Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 03:22
Reklama
Reklama

Rada Miejska powinna być jedną wielką koalicją dla miasta - mówi Prezydent Witko

Głosowanie radnych Koalicji Obywatelskiej nad Sprawozdaniem z wykonania budżetu wprawiło w osłupienie nie tylko większość magistrackich urzędników i mieszkańców Tomaszowa, ale i inspektorów Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, którzy mają zdecydować o tym jak zareagować na destrukcyjne działania radnych w Tomaszowie.

Sprawozdanie z wykonania budżetu za ubiegły rok w czasie sesji prezentowała multimedialnie Skarbnik, Elżbieta Dratwa. Przedstawiła podstawowe dane. Wśród nich dochody, które w roku 2023 wynosiły 327 milionów złotych. Aż 307 milionów to dochody bieżące, natomiast pozostałe, miały charakter majątkowy. Na przestrzeni minionych pięciu lat dochody wzrosły o 40 milionów i to pomimo przeniesienia wypłaty świadczenia 500+ z samorządów do ZUS-u. Znacząco w tym okresie wzrosły dochody własne, w tym pochodzące z podatku od nieruchomości. Progresja wyniosła 30 milionów złotych. 

Niestety tylko o dwa miliony wzrosty dochody z tytułu udziału miasta w podatku dochodowych od osób fizycznych i prawnych. Wpływ na to miały zmiany w systemie podatkowym w tym zwolnienie osób do 25 roku życia z podatku oraz podwyższenie kwoty wolnej. Wydatki majątkowe miasta w ubiegłym roku to 361 milionów złotych. Na inwestycje z tej sumy przeznaczono aż 74 miliony. Wysoki poziom reprezentują wydatki bieżące. najwięcej kosztuje nas oświata, bo aż 108 milionów złotych. Prawie 75 milionów, to wydatki na pomoc społeczną i różnego rodzaju dopłaty oraz zasiłki. 31 milionów miasto wydało na przebudowy ulic. To, co istotne w analizie sprawozdania, to fakt, że od lat dochody bieżące są wyższe znacząco od wydatków bieżących. 

Skarbnik porównywała zadłużenie miasta w 2014, kiedy Prezydentem został Marcin Witko do roku 2023. Okazuje się, że przy wyższym poziomie dochodów, dwu i półkrotnie wyższych wydatkach majątkowych, jest ono na zbliżonym poziomie. Podkreślała też zmianę wartości pieniądza w czasie. Wymienione zostały też wszystkie większe ubiegłoroczne inwestycje. 

W dyskusji nad dokumentem Michał Kucharski potwierdził, że sprawozdanie zgadza się z wykonaniem budżetu i przyznał, że posiada ono pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Miał natomiast wątpliwości, czy sam budżet został dobrze wykonany i przytaczał zamrożenie wysokości czynszów w zasobie mieszkań komunalnych, przez co należało dokapitalizować spółkę z budżetu miasta. Radny zapomniał, że decyzję w tej sprawie w formie uchwały w ubiegłym roku podejmowali radni, którzy uznali, że przy zwiększonych kosztach życia tomaszowian należy koszty najmu utrzymać na niezmienionym poziomie. Radny mówił też o celowości niektórych inwestycji. Uważa na przykład, że nie należało remontować uliczek w dzielnicy Ludwików. Dyskusje tego rodzaju właściwe są przy uchwalaniu budżetu, natomiast sprawozdania z jego wykonania obejmuje jedynie ocenę jego technicznych zapisów księgowych. 

Marek Krawczyk pytał natomiast o rozbieżności między wartością inwestycji planowanych na 2023 rok a ich faktycznym wykonaniem. Różnica wyniosła ok. 18 milionów złotych. Elżbieta Dratwa odpowiadała, że część inwestycji została rozpoczęta w ubiegłym roku a ich dokończenie przesunięto na ten rok. Dotyczy to głównie hospicjum, wymiany oświetlenia i budowy dróg wokół reny Lodowej. Wyjaśnień udzielał też dyrektor Adam Koziełek, Tłumaczył przedłużające się procedury administracyjne, wynikające z opieszałości instytucji zewnętrznych. 

Barbara Klatka oprosiła, by doszczegółowić w budżecie zapisy dotyczące programu Arena Pozytywnej Energii. Skarbnik odpowiedziała, że chodzi o tzw. środki norweskie. Adam Koziełek dodał, że obejmuje on aż 120 różnych zadań, które trudno jest wymieniać w każdej pozycji budżetowej, w której występują. 

W czasie obrad zaprezentowano opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej. Obie z nich były pozytywne. Prezydent wypełnił w sposób należyty i kompletny nałożone na niego przez ustawę o finansach publicznych obowiązki. Warto zwrócić uwagę, że Komisja Rewizyjna przygotowuje opinię o szczegółowej kontroli wykonania budżetu. 

Przystąpiono do głosowania uchwał. Ku zaskoczeniu służb finansowych radni Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi postanowili sprawozdania nie przyjąć. To chyba pierwszy tego rodzaju przypadek w skali kraju. Niektórzy z nich próbowali argumentować, że pomylili tę uchwałę z głosowaniem nad absolutorium. Jest to oczywiście nieprawdą, bo skądinąd wiemy, że taką decyzję podjął Zarząd tomaszowskiej Platformy Obywatelskiej. Dokładnie tak samo głosowali radni wcześniej w Powiecie. Trudno więc mówić o jakiejkolwiek pomyłce. Duża grupa radnych KO to osoby, które w radach zasiadały już wielokrotnie. były też wieloletnimi pracownikami samorządowymi. 

- Po tym, co wydarzyło się w tym głosowaniu my nie możemy dokonać żadnych księgowań. Tak naprawdę zamykających cały rok. Ja rozumiem, że nie chcecie Państwo udzielić absolutoriom, ale tu jest zatwierdzenie wszystkich sprawozdań finansowych. Dokumenty rozesłaliśmy do wszystkich instytucji, łącznie z opinią komisji rewizyjnej - mówiła Elżbieta Dratwa. 

Zapytany o opinię prawnik stwierdził, że skutki decyzji będą daleko idące. Podkreślał, że nie było żadnych argumentów natury merytorycznej. Wyjaśniał, że tego rodzaju uchwały można podejmować tylko w przypadku uzasadnionych przesłanek. Przywoływał też orzecznictwo Sądów. 

Radna Elżbieta Przedbora pytała radnych dlaczego radni KO głosowali przeciwko sprawozdaniu. Dlaczego nie zgłaszali uwag na posiedzeniu komisji. S podobnym tonie wypowiadał się Jarosław Batorski. 

Ogłoszono przerwę. Po niej Barbara Klatka krótko skomentowała, że uchwała po prostu nie została podjęta. Przystąpiono do głosowania nad (nie)udzieleniem absolutorium. Także i tu wymagane opinie były pozytywne. Przewodnicząca Barbara Klatka przypomniała, że radny może głosować zgodnie z własnymi przekonaniami i sumieniem. Może ale nie musi i dlatego w Koalicji Obywatelskiej w tej sprawie głosowano zgodnie z wymaganą dyscypliną. Merytorycznej dyskusji zabrakło, tak jak i w poprzednim przypadku.

Ewa Radziewicz powiedziała (cytujemy w całości): Udzielanie wotum zaufania dla Pana Prezydenta było za rok 2023 i za Urząd a nie za to czy nam się Pan podoba, czy nie. To są dwie różne rzeczy i chciałabym, by to oddzielić, bo wyborcy zgłaszali przeróżne i mieli do tego prawo (?). No, żeby nie było takiego odczucia, że... nie wiem. 

Stanowisko Klubu Radnych KO zaprezentował radny Jabłoński. Zawierało ono wszystkie, wcześniej już przytaczane pytania, między inny i te, które wcześniej padały na sali. Radni Koalicji Obywatelskiej nie rozumieli inwestycji w spółki takie jak na przykład SIM, która rusza z budową kilkuset mieszkań dla tomaszowian. 

Radnym odpowiadał Marcin Witko. Przypomniał wszystkie ważne inwestycje, jakie były i są realizowane. Przestrzegał przed polityką, która weszła na salę obrad i która szkodzi mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego. 

Były skarbnik miasta i do niedawna lider tomaszowskiej PO, Arkadiusz Gajewski nie chce komentować odrzucenia uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego. Zwraca uwagę na radnych Komisji Rewizyjnej, którzy najpierw wydali pozytywną opinię, a następnie zagłosowali przeciwko własnej uchwale. Uważa, że są dokumenty, które nie powinny podlegać politycznym grom. Gajewski dodał też, że składa ukłony dla pracy Skarbnik Miasta i i jej służbom finansowym oraz, że czeka na decyzje RIO w tej sprawie. 

My natomiast zastanawiamy się w jaki sposób osoby zasiadające na sali obrad a kierujące równocześnie poważnymi instytucjami mogą mieć tak niski poziom wiedzy z zakresu zarządzania finansami publicznymi. 

Z informacji, jakie dotarły do nas z zebrań Platformy Obywatelskiej wynika, że partyjni działacza postanowili przyjąć konfrontacyjny styl sprawowania mandatów. Głośno mówią o tym, że zamierzają doprowadzić do referendum za odwołaniem Prezydenta Marcina Witko. Problem jednak w tym, że takie referendum już się odbyło dwa miesiące temu. Ponad 50 procent mieszkańców już w pierwszej turze wyraziła akceptację, a więc społeczne wotum zaufania dla Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. 

Tego rodzaju działania nie wróżą dobrze miastu i jego mieszkańcom. Być może referendum jest rzeczywiście potrzebne, ale takie, w którym mieszkańcy zdecydują o odwołaniu obecnych radnych i przeprowadzeniu powtórnych wyborów, bo w ten sposób skutecznie miastem zarządzać po prostu się nie da. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

m 24.06.2024 00:07
A co na to wszystko może powiedzieć patron miasta i powiatu św. Antoni. Przypomnieć trzeba patronat przyjęty z wielkimi uroczystościami przez włodarzy byłych i obecnych miasta i powiatu.

Jeśli 23.06.2024 22:50
dojdzie do referendum odwoławczego prezydenta miasta i więcej niż połowa uprawnionych zagłosuje przeciw, to chyba rada ulega rozwiązaniu. Może warto?

Opozycja 23.06.2024 20:44
Teraz chce wielkiej koalicji , a w poprzednich dwóch kadencjach miał radnych opozycji za przeproszeniem w dużej literze i kompletnie się z nimi nie liczył !

Słuchał 23.06.2024 22:40
ciągłych wystąpień na nie to co się dziwić. Teraz ta sama melodia. Rozgonić radę.

Kazimierz Bromski 24.06.2024 07:59
ludzie, chceta pochwał i poklasku za co ? za szkódzenie i mącenie? wóz drabiniasty i dali jazda pierwszą jagne przewodnicząco wywieść z Tomaszowa, chłopy bieżta sztychówki i nauczta to towarzystwo rachować, takich radnych nie trza nam !!!!

Ortografia bo 24.06.2024 11:30
błąd na błędzie i błędem pogania.Najpierw sam się naucz nim zaczniesz innych pouczać !

Kazimierz Bromski 24.06.2024 12:47
jo tyle lat żyto sieje, ziemniaki sadze, świnka jest i króliki, kurka jest i nie trza mi harwardów ani dyploma żeby widzieć że gospodarzyć to wy nie umieta, zamiast radzić to do kostki układania sie weźta albo ziemnioki skrzybać na kuchni pani Basia powinno

Do Jazia B. 26.06.2024 18:40
I rób to co robiłeś nie bierz się za to za co się brać nie powinieneś,amen

Pytania 23.06.2024 15:29
To zatrważające, że RIO będzie obradować w takim składzie bo nie wiedzą jak to ugryźć i jakie to ma skutki, a pani Klatka radośnie twierdzi “pani sobie doczyta następną stronę” czy jakoś tak - RIO też ma sobie doczytać? To jest niepojęte co oni wyprawiają - pytanie tylko czy to ich pomysł czy Witczaka, który siedział na sali podczas obrad. Pilnował?

...) 23.06.2024 11:04
trzeba wziąć rózgę i rozgonić to towarzystwo z poprzedniej totalnej opozycji z pod ośmiu gwiazdek na siedem wiatrów.. to są szkodnicy i załatwiacze swoich "giszefcików" a ci co na nich głosowali mieli jeden powód.. zaślepieni nienawiścią na złość zrobię mamie i odmrożę sobie uszy

Bartek z Niebrowa 24.06.2024 08:02
Tomaszów Wolny od witczaka !!!

Faktycznie 23.06.2024 00:14
zbiór ignorantów wybranych przez kolejnych ogłupiałych ignorantów.

Ajdejano 22.06.2024 21:33
Tytuł materiału powyżej: "Rada Miejska powinna być jedną wielką koalicją dla miasta - mówi Prezydent Witko". Szanowny Panie Prezydencie Witko: bardzo proszę, aby Pan się otrząsnął i doszedł do wniosku, że z taką opinią o jednej, wielkiej koalicji dla miasta zwraca się Pan do ludzi (czytaj: radnych), którzy totalnie olewają "wielką koalicję dla miasta". Jednym słowem, zwraca się Pan do idiotów, którzy mają głęboko w du....żym palcu u nogi pańskie mrzonki o jakiejś koalicji dla miasta. Tacy różni radni typu ogórek, to jest społeczna swołocz, którą wsadził Panu społeczny szkodnik pod tytułem katecheta. Te tumany, oczywiście nie wiedzą, jaka jest dalsza procedura w związku z tym absolutorium, ale tak im kazali i tak zagłosowali - totalne tumany. Jednym słowem: wieś tańczy, wieś śpiewa. Na czele z społecznym i samorządowym świrem z powiatu i z aspołecznym posłem.

Zibi 23.06.2024 12:35
Święta Prawda. 100% racji. Gdyby głupota tych spod 8 gwiazdek mogła fruwać odlecieli by w kosmos.

Radny TM 23.06.2024 13:40
Co za bzdury i kłamstwa? Przecież radni PiS głosowali za Prezydentem!

Ajdejano 23.06.2024 17:57
Mistrzu: jeżeli jesteś radnym z PiS-u, to wam, lokalnymi radnym (miasto i powiat) nie wierzę, bo już wielokrotnie wykazaliście się totalną głupotą, dyktowaną przez powiatowego katechetę. Jeżeli rzeczywiście tak było, jak nam tutaj wciskasz, to największym lokalnym. społecznym szkodnikiem może być społeczny szkodnik Witczak i jego przyboczna B. Klatka.

K.P. 22.06.2024 20:52
Jestem za odwołaniem radnych .

chewez 23.06.2024 14:05
To sobie badz !!!!

amunaki 24.06.2024 08:01
RADA MIASTA DO ODWOŁANIA , MIESZKAŃCY MÓWIĄ DOŚĆ!!!!

TV-maniak 24.06.2024 08:07
powinni w telewizji pokazać jak przewodniczący komisji rewizyjnej głosuje przeciw sprawozdaniu ktore sam pozytywnie opiniował, tacy fachowcy powinni być skończeni w polityce lokalnej jak i tej dużej krajowej, wstyd i hańba, mamy czym się pochwalic w naszym powiecie , a w eter idzie przesłanie: głupi jak buc z tomaszowa !!!

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama