Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 14:15
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Jak będą się nazywały nowe ronda? Co z WOŚP?

Ostatnia sesja zapowiadała się emocjonująco. Nie ze względu na ważne miejskie programy a… nazwy rond. Te rozgrzewają radnych w każdej kadencji. Kto czekał na starcie Koalicji Obywatelskiej i PIS w sprawie WOŚP mógł się nieco rozczarować i zmarnować uszykowany popcorn. Ale sprawa wróci. Radni szykują się do debaty na ten temat.

Ale zacznijmy od początku. Pomysł by jedno z rond nazywało się rondem Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pojawił się dawno za sprawą Bogny Hes, która zbierała pod inicjatywą w tej sprawie podpisy. (Piszemy o tym tutaj:)

Wniosek ten, został złożony w Urzędzie Miasta. W między czasie zaczęły się również pojawiać pomysły na inne nazwy i masowo wpływać do magistratu. Nadawanie nazw to temat, który zawsze bardziej dzieli niż łączy. Prezydent Marcin Witko swojego czasu ogłaszał konsultacje społeczne, tak by to sami mieszkańcy w głosowaniu decydowali o tych kwestiach. W ten sposób wybrano chociażby nazwę ulicy Wandy Panfil.

Radni jednak, na wniosek Koalicji Obywatelskiej zdecydowali, że sprawy nazw powinny być dyskutowane na komisjach wspólnych. Temat rond próbowano więc podjąć na takiej komisji właśnie. Nic to jednak nie przyniosło, brakowało dokumentów, cały czas wpływają też nowe propozycje nazw - miała się więc odbyć kolejna komisja (Piszemy o tym tutaj).

Jednak bieg sprawy postanowił przyspieszyć, wbrew wcześniejszym ustaleniom radnych, klub Koalicji Obywatelskiej bez porozumienia z inicjatorką pomysłu Bogną Hes. Szef lokalnej Platformy Obywatelskiej w imieniu swojego klubu złożył wniosek o dodanie do porządku obrad najbliższej sesji punktu o nadaniu jednemu z rond nazwy WOŚP. Jak twierdził zrobił to z umocowania Bogdana Smolarka, szefa lokalnego sztabu WOŚP. Zrobił to w ostatniej chwili, już po prezydium - na którym porządek obrad był ustalany i przyjmowany. Później publicznie zarzucał przewodniczącemu rady, że ten… łamie prawo. Punt taki, w porządku obrad się jednak ostatecznie znalazł. Potrzeba była czasu na jego dodanie. Zapowiadało się więc emocjonujące starcie. Koalicja Obywatelska, PiS i w tym wszystkim jeszcze radni KWW Marcina Witko i nowego ugrupowania Szymona Hołowni związani z Bogną Hes. 

Chyba nikt kto choć odrobinę śledzi politykę, nie miał wątpliwości, że to potencjał na awanturę polityczną co najmniej tego roku. Czy ktoś chciał ją wywołać celowo, by ugrać coś dla siebie? To już każdy może sam ocenić. Popcorn trzeba jednak na razie schować. Co się wydarzyło? Sprawę opisał Konrad Borowski, radny KWW Marcina Witko: 

„Dziś sesja zaczęła się emocjonująco. Chciałbym wytłumaczyć kilka rzeczy, które się zadziałały, mam bowiem obawy, że może to zostać w mediach społecznościowych przedstawione w sposób zmanipulowany. Sprawa nazw rond czy ulic zawsze rozgrzewa. Obecnie mamy 5 obiektów, które wymagają ich nadania. Do urzędu wpłynęło wiele wniosków z różnymi propozycjami. M.in. WOŚP. Nie mam wątpliwości, że fundacja zrobiła w naszym mieście, a właściwie w szpitalu wiele dobrego. Natomiast co ważne, jakiś czas temu, radni na wniosek Koalicji Obywatelskiej podjęli decyzję, że tego typu sprawy będą omawiane na komisji wspólnej i w ramach wypracowanych wniosków - z poszanowaniem wszystkich wnioskujących - te wypracowane nazwy będą już przestawiane na posiedzeniu sesji. Mimo to, radny tego samego ugrupowania w ostatniej chwili złożył wniosek o wprowadzenie punktu na sesję o nadanie nazwy „WOŚP” jednemu z rond. Jest to zgodne oczywiście z przepisami, bowiem każdy radny ma prawo wnioskować o wszystko. Jednak to sprzeczne z tym co wszyscy ustalili. Nie można lekceważyć innych wnioskujących. Dlatego dziś podczas sesji, radny Piotr Kucharski złożył wniosek o zdjęcie tego punktu z obrad. Uzasadniał to właśnie w powyższy sposób - że sprawa jest ważna i nie powinna być wykorzystywana politycznie. Z tym punktem widzenia zgodziło się 17 radnych. 5 było przeciw. Teraz radni będą mogli zgodnie z własnymi wcześniejszymi ustaleniami, zająć się tematem podczas komisji i ponad podziałami mam nadzieje dojdziemy do porozumienia.

Wniosek o zdjęcie tego punktu z obrad radny Piotr Kucharski uzasadnił tak: 

„Dosyć trudno będzie zabrać mi ten głos, jestem po rozmowie w zasadzie z całą radą. Mamy punkt 12 (od red. w sprawie nazwy rodna) wniesiony tak naprawdę... dopchnięty na zasadzie, że przepis pozwala w ten sposób procedować, ale była długa dyskusja, że przy nazwach mamy usiąść w spokoju, w ciszy, prowadzić konsultacje społeczne i uzyskiwać jeden głos, tak żeby rada się nie dzieliła. Nikt nie chce z nas tu linii podziału, pokazywać kto jest za czym, przeciw czemu (…), jesteśmy samorządowcami. Prosiłem swój były klub (od red. Koalicję Obywatelską), żeby nie robić teatru politycznego. (…) Powiedziałem, że tutaj z kolegą (od red. Michałem Kucharskim), nie poprzemy, żadnych sesji nadzwyczajnych, że będziemy pracować w ciszy i spokoju. Dziecko Bogny Hes zostało wylane z kąpielą, radny chciał sobie odciąć kupon od tego, dlatego składam formalny wniosek o wykluczenie punktu 12 z porządku obrad”.

Szef lokalnych struktur Platformy w trakcie głosowania wniosku Piotra Kucharskiego oraz Urszuli Seredyn o zamknięcie dyskusji, by uniknąć dodatkowej awantury, która i tak nas czeka podczas komisji, próbował wbrew procedurze uzasadniać swój wniosek. Nie otrzymał jednak głosu. Czas na dyskusję na ten temat przyszedł w sprawach różnych, po przegłosowaniu ważnych miejskich spraw. 

Głos zabrała m.in. radna KO Barbara Klatka. - Po tym jak poprowadził pan (od red. przewodniczący Krzysztof Kuchta) posiedzenie wspólnych komisji, gdzie były już propozycje i wnioski, i można było nam je udostępnić i nie marnować naszego czasu, tylko się spotkaliśmy (...) mieliśmy pewność, że nie wiemy jak dalej będzie to Pan procedował, bo nic z tego nie wynikało. Dlatego złożyliśmy wniosek – dodała. Przewodniczący rady, radny KWW Marcina Witko Krzysztof Kuchta tłumaczył, że podczas posiedzenia komisji ustalono przecież, że radni poczekają, aż zbiorą się nazwy na wszystkie ronda (a jest ich 5) i wtedy zostaną omówione na kolejnej komisji. - Co do marnowania czasu, nie, radny dostaje dietę i żadnej łaski nikomu nie robi, że przyjdzie na komisję – dodał. Radna wymieniła też z przewodniczącym KWW Marcina Witko oraz radnym Jarosławem Batorskim kilka uwag dotyczących procedur dotyczących wprowadzania wniosków na sesje i dobrych praktyk z tym związanych. 

Głos raz jeszcze zabrał Piotr Kucharski. - Ja w kuluarach tłumaczyłem radnym jaki miałem wewnętrzny problem już od 2 lat. Dwa lata temu odbyłem rozmowę z Bogną Hes i ja chciałem złożyć wniosek jako patronki Olgi Tokarczuk, natomiast widziałem, że to nie do końca jest dobry pomysł, nie wpisuje się w koncepcję nazywania ludźmi bardzo związanymi z naszym miastem. Wtedy Bogna Hes mówi WOŚP, on jest związany z miastem i poprzez ludzi i wolontariuszy. Powiedziałem więc – odpuszczam – ale zrób to jako inicjatywę społeczną, zbieraj podpisy. Ona dosyć długo je zbierała, ktoś kto chce zachować anonimowość złożył to na biurze podawczym, a za parę dni widzę, że idą jakieś równoległe wnioski, pojawia się kolega, jakby przyspiesza. Wiedziałem, że to przyspieszanie będzie wprowadzać złą atmosferę. Nagle zaczęły spływać inne propozycje do biura rady, jest ich faktycznie dużo. W Towarzystwie Przyjaciół Tomaszowa od dwóch lat mieliśmy listę, taką oczekiwań, kto, gdzie i czego powinien być patronem i też powiedziałem osobom, które się angażują w sprawy miasta, już nawet po 50 lat, że nie da się nazwać, nie da się rzucić kilku nazw i wymusić na radzie, że to jest jedyny słuszny wniosek, żebyśmy zrobili to powoli i z rozwagą. Stąd ppłk. Ptaszyński w centrum koło ulicy Kawki, stąd propozycja Joanny Kulmowej na ul. Mireckiego (…). Jeżeli my mamy teraz stoczyć bój, przecież mamy pracować wspólnie i co zrobimy teraz z wnioskami, które nie mają nawet opinii IPN, nie wiemy czy te koncepcje mogą przejść czy nie, nie wszystkie zostały poddane szerokiej konsultacji społecznej, a dlaczego mamy pominąć wnioski, które wpływały w międzyczasie od osób prywatnych. Pracuje w komisji petycji. Dlaczego mam teraz odebrać nadrzędną rolę przewodniczącemu komisji... nawet nie zdążyliśmy zaopiniować jeszcze wszystkich wniosków. Mamy taki obowiązek. Skoro była tak długa dyskusja, że mamy się wzajemnie szanować i dzisiaj dostajemy od razu – macie, głosujcie, to jesteście za WOŚP czy przeciwko – czy to jest uczciwe postawienie sprawy? (…) Apeluje do kolegów i koleżanek ze swojego byłego klubu, żebyśmy nie robili z tego polityki”. 

Radni jeszcze chwile wymieniali argumenty. Ostatecznie dali sobie czas na przygotowanie do debaty. Wtedy sprawa wróci i znowu pewnie rozgrzeje do czerwoności lokalnych polityków
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama