzielski, szef resortu i dodał, że rząd planuje przeznaczyć na ochronę zdrowia do 7 proc. PKB. „Będziemy rozmawiali, jak rozłożyć ten wzrost nakładów tak, żeby gwarancja czy zapewnienie partycypacji dla zawodów medycznych, w tym wzroście nakładów, również był zagwarantowany. Również przedstawiciele ratowników mogą liczyć na to, że tak, jak wszystkie inne zawody, będą docenione w tej ścieżce wzrostu nakładów na zdrowie.” – dodał minister.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Smutne ale pradziwe 05.07.2021 13:51
Zaczęłam pracę w latach 80 oczywiście na jednym etacie .Wtedy nie było takiej mody praca, praca i tylko praca. Oczywiście zarobione pieniądze wystarczały albo nie do tzw pierwszego. Teź byly obiecanki , źe juź będzie lepiej i tak zeszło do emetytury .Dlatego nie dziwię się, źe teraz wszyscy chcą podnosić stopć źyciową nie tylko egzystować .Ale w tym zawodzie jeszcze nikt się nie wzbogacił trzeba to sobie ułwiadomić. Po kilkunastu latach przyjdzie refleksja, źe najlepsze lata spędziło się w pracy i jeszcze po***dlo na zdrowiu.

Piesek. 04.07.2021 08:51
Ratownicy a zwłaszcza ci w naszym mieście to takie p... które wszystkiego się boją. Nigdy niczego nie zwojują. Ratownicy za dychę.

Do...) 03.07.2021 09:30
Powołać to sobie mozesz Dudka do reprezentacji na Euro... Jak ja zaczynałem to były wielkie obietnice i plany w rządzie... Państwowe ratownictwo medyczne. Pieniądze z budżetu państwa przywileje jak w mundurowe... A teraz jeździ się stara karetka i pisze się jacy to jesteśmy be... A bohaterzy narodu jeżdżą bronić kraju w Iraku czy Afganie... Albo ostatnio wysyła się straż graniczna na gra ce do Litwy.... A ty nadal mów że my jesteśmy z powolonia.... Może i z powołania bo kochamy to co robimy a pomoc niesiona ludzi daje nam frajdę... Ale nie może być tak że my będziemy doplacac

...) 04.07.2021 07:39
a co rząd ma do Twojej umowy o pracę z TCZ? .. tyle ile wynegocjujesz i na ile się zgodzisz tyle twojego..nie mówiłem że jesteście BE..Państwowe Ratownictwo Medyczne istnieje od 2006r i kasa na działalność jest płacona a co z tą kasą robią szefowie jednostek to chyba wiesz ...a jakich Ty się spodziewasz przywilejów? przecież jesteście teraz funkcjonariuszami publicznymi Art. 5. [Ochrona prawna osób udzielających pomocy] Dz.U.2020.882 t.j. co byś jeszcze chciał?

...) 02.07.2021 12:05
nikt nikogo do tej pracy nie zmusza... to jest wybór każdego z Was...

Drwal 02.07.2021 13:17
Ciebie pewnie zmuszają... Jak będziesz potrzebował pomocy że strony ratowników to nie zmuszaj się i nie dzwon po pomoc. Większość z nich zarabiając na rękę po 2800 powie dowidzenia. I pamiętaj, karetka bez ratowników to tylko karetka. Dużo zdrowia i poszanowania.

...) 03.07.2021 06:10
nie martw się o obsadę karetki ..jest pewnie wielu chętnych na twoje miejsce. tak było i tak będzie nawet za 2000 zł na rękę

, 03.07.2021 11:26
Może i będą chetni za te 2000 tys na rękę. Pytanie kto, pewnie jakieś niedouki. Dlatego warto się obawiać i obawiaj się o swoje zdrowie.

Do...) 02.07.2021 14:32
No i właśnie o to chodzi to jest wybór każdego z nas. I naszym wyborem było nie przedłużanie umów. To jak teraz w piekarni ludzie nie przedłuża umów to też będzie z tego artykuł? Nie ma w czym szukać sensacji nikt nie prosi o wyrazy współczucia ani o artykuł. Robi sie z nas wielkich buntowników abyśmy wyszli na najgorszych, bezdusznych. A to zwykłe prawo rynku. Każdy wybiera co dla niego najlepsze i tyle.

...) 03.07.2021 06:16
każdy ma prawo walczyć o swoje...ale kosztem cierpiących i umierających ? wybierając ten zawód chyba orientowałeś się jakie są warunki płacowe , do takiej pracy idzie się raczej z powołania

Do...) 03.07.2021 09:43
Czyli jednak nie rozumie Pan że każdy ma prawo walczyć o swoje. My nie podpisaliśmy umów ale jest inny personel na Sor i jak zapewnia naczelny praca nie jest zagrożona więc żadnych ofiar nie będzie. Mam powołanie dlatego ide pracować tam ( oczywiście jako ratownik medyczny w swoim zawodzie) gdzie wystarczy pracować etat. Dobry ratownik to ratownik wypoczety który ma siłę i chęć do pracy. I tego podejścia życzę wszystkim

Pacjent 01.07.2021 23:17
Uroczystość żałobna to się jednak żle kojarzy wiadomo przychodzą czasy gorsze i złe że każdy ma dość ale nekrolog to przecież tak jakby już człowieka nie było a gdzieś jest jeszcze nadzieja która tak szybko nie umiera

Ratownik 01.07.2021 11:27
2654,37.... Oczywiście do ręki... Normalnie tylko możecie mi pozazdrościć....

...) 01.07.2021 14:23
to jest z etatu w TCZ? za 12 dyżurów?

...) 01.07.2021 07:32
no i nikt z ratowników nie napisał ile zarobił z etatu przez ostatnie miesiące...... może jednak ktoś się odważy? dwanaście, trzynaście dyżurów po 12 godzin w miesiącu to nie jest dużo około 160 godzin

Najlepiej to hejtować ! 01.07.2021 16:44
Myślicie że ile się zarabia miliony ?? Każdy myśli że pielęgniarka czy ratownik to po 8 tys zarabia .. zapraszamy na wolontariat zobaczyć jak wygląda praca .. odpowiadamy za życie ludzi i chcemy godnie zarabiać na życie bez kredytów i martwienia się co dalej .. przykre jest to za każdy na nas napada ale z przysłowiowym bólem tyłka to biegiem się leci do szpitala.. po co komentować i hejtowac nie podoba się korzystać z prywatnych placówek a nie ubliżać tym którzy walczą tylko o dobry byt dla siebie o sowich rodzin !!!

RAT-MED 01.07.2021 06:39
Ale wiecie że to nie jest tak, że nagle straciliśmy powołanie i nie przychodzimy do pracy i bunt. Teraz skończyły nam się umowy ze szpitalem a nowe nie były na tyle atrakcyjne, żebyśmy chcieli je podpisać i tyle( Bo każdy ma prawo pracować gdzie chce i na warunkach jakie mu odpowiadają) . Nie ma co sie doszukiwać sensacji. Nadal będziemy " służyć" z powołaniem tylko tam gdzie warunki będą dla nas korzystniejsze. A że miejsc pracy dla ratowników jest więcej niż ratowników to mamy w czym przebierać by wybrać ofertę najkorzystniejszą dla nas. Duzo zdrowia dla wszytskich!

Racja 01.07.2021 13:48
To cała prawda. Człowiek wolny ma wybór i wybiera to co dla niego korzystne.

To nie jest smieszne 30.06.2021 19:19
Ratowikow w sor 2 etatowych, pozostałe osoby to sanitariusze,a sanitariusz to nie ratownik. Pozostały personel to pielęgniarki, z których większośc jest przed emeryturą. Jak dla mnie, to zapaść, do tragedii krok, ale decydenci mogą być spokojni, to nie oni będą padać na twarz, oni i tak zawsze wchodzą tylnymi drzwiami dla VIP, bo to przecież wybrańcy narodu.?

Ratownik medyczny 30.06.2021 16:31
Do T. M. Fajnie jak brałeś potrójna pensje... Tylko zmień kanał z TVPiS na inny.... A i pamiętaj straż, wojsko i policja to służba.. A służby zdrowia już nie ma od dawna tylko ochrona zdrowia.... Czyli bez dodatków, premii, nagród, trzynastek, mieszkaniowej, profitów w kredytach, zniżek na PKP a z *** odpowiedzialności za drugiego człowieka...

T. M 30.06.2021 21:55
Nie brałem podwójnej pensji ale obowiązków przez covic miałem wiecej bo złożyłem przysiege, ale znam ratowników, którzy wcześniej narzekali ze za dużo pracują jak im się zaplacilo to walili na 4 etaty i nie przeszkadzało im. NIE oglądam telewizji tylko wyrażam swoje zdanie

Pragnę wyjaśnić 30.06.2021 23:00
Dlaczego ratownicy nie protestowali podczas covid? Nie protestowali dlatego, że właśnie liczyli się z tym że taki zawód wybrali i ze są na pierwszej lini frontu. Pracowali za POZ które odmawiały wizyty i kazały wzywc pogotowie, pracowali za wszytskich tych którzy odmawiali wizyt domowych i nie było z tym problemu. Taki zawód wybrali. Nikomu nie przyszło do głowy protestować w takich sytuacjach. Dlaczego protestują teraz? Protestowali wcześniej zanim była pandemia. wcale nie chodzi o covidowe. Covidowe zabrali od 1 czerwca i mimo to wszyscy przyszli do pracy. Protestują bo od 1 lipca zabiera im się 10zł od każdej przepracowanej godziny. I to ma być sprawiedliwe? Chyba każdy, niezależnie od tego gdzie pracuje i jaką ma wypłatę i ma mieć zabierane 10 zł od każdej godziny to nie zgadzałby się na to. Niech zmienia zawód a nie płaczą że im źle i ciągle mało!!! Właśnie chyba teraz do tego dorośli że czas zmienić zawód. Nie zrobią sobie tym krzywdy, poradzą sobie. Pytanie kto przyjedzie karetką, kto będzie na SOR jeśli większość zmieni zawód.

Ratownik medyczny 01.07.2021 00:18
Jak bym zarabiał tyle co służby mundurowe i miał tyle przywilejów to bym na te 4 etaty nie musiał pracowac. Mieszkanie trzeba opłacić bo my co do niektórych za swoje musimy a nie płaci nam mieszkaniówki rzad

T. M 30.06.2021 16:00
Skoro przez covid brało się podwójna lub potrójna pensje było ok a teraz trzeba protestowac:) strażacy jakoś nie narzekali jak musieli jeździć często robiąc ich robotę, i jakoś nie protestowali, ale służy się z powołania a nie dla pieniędzy, wstyd.

.. 30.06.2021 17:49
Ale przecież sam naród powiedział " nie podoba się to możecie nie pracować" No to nie pracują :) posłuchali tych co płacą na nich składki więc zupełnie nie rozumiem oburzenia :)

F. 30.06.2021 18:01
Spróbuj za powołanie zapłacić za zakupy w sklepie lub za rachunki :) jeśli Ci się uda to poproszę o instrukcje :)

Ja 30.06.2021 19:23
Proponuję zatrudnić się w tych służbach i służyć. Gdyby pracownicy ochrony zdrowia zaliczani byli do służb, to mieliby podobne przywileje, a nie mają żadnych.

Ratownik medyczny 30.06.2021 16:00
Najniższa krajowa 2500 brutto plus dodatki za pracę w nocy i święta... No i możliwość chodzenia w kombinezonach ochronnych, zalanie się potem, narażanie siebie na zarezenie covidem, i świadomość możliwości zarażenia bliskich osób po powrotach z pracy.... No i oczywiście to wszystko za dziękuję od naszych kochanych władz... Które zakwalifikowały nas do "innych zawodów medycznych"

M 30.06.2021 12:40
Nie dziwię się. Jak widzą ile kasują lekarze z oddziałów covidowych za nic nierobienie to też chcą wykorzystać pandemię póki jeszcze się da.

...) 30.06.2021 11:26
może niech ratownicy powiedzą jakie mieli wypłaty przez ostatnie miesiące z umowy o pracę i bez nadgodzin to będziemy mieli jakiś obraz o wynagrodzeniach tej grupy zawodowej

Szczerze jak jest 30.06.2021 16:15
,, Następnie odejdę z ratownictwa. W innych zawodach, np. kierowcy czy sprzedawcy w supermarkecie dochody są większe niż zarobki ratownika. Ale jeśli nie jesteśmy nikomu potrzebni w naszym kraju, widocznie tak musi być,,

PSP 01.07.2021 09:49
Dokładnie , niech operują konkretnymi kwotami przy podaniu godzin pracy . Ile wychodzi im przy przysłowiowych 168 godzin samego wynagrodzenia zasadniczego bez dodatków , premii, covidów itp.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama