Duża grupa osób zorganizowała wczoraj spontaniczny protest przeciwko przeprowadzeniu przez Tomaszów drogi tranzytowej S12. Ekspresówka, którą błędnie określa się mianem obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego ma wielu przeciwników. Zebrano już tysiące podpisów przeciwko jej lokalizacji w wariancie południowym. Wszystkie proponowane jej "przebiegi" okazują się być kontrowersyjnymi. Nikt nie chce aby wyznaczona była obok jego domu. Protestujący podkreślają nie tylko zniszczenie walorów przyrodniczych i rekreacyjnych ale także zniszczenia spowodowane samą budową.
22.10.2024 10:12
Osoby protestujące przy Grotach podkreślały, że korytarz południowy nie jest potrzebny tej części miasta, która ma charakter rolniczy, mieszkalny, rekreacyjny a nie przemysłowy. Oczekują, że GDDKiA zaniecha prac projektowych w całym korytarzu południowym i wybierze przebieg drogi S12 w korytarzu północnym, który biegnie przez przemysłową część Tomaszowa i byłby jego obwodnicą. Zapowiadają kolejne protesty. Ale niezadowolenie pojawia się ze strony mieszkańców północnej części miasta, głównie Ciebłowic. Czy i oni postanowią organizować się i blokować wariant północny? Jak widać nie ma tu doskonałego rozwiązania. Pytanie, jakie stawiają niektóre osoby brzmi: czy ta droga w ogóle jest nam potrzebna. O ile co do konieczności wyprowadzenia pojazdów ciężarowych z miasta oraz budowy "szybkiej" drogi do Łodzi nikt nie zgłasza wątpliwości, to już budowa odcinka między Tomaszowem a Kozeninem skłóci mieszkańców powiatu Tomaszowskiego.
1/14
2/14
3/14
4/14
5/14
6/14
7/14
8/14
9/14
10/14
11/14
12/14
13/14
14/14
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
TM
23.10.2024 09:11
Widomo, że zawsze będą protesty, nikt nie chce mieć pod domem autostrady. Rozmawiałem ze znajomymi z Twardej i oni mają nadzieję że ta droga powstanie, ponieważ droga w miejscowości jest totalnie zniszczona przez tiry m.in. z piaskiem z kopalni. Boją się wypuścić dzieci same na rowery, bo taki ruch. Widomo, że mieszkańcy Wiaderna są poszkodowani bo u nich tych tirów nie ma, ale rozważanie innego wariantu nie rozwiąże problemów mieszkańców Smardzewic i Twardej z dużym ruchem ciężarówek. Południowy korytarz jest jedynym możliwym do realizacji. Szczerze przyznam, że całkiem nieźle to wymyślili. Oczywiście należy odsunąć drogę maksymalnie od zabudowań, a tu jest na to miejsce.
klug
23.10.2024 10:41
Dokładnie. Należy walczyć o większą ilość węzłów np. na wysokości Ujazdu i do przodu.
Ujazd
23.10.2024 14:28
Po co węzeł w Ujeździe jak będzie w Wolbórzu wielka kompromitacja burmistrza miasta Ujazd został ograny a był taki amerykański:)
Antolin
25.10.2024 19:18
Obiecałem nie dotrzymałem slowa-Artur Pawlak burmistrz miasta Ujazd-najwiekszym przegranym!!!i do tego pośmiewiskiem:)
Psikusa bez s
23.10.2024 08:57
Tyle lasów w okolicy a oni pchają się w zabudowania.Jesli chodzi o wariant północny to droga powinna odchodzić za slugocicami przecinając lasy,łąki ,nie użytki do dk48 i tam do węzła z s8
co2
23.10.2024 08:30
pokolenie ikei i modlące się do netfilxa, chowające CO2 pod kołdrą w nocy, poczytajcie ile w europie jest dróg przechodzące przez te obszary naturalne... i zamówcie sobie na koniec jedzenie za 10 złotych przez kuriera który więcej zrobi co2 niż wy przez jedną noc...
ogórek
22.10.2024 13:30
Na spotkaniu jakiś doktor proponował autostradę przez leśne dukty albo wzdłuż torów kolejowych. Może to jest dobre rozwiązanie. Ajdejano mógłby się wypowiedzieć ...
Ajdejano
22.10.2024 20:37
Gościu: albo faktycznie jesteś tym ogórkiem, który kiedyś bujał się, jako cieć z miotłą wokół starostwa na ul. Św. Antoniego 24 i teraz chcesz mnie popuścić, albo faktycznie, jesteś kim innym i chcesz mnie sprowokować do wypowiedzi na temat tej S12 w rejonie naszego grajdołu. Jeżeli jesteś faktycznie tym faktycznym Ogórkiem - lokalnym cwaniaczkiem bez odrobiny mózgu, to odpowiadam : wal się palancie. Z przygłupami się nie rozmawia. Jeśli jesteś kim innym, to napiszę tak: zawsze byłem i jestem zwolennikiem PÓŁNOCNEGO wariantu obwodnicy naszego grajdołu. To jest jedyny wariant, który spowoduje, że nasz gród będzie miał faktyczną obwodnicę w kierunku Łódź-Kielce.
Za jajka i gęsi
22.10.2024 22:25
"Ekspresówka, którą błędnie określa się mianem obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego" !!!
Czy umiesz czytać ze zrozumieniem ...??? Prymósie :-))
Ajdejano
29.10.2024 16:33
Ty, barani łbie, też czytaj ze zrozumieniem. Ekspresówka, to jest obwodnica Tomaszowa na linii zachód-wschód w kierunku do Warszawy, a ja piszę o innej obwodnicy Tomaszowa w kierunku Łódź - Kielce. Może takie wyjaśnienie dotrze do ciebie - barani łbie. Chociaż .... mam wątpliwości.
fan Ogórka
23.10.2024 11:08
Ten doktor ma pewnie w pobliżu posiadłość z willą, dlatego autostrada przydałaby się aby mógł szybciej dojechać do miasta.
Stop S12
22.10.2024 12:43
Północna część Tomaszowa,czyli Cekanów (rezerwat Kruszewiec, rezerwat Starodrzew Lubocheński, hektary lasów...), Cieblowice (rezerwaty, Obszary Natura 2000, hektary lasów...), Luboszewy, Marianka, Białobrzegi ....- to jest przemysłowa część Tomaszowa???
Proszę zmienić narrację na STOP sS2, po prostu, bez podziałów i ciągłych manipulacji, wprowadzania ludzi w błąd!!!
Aniołek
22.10.2024 16:43
A południowy korytarz - hektary ludzi !!!!
Ajdejano
22.10.2024 21:07
Człowieku.Ty masz tak zryty ten swój beret, jak ta porąbana aktywistka Tunberg ze Szwecji. Wy nadajecie się jedynie do dobrego psychiatry. Jednak nie wiem, czy nawet dobry psychiatra wam pomoże
Emeryt
22.10.2024 22:47
Witam, raz na jakiś czas muszę Panu przyznać rację,. Tych nawiedzonych "ekologów" coraz więcej, a o tym dziecku ze Szwecji to tylko dla logopedów materiał -"Tunberg no cóż, że ze Szwecji". Ps. Syn kończy medycynę i zamierza wybrać kierunek psychiatrię (sam mu to odradzam) i będzie miał co robić.
Ajdejano
26.10.2024 21:07
Szanowny Panie. Cieszę się z Pańskiego wpisu, a jednocześnie martwi mnie ten nasz współczesny świat, który zmierza w różne piekła, a m.innymi w piekło tej cholernej ekologii. Jednak, mimo wszystko, Pańskiemu synowi życzę zawodowych sukcesów. Pozdrawiam.
Kierowca
22.10.2024 11:50
A może droga w Koluszksch albo Rawie, a później płacz że tiry jeźdź. Droga Muso gdzieś być i zawsze komuś będzie to przeszkadzać. Ale przeanalizujcie korzyści i okaże się że nie będzie tak źle jak wróżycie...
Napisz komentarz
Komentarze