Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 03:27
Reklama
Reklama
Prezes w Tomaszowie, Rzecznik Prezydenta, student Collegium Humanum

CBA zatrzymało Błażeja Spychalskiego

Agenci CBA zatrzymali w czwartek Błażeja Spychalskiego, byłego rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy - przekazał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych i szefa MSWiA Jacek Dobrzyński. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem w sprawie Collegium Humanum. Spychalski był przez jakiś czas mieszkańcem Tomaszowa. Pełnił funkcję prezesa w dwóch miejskich spółkach, ZGWIK oraz ZGC

O zatrzymaniu byłego prezesa tomaszowskich spółek dowiedzieliśmy się z tweeta Jacka Dobrzyńskiego na platformie X. Błażej Spychalski został zatrzymany na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego do spraw Przestępczość Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

- Po zakończeniu czynności procesowych mężczyzna zostanie przewieziony do wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem CBA w sprawie nieprawidłowości Collegium Humanum" - napisał Dobrzyński.

Spychalski był rzecznikiem prasowym prezydenta RP w okresie od 7 września 2018 r. do 30 września 2021 r.  Zanim zajął to stanowisko kierował samorządowymi spółkami w Tomaszowie. Od jesieni 2021 roku doradzał zarządowi Orlenu, a od 1 stycznia 2023 roku do 12 lutego 2024 roku był członkiem zarządu państwowej spółki GAZ-SYSTEM.

Wcześniej, w 2010 r. Spychalski był szefem sztabu kampanii samorządowej PiS w województwie łódzkim. Później odpowiadał za kampanię Andrzeja Dudy w regionie. Był też radnym wojewódzkim. 

Przypomnijmy - afera Collegium Humanum dotyczy prywatnej uczelni, która, jak wykazało śledztwo CBA, miała sprzedawać dyplomy MBA (z ang. Master of Business Administration, czyli studiów podyplomowych skoncentrowanych na zarządzaniu biznesem i finansami). 

Dzięki nim można było zajmować stanowiska w radach nadzorczych spółek samorządowych oraz Skarbu Państwa. Rektor oraz inne osoby powiązane z uczelnią są podejrzani o prowadzenie "fabryki dyplomów", sprzedając dokumenty za łapówki.

 Po raz pierwszy, ale chyba nie ostatni pojawił się tomaszowski wątek afery. Dyplomami CH chwaliły się też inne osoby. Informacje na ten temat już pousuwały ze swoich profili internetowych. 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Grażyna 09.02.2025 17:36
Ciekawie ,który prezes z naszego pieknęgo miasteczka bedzie nastepny?

Ajdejano 07.02.2025 22:23
I bardzo dobrze. Jeżeli przeskrobał? Do pierdla z Nim! Tylko jest jeden problem. Ryży donek, podnóżek Niemiec i UE, a główny wróg Polski, nie panuje nad swoimi emocjami i nienawiścią do Polski i będzie chciał wsadzać do pierdla wszystkich, którzy, w jakikolwiek sposób, byli związani z Kaczorem lub z Prezydentem Andrzejem Dudą. Za pomocą ministra sprawiedliwości. Nazwiska tego ministra - ukraińca nie będę wymieniał, bo się tym pajacem brzydzę.

Asia 08.02.2025 16:37
Lepszego wroga Polski niż kaczy łeb wraz ze zgrają PISdzielców wliczając ciebie nie potrzeba

Do Adejano 08.02.2025 17:00
Wali Nas czy się brzydzisz czy nie większe obrzydzenie jest to co pokazują co robili twoi ulubienńcy

Ajdejano 16.02.2025 17:38
Drzesz gębę, ale nie potrafisz wymienić chociaż jednego "przestępstwa", które popełnili moi "przestępcy". Napiszę tak: twoi ulubieńcy pokazują jedynie swoje bezmózgowie i gołą dupę. Ponad rok "sądzą i sądzą" i moi "przestępcy" chodzą wolni. "Cóś" chyba tu, kur..., nie gra - co?! Jaja, jak berety!!! Jednak, nie załamuj się. Może jednak "cóś" tam wykryją... (śmiech na sali).

Warto obejrzeć 08.02.2025 22:37
https://youtu.be/ltDQ6-nPeEc?si=CwM7PjQHrW9QCWHA

KTOŚ TAM 07.02.2025 13:13
Czyli w Tomaszowie mamy więcej decydentów z dyplomami Collegium Humanum

ooo 06.02.2025 19:48
To był zwykły PiS owski nominat. Wrzód na ciele spółki, chołbiony przez zwolenników PiSowskich miasta...

Jan Mościcki 06.02.2025 19:31
Już wtedy byli zatrudniani spadochroniarze wielcy fachowcy przez kogo ,oczywiście przez obecnie panującego nam prezydenta. W Tomaszowie brak kierowniczej kadry?

Xxx 06.02.2025 17:43
Chyba pan Telus i pan Iskierka nawet razem mieli zdjęcia. Ale znam i takich co mają państwowy egzamin zdany a nawet nie wiedzą czym różni się spółka osobowa od kapitałowej ale papier mają, pytanie jak go uzyskali?

Aniołek 06.02.2025 17:32
No to bójta się w Tomaszowie !!!

Opinie

Reklama

Badanie: pokolenie Z i seniorzy szczególnie narażeni na dezinformację

Z badania „Polacy nie dają się nabierać na dezinformację?” wynika, że aż 58 proc. osób z pokolenia Z nie potrafi rozpoznać fake newsa w mediach społecznościowych. W grupie osób powyżej 65. roku życia odsetek ten wynosi 29 proc. Zdaniem dr. Michała Marka z NASK jedną z przyczyn podatności Polaków na manipulacje jest m.in. polaryzacja społeczeństwa.Data dodania artykułu: 02.02.2026 21:36
Badanie: pokolenie Z i seniorzy szczególnie narażeni na dezinformację

Dziś w kraju i na świecie (poniedziałek, 2 lutego)

Silny mróz obejmuje niemal cały kraj — Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty I i II stopnia, a na północnym wschodzie temperatura może spaść do -29°C, przy odczuwalnej nawet -38°C. W poniedziałek ruszają ferie zimowe w kolejnych sześciu województwach, a w Kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego, znane jako Matki Bożej Gromnicznej.Data dodania artykułu: 02.02.2026 11:50
Dziś w kraju i na świecie (poniedziałek, 2 lutego)

Dziś w kraju i na świecie ([niedziela, 1 lutego])

Dziś jest niedziela, trzydziesty drugi dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.19, zachód o 16.20. Imieniny obchodzą m.in. Brygida, Cecyliusz, Emil, Paweł, Piotr, Wirydiana i Zybart.Data dodania artykułu: 01.02.2026 00:00
Dziś w kraju i na świecie ([niedziela, 1 lutego])

Dziś w kraju i na świecie (sobota, 31 stycznia)

Dziś jest sobota, trzydziesty pierwszy dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.20, zachód o 16.18. Imieniny obchodzą m.in. Cyrus, Emma, Euzebiusz, Jan, Ksawery, Ludwika i Marcela.Data dodania artykułu: 31.01.2026 09:06
Dziś w kraju i na świecie (sobota, 31 stycznia)

Dziś w kraju i na świecie (piątek, 30 stycznia)

Dziś jest piątek, trzydziesty dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.22, zachód o 16.16. Imieniny obchodzą m.in. Martyna, Maciej, Teofil, a także Adelajda, Aleksander, Bronisław, Feliks, Gerard, Hiacynta, Marcin, Piotr i Sebastian.Data dodania artykułu: 30.01.2026 00:00
Dziś w kraju i na świecie (piątek, 30 stycznia)

EKUZ od 1 stycznia 2026: e‑PUAP znika, wyrabiaj przez IKP lub mojeIKP

Od 1 stycznia 2026 r., w wyniku zmian przepisów o doręczeniach elektronicznych, NFZ uprościł wydawanie karty EKUZ i wycofał e‑PUAP — wnioski składaj przez Internetowe Konto Pacjenta lub aplikację mojeIKP. Przed feriami (w Łódzkiem start już w sobotę) sprawdź ważność EKUZ i wyrób nową online; karta zapewnia niezbędną opiekę za granicą, ale nie pokrywa transportu medycznego ani akcji ratowników górskich.Data dodania artykułu: 28.01.2026 12:22
EKUZ od 1 stycznia 2026: e‑PUAP znika, wyrabiaj przez IKP lub mojeIKP

Dziś w kraju i na świecie (środa, 28 stycznia)

Dziś jest środa, dwudziesty ósmy dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.24, zachód o 16.13. Imieniny obchodzą m.in. Augustyn, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Manfred, Manfreda, Olimpia, Piotr, Radomir, Roger, Tomasz i Waleriusz.Data dodania artykułu: 28.01.2026 07:48
Dziś w kraju i na świecie (środa, 28 stycznia)

Fałszywe nagie zdjęcia dziecka i AI. UODO: przepisy są, problemem jest ich niestosowanie (wywiad)

Sprawa deepfake’ów z udziałem dziecka z Mazowsza ujawniła problemy ze stosowaniem prawa wobec nowych technologii. Prezes UODO Mirosław Wróblewski wskazuje, że obowiązujące przepisy pozwalały na ściganie sprawców, lecz nie zostały użyte.Data dodania artykułu: 27.01.2026 09:59
Fałszywe nagie zdjęcia dziecka i AI. UODO: przepisy są, problemem jest ich niestosowanie (wywiad)
Reklama

Polecane

Mistrzostwa 9 ŁBOT w strzelaniu sportowym„Biblioteka Druha” – strażacy chcą gasić… nudę. OSP w Tomaszowie rusza ze zbiórką książekMost na Legionów: przetarg ruszył. Co już wiadomo, a co wciąż jest pod znakiem zapytaniaWygrana 2:1 z Legionovia Legionowo i kolejne sygnały przed wiosnąSpotkanie z przyrodą i biznesem. Lasy uczą, jak myśleć ekologicznie i przedsiębiorczoRemont klatek schodowych przy ul. Piłsudskiego 26 w Tomaszowie MazowieckimDziś w kraju i na świecie ([niedziela, 1 lutego])Ekstraklasa piłkarska - trener Widzewa: porażka 1:3 to zbyt wysoki wymiar kary27 stycznia: Regionalne Akademickie Targi Edukacyjne w TomaszowieCharytatywny koncert dla Jakuba i Adama. Tomaszów Mazowiecki zagra, żeby zostać z nimi na dłużejEPiC: Elvis Presley in Concert – film, który zabierze Cię za kulisy legendy rockaDzień Gumy do Żucia, czyli święto ludzi, którzy zawsze mają plan B… pod językiem
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Most na ul. Legionów pod lupą ekspertów. Analiza stanu technicznego przeprawy nad Wolbórką

Most na ul. Legionów pod lupą ekspertów. Analiza stanu technicznego przeprawy nad Wolbórką

Most nad Wolbórką w ciągu ul. Legionów od miesięcy jest jednym z najbardziej newralgicznych punktów na komunikacyjnej mapie Tomaszowa Mazowieckiego. Ograniczenia, a potem całkowite zamknięcie przeprawy odbiły się na ruchu w całym mieście, a temat wraca jak bumerang w rozmowach mieszkańców. Teraz sprawa weszła w kolejny etap: odbyło się spotkanie poświęcone aktualnemu stanowi technicznemu obiektu i dalszym działaniom. Czy uda się przynajmniej na krótko przywrócić most dla ruchu samochodów? Przetarg na przebudowę już przygotowany
Epidemia wśród działaczy PiS w Tomaszowie.

Epidemia wśród działaczy PiS w Tomaszowie.

Po zmianie powiatowych władz oraz kierownictwa tomaszowskiego szpitala, nastąpił prawdziwym wysyp zwolnień chorobowych. Kolejne osoby poczuły dolegliwości i dostarczyły pracodawcy L4. Na zwolnieniach są więc zatrudniani w szpitalu partyjni funkcjonariusze, zajmujących dotąd wysoko wynagradzane dyrektorskie stanowiska. Źle poczuli się nie tylko Marek Sarwa, Janusz Loda, czy Krzysztof Pardej, ale też radna Marta Lublin, Radosław Marzec. pełniący funkcję rzecznika prasowego oraz rzecznika pacjentów równocześnie. Z częścią "fachowców", zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych prezes Konrad Borowski rozwiązał umowy. Wiele z nich budzi wątpliwości prawne i być może ich analizą zajmie się prokuratura, ponieważ mogą one wykraczać poza niegospodarność o niskim poziomie szkodliwości społecznej.
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: TomMazTreść komentarza: Dzisiejsza władza podwarza wszystko;)Źródło komentarza: Most na ul. Legionów pod lupą ekspertów. Analiza stanu technicznego przeprawy nad WolbórkąAutor komentarza: Obywatel TomaszowaTreść komentarza: Czyli według autora postu zwolnienia wystawili neo lekarze;)?Źródło komentarza: Epidemia wśród działaczy PiS w Tomaszowie.Autor komentarza: Obywatel TomaszowaTreść komentarza: W Bełchatowie jakoś z dystansem do witKO:)Źródło komentarza: Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim – rozmowy o zdrowiu, edukacji i drogachAutor komentarza: @Treść komentarza: Wielkie wydarzenie...Źródło komentarza: Remont klatek schodowych przy ul. Piłsudskiego 26 w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ci, którzy odwalili taki numer z tymi medalikami, to nie katolicy, to zwykłe bydło, które podczepia się pod normalnych katolików. To takie np. Goski, byłe katechety i inne barachło. To takie barachło zachęca komunę do atakowania Kościoła katolickiego.Źródło komentarza: „Cudowne” medaliki pod krzesłami radnych. Kto je przykleił i po co?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Karol. W innym temacie rzuciłem się na Ciebie, ale ten Twój wpis, to mistrzostwo świata. Ten przypadek nadaje się do leczenia psychiatrycznego. Oczywiście po podwójnej lewatywie. On szkodzi nawet Kościołowi.Źródło komentarza: Radny, mundur i Marsz Niepodległości. Szczepan Goska ukarany grzywną i naganą
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama