Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 14 marca 2026 10:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Listy od .N - raz jeszcze o systemie szkół w Tomaszowie Mazowieckim

Kolejny etap wymiany listów między partią .Nowoczesna a władzami Tomaszowa Mazowieckiego.

DO:      Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego                                   

            p. Zofia Szymańska

           

D/W:   Marcin Witko – Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

            Katarzyna Lubnauer – posłanka na SEJM VIII kadencji     

 

W/S:   Odpowiedzi na list dot. zmian w systemie edukacji z 18 maja 2017

 

            Szanowna Pani Szymańska,

 

            Odnosząc się do rozmowy telefonicznej, która odbyła się w dniu 12.06.2017 z inicjatywy Kancelarii Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego na Pani polecenie, między mną a pracownicą Kancelarii, której fakt został potwierdzony mailowo na moją prośbę, informuję:

 

Jest mi miło, że wyraża Pani chęć spotkania się ze mną osobiście w celu, jak zostało przez Panią określone, „udzielenia wyczerpujących informacji” w stosunku do kwestii i pytań zawartych w liście kierowanym od członków Koła .Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki i poseł Katarzyny Lubnauer z dnia 18 maja 2017 roku dotyczącym reformy edukacji, a konkretnie jej wdrażania przez Panią i podległych pracowników oraz instytucje, w placówkach edukacyjnych w Tomaszowie Mazowieckim, których to reforma ta dotyczy.

 

Bardzo chętnie się z Panią spotkam w celu omówienia w/w kwestii, jak również każdych innych, jednakże przed umówieniem spotkania nalegam na udzielenie odpowiedzi pisemnej na w/w list z zachowaniem i poszanowaniem Pani obowiązków urzędowych oraz oficjalnych zasad korespondencji urzędowej włączając w to 30-dniowy termin odpowiedzi, który właśnie minął.

 

Nadmieniam, że wspomniany list, podpisany przeze mnie w charakterze przewodniczącej organizacji, która była nadawcą listu, nie jest listem prywatnym ani moim osobistym, tylko listem wystosowanym przez kilkanaście osób, a reprezentującym interesy znacznie szerszego grona, włączając w to rodziców dzieci objętych reformą, a przede wszystkim grona nauczycielskiego, dlatego proponowane przez Panią spotkanie ze mną wyłącznie uznaję za niewłaściwe podejście do sytuacji, a przede wszystkim, ewidentne niezrozumienie jej ciężaru, powagi ani nagłości wymagającej szybkich i zdecydowanych reakcji. Spotkanie to mogłoby mieć sens, gdyby zaproponowała Pani odbyć je w gronie wszystkich zainteresowanych osób, których list ten dotyczy. To oni przede wszystkim powinni usłyszeć Pani wyczerpujące odpowiedzi, a Pani powinna dążyć do tego, aby wszyscy Ci zainteresowani je usłyszeli i zrozumieli.

 

 

W obliczu powyższego i Pani chęci osobistego spotkania w celu odniesienia się do listu, nie rozumiem tym bardziej zapowiedzianej przez Panią obecności na nim  Pani Hanny Szczucińskiej, Dyrektor Wydziału Edukacji. Uważam, że Pani, jako resortowy zastępca Prezydenta Miasta ds. edukacji, kultury i sportu, w zupełności powinna być w stanie sama odnieść się do podjętych w/w listem kwestii.

 

Niepokoi mnie fakt, zwlekania przez Panią z odpowiedzią i dosyć nonszalancka postawa w stosunku do przedstawionych kwestii, w szczególności biorąc pod uwagę ekspresowe tempo przygotowywania i wprowadzania reformy edukacji, a także zbliżającej się wielkimi krokami daty jej ostatecznego wdrożenia, czyli już za niecałe 2 miesiące. Mamy do czynienia z bardzo dużą grupą ludzi, których reforma ta bezpośrednio dotyka, a których prawo do informacji, do pracy i do godnego życia powinno być w najwyższym stopniu poszanowane i zabezpieczone.

 

Mając na uwadze fakt, że informacja przekazana przez urzędnika ustnie, nie jest informacją o statusie publicznym, tym bardziej nalegam na ustosunkowanie się do listu z dnia 18.05.2017 w formie pisemnej. Jestem przekonana, że wszyscy zainteresowani oczekują konkretnych i oficjalnych informacji i potraktowania sprawy z należytą powagą.

 

[reklama2]

 

Pozwolę sobie przy okazji skomentować sposób otrzymania od Pani zaproszenia na w/w spotkanie. Jako że nie ja o nie prosiłam, ani również go nie oczekiwałam, w obliczu tej konkretnie sytuacji i obowiązującej etykiety, spodziewałabym się z Pani strony próby uzgodnienia wspólnie nam pasującego terminu, a nie narzucania konkretnych godzin i dat z jedynie kilkunastogodzinnym wyprzedzeniem, co miało miejsce. Jestem osobą bardzo zajętą, z licznymi obowiązkami, wykonującą wolny zawód o nielimitowanym czasie pracy, Pani natomiast urzędnikiem państwowym urzędującym w konkretnych godzinach, w których powinien być dostępny dla mieszkańców. Ponadto „wzywanie” na spotkanie do urzędu i w takiej formie, może zostać niewłaściwie zrozumiane i źle się kojarzyć.

 

Kończąc niniejszy list, przypominam o mijającym terminie odpowiedzi na pismo złożone przez koło .Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki w dniu 18.05.2017 i Pani obowiązku odpowiedzi w przewidzianym ustawą terminie, niezależnie od proponowanych przez Panią spotkań.

 

 

Z pozdrowieniami

 

 

Sylwia Koszarna

Przewodnicząca Koła

.Nowoczesna Tomaszów Mazowiecki

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Silv 23.06.2017 00:37
Nowoczesna i jej pytania ... Informacje dostępne publiczne oni nie widzą... Żądać od urzędu informacji, za które odpowiada starostwo ... Widać jak nowoczesna się zna... Byle tylko robić burdel...

Manika Szafran, pochodzę z Zielonej 22.06.2017 12:54
Rozumiem, że wchodzić będą tylko pochwałi i entuzjazm związany z listami Pani Koszarnej? Tylko dlatego, że jest kobietą? Takie postaci właśnie tylko kompromitują postulat parytetów w polityce.

Do Maniaka Manika 22.06.2017 15:59
A z czym takim się skompromitowała? Jest generalnie wręcz przeciwnie, dlatego rozumiem skąd ten brutalny atak. Osoby takie jak Ty, bez względu na to, jak się dziś zdecydowałeś nazwać, są zakałą społeczeństwa i totalną żenadą. Niby inteligentni, bo potrafią się zgrzebnie wypowiedzieć, ale treść tej wypowiedzi to już stek kłamstw i propagandy mowy nienawiści w najgorszym wydaniu. Bezpardonowy i bezpodstawny atak, próbujący wskazać, że białe to czarne i na odwrót. No i ktoś też powinien się zainteresować tym majstrowaniem lajkami i tą zorganizowaną działalnością lajkowania, o której wspomniałeś, jak jeszcze podpisywałeś się jako Kifateria czy ktoś tam z Sługocic. Ciekawi mnie tylko, czy Ty tak zupełnie społecznie to robisz, czy ci płacą ze tą działalność?

W TYM 22.06.2017 21:18
MIEŚCIE MYŚLĄCY INACZEJ NIŻ WSKAZUJE "JEDYNIE SŁUSZNA PARTIA" ZAWSZE BĘDĄ POD KRESKĄ

Kibic 21.06.2017 14:11
Pani Sylwio, ogromne brawa! Najkonkretniejsze działania i pytania, jakie do tej pory tomaszowska samorządówka widziała. Oby tak dalej.

:( 21.06.2017 13:52
Pani Sylwio :( wyrazy współczucia :(( Napradę :(( Po raz kolejny uprawia Pani czczą pisaninę zamiast coś realnego zrobić dla miasta :(( Już radny Batorski z radną Hes, rozdajacy cukierki w przedszkolu robią więcej. Nie ma Pani pomysłu na prowadzenie tego biura :(

klug 21.06.2017 17:20
Strzępek! Jeśli ty i twoi współpracownicy nie potraficie uszczelnić system, by wynik popierania/negowania był wiarygodny to po prostu skończ waść z publikowaniem wyników! Wiem, że to napędza nautów, lecz utnij wreszcie łeb oszustom!!!!!!!!!! PS Proszę o publikację tego wpisu.

ComTM 21.06.2017 13:19
Nie jestem fanem .Nowoczesnej, ale niezmiernie wkurza mnie arogancja, wynoszenie się, nonszalancja i podobne zachowania prezentowane przez niektórych sprawujących władzę. Obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa jest udzielanie odpowiedzi na oficjalne pisma, obowiązkiem wynikającym z kultury i przyjętych norm, jest reagowanie na zainteresowanie wykazywane przez kogoś w jakiejś sprawie, a nie "olewanie" tego. Brak odpowiedzi wystawia marne (mierne) świadectwo adresatowi pisma.

Jaki pan 22.06.2017 21:16
taki kram...

6 króli 22.06.2017 22:54
dokładnie :))

Maszoperia Kitaferia 21.06.2017 12:55
Pani Sylwio, Pani jest osobą skrajnie niekompetentną i kompletnie nie nadającą się do jakichkolwiek dyskusji czy spotkań! Pani nie jest w stanie (nie wiem czemu i generalnie guzik mnie to interesuje, mam jednak swoje uzasadnione podejrzenia) podjąć normalnej, rzeczowej, ale przede wszystkim obiektywnej rozmowy. Rozbawiło mnie dokumentnie Pani żądanie o udzielenie odpowiedzi w ciągu 30 dni - znamienne, że ja na Pani odpowiedź czekam od stycznia 2016! Czego to dowodzi? Nonszalancji? Arogancji? A może, po prostu, zwykłej, ordynarnej głupocie i niemożności udzielenia rzetelnej i obiektywnej odpowiedzi! To wszystko wskazuje iż mam rację pisząc i określając Panią jako osobę wybitnie niekompetentną! Mało tego! Jest Pani okrutną hipokrytką i konformistką, która płacze nad stanem demokracji dopiero od momentu wstąpienia w szeregi partii Ryśka "Rubikonia" & "6 kruli" Swetru bo wcześniej, tak samo jak ten dureń alimenciarz, nie przyszło jej to do głowy! Pani Sylwio! Jako polityk jest Pani żenująca i po prostu, nie bójmy się tego słowa, głupia jak przysłowiowy but z lewej nogi. No i do tego wszystkiego hipokryzja, którą codziennie się Pani popisuje. Żenada! ŻE-NA-DA, ale czego więcej wymagać po pseudo-polityku? Obiektywności? Rzetelności? Dobre żarty! Zanim zacznie Pani pouczać i strofować innych proponuję zacząć od siebie - skończyć z tą paskudną, prymitywną, ordynarną, debilowatą, okrutnie idiotyczną, nierzetelną i nieobiektywną w swojej istocie hipokryzją. Proszę odpowiadać rzeczowo na zadawane pytania od A do Z i nie odwracać kota ogonem! Jeśli nie jest Pani w stanie normalnie komuś odpowiedzieć (normalnie czyli bez bełkotu a rzeczowo właśnie) to może zda Pani mandat, niech na Pani miejsce przyjdzie ktoś kompetentny (a to wyklucza kogokolwiek z nowoczestwej). Wielokrotnie udowadniałem tu, że jest Pani totalnie beznadziejnym politykiem a Pani ani razu nie udowodniła, że się mylę - chociażby udzielając odpowiedzi na moje pytania - nawet gdy formułowałem wybitnie grzeczną wypowiedź, nie była Pani w stanie odpowiedzieć. Proszę się usunąć z polityki i nie kompromitować siebie oraz nie rzutować w ten sposób źle na inne kobiety. Bez poważania, bo hipokrytów się nie szanuję, Marek.

Gosia 21.06.2017 14:12
Tym razem Marek? :) Pan cierpi na rozdwojenie jaźni, czy lubi Pan po prostu udawać debila?

Opinie

Reklama

14 marca 2026 – kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecie

14 marca to 73. dzień roku. Sprawdź najważniejsze wydarzenia historyczne, kalendarium muzyczne oraz aktualne wiadomości z Polski i ze świata.Data dodania artykułu: 14.03.2026 08:17
14 marca 2026 – kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecie

Nawet 20 lat więzienia. Sejm chce zaostrzyć kary za seksualne nadużycie zależności

Sejm rozpoczął prace nad projektem zmian w Kodeksie karnym, który zakłada znaczące podniesienie kar za seksualne nadużycie zależności. Nowelizacja przygotowana przez posłów PiS przewiduje nawet do 20 lat więzienia dla sprawców wykorzystujących swoją pozycję wobec podwładnych, uczniów, pacjentów czy osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej.Data dodania artykułu: 13.03.2026 17:31
Nawet 20 lat więzienia. Sejm chce zaostrzyć kary za seksualne nadużycie zależności

NFZ ukarał szpital w Łodzi. Ponad 200 tys. zł kary za naruszenie praw pacjentki

Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył ponad 200 tys. zł kary na Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Kontrola wykazała naruszenie praw pacjentki w ciąży z poważną wadą płodu, m.in. w zakresie dostępu do informacji i sposobu prowadzenia leczenia. Sprawa wywołała szeroką dyskusję o standardach opieki nad pacjentkami w łódzkich szpitalach.Data dodania artykułu: 13.03.2026 16:23
NFZ ukarał szpital w Łodzi. Ponad 200 tys. zł kary za naruszenie praw pacjentki

Czy Kościół będzie bliżej ludzi? Kard. Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim

Decyzja papieża o powołaniu kard. Konrada Krajewskiego na metropolitę łódzkiego może okazać się ważnym momentem dla Kościoła w Polsce, ale także dla wiernych z regionu łódzkiego. Wielu z nich zastanawia się dziś, czy Kościół w Polsce będzie bardziej skupiony na sporach publicznych i polityce, czy raczej na codziennych problemach ludzi.Data dodania artykułu: 13.03.2026 15:15
Czy Kościół będzie bliżej ludzi? Kard. Konrad Krajewski nowym metropolitą łódzkim

Sondaż Opinia24: liderem Koalicja Obywatelska, spadek poparcia dla Konfederacji

Gdyby wybory parlamentarne w Polsce odbyły się w najbliższych dniach, wygrałaby je Koalicja Obywatelska z poparciem 34,5 proc. – wynika z najnowszego sondażu Opinia24 dla „Faktów” TVN i TVN24. Oznacza to wzrost poparcia o 0,3 punktu procentowego w porównaniu z badaniem z 5 marca.Data dodania artykułu: 13.03.2026 09:10
Sondaż Opinia24: liderem Koalicja Obywatelska, spadek poparcia dla Konfederacji

13 marca – kalendarium dnia. Polityka w Polsce, wojna Izrael–Iran, wydarzenia na świecie

Najważniejsze wydarzenia dnia w Polsce i na świecie. Dziś nadzwyczajne posiedzenie rządu po decyzji prezydenta w sprawie programu SAFE, Sejm wybierze sędziów Trybunału Konstytucyjnego, a na świecie trwa konflikt Izrael–Iran. W Paryżu spotkają się Emmanuel Macron i Wołodymyr Zełenski.Data dodania artykułu: 13.03.2026 08:46
13 marca – kalendarium dnia. Polityka w Polsce, wojna Izrael–Iran, wydarzenia na świecie

Sebastian M. przed sądem: „nie przyznaję się”. Proces ws. tragicznego wypadku na A1

Oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 Sebastian M. nie przyznał się przed sądem do zarzucanych mu czynów. Podczas rozprawy podkreślał, że nie czuje się winny śmierci trzech osób, a z kraju wyjechał, ponieważ był przekonany o swojej niewinności.Data dodania artykułu: 12.03.2026 22:48
Sebastian M. przed sądem: „nie przyznaję się”. Proces ws. tragicznego wypadku na A1

Kard. Konrad Krajewski arcybiskupem metropolitą łódzkim. Papież Leon XIV ogłosił nominację

Kard. Konrad Krajewski został mianowany przez papieża Leona XIV arcybiskupem metropolitą łódzkim — nominację ogłosiła w czwartek Nuncjatura Apostolska. Łodzianin i były papieski jałmużnik wraca z Watykanu, by zastąpić kard. Grzegorza Rysia i wnieść doświadczenie dla dobra archidiecezji.Data dodania artykułu: 12.03.2026 22:34
Kard. Konrad Krajewski arcybiskupem metropolitą łódzkim. Papież Leon XIV ogłosił nominację
Reklama
Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego 2026 w Bogusławicach

Otwarcie letniego sezonu jeździeckiego 2026 w Bogusławicach

W dniach 10–12 kwietnia 2026 roku w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędzie się otwarcie letniego sezonu jeździeckiego 2026. Wydarzeniu towarzyszyć będą zawody ogólnopolskie, regionalne oraz towarzyskie w skokach przez przeszkody, które co roku przyciągają do Bogusławic zawodników oraz miłośników jeździectwa z całej Polski.To jedna z pierwszych dużych imprez jeździeckich sezonu w tej części kraju, dlatego na starcie spodziewani są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i młodzi jeźdźcy rozpoczynający rywalizację w nowym sezonie.Tradycja i sportowa rywalizacjaStado Ogierów w Bogusławicach od lat jest ważnym miejscem na mapie polskiego jeździectwa. Organizowane tu zawody w skokach przez przeszkody cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i publiczności. Rywalizacja odbywa się na profesjonalnie przygotowanym parkurze, a uczestnicy startują w różnych konkursach – od klas dla początkujących po bardziej wymagające przejazdy dla doświadczonych jeźdźców.Zawody ogólnopolskie pozwalają zdobywać cenne punkty rankingowe, natomiast konkursy regionalne i towarzyskie są okazją do sprawdzenia formy koni i zawodników przed kolejnymi startami w sezonie.Atrakcje dla kibiców i całych rodzinOrganizatorzy zadbali nie tylko o sportowe emocje, ale również o bogatą ofertę dla odwiedzających. Przez cały czas trwania zawodów działać będzie duży bar gastronomiczny, w którym serwowane będą m.in.:domowe posiłkipizza i zapiekankiprzekąski i napojedesery lodoweDodatkowo dostępna będzie strefa Grill Bar z potrawami z grilla oraz Food Truck, w którym będzie można spróbować m.in. lodów świderków, waty cukrowej, popcornu i gofrów.Niedzielna strefa rekreacyjna dla dzieciSzczególnie atrakcyjnie zapowiada się niedziela, kiedy na terenie obiektu powstanie nowa strefa rekreacyjna dla dzieci. Najmłodsi będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, w tym:placu zabawdmuchanego zamku i zjeżdżalnidmuchanego toru przeszkódprofesjonalnego pola do minigolfaanimacji i oprowadzania na kucykuZaplanowano także trening hobby horse, przejażdżki bryczką, zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, a także mini zoo z karmieniem kucyków oraz spotkanie z alpakami.Zaproszenie dla zawodników i kibicówOrganizatorzy zapraszają zawodników do zgłaszania udziału w konkursach, a wszystkich miłośników koni i aktywnego wypoczynku – do odwiedzenia Bogusławic. Trzy dni zawodów to nie tylko sportowa rywalizacja na wysokim poziomie, ale także okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w rodzinnej atmosferze.Otwarcie sezonu w Bogusławicach tradycyjnie zapowiada początek intensywnego roku dla polskiego jeździectwa i jest świetną okazją, by z bliska zobaczyć emocjonujące skoki przez przeszkody oraz piękno sportowej rywalizacji koni i jeźdźców.Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2026

Polecane

Gala konkursu „Mieczysław Fogg i jego następcy” w Tomaszowie MazowieckimLiga Mistrzów w kinie Helios Tomaszów. Manchester City, Real Madryt i Barcelona na wielkim ekranie14 marca 2026 – kalendarium wydarzeń w Polsce i na świecieObdarci z faktów30-latek zatrzymany z narkotykami. Policja zabezpieczyła prawie 50 gramów klofedronuGdy budzi się ziemia… budzą się też dawne tradycjeOlimpijczycy z Tomaszowa nagrodzeni przez województwo. Spotkanie z panczenistami na Arenie LodowejSeniorzy z Tomaszowa i Lubochni wśród wybranych gmin w Łódzkiem. Czeka ich bogaty program wydarzeńNagrodzony Złotą Palmą film w Kinie Konesera. Poruszająca historia zemstyTomaszów znów stanie się sceną. Ruszają XIX Tomaszowskie TeatraliaSemirunnij gwiazdą mistrzostw Polski. Wielkie ściganie w Arenie Lodowej w TomaszowieWicelider przyjeżdża do Tomaszowa. Lechia przed trudnym wyzwaniem
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: AnimatorTreść komentarza: Chyba niewiele?Źródło komentarza: Dofinansowanie na wymianę kopciuchówAutor komentarza: mTreść komentarza: Informacje zostały zawarte w książce biograficznej "Żołnierze powstania 1863 - 1864 i legioniści z powiatu tomaszowskiego".Źródło komentarza: Legioniści z Tomaszowa Mazowieckiego.Autor komentarza: KarolTreść komentarza: Trudno zająć w tej sprawie jednoznaczne stanowisko, bo to tak jak w starym porzekadle każdy ma racje tylko, że swoją. I widać to jak na dłoni, że część dysydentów chce tu coś ugrać politycznie kosztem mieszkańców. Są i tacy, którzy się cieszyli zarówno z jednego wariantu jak i z każdego innego. Trudno tu również winić Ministra Klimczka, który musi działać w ramach obowiązujących przepisów (odnośnie do możliwości uzyskania decyzji środowiskowej). Warto sobie jednak czasami zadać ważne pytanie komu i czemu ta droga ma służyć i jakie efekty przynieść. Bo to co jest najtańsze nie zawsze przy tak dużych inwestycjach mających służyć dziesiątki lat jest zawsze najkorzystniejsze! Czy ktoś policzył, jakie korzyści ta droga ma przynieść w perspektywie jej życia terenom i mieszkańcom wokół niej, czy tez może szkody, czy tylko patrzymy tu i teraz, że będzie drożej! A może warto spojrzeć kompleksowo na ten projekt jako pewien bodziec do rozwoju terenów wokół, zarówno pod kątem przebiegu, ilości zjazdów, etc. W innym przypadku może się okazać, że budowa takiej drogi będzie kolejnym bodźcem do omijania Tomaszowa i gmin przyległych, a nie do końca chyba o to chodzi! W mojej ocenie warto to przeanalizować nawet kosztem odciągnięcia budowy o pewien czas. A hasło TKN jest po prostu głupie. Głupie dlatego, że gdyby nie Klimczak wielu inwestycji w Tomaszowie by nie było. Tomaszów jak nigdy ma dwóch posłów w koalicji rządzącej i powinien to wykorzystać do granic możliwości!Źródło komentarza: Plan budowy S12 w Sejmie; nie ma zgody co do obejścia Tomaszowa MazowieckiegoAutor komentarza: pppTreść komentarza: Jak nie mogą się pogodzić, to niech zrobią przez środek miasta, będzie wilk syty i owca cała :PŹródło komentarza: Plan budowy S12 w Sejmie; nie ma zgody co do obejścia Tomaszowa MazowieckiegoAutor komentarza: hejTreść komentarza: Oby szła południowym!Źródło komentarza: Plan budowy S12 w Sejmie; nie ma zgody co do obejścia Tomaszowa MazowieckiegoAutor komentarza: JediTreść komentarza: A TTBS ,to co robi w tej sprawie ?Źródło komentarza: Dofinansowanie na wymianę kopciuchów
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama